Нормално ли е?

  • 9 456
  • 229
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 17 827
Да, защото щеше да постави границите сам. Не да седи и да слуша как жена му е дебела и няма да износи бебе.

# 46
  • Мнения: 301
Ако е читав човек няма да има дилема и тема.

Не е задължително.
В тази ситуация не виждам нищо което да води към това, че човека не е читав. Това, че майка му се престарава и няма поставена ясна граница е проблем. Ако авторката просто стои и й кима одобрително, какво очаква?
Друг е въпроса дали това за което се дразни вече е обсъждано в семейството.
Ако има колебания в чувствата и отношенията във връзката им и, ако се търси повод за раздяла,  майката е просто претекст.

# 47
  • Мнения: 2 204
Скрит текст:
Ако е читав човек няма да има дилема и тема.

Не е задължително.
В тази ситуация не виждам нищо което да води към това, че човека не е читав. Това, че майка му се престарава и няма поставена ясна граница е проблем. Ако авторката просто стои и й кима одобрително, какво очаква?
Друг е въпроса дали това за което се дразни вече е обсъждано в семейството.
Ако има колебания в чувствата и отношенията във връзката им и, ако се търси повод за раздяла,  майката е просто претекст.

Майка му няма значение в контекста на обсъжданото. Ако е читав ще се интересува как се чувства приятелката му, ще е способен на емпатия. Ще си проличи, че му пука. Ще е И на нейна страна. Това не значи да отсвири майката. Може нищо да не се промени външно и момичето пак да минава през същите мамини вмешателства и грижи (но без обидите!), но вече ще знае, че не е сама, че е в един отбор с човека до нея и просто правят едно добро заедно, за една самотна жена. Представи си докато майката подава на приятелката манджата за днес, нашият да ѝ смигне иззад  гърба (гърба на майката). Един вид вземи яденето, нека се радва мама, пък ние после ще си ядем каквото си знаем. Ако е читав и не иска нищо да промени към майка си, то поне би превърнал цялата драма в съзаклятие на двама души за доброто на трети. Вместо това имаме апатия и морална самота за авторката.
По отношението му си личи какъв е, не по обстоятелствата.

Последна редакция: нд, 05 апр 2020, 23:49 от vяsko

# 48
  • Мнения: 6 622
Сякаш майките не се опитват да ни наставляват Simple Smile
Аз не мога да имам отношения с мъж, който мисли за родителите ми като за “някакви”. Без да ми е важно за кого това е нормално.
Лимонче, не се интересувам от твоята или чиято и да е друга мярка за здравословност, тя си е вашата.
Дренке, важното в случая е , че явно на авторката не ѝ се нравят тези отношения.

# 49
  • Мнения: 10 995
Аз понеже имам проблем с вмешателството и с майка и със свекърва ми, а мъжът ми грам никога не му е пукало и не е искал да взима страна нито между мен и майка му, нито между мен и майка ми, за това ги мразя и двете де, но не го показвам, се чудя аджеба на тия жени.
Абе изгледали сте си децата бе, живейте бе, идете на екскурзия, намерете си по един мъж дето ви кефи свекърва ми си има мъж, ама не може да го трае. Чудя им се и не ги разбирам.
Аз веднъж да си изгледам децата нема да се запра, дето има една. Ама прост народ, дадени му дни живот, ама няма живот в дните му и само тровене живота на децата. Имаше период дето завиждах, на тия дето са им умрели майките. Ама как да е.

# 50
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Кристина, втрещяваш ме 😲😲😲😵😵😵

# 51
  • Мнения: 10 995
Кристина, втрещяваш ме 😲😲😲😵😵😵

Абе всеки си знае.

# 52
  • Мнения: 475
Аз също като повечето тук смятам, че нещата няма да се оправят лесно. Трябва да поговориш със съпруга си. Нужно е да му споделиш чувствата си. Не мисля, че има жена, която би искала да търпи такова вмешателство. Той трябва да съумее да постави граници, но си мисля, че няма да успее да го направи, защото загубата на неговия брат ги е привързала повече един към друг.
Колкото и да не ми се иска да го казвам, ако след твоя разговор не се оправи нищо, трябва да помислиш за раздяла. Мисли и действай! Един живот си имаш, а тези неща те потискат и след време ще стане по-зле...

# 53
  • Мнения: 7 365
Добре е да си поговорят, но това едва ли ще допринесе нещо. 40 годишен ерген чакай да се промени, майка му пък съвсем. Много ме съмнява, че подобен стар ерген знае какво е обич и любов. Просто и той иска да е като другите, да има жена. И дотук.

# 54
  • София
  • Мнения: 4 351
Добре е да си поговорят, но това едва ли ще допринесе нещо. 40 годишен ерген чакай да се промени, майка му пък съвсем. Много ме съмнява, че подобен стар ерген знае какво е обич и любов. Просто и той иска да е като другите, да има жена. И дотук.

Не просто жена. Инкубатор. Щото все пак не могат да си осигурят наследник от въздуха.
Друго не им трябва.

# 55
  • Мнения: 10 995
Добре е да си поговорят, но това едва ли ще допринесе нещо. 40 годишен ерген чакай да се промени, майка му пък съвсем. Много ме съмнява, че подобен стар ерген знае какво е обич и любов. Просто и той иска да е като другите, да има жена. И дотук.

Абсолютно на същото мнение съм. По-добре не бих го казала.

# 56
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Добре е да си поговорят, но това едва ли ще допринесе нещо. 40 годишен ерген чакай да се промени, майка му пък съвсем. Много ме съмнява, че подобен стар ерген знае какво е обич и любов. Просто и той иска да е като другите, да има жена. И дотук.

Не просто жена. Инкубатор. Щото все пак не могат да си осигурят наследник от въздуха.
Друго не им трябва.

Само че свекървата има и забележки към "инкубатора". Да не яде много, че няма да го износи.

# 57
  • Мнения: 21 550
И аз не мисля, че ще има полза от един разговор. Освен ако много, ама адски много го обичаш тоя мъж, просто не си струва да се подлагаш на това за едното семейство.
И не е работата в даването на храна и постоянните разговори с мама, а в гадното и обидно отношение към авторката, това не може да бъде извинено със загубата на жената. Не може да се държиш така с чужд човек,  камо ли с жената на сина си.

# 58
  • София
  • Мнения: 4 351
И аз не мисля, че ще има полза от един разговор. Освен ако много, ама адски много го обичаш тоя мъж, просто не си струва да се подлагаш на това за едното семейство.
И не е работата в даването на храна и постоянните разговори с мама, а в гадното и обидно отношение към авторката, това не може да бъде извинено със загубата на жената. Не може да се държиш така с чужд човек,  камо ли с жената на сина си.


Абсолютен факт. Обаче колкото и да ми се иска да се накарам, знам, че когато си влюбен самоуважението ти изчезва на заден план. Някои ги пребиват до смърт и ги унижават, ти за някаква забележка от свекървата говориш. И пак добре, че  авторката има някакво чувство на самосъхранение, иначе нямаше да пуска тема.
Авторке, аз съм 100%-тов защитник на истината и ненавиждам подобен род тестове, но ще ти предложа нещо - защо при една такава забележка (аз съм си проклета и ще я поставя на място веднага), но защо не кажеш:
"Ами.. то дали ям или не - не е е от значение, че с моите проблеми... това няма да е от значение дали ще забременея. Ако мога де, то всичко е Божа работа. Ама нали сме заедно, ще се борим." (което си  е истина, всичко е Божа работа). Ама така да представиш нещата, че може да имаш проблем.
Много ми е интересно каква ще е реакцията.

Последна редакция: пн, 06 апр 2020, 11:30 от Светулчица

# 59
  • Мнения: 8
Светулчица, интересен, но малко агресивен ми се вижда твоят подход 😁 ще пробвам с разговор отново с него при следващата “доставка”, ако не се получи и пак ми се обяснява как тя не правела нищо лошо ще си тръгна и толкова. За протокола от вчера сутринта до снощи- 4 разговора + вайбър среща!
И аз не мисля, че ще има полза от един разговор. Освен ако много, ама адски много го обичаш тоя мъж, просто не си струва да се подлагаш на това за едното семейство.
И не е работата в даването на храна и постоянните разговори с мама, а в гадното и обидно отношение към авторката, това не може да бъде извинено със загубата на жената. Не може да се държиш така с чужд човек,  камо ли с жената на сина си.


Абсолютен факт. Обаче колкото и да ми се иска да се накарам, знам, че когато си влюбен самоуважението ти изчезва на заден план. Някои ги пребиват до смърт и ги унижават, ти за някаква забележка от свекървата говориш. И пак добре, че  авторката има някакво чувство на самосъхранение, иначе нямаше да пуска тема.
Авторке, аз съм 100%-тов защитник на истината и ненавиждам подобен род тестове, но ще ти предложа нещо - защо при една такава забележка (аз съм си проклета и ще я поставя на място веднага), но защо не кажеш:
"Ами.. то дали ям или не - не е е от значение, че с моите проблеми... това няма да е от значение дали ще забременея. Ако мога де, то всичко е Божа работа. Ама нали сме заедно, ще се борим." (което си  е истина, всичко е Божа работа). Ама така да представиш нещата, че може да имаш проблем.
Много ми е интересно каква ще е реакцията.

Общи условия

Активация на акаунт