Лятото дойде, МАРТЕНЧЕТО цопна се във Черното море!

  • 6 882
  • 180
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 219
Да видях и отговарям или по-точно споделям собствен опит на това:
...а да попитам- мамите, които дадат детето си на ясла ще получават 50 процента от сумата- т.е. 80 лв. нали така
което аз разбирам за настоящия момент.
Благодаря на Цветина, че направи уточнението.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Здравейте и от мен в новата ни темичка Simple Smile !

Аз тия дни не бях много добре. Но всичко мина и замина. Пипна ме летния грип, ама без повръщане. Полежах си един ден е т-ра, а на другия вече бях почти ОК Simple Smile. Сега съм добре, но се чудя докога да  пазя малкото и да не го гушкам   newsm78? Толкова ми е трудно да не го целувам и да не се гушкаме. Не искам да се обаждам на лекарката, ако имате инфо по въпроса ще съм ви благодарна да споделите. Сори за ОФФ-а  Embarassed.
Иначе Хриси е добре и с тати се гледаха чудесно докато мама не можеше да се отлепи от леглото.
Плодове все още не яде, но дай ми саламче и му гледай сиира  Joy, онази вечер му дадох една пиперка и после елате ни вижте - семчици по пода, ама какво да се прави. Вашите бебоци проявяват ли интерес да се хранят сами с лъжичка? Моя сладур само солети и неща, които предварително съм нарязала на кубчета яде с ръчичка иначе като че ли към лъчижката няма особен интерес освен да иска да бърка и да разсипва храната. Ама може и аз да не съм го разбрала детето. Чудя се как ще го уча да яде сам, време ли е вече или може още да почака  newsm78?

# 17
  • Мнения: 980
Tedulina, радвам се,че си по-добре. Добре, че вашият тати може да ползва отпуска. При нас няма такъв вариант.

Да дам отчет и аз.

Зъби - не знам колко точно, но кътниците се белеят и отгоре и отдолу.

Хващаме лъжицата само когато мама се бави с нещо друго и глад мори народа. Това най-вече сутрин. Вкарва нещо в устата, но повечето изпада в предвид наклона. Grinning А аз не я оставям да се мъчи - голяма грешка, защото така се учат да се хранят сами...Ще постеля нещо отдолу и утре ще пробваме.
С вилицата се справя по-добре, не с бебешките, а с нашите. Обича много домати и краставици, затова.

Хапва още грозде, боровинки (любими!), ябълка, праскова, круша. Диня и пъпеш. :: Забелязала съм, че тачи сладко-киселите плодове. Вече слагам лимон преди да й дам манджата, яде повече. Сега хапва солидни порции - 250-300гря., издува се като плондер и после се изчаква. Joy След всяко хранене. ::

За "ако" и "шиш" съм пре-доволна от ефектът "гол задник на морето". Оттогава си казва и вече минахме основно на  гащи. Само през нощта сме с . Малко акането в градинките ме притеснява, после си го събирам в найлонче и го нося до някой кош, неприятна работа. Особено ако има наблюдатели. Помагайте с други идеи?





Последна редакция: пн, 14 авг 2006, 14:34 от mama monik

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 576
За "ако" и "шиш" съм пре-доволна от ефектът "гол задник на морето". Оттогава си казва и вече минахме основно на  гащи. Само през нощта сме с . Малко акането в градинките ме притеснява, после си го събирам в найлонче и го нося до някой кош, неприятна работа. Особено ако има наблюдатели. Помагайте с други идеи?

Мисля, че си избрала най-удачния вариант. Наистина не е приятно да ходиш и да го събираш акото , но е по-добре отколкото да го оставиш там. Няма как и тоалетна да ползваш, то е дете, не е възрастен, та да изчака докато намериш 00.

# 19
  • The wild, wild west
  • Мнения: 156
Майчета, честито за промените в закона!   bouquet Радвам се, че държавата все пак прави някакви стъпки в правилната посока. Ще помогнат на вас, пък дано и повече момичета се решат да раждат!

Ето и малко отчет от нас:
14 зъба - чакаме два кучешки зъба от долу, за да попълним комплекта.

храна - плодовете и при нас са най-любимата храна- диня, боровинки, ягоди, пъпеш, праскови, кайсии, грозде, ....

ползване на лъжица  - вече доста успешно, ние все още помагаме с пълненето, но той докарва товара до устичката успешно

ползване на гърне - лошо... казва след като е приключил успешно с акането в гащите, но ние не сме и положили никакви усилия, защото с пампите е по-лесно  Embarassed

Иначе тя тази тема мина и отмина, но аз най-после се наканих да снимам играчките на Зарко, така че ето най-любимите:
Формичките, които се наместват са тези в долния ъгъл, вижда се и един тунел, през който обича да се промушва, да се крие, пр.

http://snimka.bg/photo.php?photo_id=1046116

Ето още едни формички - тези са триизмерни и са му доста по-трудни- аз трябва да му подскажа правилната дупка, горните може и сам да ги нарежда. И една любима Чибурашка, която пее.

http://snimka.bg/photo.php?photo_id=1046140

Ето една мноого шумна, но мноооого любима играчка, от IKEA, но произведена в България  bowuu

http://snimka.bg/photo.php?photo_id=1046141

В това го слагаме да му изразходим енергията, когато е много бесен, а навън е горещо/ студено за разходки - сяда в него и скача като жаба  hahaha  Тук е и с любимите плюшени играчки - много се привърза към тях напоследък - спи с тях, люлее ги, навсякъде трябва да са с него  ooooh!

http://snimka.bg/photo.php?photo_id=1046170

Тези са елктронни, с бутончета - май основно заради музиката си ги пуща:

http://snimka.bg/photo.php?photo_id=1046174

И последно играчките за навън. Колелото още не го умее, но кончето е супер любимо  Heart Eyes Особенно, когато татко му завързва нещо и го влачи по тревата или по мокета:

http://snimka.bg/photo.php?photo_id=1046300

Пфууу, отчетох се!  Laughing Hug


# 20
  • Мнения: 980
Просто не знам какво да кажа... играчките са страхотни, а също и къщата ви... завиждам ужасно. Grinning

Най-сладък е усмихнатият рус пич. Blush

# 21
  • Мнения: 1 639
Шоколадкина , много хубави и образователни играчки.

Тук подобни или ги няма в провинциалните магазини или са на безумни цени  Confused

# 22
  • Мнения: 445
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ! ДА СА ЖИВИ, ЗДРАВИ И МНОГО ЩАСТЛИВИ!
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ВАРНЕНСКИ МАМИ И БЕБОРАНИ!

# 23
  • Мнения: 1 502
Честито и от нас на всички именици и варненски мамчета!!!

При нас новината е, че Дани започва ясла в понеделник. Ще отидем да постоим за 1-2 часа и ще си тръгнем. Така ще е почти цяла седмица за да може да посвикне. Ще бъде в същата група, където беше и баткото. Учителките ми викат, че щели да бъдат отново с малкия Антони (много си били приличали двамата). Опитаха се да го заговорят, а Дани като се вкопчи в мене, не ще да мръдне, да видим каква ще я бъде. Като си спомня на Тони му трябваше доста време докато свикне, такива пристъпи на рев правеше, че аз също разревана излизах от градината. Дано да не пак така, че косата ми се изправя.

Иначе ние сме добре, започнахме да навлизаме в ритъм, още ставаме в 6ч (нали ние сме с -3часа), но рано, рано заспивам с тях и така поне съм наспана. Баткото ми вади душата, кога щял да започва училище, добре че и той на 22.08 заопчва, че е ад в къщи, ще се изтрепят. Свикнаха по цял ден да са навън, сега пазят вратата. Добре, че е хубаво времето и излизаме и най-вече не е жега, около 13-15 градуса, а като гледам сега какви горещини настъпват в БГ, направо съм на седмото небе, че не сме там.
От всичко най-много ми тежи, че тук нямаме детска кухня. Така свикнах с нея в Бг, че сега се чудя какво да приготвям за ядене на Дани, мъкааа! Ееех, човек колко бързо свиква на хубавото.

Цветина, днес те гледах по новинарската емисия, изглеждаш страхотно!

# 24
  • Мнения: 815
Цветина, днес те гледах по новинарската емисия, изглеждаш страхотно!

Simple Smile не си ме гледала мен Веси, защото от една седмица съм отпуска и послушно си дебелея Simple Smile сигурно е била колежката ми Ани, с която ужасно ни бъркат- дори собствената ми баба не ме разпознава с нея- аз почти съм се оттеглила -последното водене май ще ми бъде на 19 и 20 август.

Ран слава богу започна да влиза в ритъм след като баба му си тръгна- беше го разглезила отвратително много-  ядеше само ако го гониш с лъжицата из къщата и докато си играе- обаче на мен ми писна- като не иска да седне на стола и го оставям да си играе- нареждам храната на масата и чакам- той започна да се оглежда- като не тичам след него- дойде-нахрани се нормално. И други разни глезотии се опитва да ми върти, ама няма да стане- всичко си има мярка, а и на мен вече ми е трудно да се навеждам и да го нося- като излизаме като се умори и иска на ръце. Но при мен трябва да се вози в количката - няма как - след малък бунт- сяда послушно и започва да гледа колите.

# 25
  • Мнения: 1 502
Цветина, днес те гледах по новинарската емисия, изглеждаш страхотно!

Simple Smile не си ме гледала мен Веси, защото от една седмица съм отпуска и послушно си дебелея Simple Smile сигурно е била колежката ми Ани, с която ужасно ни бъркат- дори собствената ми баба не ме разпознава с нея- аз почти съм се оттеглила -последното водене май ще ми бъде на 19 и 20 август.

Eеее, Embarassed така ми се искаше да те видя как бременееш. Дори дебнех да не пропусна часа.  Mr. Green Извинявам се за грешката.  Embarassed Я да вземеш да пуснеш някоя друга снимка да те видим.  Naughty

# 26
  • Мнения: 270
Цветина, днес те гледах по новинарската емисия, изглеждаш страхотно!

Simple Smile не си ме гледала мен Веси, защото от една седмица съм отпуска и послушно си дебелея Simple Smile сигурно е била колежката ми Ани, с която ужасно ни бъркат- дори собствената ми баба не ме разпознава с нея- аз почти съм се оттеглила -последното водене май ще ми бъде на 19 и 20 август.

Я, тук с една от мамите сме колежки(: Цветина, в коя ТВ работиш?

Иначе и аз да се похваля вече две нощи си спи сам в креватчето!!!!! Party До сега спеше само при нас и можех да го излъжа примерно като заспи и го пренеса на неговото легло да поспи там 2-3 часа и после рев да дойде при нас, а сега спи по цяла нощ(с две-три събуждания, ако си е изпуснал бибата) и се събужда в 7:30ч.
Направо се побърках аз с нашето ядене, постоянно се правя на клоун, за да изяде едно бурканче манджа на обяд иначе кара почти само на плодове и вечер на препечени сандвичи с кашкавал и доматче!

Шоколадинка, много готини играчки и ние почти по същите си падаме най-много, но  умишлено не съм му купила онези музикалните, защото ще ми дойдат малко в повече(:

# 27
  • The wild, wild west
  • Мнения: 156
Момичета, благодаря за хубавите думи.  bouquet Ние наистина се опитваме играчките му да не са безсмислени занималки, а все на нещо да го научат, но и тук не е лесно да се намерят такива. Масово само електронните се рекламират...
А иначе "русият пич" търпение няма да се запознае с вашите малки принцески  Heart Eyes, пук и с конкуренцията  Joy.
Дано да имаме възможност да си дойдем другото лято и то за повечко....  Praynig

# 28
  • Мнения: 815
Я, тук с една от мамите сме колежки(: Цветина, в коя ТВ работиш?

Аз съм в Евроком, а ти къде?

При нас положението със спането в собственото легло е същото- доста рядко го ползва, но това за сега не ме притеснява никак- даже като си спи в креватчето и ми липсва..

# 29
  • Мнения: 1 502
Привет и от мен!
Как сте мамчета в тия жеги?

Ох, аз направо ще се побъркам, баткото реве по цял ден за бабите си и иска да си ходи в Бг. Дани се чуди как да му привлече вниманието за да си играят, чак стига до бой, а ония седи и търпи шамарите му и реве ли реве. Нищо не го впечатлява, дори и партито му за рождения ден в събота. Не ще и да чуе да спи в стаята си, баща му се изнесе от спалнята, че да може да ни е по-спокойно. Не стига, че е в легото ми, ами и иска да е заврян плътно до мен, спи на възглавницата ми и е завит със завивката ми.  #Crazy
Добре, че поне с Дани нямаме проблеми, спи си без проблеми в леглото, което вече му става определено малко, но сега търсим алтернатива. Важното е да има някой при него докато заспива, да го милва по косичката и приспивната играчка да е включена, без нея не заспива, дори вече сам си я пуска. Голяма инвестиция излезе тази играчка, дето вика моя мъж, изби си отдавна парите.

Това е засега от нас, лудата къща.

Общи условия

Активация на акаунт