ОКТОМВРИйки 2020 - тема 2

  • 22 619
  • 766
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 13
Здравейте, момичета. За тези които се заинтересуваха от йогата, това което аз намерих са онлайн класове от Студио Янтра - Място за Себеразвитие - това е името на страницата им във фейсбук, а в предстоящите им събития са следващите сесии - Йога за бременни със Стаси -Online и Йога за бременни с Йони -Online. Не им правя реклама, просто останах доволна и реших да споделя. Ако някой открие други интересни и полезни занимавки в тези карантинни времена да споделя, моля!

# 61
  • Мнения: 423
Студио Янтра предлагат страхотни курсове. Бях на подготовка за раждането, обаче по медицински причини не беше естествено при мен, и втория път също ще е така. За жалост този път и йогата ще е мираж, но пък ако няма изрични противопоказания, това е точното място Simple Smile))

# 62
  • София
  • Мнения: 1 791
Честито за момиченцето, Amelin! Това е страхотна новина особено като имаш двама сина Heart
Мерси за инфото JamJam, чух се с док да обсъдим резулатите (кръв, урина и бхс) и каза, че всичко е ок; Прееклампсията, каза, ще я проверим по-натам, защото според него при мен нямало риск, гледайки ми хормоните.
Само кофти, че се оказах с отрицателен резус фактор. ...

# 63
  • София
  • Мнения: 7 541
Само кофти, че се оказах с отрицателен резус фактор. ...
Ей тази статия ми беше харесала, обяснява добре какво се прави при отрицателен резус фактор
https://dama.bg/article/rezus-nesuvmestima-bremennost-kakvi-sa-shansovete/19075
Ако те проследяват внимателно, всичко ще е наред. Flowers Hibiscus

# 64
  • София
  • Мнения: 1 791
Прочетох внимателно 2 пъти и не разбрах тази част: ''Ако той е хетерозиготен носител на алела за резуз фактор (т.е. един има алел за “+ “кръвна група и един алел за “-“ кръвна група), то е необходимо да бъде изяснена резус-принадлежността на плода.''

Утре пращам човека ми да си изследва кръвна група и резуса. Той има спомен, че е Б-. Ако наистина е Б- , всичко ок ли е или трябва да ида до Щерев да проверят и плода. Тая работа с хомо- и хетерозиготен носител на алела хич не ми стана ясна.

# 65
  • София
  • Мнения: 7 541
То това е малко сложно, ще се опитам да го обясня разбираемо.

Гените са по двойки (алели). Хетерозигот означава че двете половини (алели) на гена са различни. Хомозигот означава че са еднакви. При бебето едната половина идва от майката, другата идва от бащата.
Също така има доминантен и рецесивен ген. Доминантният е по-силния, който се проявява, рецесивният е по-слабия - има го, предава се, но не се проявява.

Какви варианти може да има при резус фактора:
++ хомозигот, двете половини на гена са еднакви, проявява се като + резус фактор
+- хетерозигот, двете половини на гена са различни, но се проявява като + резус фактор, защото това е доминантния ген
-- хомозигот, двете половини на гена са еднакви, проявява се като - резус фактор



Ти би трябвало да си последното - два минуса. Ако ТМ също е минус, значи и двамата сте дали по един минус на бебето, и то е минус.
Ако ТМ е + има два варианта - да даде на бебето + или -



В крайна сметка ако бебето е -- няма да има резус конфликт, но ако е взело + от ТМ, ще е хетерозигот +-, ще има резус конфликт и трябва да се следиш по-внимателно, и след раждането да ти бият една инжекция анти Д гама глобулин. Анти Д гама глобулин се прави, за да нямаш конфликт при следваща бременност, или поне вероятността за конфликт да е по-малка.

Последна редакция: чт, 09 апр 2020, 21:51 от delisardeli

# 66
  • Мнения: 423
Момичета, пиша тук, защото просто нямам с кого да споделя, а мира не ми дава. Вчера на прегледа се разбра, че отлепването на плацентата е заради миомен възел. Отлепването не нараства, но пък е в близост с миомата, която се очаква да расте, явно. Тъкмо се успокоих, че нещата тръгват добре. Разбира се, не се отчайвам, просто ми стана мъчно. Забраниха ми какво ли не, което може да предизвика контракции, а като гледаш смешен филм е доста потискащо 😂 няма да се давам, просто имах нужда да споделя 🍀

# 67
  • София
  • Мнения: 153
spooky, надявам се всичко да мине с възможно най-малко проблеми и дискомфорт. Най-важното сега е спокойствието и позитивното мислене.

# 68
  • Мнения: 1 881
Spooky, вярвам, че всичко ще е наред. Казаха ли ти нещо за вдигане на плацентата след 15 г.с. или с напредване на бременността? Аз много кървях предишната ми бременност, имах отлепвания по целия околоплоден сак, плацентата беше ниско.Помня, че тогава лекарят ми каза : издръж до 15 г.с тогава ще започне да се вдига плацентата и ще се стабилизират нещата. Така се случи

# 69
  • Мнения: 423
Amelin, звучи окуражително. Да, нещо такова каза доктора, нарече го миграция на плацентата нагоре. Не се фокусира върху седмици. Отлепването действително е в долната част на плацентата. Той отдавна очаква да имам кървене, но засега ме отминава Simple Smile Две неща каза, че тая гад ще расте, и че ще се ражда секцио, че е ниско долу и ще пречи. Ще ми е второ секцио и не се плаша Simple Smile Благодаря за подкрепата. За жалост често се случват разни усложнения. Пожелавам на всички ви спокойна бременност като първата ми 😂

# 70
  • Мнения: 1 207
spooky и на мен ми откриха миомен възел, който се намира над цикатрикса /разреза на секцио/, аз също се бях много уплашила, не можах да спя седмици. На следващия преглед се видя, че до него има още едно малко, сега като бях на преглед в 12 г.с. ги измери, за сега не растат, което е добре, но и аз ще бъда секцио / и за мен ще е второ секцио и не се плаша от този факт/. За сега нямам проблеми,  дано нещата и при теб да се нормализират и тези възли да не ни създават проблеми. По-принцип имат вероятност да нарастват до 5 месец, но винаги има изключения.Аз да Ви попитам, излязоха ми резубтатите отн ПКК и имам две разминавания:
- Девиация на ер. разпред.   L    10.94       %    11.5-14.5 %
-  Ср. обем на тромбоцитите   H    12.1       fL    6,5 - 11,5
В сряда ще се чуваме с лекарката и до тогава нз да се притеснявам ли! Разчитате ли ги!

# 71
  • Мнения: 164
Момичета, и аз имам възел точно на разреза от секциото. Знаехме за него преди да забременя. Даже правихме диагностична хистероскопия, за да се види точно как е разположен и дали ще пречи. Моя е в стената на матката и малко се подава. Леко са го обработили, но както разбрах, разположението му не е проблем сега. Но при секциото не е много ок. Докторите си знаят работата в такива случаи. Аз се надявам да мога да се оттърва от него при раждането, но това са мои разсъждения. Не знам как се процедира.
Ще се справим с всяко препятствие. Повече позитивно мислене Heart

# 72
  • Мнения: 11
Здравейте, мамчета. Relaxed  Включвам се с термин по последни данни 30.10 изчислен, след като АГто ми каза, че бебчо върви с две седмици назад според последната дата на МЦ, която казвам, Rolling Eyes така че реши да ми измести датата на цикъла с две седмици напред, за да отговаря всичко по техните изчисления (изоставането е еднакво на всеки видеозон, който сме правили).  Това ще ми е трета бременност. Relaxed Имам си две прекрасни дечица - една красавица на 7 и малкият ми юнак на 5. Hug Heart Eyes  Бременността си е планирана, но отне година и половина опити докато се получи нашата точица. Heart
Изчетох всичко, което сте изписали до момента и научих доста неща, които до момента не съм знаела. Прекрасни сте! Пожалавам на всички пухкав финал през октомври! Hug

# 73
  • Мнения: 209
Леле, мами, изписали сте старата тема, чак се замислих колко време ме е нямало във форума Simple Smile)
Честита нова темичка. Аз бях преди около 2 седмици на БХС и ранен ултразвуков скрининг и всичко изглеждаше наред.
Но днес на прегледа с АГ-то след взимане на цитонамазка прокървих и сега ми е малко притеснено.
На вас взимали ли са ви цитонамазка, откакто сте бременни?

На въпроса с девиациите от ПКК моят доктор беше казал да не се притеснявам, ако всичко друго е в норма. И наистина два месеца по-късно след новото ПКК девиацията на еритроцитите я няма, но пък я има при тромбоцитите.

# 74
  • Мнения: 1 881
Добре дошла, Деси Simple Smile
Buku, най- вероятно прокървяването е от шийката, случвало ми се е на мен

Общи условия

Активация на акаунт