Лятото дойде, МАРТЕНЧЕТО цопна се във Черното море!

  • 6 889
  • 180
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 639
 Mama Vessi , Тони страда .  Sad  Не ти е лесно , но това е най-доброто - физическият контакт. Сигурно е много изтощаващо с толкова емоционално момче.... Rolling Eyes

Ние се крием в къщи от жегите и плажуваме на терасата в басейна  Grinning

# 31
  • Мнения: 1 000
Момичета, ние от сдружение „Настоящи и бъдещи майки” искаме да ви инфромираме за положителните промени, които Парламентът прие в Кодекса за социално осигуряване, в частта му за майчинството. Досега майките получаваха 90 % от осигурителния си доход 3 месеца след раждането. Сега този период става 9 месеца. След това майката продължава да си взима 160 лв до 2-годишна възраст на детето, догодина най-вероятно ще са 170 лв. Измененията предвиждат и нова възможност, ако майката иска да се върне на работа след изтичането на тези 9 месеца тя ще може да си наеме детегледачка от Бюрото по труда и държавата да й плаща тези 170 лв на нея. Това не означава, че другите варианти - да се взима половината майчинство или да се прехвърли майчинството отпадат. Детегледачката е просто нова възможност. Искам да благодаря на всички, които взеха участие в протестите и в подготовката им, както и на всички които се подписаха в подписката. Уверявам ви, че тези промени бяха приети и благодарение на нас, което беше публично признато. Надяваме се като видите, че от нас зависи децата ни да имат по-добро бъдеще и че можем да променим нещата да се включите по-активно в бъдещите ни мероприятия. Сега на дневен ред са детските, приемаме всякакви предложения – моля обаче давайте ги във темата “настоящи и бъдещи майки – майчинство, права на майките”
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=120073.0

# 32
  • Мнения: 1 502
Mama Vessi , Тони страда .  Sad  Не ти е лесно , но това е най-доброто - физическият контакт. Сигурно е много изтощаващо с толкова емоционално момче.... Rolling Eyes

Ние се крием в къщи от жегите и плажуваме на терасата в басейна  Grinning

Трудна, не много трудна работа. Иначе ние започнахме с приготовленията на Дани за детската градина, като за начало купихме вчера гумени ботушки, едно от задължителните неща в чантата. Така им се радва, че не даваше да му ги събуя.
Ето ви малко снимки http://vessela.multiply.com/photos/album/22 да го видите.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Mama Vessi , съчуствам ти. Дано на Тони скоро му мине и като тръгне и на училище съвсем ще се успокои нядявам се. Хубаво е, че се гушкате  Hug. Успех и на теб в преминаването на това изпитание. Малиии още едно мартенче на ясла. Да кажеш как се справяте като тръгне. Дано да е по-спокоен от баткото. Ама тез ботуши много гот му стоят Simple Smile.
 Аз най-накрая се наканих да кача някоя снимка на малкия. Така че ето линк.
 

# 34
  • Мнения: 980
Мамо Веси, не може ли да си поканите любимата баба на гости? Сладкият тъжен рожденик... Sad

И аз с нетърпение чакам новини от ясленчетата. Simple Smile

[ Аз най-накрая се наканих да кача някоя снимка на малкия. Така че ето линк.

Сладурко. И ние бяхме в зоопарка, макар, че на мен ми е гадно там... Габи си хареса най-много сърничката, даже я погали по нослето, а животното примижа от удоволствие. Много се чудеше на оградите и ме дърпаше да влезне вътре. Свободолюбивото овенче на мама... Heart Eyes

# 35
  • София
  • Мнения: 747
Привет и от нас Grinning
Ние бяхме 10 дни при бабите. Изпуснала съм доста неща- искам да честитя на патерици на Мама Моник и на Тони рождените дни- да са живи и здрави!

Като гледам сме изпуснали и пловдивската среща на 12-ти, за което много съжалявам.

Иначе ние си изкарахме чудно- Георги се наигра наволя, а аз си починах. Отвсичко обаче най-приятно ми беше да му готвя- каквото ми потрябва просто излизам на двора и си го отъсвам Grinning Освен това се опитвам да откажа Георги от обедното сукане- докато бяхме при майка ми успявах, защото тя се занимаваше с обедното приспиване и събуждане, днес тук сама и аз се справих, приспах го навън в количката, дано до почивката на морето посвикне, че там като ме гледа по бански цял ден честичко ще си припомня за сукане Mr. Green

И Дани и Иси доста са пораснали като гледам снимките- сладурковци големи Grinning

Пожелаваме успешен старт на Дани в яслата. При нас все още за ясла не може да се мисли, защото в това жилище сме до декември и после не се знае в коя част на София ще сме. Ако тръгна да го записвам след Нова година едва ли пък ще му дойде реда до като стане на 3г.

Тедулина, от известно време се чудя дали да ти кажа, че Иси ми прилича на Маколи Кълкин. Други казвали ли са ви го?

Цветина, Георги като види Ран на снимките в подписа ти и вика "бате-бате"
 Grinning

# 36
  • Мнения: 270
Цвети, аз съм в "7 дни", пак водеща на новините (нали ти това работиш, не бъркам?), но сега естествено съм по майчинство!

Аз вчера тамън го похвалих и той се събуди през нощта и пак при нас, но поне сутринта спа до 10ч., та малко компенсира(:

ние продължаваме с неяденето и вече много се ядосвам....някой има ли някакъв трик за прояждане???? ако има - да го казва(:

# 37
  • Мнения: 815
аз не го мъча като не иска да не яде- просто не яде!! Както казах прекратих гоаненето с лъжицата, наложено от бабата и ефектът не закъсня- ако иска да яде- идва до стола и сяда безропотно- ако не иска го оставям да играе докато поиска- от 2- 3 дни обикновено яде на обяд, а вечерта  диня, праскова или друг плод и задължитбено пие айрянче- между 150 и 250 гр.

Чара, това много ме развесели- той милия още не разбира, че ще е батко- обаче само дърпа на бебетата в квартала биберони

Мамо Веси, аз мисля, че Тони ще се адаптира бързичко- гушкай го, няма лошо- ние сме в същото положение- само дето не давам на татито да мърда от леглото!  иначе не съм се снимала скоро, но ще се щракна тия дни да ме видите каква пупана съм станала-

# 38
  • Мнения: 1 502
Къде сте бе мамчета? Да не сте се разтопили от ненормалните жеги?

Днес непрекъснато проверявам дали не е писал някой, но нъц, никой.
При нас, никакви промени, Тони реве по цял ден и пази телефона да не би баба му да се обади. Иначе ние всеки ден звъним до Бг да я чуе. Не се отлепя от мен, станал ми е като сянка и до тоалетата ако има лесно да дойде, пази до вратата. Баща му го бъзика, че всички деца щели да бъдат сами на чин, а той щял да бъде на двоен, за да може аз да бъда до него. #Crazy
Феичке, няма начин да дойде бабата, таткото е категоричен, а и тя на самолет не се качва. Така, че този вариант отпада.
Чара, направо ме изуми, още кърмиш Георги, браво, направо ти се възхищавам. Дани вече не иска и вечер да пие мляко, порасва малкото ми момче, това сякаш ме натъжава, но трябва да свиквам.

Хайде целувки от нас и да пишете ей...! Naughty

# 39
Здравеите моми4ета.Ето 4е наи накрая пиша на кирелица,не мога да повярвам.
Поздравления на вси4ки именници които съм пропуснала...
Мамо Веси пойелавам ви успех с яслата и малкия бързо да свикне.При нас беше същото с баткото като си доидохме от бг.Сърдеше се 4е му било ску4но,искаше постоянно да го водя на някъде,само недоволстваше,ужас.Сега вече една седмиза ходи на у4илище и не му остава време да мисли за други неща,а и с тренировките е доста ангажиран...
Да ви се похваля от 3 дена сме без БИБА newsm44..Не мога да повярвам колко лесно се отказа.Сърди се само първия ден като заспиваше на обед и след това дори не се сещаше,а беше толкова влюбена в нея.Сега единствения проблем е в колата,защото разстяноята са големи.И като се запо4не едно мамоооо,мамоооо,маммооо по някога те избива на лудост.
Да ви разкажа какво ми ссе слу4и днес.В4ера бяхме до късно на гости и днес Вики стана рано,рано..а на мама така и се спеше.Само из4аках татето да стане и аз хоп в леглото.Ама то малкото оставя ли те.Беше само на вратата и мамоооо,мамоооо и така налойи се дастана вместо да се изма4вам.А да не говоря къщата на какво прили4аше....разтурия ужасна...
Ама да са ни живи и здрави..а пук другото ще се справим...
Незнам вашите мал4овзи как са ама ние сме на много променлив режим.По някога спим по 2 пъти,по някога веднаж.Колкото и да е изморена не може да спи по 2 4аса и това си е.Има ли още които спят по 2 пъти като нас?
Снимки от морето ще кача в понеделник обещавам...

# 40
  • София
  • Мнения: 2 958
Здравейте и от мен!
Да се отчета и аз. Вече е с 16 зъба (май още 4 чакаме). На гърне не ходи. От няколко дена я мъчим без биба, защото започнаха да и се изкривяват зъбите и дупката между предните 2 е все по-голяма. В яслата е супер щаслива. Храни се сама от няколк омесеца вече. Даже не цапа (пу-пу). Най-голямото ни претеснение сега, е че забелязах, че са и са се образували две малки вдлъбнатини на ребрата и май пак подхващаме рахита, въпреки, че се пече доста на слънце. Виантола го спряхме преди 4-5 месеца и се чудя дали не сбърках. Към какъв специалист да се обърнем? Педито каза,че било нормално след прекаран рахит, ама много ме е страх.
Иначе аз в петък бях в Пирогов. Не знам какво беше това чудо, ама от обяд като започнах да повръщам в 22:00 вече не си вувствах крайниците. Едвам ходех. А бяхме яли салата с яйца предната вечер. Умрях от страх да не е салмонела. Имах си всички симптоми (повръщане, диария температура). Днес съм малко по-добре. Даже спира да ми се гади.
Май и ние се отчетохме!  bouquet

# 41
  • Мнения: 815
и аз се чудя дали да махам бибата- може би трябва след като от септември ще го пращаме на ясла малко.. Дано  и при нас се получи като при мама Ваня, но се съмнявам!

Мамо Веси, продължава ли още Тони да тъгува за БГ- много дни минаха- той няма ли да тръгва на градина - при вас кога започва училището- има ли подготвителна група като тук- и най- вече чакаме да разкажеш как утре Дани е понесъл първото посещение в яслата

# 42
  • Мнения: 5 370
Аз Станислав не го виждам скоро да прояде сам???
Даже шишето го блъска към мене аз да му давам млякото. хитрягата, а може!!!
Иначе за другите неща е....първа писта.
Последното му занимание е "пиши , пиши" и "чети, чети".
С бавачката гледат книжка и рисуват/драскат на поразия.

# 43
  • Мнения: 980
Оле Джу, какви са тези неща с не чувстване на крайниците? В Пирогов какво казаха, пуснахте ли фек. изследване за салмонела? Оправяй се бързо, дано е само вирус!

За рахита, аз също около 4я месец бях много притеснена, омекване на главичката и прочие... сега въобще не се заглеждам. Неми се вярва да имате проблем, в тези пекове. Щом педито казва,че е нормално - не се притеснявай сега за това.

И Габи ми дава чашата аз да й давам вода. Само ако ме няма наблизо - пие сама. Не й харесва да  се храни сама. А напоследък казваме "ако" след акото. С "чиш" ни е по-лесно. Явно сме на някой нов период... вече не й е толкова гот като й кажа браво след правилно попадение в гърнето. Преди почваше да вика "б'аво" още докато сядаше... абе скици.

"Рисуването" ни е любимо. На една магнитна дъска, постоянно ме дърпа: "байо", "мечо", "цеце" (цвете), бау-бау и пате. В началото драскаше едни дълги чертички, сега внимателно слага точки тук-там. Имитацията - висша форма на знание. Laughing

# 44
  • Мнения: 445
Тези неприятности край нямат. Ние сме болни с ангина от няколко дена. Тъкмо ни пристигнаха гостите и Марти се разболя - вдигна температура и я поддържа 3 дни. Вече сме по-добре и дивеем с пълна сила. Болестта не ни попречи да си направим дълги разходки с гостите до нос Калиакра, Балчик и Обзор. Плажа пак ни се размина. Паралелно с това и целите ни венци са побелели, очакваме нови зъбчета. 9 подред изби, сега чакаме 10. Картинката е пълна. Папането не върви - яде само попара и кисели. Може само попара да яде 4 пъти на ден, и не му омръзва.
Големи жеги, айде прохлада идвай, че просто не се издържа иначе.
Поздрави на всички мартенички

Общи условия

Активация на акаунт