The Ordinarу + DECIEM (Тема № 5)

  • 39 652
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 536
Момичета, точно ми дойдоха азелаиновата и алфа арбутина, ясно ми е, че едното е суспензия, а другото е на водна основа, но всяка вечер заедно ли ги ползвате? И всеки ден ли?

И за нмф в крайна сметка преди или след азелаиновата, че четох противоречиви мнения.

Сега вечерно сложих само ХК, алфа арбутин и масло от марула

# 676
  • Мнения: 6 008
Момичета, след колко време употреба на алфа арбутин и крема с азелаинова киселина могат да се очакват резултати?

# 677
  • Мнения: 6 622
Здравейте, до сега не съм полагала абсолютно никакви грижи за кожата си и съответно нямам никакъв опит. На 30 години съм, все още нямам никакви бръчки и разширени пори, но ми се иска да включа нещо превантивно. Подходящо ли е да включа някакъв продукт с витамин Ц и ретинол и ако да какъв?
Поръчките от сайта на Deciem с карта ли се плащат?

# 678
  • София
  • Мнения: 2 666
Цяла зима мажи рутината срещу пигменти петна. Никога не излизам с фактор различен от 50, но ми избиха още повече петна. Цялото старание през зимата отиде по дяволите. Плаче ми се...Тъкмо си казах, че има напредък и съм намерила решение на проблема, но уви.

Мисля пак да пиша, за да изготвят нова рутина.

# 679
  • Мнения: 1 212
Здравейте, до сега не съм полагала абсолютно никакви грижи за кожата си и съответно нямам никакъв опит. На 30 години съм, все още нямам никакви бръчки и разширени пори, но ми се иска да включа нещо превантивно. Подходящо ли е да включа някакъв продукт с витамин Ц и ретинол и ако да какъв?
Поръчките от сайта на Deciem с карта ли се плащат?

Бих добавила и хиалуронова киселина и Бъфет.
Ретинол 2% или 5% в сквален, не съм сигурна кой беше най-подходящ за първи. Ще се радвам някой по-опитен да каже, защото и аз искам да включа в рутината си скоро.
Да, с карта в сайта.

# 680
  • Мнения: 6 622
А каква концентрация на ретинол е подходяща?

# 681
  • Мнения: 1 212
А каква концентрация на ретинол е подходяща?
Може би 2% в сквален, гледам в сайта, до колкото се ориентирам той и другия 5 % в сквален са най-подходящи, без риск от дразнене. Но ако има някой по-запознат, нека ме поправи.

# 682
  • Мнения: 6 008
Цяла зима мажи рутината срещу пигменти петна. Никога не излизам с фактор различен от 50, но ми избиха още повече петна. Цялото старание през зимата отиде по дяволите. Плаче ми се...Тъкмо си казах, че има напредък и съм намерила решение на проблема, но уви.

Мисля пак да пиша, за да изготвят нова рутина.

А през деня под слънцезащитата ползвали ли си Арбутин и азелаинова киселина? Да не би проблемът да е в слънцезащитния?

# 683
  • София
  • Мнения: 2 666
Цяла зима мажи рутината срещу пигменти петна. Никога не излизам с фактор различен от 50, но ми избиха още повече петна. Цялото старание през зимата отиде по дяволите. Плаче ми се...Тъкмо си казах, че има напредък и съм намерила решение на проблема, но уви.

Мисля пак да пиша, за да изготвят нова рутина.

А през деня под слънцезащитата ползвали ли си Арбутин и азелаинова киселина? Да не би проблемът да е в слънцезащитния?

Само Арбутин използвам сутрин. Не пестя слънцезащита. Имам на Биодерма и на Ла Рош. Целогодишно съм с тях.

# 684
  • Мнения: 6 008
М, при такава качествена слънцезащита е наистина странно от какво са се образували тези нови петна. Да не е нещо хормонално? Аз в момента доста се притеснявам от рутината с алфа арбутин и азелаинова, защото гледах клипчета как на някои хора им се влошава кожата и им избива акне от тази рутина...

# 685
  • София
  • Мнения: 2 666
Questar От използването наАлфа Арбутин не съм имала проблем. Когато започнах да използвам Ниацинамид кожата ми се влоши, но беше очакван ефект. Сега, близо 10 месеца по-късно мога да кажа, че кожата ми е в много добро състояние. Но тези петна наистина ме изненадаха. В зоната под очите също са се появили. Много са малки, но ги виждам.

Като спомена хормони имаш ли идея какво да изследвам.

# 686
  • Мнения: 563
За начало 2% е по-добре. Но и двата са с много висока толерантност, ако е не е суперчувствителна кожата, може да се почне и направо с 5%.

# 687
  • Мнения: 6 008
М, щитовидна жлеза, но ако нямаш други оплаквания, а само петна, едва ли е това. Женските хормони също оказват влияние, нали именно заради тях у много бременни се появяват петна, но кой точно хормон от тях е отговорен и аз не знам.
Иначе най-вероятно това са стари петна, невидими досега. Наскоро гледах клипче с хора, които минават под УВ светлина и тя показва в дълбочина вредите, които слънцето е нанесло на незащитената кожа през годините. Та тези вреди са по-дълбоко в кожата и ние не ги виждаме, но с годините се показват постепенно на повърхността. Аз след тези клипчета много се депресирах, защото почти повече от 20 години съм се излагала на слънце без слънцезащита и започнах да ползвам такава последните 2 години.

# 688
  • София
  • Мнения: 2 666
Петното (беше едно) се появи по време на първата ми бременност. Бях на много топло и слънчево място и изгорях. На мястото на изгарянето се появи въпросното петно. После започна да "расте". Лошото е че правих няколко консултации с дерматолози и се бях настроила за лазерна процедура, но и двамата ми отказаха. Толкова надежди имах, тъкмо си мислех, че съм намерила спасение.

# 689
  • Мнения: 80
По въпроса с хормоналните петна, и при мен има някаква връзка, защото с абсолютно същите продукти докато пиех противозачатъчни хапчета ефект не виждах, а сега 3 месеца след като спрях хапчетата и продължих същата рутина и то през лятото - ефекта при петната е видим ...

Общи условия

Активация на акаунт