Слънце грее, дъжд вали,февруарчето вилнее и твори бели!

  • 38 927
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Down Under
  • Мнения: 1 131
И моят младеж все го мислят за по-голям. Юнаци са, нека да растат здрави и големи 🙃
95см, 14.5кг и номер 24

# 691
  • Мнения: 299
Моят син е 92 см, 13,5кг. Но има малък крак засега. Обувките 24 номер имат място още за порастване. Явно ще е като татко си - с малък крак. И дребният спи още в креватчето с решетка. Не се осмелявам да я махна, защото мнофо се върти и ме е страх да не падне. Когато ви чета как говорите за децата, имам чувството, че моят е още доста "изостанал". Не може да се облича сам, все още бебешкия пубертет и своенравният му нрав не го пускат. Не го пуснах на ясла тази година и май няма и да го пусна. Бях на родителска среща и напълно ме отказаха. Той няма да издържи и един предиобед там. Не знам аз ли много съм го рязглезила, но тази казармена дисциплина не ми се понрави. Освен това от 15септ.яслата спират да ги извеждат навън. Две яслени групи от 46 деца са ги обединили (по думите на директорката с разрешение от общината) в една занималня и рачитат на това, че няма да ходят всички. Но така или иначе сега са над 26деца всеки ден. Първа група пък са 36 и почти всички ходят. Как се оправят?!?

# 692
  • Down Under
  • Мнения: 1 131
Недей да мислиш, че изостава. Всяко дете се развива по различен начин и по различно време. Моето дете също не ходи на градина, не се облича сам, не си обува обувките сам, но пък от друга страна много знае и говори. Така че, всяко нещо с времето си.
И аз се чудя как се оправят 2 госпожи със 100 деца. Но те са свикнали, а и децата сами се гледат. Всичко е на фантазия. Тук при нас в градините един възпитател отговаря за макс 4 деца. Грижата е индивидуална, но пък идва разбира се с висока цена. Само за сравнение пенсията на баба ми ще стигне за два дни детска градина. Тук всеки център си има фейсбук група и се качват снимки на децата почти почасово, така можеш да следиш как е и какво правят през деня. Водят се графици кое дете в колко часа и какво е яло. Децата масово са с памперс до 3-3.5г и си ги сменят в градината без грижи или въпроси. Ако детето спи на обяд и има определен режим/график,  можеш да им кажеш в колко часа да го сложат и в колко да го събудят. С удоволствие бих го пуснала моят син, ако не беше толкова скъпо.

# 693
  • Мнения: X
Ами как се оправят...просто помагат на децата, които повече не се справят. Останалите се справят сами. Моя син всъщност основно благодарение на ходенето там се научи да се храни сам, не че вкъщи не се е опитвал, но не му се отдаваше, а сега яде сам, по-рядко улива, забърсва се със салфетка, сваля си лигавника, пие от чаша без да се мокри - всичко е основно видяно там. Лятото не ходи, махнах му памперса, но не съм го учила да се облича, сега от две седмици ми прави впечатление, че си вдига гащите доста успешно като приключи, явно там е показвано.
Та да, за съжаление, в българските ясли не могат да обърнат внимание на всички деца, няма я тази грижа като в другите страни, но правят каквото могат и децата бързо стават самостоятелни, което не е чак толкова лошо.

# 694
  • Мнения: 353
Моето момиче е висока 101см и тежи 17кг, носи обувки размер 27 с резерв. Като я питат на колко е и тя каже 2год и половина (май така ще казва до три😆) ме поглеждат с недоверие.
Скоро ме пита на колко години съм, защото от толкова питане как се казваш и на колко години си, за нея това са въпроси за сближаване😊
Скоро бяхме та гости, където имаше китара и през цялото време се занимаваше с дрънкане. После имаше две мазолчета на пръстите. Но има и детски такива. Занимава се и с подреждане на магнитни фигурки върху дъска. Така, че обмислям подобни неща да подаря на малчуганите около нас. За нея още нищо не ми е хрумнало.

# 695
  • Мнения: 1 418
Поздрав за всички с тази любима песничка "Аз съм Сънчо". Пуснсх я на малката и ме кара да я пея поне 10 пъти, докато заспи. Много й хареса. А на мен сърцето ми трепва просто и ми става така мило😂 Зачаквах Сънчо на телевизора "Велико Търново " с трепет всяка вечер.
https://youtu.be/U_4besO4cHs

# 696
  • Мнения: 1 406
...Благодаря за поздрава.  Толкова си я харесвам.. Ама вече ми се осънчи.  Моите деца и те много я харесват.  Карат ме да я пея на лягане и ставане,  по време на разходка,  докато пътуваме в колата...  От скоро и те си я припяват сами. 
Други песнички любими са ни зайченцето бяло,  зеленчуци който не яде,  мила моя мамо,  Пипи дългото чорапче,  пет малки патета,  пет маймунки... а отскоро и балонче хвърковато.  На моменти ми втръсват също като любимите приказки.  Житената питка вече никой не ще да им я чете... Франклин също е сред любимите им и сред втръсналите на нас. Че се и сърдят като предложа нещо друго. 
Я сподешете на вашите деца любими приказки и книжки.

# 697
  • Мнения: 6 248
Ние сме войници и Ало,ало слънчице се слушат в къщи до втръсване.Понякога и Рачо капитана и Пет малки патета.Нищо друго не иска,поне му омръзна Арам зам.От книжките Дядовата ръкавичка и 2 други-за едни колички и състезание,Буря е най-тачената и обичана и за едно зайче,дето не обича да си мие зъбките и идва чичо Кариес с голямата кирка да ги разваля.Ще кача после снимки,че вече сме навънка.

# 698
  • Мнения: 587
Добро утро момичета,смятате ли да давате някакви имуностимулатори,добавки или нещо от сорта на децата и ако давате какви  са те?Преди малко пак се изкиха няколко пъти и се чудя какво да му дам освен витамин Ц

# 699
  • Мнения: 16 874
Аз давам бъз и омега от мин.година нон стоп. Имуностимулатори (от рода на изопринозин) нямам намерение да давам.

# 700
  • Мнения: 1 154
Добро утро момичета,смятате ли да давате някакви имуностимулатори,добавки или нещо от сорта на децата и ако давате какви  са те?Преди малко пак се изкиха няколко пъти и се чудя какво да му дам освен витамин Ц
Аз от около 2 месеца му давам клеева тинктура (домашна) и от скоро черен бъз.

# 701
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 714
Не. Храни се разнообразно, пие чайове и фрешове, яде моркови и ябълки по 2 от вид на ден, мед  и го изкарвам навън вече дори и в дъжд. С други думи, опитвам се да го калявам колкото е възможно ( и приемливо) . Много ме е страх от всякакви имуностимулатори и ако се наложи ще давам витамини ( мечета някакви), но засега се въздържам.
При предразболяване и разболяване активно давам витамин ц.

# 702
  • Мнения: 4 010
Точно поръчах сироп Имунокидс на д.р Марио изцяло на билкова основа е

Сега изпи 1 опаковка ще му давам и за напред. С храната е малко скаран, колкото и да искам да яде разнообразно не се получава. Всичко е бляк.

# 703
  • Мнения: X
И аз давам на билкова основа Имуномикс, като гледам състава е почти същия като горния - ехинацея, черен бъз и слез.

# 704
  • Мнения: 1 406
Нищо не давам.  Старая се да ядат разнообразно,  всеки ден да има сурови плодове и зеленчуци и поне един час навън,  без значение какво е времето слънчево,  облачно,  духовито,  дъждовно,  снежно.  До преди 10 дни ходеха боси по площадките.  Ако се разсополевят давам 5 дни вит ц,  максимум  десет дни.  Не ги ограничавам да имат контакти с болни деца, стига да са навън и да не ги целуват. 
Миналата зима имаха едни сополи,  които  се стичаха доста време  назад и предизвикваха прекашляне.  Може би месрц се влачиха.  На третата седмица неонатоложката-педиатърка,  която си ги следи от родилното им изписа Самбукус нигра.  Това е единственото имуностимулиращо,  което съм дала.  Изопринозин скоро дадох на сина заради вирусен отит и температура 39,2. Но само три дни и приключихме.  Преди година и половина давах авирон за един грип,  но те не го харесаха и голямо  плюене  падна. 
Дано не се налага да давам имуностимуланти.

Общи условия

Активация на акаунт