Лятото дойде, МАРТЕНЧЕТО цопна се във Черното море!

  • 6 892
  • 180
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 639
Бързо оздравяване на всики болни.  Wink

Тая жега не се издържа вече  sweating

За тези , които се интересувате как да насърчите рисуването у децата си, ето една тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=121072.0;all

Вече имаме 10 зъба и се очакват още  Mr. Green

За ядене сама, не я виждам и аз, скоро да прояде. Ако я оставя бърка с лъжицата в яденто , след това бърка с ръце и маже по лицето  Laughing

# 46
Диди 77 дано бързо ви мине ангината.Предполагам какво е в тия жеги и температура,макар че и ние имахме онзи вирус с разстроиството като бяхме в България.
Вики оби4а да се храни сама но не и течни храни.За сега и нарязвам парченза плодове,пилешки хапки и такива неща и тя сама се храни.По някога се сърди че не и давам сама да яде някои неща които много цапат.
За чашката и ние си имаме номер.През деня пие сама,дори кокагто и свърши водата и идва и ми казва дода,а вечер млекото в ллеглото мама го дава че Вики стои като принцеса и само чака.
Незнам ама с този режим на спане ще лудна вече.Повечето дни спим по 2 пъти,по 1 час.Ако я държа будна до 2ч и тогава я сложа да спи ,съня тряе само 1 час.Не става да спи 2-3 ч както пишат другите мамита.Ама за сега така ще я караме.Днес само си приказва нещо цял ден ама нищо не разбирам какво говори...Иначе много вече си играе с играчките,а слабостта и е пързалката и телефоните.Постоянно се обажда говори...
Днес е малко кисела защото долните 2 резеца ще излизат.Вече ги имаме 14 зъба.
Мамо Веси как беше малкия на градината.Аз толкова се надявах да си писала?

# 47
  • Мнения: 1 502
Мамо Веси как беше малкия на градината.Аз толкова се надявах да си писала?

Ето ме, толкова съм уморена, че може да заспа с момчетата, така, че на бързо да ви разкажа.
По принцип, тук постепенно става с яслата - първия ден Дани е само 1 час на ясла, като аз съм в детската градина. В началото като влязохме той се сепна и като се вкопчи в мен, ни приема, ни предава. С какво ли се опитваха да го залъжат, но не им обърна никакво внимание, залепепен за мене. Всички деца бяха на двора и аз им предложих да го изкараме и него, той покрай децата все ще се заиграе (нали цяло лято в парка с баба си беше сред деца). Излязохме, той като хукна, чудеше се къде по-напред да отиде. Тони го пуснах да отиде в неговата си група, а те бяха също навън и елате да видите, Дани забележеше ли Тони, хукваше да го гони, въобще не признаваше стълби или че е хаклон и бяга по него (самият двор е на хълмисто място, може би с цел през зимата да могат да се пързалят). Даскалиците бягат след него не могат да го хванат. Заиграваше се с кофичката и лопатката, но си играеше сам самичък, което малко ме натъжаваше.
Учителките, блейки от класа, въобще не се трогваха, че той отива, на опасни места, близо до някоя люлка, или, че се опитва да се качва на високо и сле дтова не може да слезе и вика д аму помогнат, а никой не го чува, мен направо ми се обръщаше корема като го гледам. Най-много за това се притеснявам, че той още не може да се пази и ще има сигурно изпълнения, не ми се мисли.
По едно време като ме забеляза (вече трябваше да тръгваме) като хукна към мен, Мамаааа и се хвърли в ръцете ми, напълни ми се душата.. Само докато го взех и веднага започна да им маха за Чао да си тръгнахме.

Да видим утре, трябва да е 2 часа там, в 8.30ч. трябва да съм с него в детската градина, а в 9ч. трябва да водя баткото в училището да се запознаваме с учителката му. Не знам как ще я наредя, къде да съм по-напред, какво знаете вие....
Цети, Тони започва училище, нещо като предучилищна, до обяд учат, следобед на занималня.
Ето ви снимки с дъждобраните, също задължителни в списъка.http://vessela.multiply.com/photos/album/22

# 48
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Мамо Веси, голяма фурия трябва да си с тез мъници. Браво на теб! Явно човек скача според пръчката, колкото повече отговорности, толкова повече е организиран човек. Аз направо немога да си представя как бих се справяла с две деца  Crazy. Явно ще разбера като му дойде времето. Много неприятно това с учителките, как няма да следят къде ходят децата  #Crazy. Няма ли как да поговориш с тях  newsm78.

Да ви се похваля, вчера подстригах Иси съвсем сама. Сложих го на столчето за хранене. Тикнах му едни нови джунджурии и един gsm  и той кротува, аз подстригвам. Само че на ножицата се плашеше и се наложи само с машинка да го подстригвам. Скоро ще кача снимки да го видите с новата прическа Simple Smile. И каква съм фризьорка  Mr. Green.
Тедулина, от известно време се чудя дали да ти кажа, че Иси ми прилича на Маколи Кълкин. Други казвали ли са ви го?
Ами ти си единствената, която намира прилика  Grinning. Като го видят обикновенно хората започват да се чудят на кого прилича повече, на мен или на баща си  Grinning.

Искам да ви питам за пастите за зъби какви използвате и долу горе на каква цена са? Имаше преди питане, но не ми се рови да го търся  Blush. Иси вече е с 6 зъба и мисля, че е време да започне и друга хигиена освен водата.

Днес се поразхлади и ще се живее по-леко  Mr. Green.

# 49
  • Мнения: 445
Честита нова прическа на Иси!
Радвам се на прохладата, ама да го нямаше този гаден вятър.
Мартин е вече добре, само че от този антибиотик милия, стана много поспалив. В четвъртък ще ходим на преглед и ще му правя изследвания. Иначе не се е залежавал въобще, много му се играе, няма удържане.
Мамо Веси, двамата ученика са страшни на снимката. Дано скоро свикнат с новата обстановка!

# 50
  • Мнения: 1 000
Здравейте момичета,
На 2 и 3 септември ще има акция на "Движение на българските майки" ......." да спестим едно кафе....да е сухо едно дупе" .....ще събират парички за памперси за децата в домовете на които помагат......който иска може да даде колкото иска ....всяка стотинка е ценна
Ще се събират и учебни помагала за по-големите....

за повече информация :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=121577.0
http://www.pr-bg.com/index.php?option=com_content&task=view& … 580&Itemid=80

# 51
  • Мнения: 5 370
Момичета, такова чудо май не съм виждала.
Станислав май е изкарал вече почти всички зъби!!! #Crazy
Апропо, те колко на брой трябва да са....и принципно до каква възраст.

# 52
  • Мнения: 445
Ей този Станислав голямо зайче е станал бе! newsm53 smile3501
Честито Депешаркчице! Поне не ги вадите с мъки, за разлика от нас!

# 53
  • Мнения: 5 370
Ей този Станислав голямо зайче е станал бе! newsm53 smile3501
Честито Депешаркчице! Поне не ги вадите с мъки, за разлика от нас!

не, мъка никаква.
Само веднъж вдигна висока Т....явно и вирус беше олепил.
Ама кажете де, колко са зъбеците общо?
Той има или 16, или 18-вече не знам ooooh! Shocked

# 54
  • Мнения: 815
Ран вече е с 14 зъба- 8 отгоре, от тях 2 кучешки само са наболи и 6 отдолу- май пробива още 2- кучешки и се буди с рев нощем- купихме калгел, че не се издържа вече!!!! 

# 55
  • The wild, wild west
  • Мнения: 156
Шаркчице,
Има доста вариации в рамките на нормалното, но по-принцип 16 трябва да излязат до края на 2-рата година и още 4 към средата на третата. Общо 20 млечни зъба.  Hug Последните 4 са вторите кътници. Ние сме точно като Ран на ЦвететУ!

# 56
  • София
  • Мнения: 747
Привет и от нас Grinning
От три дни се каня да пиша и от разходки време не остава Grinning

Диди77, пожелаваме скорошно оздравяване!

Мамо Веси, много са ти сладки учениците, да са живи и здрави Grinning

Тедулина, поздравления за успешното подстригване. Аз също сама подстригвам Георги, но когато е буден е невъзможно- когато заспи го сресвам с мокър гребен и го подстригвам както е легнал- горе- долу става ще покажа скоро снимки, имам вече нов фотоапарат
Вече започнахме да се приготвяме за морето- купихме бански и джапанки на Георги-много е смешен- в джапанките просто е влюбен- не ги събува Grinning Когато му ги купувахме той много ги хареса, но се наложи да вземем други, че нямаше неговия номер- да не ви разправям с какъв рев и истерия излезнахме от магазина- не си ги пускаше, тези ,които хареса и това е. Но се оказа, че тези които му взехме, са му малки и се наложи баща му на следващия ден да ги връща и да вземе точно тези, които Георги беше харесал. Влезнал в магазина с думите: "Ами ние вчера взехме едни джапанки..." и продавачките му казали:" Ааааа, помним, помним..." Mr. Green
А оня ден беше много интерсен- влизаме в магазина да купим разни неща  и той държи портфейла. Аз докато се чудя какво да вземем, той извадил 2лв и се повдига пред гешето на пръсти и ги дава на продавачката- само дето не каза какво иска да си купи:-)

Иначе в тези жеги хич не му върви яденето-караме я само на "мако и тиене"(мляко и сирене).

Депешаркчице, млечните зъбки трябва да са 20, като е нормално оклоло 2-та годинка или малко след нея да са израсли всичките. Ако мислено разделиш зъбките в квадранти(както зъболекарите правят) трябва да има по 2 резци, 1 кучешки и 2 кътника във всеки квадрант- аз така му броя на Георги зъбите- тръгвам от средата на предните зъби и броя вляво и вдясно на двете челюсти- за сега има по 4 зъбки от всяка страна т.е 16 и чакаме само последните кътници(голямо обяснение дръпнах, ама ако го редактирам ще стане още по-омотано Embarassed)

Ами това е от нас засега Grinning
Поздрави на дечковците Grinning

# 57
  • Мнения: 948
Като изяснихме зъбките  Laughing (Мариана има 10 засега); я кажете кой номер обувки носят вашите юнакини Crazy Сега взехме на Мариана есенни обувки от Пловдив, 22 номер (със сравнително малко 'перспектива'). Много големи ми се виждат нейните крака  Blush, май голяма ще расте, няма да е хобит като нас.

Както се подразбира, ние вече мръзнем в Лондон (върнахме се в събота)...Много ни е мъчно. Моренцето беше супер; Мариана се нарадва на внимание от любящи баби (http://martenichki05.multiply.com/photos/photo/40/7.JPG), аз починах добре...Ама свърши...

Не успяхме да се видим с Габи и Георги (и техните майчета) този път Sad

# 58
  • Мнения: 445
Не знам, но си мисля че тези зъби ще ме довършат. Марти има само 9 засега, като ви чета, чак ви завиждам. Докато станат 20, направо ще се разболея. Много мъчно ги вадим. Сега чакаме 10. Марти е страшно крив и раздразнителен. Май съм го разглезила доста, защото само мене търси и без мен не може никъде да ходи. А това е така, защото не се отделям от него, като някоя гербова марка съм залепена и отлепване няма. Едвам успях преди 2 седмици да отида на концерт, като го оставих на баща му. Той се справил отлично - сам го изчипкал и приспал. Но аз бях на тръни, докато не се прибера. Не знам, то моето май е параноя. Снощи го оставих пак на татито, да си играят заедно в близкото паркче, а аз се прибрах. Опитвам се да свиквам и аз без него, и той без мен. Все пак са мъже и трябва повече да се занимават един с друг.
Как са вашите бебоци в това отношение? Сърдят ли се? Моя е голям сърдитко.

Мишолина, за обувките - ами ние засега бяхме с 19 и 20 номер сандалки, то зависи и от модела и марката. Все пак на босо краче и без чорапки. Оня ден харесах нови маратонки за есента и мисля да взема на Марти 22 номер, за да ги носи и по-дълго време.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Здравейте и от мен!
Доста сте пописали Simple Smile, браво!
didi77 , как е Марти, какво казаха на прегледа? Вярвам е по-добре и скоро да е без лекарства  Peace.  Според мен наистина е добре да го пооставяш повече време с тати само двамата. Все пак един ден и на ясла или градина ще го заведеш, не е добре да свиква само с теб. Аз моите мъже ги оставям понякога да се гледат сами или да се разхождат по мъжки, особенно като имам работа  Mr. Green. Но миналата събота, когато бях мноооооого зле се гледаха без проблем  Hug. Е на малкия му е било малко тъжно за мен  Heart Eyes, но няма как, не е плакал де.
misholina и mama Vania снимките на малките принцеси в албумчето са много сладки  Hug. Душички, да ги нацелуваш. За обувките, т.е. сандалите Иси е с 19-ти номер, но за обувки вече мисля, че ще вземем 20 или по-скоро 21. Все пак с чорап си е друго нещо.

tchara , честито ви нов фотоапарат! Чакаме снимки. А с това подстригване направо ме "разби"  Crazy. Как успяваш да си толкова внимателна, че да не се събуди или не те ли е страх, че ще се размърда нещо  newsm78. Пробвай ако искаш като нас - в стола за хранене и няколко мноооооого интересни играчи ( аз лично дадох и забранения за даване gsm  Blush )

Общи условия

Активация на акаунт