искам да си имам бебе

  • 7 373
  • 123
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
здравейте!На 19 години съм и искам да си имам бебе,но искам всичко да е перфектно,пушачка съм и искам преди това да съм подготвена,във връзка с това искам съвети колко време ми трябва да бъде причистена,какво да използвам било то някакви хапчета,витамини,общо взето какво точно да предприема.Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 4 696
Не знам колко точно време трябва да се пречистиш от цигарите, но със сигурност трябва да ги спреш. Започни да пиеш фолиева киселина -хубаво е да се пие няколко месеца преди забременяването, но тя не подпомага самото забременяване, а правилното развитие на плода. УСПЕХ!!!

# 2
  • Мнения: 25 732
Не знам колко точно време трябва да се пречистиш от цигарите, но със сигурност трябва да ги спреш. Започни да пиеш фолиева киселина -хубаво е да се пие няколко месеца преди забременяването, но тя не подпомага самото забременяване, а правилното развитие на плода. УСПЕХ!!!
Защо трябва да се пие фолиева киселина преди забременяването! newsm78Сама казваш че подпомага развитието на плода, като няма плод какво подпомага?

Към авторката: можеш да посетиш твоя гинеколог, той ще те посъветва най точно как да постъпиш Успех!  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 286
Не знам колко точно време трябва да се пречистиш от цигарите, но със сигурност трябва да ги спреш. Започни да пиеш фолиева киселина -хубаво е да се пие няколко месеца преди забременяването, но тя не подпомага самото забременяване, а правилното развитие на плода. УСПЕХ!!!
Защо трябва да се пие фолиева киселина преди забременяването! newsm78Сама казваш че подпомага развитието на плода, като няма плод какво подпомага?

Към авторката: можеш да посетиш твоя гинеколог, той ще те посъветва най точно как да постъпиш Успех!  bouquet

Започва се фолиета киселина поне 2м преди забременяването, за да може да се натрупа в организма и когато се зачене бебето да има от къде да черпи.

АКо можеш, спри цигарите поне 6м. преди да забременееш. Аз ги спрях и забременях същия месец, не очаквах, че ще стане веднага, бях се подготвила за месеци опити Mr. Green .Никакъв алкохол и други наркотици, докато бебеправите и докато си бременна.

Може да разгледаш разни курсове по плуване или йога за бременни - да се ориентираш като цени и график, за да се запишеш след като забременееш.

Съветвам те да посещаваш курсове за бременни и да се информираш на тема кърмене. ЛаЛеЧе Лига имат специални лекции за бременни и след това организират срещи с майки - кърмачки, които са изключително полезни - обменяте опит, ако имаш въпроси питаш всичко.

Успех!

# 4
  • Мнения: 40
Това,че искаш бебе е прекрасно,но...Забога,ти си едва на 19г.Още нищо не си видяла от живота.Вчера си завършила училище и вече си мислиш,че си готова да се хвърлиш в най-дълбокото.Извинявай ако съм рязка,но това е много необмислена постъпка.Това да гледаш бебе не е като играта на кукли-като ти писне да я захвърлиш при другите.Сигурна съм,че като на всички млади хора тепърва ще ти се излиза,ще създаваш нови контакти,ще искаш да се утвърдиш професионално ит.н.А едно бебе иска пълно себеотдаване,много любов и търпение,доста финансови разходи и родители,които да го отгледат и възпитат.Помисли дали си готова на тази крачка,защото после връщане назад няма.Пожелавам ти да бъдеш прекасна майка и добра приятелка на детето си.

# 5
  • Мнения: 25 732
anitodorova.1980,всички прочели темата си го помислят това което си написала, но има десетки такива теми и в крайна сметка половината са на мнение че е рано другата половина че не е. Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 178
Здравейте, аз също съм на 21, но искам да си имам бебче и вече се подготвям за това. Напълно подкрепям момичето, което е пуснало темата, защото я разбирам добре. Някои жени съзряват рано за майчинство и, въпреки че се струва, че сме млади ние знаем кое ще ни направи щастливи.
Миличка, започни да пиеш фолиева киселина. Спри цигарите, алкохола, стреса. Храни се правилно и успех с бебеправенето.   bouquet

# 7
  • Мнения: 2 052
Спирай цигарите още сега. Фолиева киселина трябва да се пие 2-3 месеца преди да забременееш, но тъй като не знаеш точно кога ще се случи, започни да я пиеш още от сега. И по-дълго време да я пиеш (в случай, че се позабави бебето) няма да ти навреди. Това е, не е нужно да правиш нещо специално, само без алкохол и цигари Simple Smile Гледай да се храниш и по-здравословно (аз не бях от здравословно хранещите се  Blush)

# 8
  • Мнения: 137
Поздравявам те за решението!
Аз на твоята възраст тъкмо започвах следването си. Grinning
Вече са ти дали добри съвети - затова от мен успех, и не унивай, ако не се получи от първият път! Peace

# 9
  • Мнения: 62
Аз също те подкрепям, много познати родиха на по 20 години и вече си гледат децата, аз също съм млада, на 25 години съм, но те вече имат семейство и деца, а ние с моя приятел искаме да градим кариера и ни се струва рано... което нз вече дали е хубаво! Успех

# 10
  • Мнения: 4 696
Тъкмо скоро на работа коментирахме, че е по-добре да родиш и отгледаш едно дете на около 20, отколкото на тридесет и......., както напоследък се случва. И не е вярно, че тогава няма да имаш шанс за кариера, ако искаш разбира се.Напротив на около 30 ти вече ще имаш отгледани деца и време за кариера.

# 11
  • Мнения: 5
Оооо аз още една година имам до завършване на бакалавър и след това се надявам да пиша в темите за бъдещи майки. Искам само образованието да си завърша, пък кариерата имам още 40 години да я градя. Момичето явно си има приоритети в живота и желанието й да има дете е най-голямо. За целта проблема с цигарите трябва да се премахне. Аз 5-6 месеца след като спрях цигарите почувствах съществената разлика между това да си пушач и непушач. Не знам колко време е нужно за пълно пречистване... всеки организъм е различен. Някои след 10 години пушене дробовете са им като на непушачи, други след 1 година пушене са като дърти тютюнджии. Успех!   Wink

# 12
  • Мнения: 613
Поздравявам те за решението ти, момичетата вече са ти дали съвет, знаеш кое е най-важното, но искам да вметна нещо-веднъж в месеца например, когато се събереш с приятели да речем може да си позволиш 50 гр. алкохол ( преди да се случи забременяването ), за да не стоиш като някой изцепник!!!

Момичета-наистина 19 години ви се струва, рано ( както и на мен, разбира се ), но ако мога да върна времето назад с 4 години, щях да направя същото като нея!!! Тогава смятах, че трябва да се изуча и тогава, но сега съжалявам и то много ..... много мои връстнички вече имат деца, същевременно учат и нищо не им пречи да се развиват, дори излизат повече от мен ( бабите са златни същества  Laughing )

# 13
  • Мнения: 4 696
Sunyy доколкото разбирам, ти си на 23-24 години и си в идеалната възраст и няма за какво да съжаляваш.Успех ти пожелавам! Аз вече съм на 28, постигнах това, което искам, имам добро образование, хубава работа -поне за момента, но сега искам да бъда майка и дано да се случи скоро, че часовника тиктака вече!

# 14
  • Мнения: 613
Рости-да на толкова съм, само, че съжалявам за това, че при мен се появи една болест, която би могла да е пречка за евентуално забременяване ..... от 2 години на сам я имам ....., а тогава може би всичко щеше да стане лесно и сега да си гледам прекрансото детенце, а не да изживявам този ужас от 1 година насам!!! Това разбира се са догадки мои и както казват "Всяко зло за добро!!! " Та за това съжалявам, защото тогава също имах възможност да гледам бебче, но имах други приоритети!!! Но не се отказвам и продължавам да се боря!!!
А, ти пък какъв часовник ..... я се стегни има жени и на по 40 и няколко раждат, така, че ..... Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт