Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Консултации и помощ при обучението по информатика и уеб програмиране

• 34 815
  • 78
  •   1
Отговори
# 75
И още нещо.. В заданието има само index.js and index.test.js, no index.html, за това си го стартирам с live-server. По условие, кодът ми е даден с export default function, a аз инсталирах axios чрез npm и го добавям над функцията, като опитах:  import { post } from "axios"; или import axios from "axios",

Здравейте отново и извинете, че се забавих с отговора. След инсталиране на nodeJS и създаване на празен проект с npm init добавяте пакета с npm install axios.
За да заработи като модул преименувайте файла с разширение .mjs . Стартирате го с node your-file.mjs

ако продължава да дава грешка заменете първи ред със следното:
import  axios from "axios";

след това след изпълнението на
Код:
 const response = await axios.post(
     "http://ambush-api.inyourarea.co.uk/ambush/intercept",
     {    ...     });
ше имате:
response.data.status (трябва да е 200)
response.data.location (при мен излезе нещо от вида на ambush-api-store,npms.io:126652918532644822113268315145088973285)
response.data.content  - голямото съдържание

# 76
Здравейте,

Цял живот съм се занимавала с логистика, но вече искам да сменя попрището си, поради ред причини. Отдавна ми е мечта да се прехвърля в IT сектора, но преди 3-4 години ме обезсърчиха с думите, че ми е късно за това, защото в днешно време децата започват да ходят на курсове по програмиране и когато завършат гимназия стават предпочитани кадри за IT фирмите в България и на 40 години ще ми е трудно да се съревновавам с тях. Напоследък обаче пак излязох на пазара на труда и отново се замислих за старата си мечта и за преориентиране към IT сектора.

В тази връзка, моля за мнения по въпроса: имам ли шансове за реализация, ако започна да уча след 40 г.; от къде е най-подходящо да се започне; можете ли да препоръчате школа, език за програмиране и т.н.?

Благодаря предварително за мненията!

# 77
Здравейте,

Цял живот съм се занимавала с логистика, но вече искам да сменя попрището си, поради ред причини. Отдавна ми е мечта да се прехвърля в IT сектора, но преди 3-4 години ме обезсърчиха с думите, че ми е късно за това, защото в днешно време децата започват да ходят на курсове по програмиране и когато завършат гимназия стават предпочитани кадри за IT фирмите в България и на 40 години ще ми е трудно да се съревновавам с тях. Напоследък обаче пак излязох на пазара на труда и отново се замислих за старата си мечта и за преориентиране към IT сектора.

В тази връзка, моля за мнения по въпроса: имам ли шансове за реализация, ако започна да уча след 40 г.; от къде е най-подходящо да се започне; можете ли да препоръчате школа, език за програмиране и т.н.?

Здравейте,

предполагам, че няма да е много лесно да се преквалифицирате като IT кадър, но нищо не пречи да опитате. Има достатъчно примери, че при добра мотивация това е постижимо. Вероятно младежите ще имат предимство пред вас и за това ще трябва да положите повече труд и усърдие за да бъдете предпочетена пред тях. Може да започнете с някоя от безплатните курсове/академии и да проверите дали тази професия е за вас.

Делян Керемедчиев

# 78
Здравейте,

Здравейте,

предполагам, че няма да е много лесно да се преквалифицирате като IT кадър, но нищо не пречи да опитате. Има достатъчно примери, че при добра мотивация това е постижимо. Вероятно младежите ще имат предимство пред вас и за това ще трябва да положите повече труд и усърдие за да бъдете предпочетена пред тях. Може да започнете с някоя от безплатните курсове/академии и да проверите дали тази професия е за вас.

Делян Керемедчиев

Здравейте г-н Керемедчиев,

Благодаря за Вашия отговор!

Общи условия

Активация на акаунт