Теория на конспирацията. Въвеждането на 5G

  • 9 975
  • 267
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 7
По повод 5г, вие искате ли да сте гражданин на смарт град? Непоискана гадост ни готвят според мен https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgaria/Eksperti-Obshtestvoto-t … G-mrezhite-970630
сега не живеем ли в такива градове ? във всеки дом доброволно сме вкарали подобно излъчване, от космоса - в пъти повече. под земя,над земя , в болниците (снимките) ... навсякъде сме облъчени.
да, вкарали сме, но още може да вкараме, на честота все по-близка на тази на човешкото тяло. И ще си плащаме за това.
"честота все по-близка на тази на човешкото тяло"? Какво общо има честотата на тялото? Ако не ти харесва толкова много 5g  ПРОСТО СИ ИДИ НА СЕЛО! Там ще е късмет да намериш даже и 4g. Моля прочетете това което бях написъл тук https://www.bg-mamma.com/?topic=1200883.msg40900110#msg40900110.

# 226
  • Мнения: 1 308
5g означава 5th generation (5та генерация) и има работна честота от 28-39ghz, но може да достигне до 300ghz.
Честотата на видимата светлина започва от, бъдете готови, 430Thz (терахерца) до 750Thz.
Това е диаграма която илюстрира честотите https://imgur.com/a/fNy4ohU. Както можете да видите честотите на видимата светлина са в пъти по-големи от тези на 5g. Ако видимата светлина не ви вреди на здравето, то значи че 5g няма как. Някъкви въпроси? С радост бих ви казал защо грешите.
А къде стоят честотите на микровълновите фурни - да не би да са над видимата светлина или ми се струва, че са на по-ниски честоти. Ако е така, какво ще кажеш за безвредността на микровъновите фурни - напълно безопасни?

# 227
  • Мнения: 1 495
Ако е така, какво ще кажеш за безвредността на микровъновите фурни - напълно безопасни?
Микровълновите изолират радиацията/излъчванията си - затова ти е на мрежа прозореца. Ако е нарушена защитата май не е добра/здравословна идея да се ползва.

# 228
  • Мнения: 13 149
А къде стоят честотите на микровълновите фурни - да не би да са над видимата светлина или ми се струва, че са на по-ниски честоти. Ако е така, какво ще кажеш за безвредността на микровъновите фурни - напълно безопасни?
Честотите на микровълновите фурни са съизмерими с тези на мобилните телефони дето постоянно ги разнасяме със себе си и на доста от домашните рутери за да имаме безжична мрежа, само че микровълновата е екранирана и извън нея почти няма лъчение.
Толкоз за тревогите да не ни облъчи нещо, не познавам някой да си е изхвърлил телефона и рутера, ако и да е постъпил така с печката че била вредна.
Това пък че антените ще са на малки разстояния една от друга не само че не бива да притеснява някого, ами и да ви радва. За да са сложени така, значи ще излъчват по-малки мощности отколкото ако трябва да покрият по-големи площи всяка. Кое му е по-вредното на това?

# 229
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 308
Ако е така, какво ще кажеш за безвредността на микровъновите фурни - напълно безопасни?
Микровълновите изолират радиацията/излъчванията си - затова ти е на мрежа прозореца. Ако е нарушена защитата май не е добра/здравословна идея да се ползва.
че радиацията само през прозореца ли излиза ?

# 230
  • Мнения: 41 339
Той имаше предвид прозореца на микровълновата, не на стаята Smile
И конкретно на него има мрежа, защото останалите стени са си метални, т.е. екрани.
Да не говорим, че не е коректно да говорим за радиация, защото под радиация се разбират други лъчения.

# 231
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 308
радиацията не се пропуска от метален екран ?

# 232
  • Мнения: 41 339
Я пак прочети за какво става дума - специално писах, че не говорим за радиация. Спорът е за електромагнитните вълни, които да, не минават през екран. А "онази" радиация не се получава в микровълнова печка, нито от антените на комуникационните фирми, че да я намесваме.

# 233
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 308
Я пак прочети за какво става дума - специално писах, че не говорим за радиация. Спорът е за електромагнитните вълни, които да, не минават през екран. А "онази" радиация не се получава в микровълнова печка, нито от антените на комуникационните фирми, че да я намесваме.
прочети какво коментирах.
Ако е така, какво ще кажеш за безвредността на микровъновите фурни - напълно безопасни?
Микровълновите изолират радиацията/излъчванията си - затова ти е на мрежа прозореца. Ако е нарушена защитата май не е добра/здравословна идея да се ползва.
че радиацията само през прозореца ли излиза ?

# 234
  • Мнения: 41 339
И ти виж за какво пък аз ти писах - че той говори за излъчването на микровълновата печка, която има решетка на прозорчето. Не става дума нито за прозорец на сграда, нито за радиоактивно излъчване, а за излъчване(радиация) на електромагнитни вълни с определена честота. Някой намеси термина радиация и за мен той е заблуждаващ, макар формално да не е неверен, и затова апелирах да не се използва. Но иначе е хубаво да се следи контекста.

# 235
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 308
И ти виж за какво пък аз ти писах - че той говори за излъчването на микровълновата печка, която има решетка на прозорчето.
няма смисъл излишно да спорим.
за един и същ прозорец говорим.

Ако е така, какво ще кажеш за безвредността на микровъновите фурни - напълно безопасни?
Микровълновите изолират радиацията/излъчванията си - затова ти е на мрежа прозореца. Ако е нарушена защитата май не е добра/здравословна идея да се ползва.
че радиацията само през прозореца ли излиза ?

# 236
  • Мнения: 41 339
Ако говорим за микровълновите и за електромагнитните излъчвания, то да - слабото място е прозорецът, защото останалите стени са метални и спират вълните.

# 237
  • Мнения: 13 149
Колко да е слабо място, като вълните по спомен са около 12см дълги, а мрежата там е доооста по-ситна от това, получава си се съвем ефективна клетка. То да не е вода че да изтече ако не е плътен метал...

# 238
  • Мнения: 41 339
Ами да - щеше да е слабо място, защото не е метална стена, а стъкло, ако нямаше мрежа.

# 239
  • Мнения: 1 308
Ако е така, какво ще кажеш за безвредността на микровъновите фурни - напълно безопасни?
Микровълновите изолират радиацията/излъчванията си - затова ти е на мрежа прозореца. Ако е нарушена защитата май не е добра/здравословна идея да се ползва.
Мисълта ми е за честотата. Имат режа и са защитени - ок. Но твърдението по-горе беше, че 5G било много под видимата светлина, а светлината била безвредна => 5G е безвредно.

Общи условия

Активация на акаунт