Клиника Адела Фертилити - тема на надеждата 10

  • 28 106
  • 728
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 16 868
На мен Калчев за Клексана никога не ми е опонирал, само за Ап ми разказа от неговия опит защо не го харесва, но не ми е казвал да не го пия. Само ме е предупреждавал на секундата да го спирам и да му звъня, ако прокървя.

# 31
  • Мнения: X
Също ми направиха и коментар защо ходя през ден да следя ЧХГ 🤷♀Нали на 48-72 часа . УЖ . На колко трябва да ходя . Дали ще отида на 48 или на 72 нали е важното да расте . Не виждам смисл и логика . Записах се при Велева в Токуда че Нашар няма за не знам си колко месеца часове . Казаха ми че заедно прегледжат . Поне да имам още някакъв коментар аз така или иначе ако всичко се случва трябва да имам лекар , Защото Адела работят до обяд сега , Събота и неделя не ги търси изобщо . След обяд няма как да питат Калчев . И не мога мн мн да расчитам на тях . А и като гледам как ми говорят днес едно утре друго не знам . За мен е крайно обезпокоително и смятам че ако Калчев не е бил ок с терапията е било редно да ми каже когато сме я гледали заедно и ми каза да пия АП , И че нямам доп Тромбофилии и не се налага клексан още преди || . Колко е трудно ебати да се довериш на някой . Обидно е че съм обиколила толко лекари и светила и няма един на който да вярвам на 100% .
Иначе аз и с първа бременност пиех АП , по назначение на Сигридов , Тогава даже мисля че го пиех всеки ден И го спрях заради Амниоцинтеза 3 дена общо не го пиех и нещата приключиха .

# 32
  • Мнения: 16 868
В крайна светка Калчев си се занимава с репродуктивните. Прегледите през бременността са за друг аг, особено при естествена бременност.  Отивай в Токуда и не се занимавай повече.

# 33
  • Мнения: 5 891
Bochinka, опитай се да намериш нов лекар. Някой, който поне ще те кара да се чувстваш малко по-спокойно и с който да обсъждаш нещата. Едва ли някога ще намериш един единствен лекар, на който да имаш пълна вяра. Истината е, че винаги трябва да обикаляш няколко и да си направиш микс от различните мнения, който да следваш.
Скрит текст:
Да обидно е. Напълно те разбирам. И аз се чувствам така макр и поради различни причини. Обаче трябва да продължим напред и да не задържаме тези чувства. Няма друг избор. В момента трябва да мислиш повече за психиката си и да се пазиш. Теглиш една и продължаваш напред...

# 34
  • Мнения: X
Блинг айде не се отчайвай . Мира кунева каза че тази година ще е хубава Wink
Аз съм импулсивна и емоционална . Вчера цяла вечер ревах на Гласът на България . И като ми казват днес едно утре друго направо ми причернява .
Записах се в Токуда , Имам и лекар ако нещо стане в Шейново ( За рискова бременност )
Ще продължа да поддържам връзка в сряда с Калчев и Мира ама ще гледам да се орентирам на някъде .
Ще ви пиша в сряда като имам резултат . Надявам се още по добър и за ЧХГ и за ПРогестерон  🙏

# 35
  • Мнения: 5 891
Не, не съм се отчаяла.

Последна редакция: пн, 13 апр 2020, 14:00 от 💎Bling-a-ling💎

# 36
  • Мнения: X
Аз така преди време бях разочарована от Сигридов точно за прекаленото си вярване беше сгрешил с мен . Това ме кефи в Рурските лекари  че някак не се пренавиват че са безгрешни и най компетентни във всички ( но това е мое лично мнение )

# 37
  • Мнения: 16 868
Аз смятам, че който си е разочарован от лекаря, трябва да го смени.

# 38
  • Мнения: 299
Здравейте,

С риск да бъда разбрана погрешно ще се намеся. Аз бях с ниско ЧХГ, един ден след датата на закъцнението 33 , след 48 часа - 99, след още 48 часа -277. Нищо не подсказваше да има проблем освен съвсееем лекото зацапване на деня на очакваната М и ниския прогестерон. От Адела ми казаха да чака, но аз звънях многократно на Цвети и исках да ми изпишат нещо. Накрая склониха, д-р Калчев го нямаше и д-р Сигридове ми изписа Утрогестан.... Е когато стигнах по спешност в Токуда ми казаха, че е пълно безумие да се изписва прогестеронов препарат за зъдържане преди да се установи сак в матката. И че е имало шанс да падне само или поне да се спаси тръбата, ако не съм слагала утрогестан. Затова моето мнение (което не натяквам на никой) е да не се предприемат такива действия на своя глава. И добре нарастващото ЧХГ не е винаги знак, че всичко е наред.

Bochinka, на теб ти пожелавам много успех, дано в сряда се види точица и да се предцени каква ще е терапията ти. Дано този път всичко е наред и имаш една успешна и лека бременност.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Тук има противоречие обаче, ами какво да правят жените, които са с прогестеронов дефицит и приемат Утрогестан още след овулация, за да се подпомогне жълтото тяло, от там и евентуална бременност?
Аз например бях с такъв дефицит, преди да забременея със синът ми.

# 40
  • Мнения: 5 997
Fallingstars, това за прогестерона при естествено забременяване ли са ти го казали?

# 41
  • Мнения: 299
Да, естествено беше забременяването.

Fallingstars, това за прогестерона при естествено забременяване ли са ти го казали?

# 42
  • Мнения: X
То винаги има всякакви опции като цяло . Ако Мира не ми беше казала петък че Прогестерона е нисък можеби нямаше да почна да го слагам . аз като цяло не слагам и висока доза . При мен само никога не е падало. Надявам се изобщо да не се стигне до там . винаги са ми изписвали утрогестана вече когато има проблем . Предния път прокървих казаха ми няма нужда то не се вижда ембрион . ако го няма поне да падне . След 1 ден прокървих брутално , И ми казах добре взимай . Появи се ембрион и след 1 седмица си беше същия като при появата . Така че то тука си е малко относително . Предните па два пъти пак ми ги даваха 1 вия път заради брутални болки , 2 рия път заради болки и заради загуба .

Последна редакция: пн, 13 апр 2020, 16:00 от Анонимен

# 43
  • Мнения: 36
Честито Дели😍 лека и щастлива бременност! Какви бяха хормоните преди док да реши за ДЯ?

# 44
  • София
  • Мнения: 7 428
Благодаря!
При мен всички хормони са в норма, почнах преди 3г с АМХ 2,8, последно беше около 1, ФСХ около 7. Яйцеклетки имам с килограми, спонтанна овулация, тръби проходими, всичко е наред. Само че съм на 45, яйцеклетките са забравили как да се делят правилно. Явно последното читаво яйце е било естественото ми забременяване преди 4г, но заради тромбофилията всичко приключи в 12гс с пълно отлепване на плацентата.

Честито Дели😍 лека и щастлива бременност! Какви бяха хормоните преди док да реши за ДЯ?

Общи условия

Активация на акаунт