Мами в Италия 19

  • 13 738
  • 290
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 154
Аа то май и за бг коли се прави това нещо, само дето таксата е един лев или нещо от сорта  newsm78

нямам представа, всеки случай както каза и Кала не е препоръчително да се пътува до балкана с чужди коли, отвсякъде рекет и простотии...  Whistling

Но си мисля, влезем ли в ЕУ нещата ще се доста по-затегнат и оправят, хайде малко истана до НГ  Mr. Green Sunglasses

# 226
  • Мнения: 6 167
да, така е
аз говорейки за БГ и позитивите й все наблягам на
природните красоти...
кофти, но това е положението.
вие четохте ли темата за майчинството?
аз съм в лек потрес от това колко са несоциални
ситуациите в различни страни ( дори Канада)


А, ето една смешка с една наша вичина.
Мъжа й е починал , тя взима процент от пенсията му.
Тя е била казалинга, в резултат на което получава минималната пенсия.
Берлускони  решава, че тази минимална пенсия е 650 евро.
и тя си получава парите няколко години мисля.
Проди идва и казва , че решението за това увеличенние е неправилно
и сега на въпросната жена й удържат ( мисля по 50 евео) на месец,
докато върне парите  Shocked
разбира се, по историята има и някои нюанси, които не познавам ( напр.
какво от пенсията на съпруга си взима и какво е съотношението с нейната пенсия)
Но, факт е, че за решение на минало правителство и получени средства
тя сега ще връща.  Това ми се струва безумно, изобщо не е ляво като поведение,
да не говорим за демократично.

# 227
  • Мнения: 3 425
Видяхте ли това:

--------------------------------------------------------------------------------

Днес, 27 август, в следобедните часове, е възможно прекъсване за 3-4 часа на достъпа до форумите заради ъпгрейд и профилактика на системата.

Моля да ни извините предварително за неудобството и се надяваме след ъпгрейда да бъдат отстранени появяващите се спорадично до момента бъгове, както и да подобрим функционалността на системата.

Да не се чудите!


Дессита,просто сте попаднали на някоя идиотска смяна!Иначе това за дезинфекцията го има от години и даже за бг колите....спомням си зимата на 95-96 година пътувахме 2 пъти до Австрия и Германия и го имаше!Като работех в рента а кар 2001-2 пак го имаше!Та просто са си направили оглушки...а и ако са редовно пътуващи бг автомобили и са с уговорка(под масата естествено),щот тия на граноцата за половината такса(в джоба) и без дезинфекция ще ги пуснат...абе,не се учудвам....айде не се настройвай за предстоящото прибиране...мисли позитивно  Peace

Последна редакция: нд, 27 авг 2006, 12:32 от Kaлa(Bella13)

# 228
  • Мнения: 2 804
Момичета , знае ли някоя от вас до колко време след раждането на детето ти изплащат единичната сума от даже не зная и колко еуро са ?!?

# 229
  • Мнения: 2 804
Краси , как си как е внучката Никол ?

# 230
  • Мнения: 3 425
Дани,аз за такава сума не знам!Ние имахме късмет,че попданахме в кампанията на Берлуската и взехме 1000евро,но иначе не съм чувала за такава еднократна сума за деца с неиталианско гражданство!Единственото, доколкото аз знам, е облекчаване на данъците(на съпруга ти),че сте му всичките ин карика и не работиш!Май се казват асенни фамилиари!


# 231
  • Мнения: 2 804
За ассенио фамилиаре зная , но то си е отделно !
А иначе от кумуне също трябва да получа еднократно някаква сума .
Явно ще трябва да им се обадя за да се осведомя , че тогава мъж ми ходи да подава документите аз го чаках с децата в колата .

# 232
  • Мнения: 6 167
Кала, а ти получаваш ли нещо, или само на Стеф  данъците намаляват?
Какви са положенията във вашия случай?

# 233
  • Мнения: 2 804
Аз не взимах и не взимам нищо от ИНПС , защото съм си направила личенциаменто сама !
По принцип дават  80% от заплатата ако си работила ин регола  това за 2 месеца преди да родиш и 3 месеца след това .
Ако решиш да си гледаш детето още 3 месеца ти дават 30% от заплатата ти , след което ако продължиш да си стоиш у дома до навършването на 1-на година на детето не взимаш нищо .
Ако ти направят личенциаменто от ИНПС ти дават също някаква сума .
Също така ако работиш на темпо детерминато и в този период влезеш в 7-ми месец  , но ти изтече контратото пак от ИНПС ти изплащат времето на майчинството .

# 234
  • Мнения: 6 167
даниелка, може ли да ми обясниш като на 3 годишна какво е личенциаменто, ИНПС , както и колко време се пази работното ти място ( ако знаеш)
мисля, че берлускони премахна понятието ' постоянен договор', тоест в италия има само срочни такива ( или греша?)
също така как стои в-са с пенсионното осигуряване? тоест, вие правите ли нещо по този въпрос?
също така.. имам карта санитария, личен лекар, кодиче фискале и резиденца.
нали имам право на безплатно обслужване, тоест наблюдение на бременност, както и раждане?

# 235
  • Мнения: 2 804
Личенциаменто е оставка за напускане на работното място , ИНПС е точно осигурителна служба за бъдещата ти пенсия ако работиш де има и други такива като ЕНАЛ , но тази мисля че е държавна , отделно , че ти плащат и други неща от там като например временно , че си без работа и т.н. .
И аз мисля , че ги е премахнал индетерминатите , но аз имах договор за работа без срочен- за винаги .
Пенсионното осигуряване се прави автоматично при легално работещите дори и като баданте е бебеситер в такива случаи работодателя плаща 2/3 ,а работника 1/3 -та .
Ако не работиш и искаш да се осигуряваш като казалинга  също можеш , но по-добрият вариант е да си ги спестяваш тия пари за старини , или да ги вложиш я в закупуването на дом  .
При бременност ако не ходиш по частни кабинети не плащаш нищо стига да правиш изследванията в срока , който дават от болниците , ако сте с ниски доходи  или си безработна записана на борсата като мен също не плащаш нищо .
А раждането е абсолютно безплатно в цялата страна с или без документи е без значение .

# 236
  • София
  • Мнения: 6 810
Върти ми се някаква идея в главата, още не е избистрена...
Да ви питам, съвсем хипотетчино,колко бихте платили, за да ви покажат триизмерни, примерни проекти за ваше жилище? За една отделна стая, или да речем, за цял апартамент, 3 стаи с кухня /да речем/? И бихте ли се навили, да ги даде онлайн, с кредитна карта? Колко време бихте се навили да чакате проекта, т.е. за колко работни дни, предполагаемо, ще са ви очакванията, да ви се покажат 3 различни проекта, за една стая? 1 ден? Или в рамките на 3 работни дни... newsm78

# 237
  • Мнения: 2 804
Ление , мисля  Thinking , че е до една година да ти се пази работното място !
Клеми , как си , нали беше болничка нещо ?
Аз не правя никакви операции с компютъра в които да си давам номерата на карта !
Така  , че не мога да коментирам !

# 238
  • София
  • Мнения: 6 810
 Laughing
Оправям се, още имам хрема и кашлям, но значително по-малко. Сега съм си изцидила 2 портокала с един лимон и ще ги пия.
Спят ли терминаторките?

# 239
  • Мнения: 2 804
Малките не спят Бебка спа близо час и преди около 10 минути стана , а със Самира станахме късно така  , че ще гледам да не я оставя да спи за да си легне по-рано довечера .
Че ми писна по 12 -1 още да се гледат картони - анимация и тем подобни !
Прибави и лъжичка мед ако имаш и обичаш за да те подсили , че бебо в корема има нужда от силна майка !

Общи условия

Активация на акаунт