The Ordinarу + DECIEM (Тема № 5)

  • 39 637
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 6 003
Момичета, когато имате над слънцезащитата грим, как си подновявате слънцезащитата, която трябва да се подновява на 2 часа?

# 691
  • Мнения: 23 090
Момичета, когато имате над слънцезащитата грим, как си подновявате слънцезащитата, която трябва да се подновява на 2 часа?
Аз със спрей с термална вода и фактор на Ларош или Юриаж

# 692
  • Мнения: 975
И аз или със спрей, или с минерална пудра, която си е като четка и си е доста лесна за употреба.

# 693
  • Мнения: 2 026
Момичета, когато имате над слънцезащитата грим, как си подновявате слънцезащитата, която трябва да се подновява на 2 часа?
Аз със спрей с термална вода и фактор на Ларош или Юриаж

Може ли линк към такъв продукт?
Намерих спрей на Ларош, но не пише да е с фактор самият спрей, ако правилно съм разбрала?

PS
На Юриаж сега видях с фактор 30 - не знаех, че съществува такъв продукт, а дали има с фактор 50?

# 694
  • Мнения: 23 090
Момичета, когато имате над слънцезащитата грим, как си подновявате слънцезащитата, която трябва да се подновява на 2 часа?
Аз със спрей с термална вода и фактор на Ларош или Юриаж

Може ли линк към такъв продукт?
Намерих спрей на Ларош, но не пише да е с фактор самият спрей, ако правилно съм разбрала?

PS
На Юриаж сега видях с фактор 30 - не знаех, че съществува такъв продукт, а дали има с фактор 50?
Няма , само този:

https://www.aptekapromahon.com/la-rocheposay-anthelios-antibrill … 75ml-p-18683.html

# 695
  • Мнения: 813
Здравейте, може ли да се включа в темата, днес ми пристигнаха VITAMIN C SUSPENSION 30% и ARGIRELINE SOLUTION 10%. Искам да попитам мога ли да ги нанасям едно върху друго и изобщо могат ли да се използват заедно. Не съм изобщо наясно с anti-age продуктите.

# 696
  • Мнения: 97
На първата страница, в началото на темата, има таблица със взаимодействията на продуктите, според нея- не може да се комбинират.

Последна редакция: чт, 17 сеп 2020, 16:20 от Cattley

# 697
  • Мнения: 1 212
Здравейте, може ли да се включа в темата, днес ми пристигнаха VITAMIN C SUSPENSION 30% и ARGIRELINE SOLUTION 10%. Искам да попитам мога ли да ги нанасям едно върху друго и изобщо могат ли да се използват заедно. Не съм изобщо наясно с anti-age продуктите.
Привет, заедно - не.
Едното сутрин, другото вечер - може.
Аз бих полвала аргирелина сутрин, а вит. Ц вечер.

# 698
  • Мнения: 2 739
За пореден път се убеждавам, че в този форум има всичко. Тъкмо за гледах разни ревюта на тези продукти, попаднах случайно на тях и то се оказва, че има цяла тема.
Още не съм успяла да разгледам всичко и вече започвам доста да се обърква. Харесах кофеиновият за околочната зона, но май ефект няма а и риска от изсушаване в зоната се отказвам.
Та ще може ли малко помощ, кожата ми е смесена, летните месеци доста лъщи и порите са доста видими, какво мога да ползвам за тези проблеми? Като включим и това, че ми трябва и антиейдж грижа над 35 съм вече става доста сложно.

# 699
  • Мнения: 435
На мен не ми харесва кофеиновият серум. Той е по-скоро за торбички и за тъмни кръгове, дори минимални никаква работа не върши.

Иначе горещо препоръчвам granactive retinoid 2% и lactic acid 5% за начинаещи. В момента редувам двата през ден и кожата ми от супер отвратителна след морето отново се върна към перфектна в рамките на две седмици.

# 700
  • Мнения: 5 129
И аз си мислех, че не действа докато не видяхме старите си снимки, мои и на колежката. Кое ви пресушава, след серума се слага околоочен крем.

# 701
  • Мнения: 550
За пореден път се убеждавам, че в този форум има всичко. Тъкмо за гледах разни ревюта на тези продукти, попаднах случайно на тях и то се оказва, че има цяла тема.
Още не съм успяла да разгледам всичко и вече започвам доста да се обърква. Харесах кофеиновият за околочната зона, но май ефект няма а и риска от изсушаване в зоната се отказвам.
Та ще може ли малко помощ, кожата ми е смесена, летните месеци доста лъщи и порите са доста видими, какво мога да ползвам за тези проблеми? Като включим и това, че ми трябва и антиейдж грижа над 35 съм вече става доста сложно.
Аз редувам вечер ХК и Ниацинамид+цинк и отгоре слагам хидратиращия крем NMF.. Сутрин само крем.. Кожата ми се съживи и опъна, ползвам ги от около месец и половина. Взех си и Ана + вна и ЕУК, но още не съм ги използвала

# 702
  • Мнения: 1 996
За последните 2+ години съм пробвала над 10 различни продукта на Ординари, на 41 години съм с чувствителна смесена кожа съм, с омазняваща се Т зона - за мен номер 1 е Бъфет с медни пептиди, без него не оставам и си струва всеки лев, имах много бърз видим ефект след въвеждането му - кожата е видимо свежа, балансирана, хормоналните пъпки преминават бързо и без възпаления. Единственият недостатък освен цената е трудното комбиниране с други продукти, аз го ползвам сутрин след аргилерин и преди Ascorbyl Glucoside Solution 12% Vitamin C и слънцезащита.
Другите продукти, които имаха ефект при мен и редовно подновявам са гликоловият тоник, granactive retinoid 2%, спряната alpha lipoic acid, amino acids+b5, 100% Cold-Pressed Virgin Marula Oil, marine hyaluronics, пикногенол. През зимата ползвам на една-две седмици и AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution, въпреки, че ползвам от много години AHA и BHA ми идва силен, ако го ползвам по-често и стоя макс 8 минути с него.
Серумът с кофеин ползвах под околоочен крем, не видях особен ефект, няма да повторя, но го измазах, защото съставът му е хубав.
Серумът с ниацинамид въобще не ми понесе добре, след първоначално влошаване на кожата ми направи болезнени подкожни пъпки, каквито не съм имала от тийнейджър и се отказах да му давам повече шансове. Имах големи надежди, преди това бях ползвала ниацинамида на Paula s Choice и никога не съм имала такива проблеми.
В коша замина и  Vitamin C Suspension 30% in Silicone, не се разбрахме с него. Natural moisturizing factors измазах по ръце, лакти и колена, също не ми понесе на лицето.
Преди да започна с the ordinary ползвах години наред продуктите на Paula`s Choice и впоследствие NIOD. Кожата ми беше пак в добро състояние, но с продукти на петорни цени. От PC продължавам да ползвам техният BHA Lotion и един тониран дневен SPF крем за зимата, не съм им намерила аналог от Deciem. Пробвах и продуктите на Revolution, искаше ми се техният серум с медни пептиди да замести по-скъпия на ординари, но не би - съставът му няма нищо общо, с малко пептиди на края на списъка със съдържанието. От техните продукти бих препоръчала само серумът с бакухиол и внимателно четене на съдържанието, масово има алкохол или парфюм в серумите им.

# 703
  • Мнения: 2 026
За пореден път се убеждавам, че в този форум има всичко. Тъкмо за гледах разни ревюта на тези продукти, попаднах случайно на тях и то се оказва, че има цяла тема.
Още не съм успяла да разгледам всичко и вече започвам доста да се обърква. Харесах кофеиновият за околочната зона, но май ефект няма а и риска от изсушаване в зоната се отказвам.
Та ще може ли малко помощ, кожата ми е смесена, летните месеци доста лъщи и порите са доста видими, какво мога да ползвам за тези проблеми? Като включим и това, че ми трябва и антиейдж грижа над 35 съм вече става доста сложно.

Ще си позволя да ти копирам режима, който ми изготвиха от сайта, тъй като съм със сходна кожа на твоята:

Скрит текст:
AM -cleanse
-toner
-Argireline (always first, its the thinnest formula)
-Matrixyl or Buffet
-niacinamide
-antioxidant - Picnogenol or Resveratrol
-moisturizer
-spf

AM 2
-cleanse
-toner
 -marine hyaluronic
-niacinamide
-azelaic
-moisturizer
-spf

PM 1
-cleanse
-toner
-marine hyaluronic
-buffet
-retinoid (every other night)
 -niacinamide
-antioxidant

PM 2
-cleanse
-toner
-marine hyaluronic
-vitamin C
-antioxidant mixed with moisturizer

По 2 варианта да редувам през ден сутрин и вечер. Ти може да не си взимаш всичко, защото аз направих грандиозна първа поръчка. Като цяло от 17 дни се мажа - харесва ми много Амино Б5 - не е мазно изобщо, слагам Ниацинамид и Азелаинова, не съм се опъпчила, като цяло само Ретиноида не съм включила още.
Това, от което виждам супер резултат е АХА-БХА киселината - след 10 минути с нея кожата е като с 5 години подмладена, свити пори, супер чиста, поне при мен така изглежда. Естествено като мацна после нещо мазничко и порите пак се разширяват, но съм сигурна, че този продукт обновява кожата, стига да не ти е много чувствителна.

# 704
  • Мнения: 2 841
Преди Ascorbyl Glucoside Solution 12% Vitamin C слагате ли нещо друго или това е първата стъпка? В сайта на ТО дават че преди него не се слага нищо.

Общи условия

Активация на акаунт