Козунаци 2020 - 2ра тема

  • 30 785
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Sofia
  • Мнения: 21 630
ЗДравейте , сутринта замесих тестото за козунак по рецептата на Морена , но стана меко и лепкаво. Оставих го да втасва бавно и сега като се прибера ще видя как е .
Въпросът ми е , има ли проблем като е така меко тестото и какво да направя , за да не става така ?
Дано си го оставила на хладно...
Както и Вики казва,  ако си ползвала друго брашно (не уточнявш какво е), не това, което ползвам аз, може да трябва повече или по-малко течност.  А това колко да е меко тестото идва с опита. Simple Smile

# 691
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Момичета, имам 18 жълтъка, тъкмо да ги ползвам за козунак само със жълтъци, та въпросът ми е замразявали ли сте? По принцип знам, че се замразяват, но да питам. Мисля да ги вакуумирам преди това.

# 692
  • In transit
  • Мнения: 11 816
Джема, лично аз не съм замразявала, но от близка приятелка сладкар знам, че белтъците са ОК за замразяване, не жълтъците. 

# 693
  • Мнения: 449
Морена друго брашно е , не помня марката но белтъците бяха 11.6% . Направих го , на две малки козуначета , сега още ги допичам че малко са сурови отвътре . Надявам се да имат конци , когато вадих втасалото тесто от купата имаше конци Blush





Ще пиша утре как са станали 🤗 А другия път ще ги направя с брашно на София мел и миксер планетарен ще си купувам другата седмица , дано да станат по-добре 🤗

# 694
  • Sofia
  • Мнения: 21 630
damla12, много добре изглеждат, плетката се е запазила.  Поздравления! А следващият път ще е по-добре! Simple Smile
Белтъчините на брашното ти са добри, само трябва да усетиш колко меко да  оставиш тестото.

# 695
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Джема, лично аз не съм замразявала, но от близка приятелка сл4адкар знам, че белтъците са ОК за замразяване, не жълтъците. 
Ами аз знам за замразен меланж, на теория. Така или иначе няма какво да ги правя сега и ще ги замразя. А и няма да ги ползвам за разбиване, а за тесто, ще споделя резултата по Великден. Simple Smile

# 696
  • Мнения: 22 867
В руски сайтове съм чела за замразяване на жълтъци, цели, разкъсани, като че ли се добавяше още нещо - захар......може би, съжалявам, че нямам време в момента да потърся. Джема, напиши в гугъл Как заморозить сырые желтки /какво ли те уча и аз, ама../ и ще ти излязат подсказки, че не си спомням подробности. И доста дълго време можеше да стоят във фризера.

# 697
  • Sofia
  • Мнения: 21 630
Джема, защо не питаш в Бързите въпроси, повече хора четат/пишат там - https://www.bg-mamma.com/?topic=1296620

Последна редакция: ср, 24 фев 2021, 23:51 от Morena

# 698
  • Мнения: 1 006
Да раздвижа малко темата, че започна да ме тресе козунакоправенето - само да сме здрави ! Цитирам, по-долу, снимки на Fortuna с молба да ме насочите как да направя тази плетка. Не че имам кой знае какъв опит, но откъм тесто и вкус го докарвам, откъм сплитане и оформяне - хич.  Втора година си изцъклям очите да гледам клипчета, снимки и пак не ми се получават плетките. Правя кръгли козунаци, затова моля да ми разясните, може и клипче, как да направя точно тази плетка. Благодаря !

# 699
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
https://www.youtube.com/watch?v=Q6xohRzcBVw
Ето тук има два вида такава плетка . Втората съм я изпробвала.

# 700
  • Мнения: 1 006
Благодаря ! Гледах го това клипче миналата година, използвах първия вариант на плетка, нещо не я докарах, може би фитилите ми бяха тънки. Показвам и резултата. Искам като на Фортуна да ги сплета.

# 701
  • Sofia
  • Мнения: 21 630
metome, какво брашно използваш?

# 702
  • Мнения: 6 713
metome, благодаря за похвалата, но и аз не съм майсторка в плетките. Тази ми се получи, обаче Simple Smile.
Всъщност Мики беше посочила в рецептата, че това е формата на козунака и аз я спазих. Разделих тестото на три части. Всяка разтеглих на дълъг фитил и сплетох както се плете коса, но започнах от средата към края, после пак от средата към другия край (този начин някой в темата го беше споделил, така става равномерна плитката). После завих на кравай и оставих да втасва. Това е, лесно е. Успех. Hug

# 703
  • Мнения: 1 511
Миналият Великден май за сефте пробвах да правя официално козунаци. Получиха ми се горе долу прилични. Сега ме е налегнала една карантина и само се чудя какво да забъркам в кухнята от скука... Не че някой яде, но пък меракът го има Simple Smile Ще поръчвам да ми вземат брашно тия дни и да започвам пробите. С рецептата на Морена работих миналата година, може би пак нея ще тествам.

# 704
  • Мнения: 1 006
metome, какво брашно използваш?

София Мел за Баница. С друго не съм пробвала. Ползвам рецептата на Джемма за кифлички. И с твоята, Морена, правих - разделих на 2 топки и пеках правоъгълни козунци сплетени на обикновена плитка.

Fortuna след сплитането на плитката се завива на обикновен "охлюв" ли ? Може ли да ме ориентираш за тази рецепта/линк?

Благодаря Ви за съветите ! Тази година искам да по подготвя по отрано и да поправя грешките, допуснати през предходните 2г.

Общи условия

Активация на акаунт