Нормално ли е?

  • 9 459
  • 229
  •   1
Отговори
# 30
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
В готвенето на храна за младите няма нищо лошо, стига и двамата да го искат. Познавам много двойки, които разчитат на това, поради липса на време и т.н.

# 31
  • Мнения: X
Има психолози, психиатри, за такива като въпросната майка.
Това че си загубил дете е голяма травма и трагедия, но не оправдава това прилепено поведение.

Мъжа и той, нескъсал пъпната връв, и не се противопоставя никак на майка си - а трябва, ако е мъж на място.
Направо инцестни звучат нещата. Явно е била много слаба мъжката фигура в това семейство, щом се е стигнало до това майката така да се обсебва от децата... Чети психоанализа, и ще разбереш...


Да, махни се от там, няма смисъл. Има смисъл само ако и мъжа осъзнава, че това не е нормално и поне малко се противопоставя на майка си.. а той - не.

Ситуацията няма да се промени, при положение че само ТИ желаеш някаква промяна (с право) Simple Smile

# 32
  • Мнения: 17 410
Сякаш майките не се опитват да ни наставляват Simple Smile
Аз не мога да имам отношения с мъж, който мисли за родителите ми като за “някакви”. Без да ми е важно за кого това е нормално.
Лимонче, не се интересувам от твоята или чиято и да е друга мярка за здравословност, тя си е вашата.

# 33
  • Мнения: X
Бягаш от контекста, за да можеш и в тази тема да си "на контра" и на "алтернативна позиция". Joy

Не става дума да приемаш родителите на половинката са "някакви".
Разбира се, че трябва да ги уважаваш! Все пак те са отгледали твоя избранник. Важи и за двата пола.

Но не значи и да бъдеш наставляван на тия "дърти" години и да си като прилепен. Незряло е, инцестно е. Пак, важи и за мъже, и за жени.


Иначе моя баща знаеш ли какво казваше - "Две поколения под един покрив не виреят, не е работа". И това в "онези години". Живяли са известно време с майка ми при родителите на баща ми, пък са се изнесли, и баща ми е подкрепил майка ми, даже сам е пожелал. Просто не става така, дори чисто поколенчески.

# 34
  • Мнения: 17 410
От никакъв контекст не бягам. “Да ям манджите на някаква” - това прочетох тука, това коментирам.
Чудя се, кога ше спреш с тия контри и алтернативи. Simple Smile

# 35
  • Мнения: X
Жената е преживяла загуба, това е кошмарът на всеки родител. Ако няма други близки, не е необичайно, че се е концентрирала върху сина си.
Но именно синът е човекът, който да постави здравословната граница, ако иска да не си развали връзката. В случая той не дава индикации, че иска да го направи.
Точно това е и моето мнение. Жената може да бъде извинена за реакциите си. Синът ѝ, не.

# 36
  • Мнения: 2 204
Личната ѝ трагедия може да я оправдае за патологичната ѝ обсебеност. Но не може да е извиинение за просташкото ѝ отношение към теб.

Мъжът ако държеше на теб щеше най-малкото да ти каже така и така, майка ми е лабилна, не мога да я променя, не искам да я нараня, моля те не взимай присърце делата ѝ. Вместо това той не те брои за разумна единица с чувства, сéди си там и трай, кво толкова. Заслужаваш ли дните ти да минават в дискомфорт и стискане на зъби? Знаеш отговорите които търсиш.

# 37
  • Мнения: 7 429
Събирай си нещата и да те няма. Млада си, животът е пред теб. Нищо няма да промениш в ненормалната им връзка.

# 38
  • Мнения: 301
И аз имам подобрен проблем, но с бабинката на приятеля ми. Е няма такава гад. Успешно отглеждам 2 деца, а пък си мисли, че с милото и внуче на 36г. няма да се справя. Нетърпимо е, но аз не й оставам длъжна, не се предавай и ти. По-добре сподели и на двамата какво те притеснява, но не изисквай от него да изостави майка си заради теб. По-скоро трябва да настояваш постепенно да ограничат срещите си и да не се намесва в семейството ви, освен ако не е помолена.
Ако е читав човек не го оставяй заради майка му.

# 39
  • Мнения: 2 220
Аз бих могла да преглътна тел.разговори и храната (въпреки че е дразнещо), но обиди към мен-твърдо не. И за обидите не е виновна липсата на другото дете, съжалявам. Явно на маман толкова ѝ е капацитета. Авторке, млада си, на твое място бих си тръгнала.

# 40
  • Мнения: 17 410
И аз имам подобрен проблем, но с бабинката на приятеля ми. Е няма такава гад. Успешно отглеждам 2 деца, а пък си мисли, че с милото и внуче на 36г. няма да се справя. Нетърпимо е, но аз не й оставам длъжна, не се предавай и ти. По-добре сподели и на двамата какво те притеснява, но не изисквай от него да изостави майка си заради теб. По-скоро трябва да настояваш постепенно да ограничат срещите си и да не се намесва в семейството ви, освен ако не е помолена.
Ако е читав човек не го оставяй заради майка му.

Ти пък се бориш с баба. Поздравления за ентусиазма, не се даваш лесно. Simple Smile
Всъщност, поздравявам те заради последното изречение.

# 41
  • Мнения: 301
И аз имам подобрен проблем, но с бабинката на приятеля ми. Е няма такава гад. Успешно отглеждам 2 деца, а пък си мисли, че с милото и внуче на 36г. няма да се справя. Нетърпимо е, но аз не й оставам длъжна, не се предавай и ти. По-добре сподели и на двамата какво те притеснява, но не изисквай от него да изостави майка си заради теб. По-скоро трябва да настояваш постепенно да ограничат срещите си и да не се намесва в семейството ви, освен ако не е помолена.
Ако е читав човек не го оставяй заради майка му.

Ти пък се бориш с баба. Поздравления за ентусиазма, не се даваш лесно. Simple Smile
Всъщност, поздравявам те заради последното изречение.

Все някога ще се свърши, това ме крепи Imp

# 42
  • Мнения: 17 410
Така е, всички ше умреме, само дето не се знае кой по-напред. Ако искаш, потърси си друго да те крепи, за по-сигурно.
Успех в битките Wink

# 43
  • Мнения: 2 204
Ако е читав човек няма да има дилема и тема.

# 44
  • Мнения: 47
Разговор не може да бъде проведен

Няма такъв филм! Аз бих те посъветвал да говориш с него и да му кажеш как се чувстваш. Виж той какво мисли! Най- голямата грешка е да се опитваш да си представиш изхода преди да си опитала да говориш с него.

Общи условия

Активация на акаунт