искам да си имам бебе

  • 7 378
  • 123
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
здравейте!На 19 години съм и искам да си имам бебе,но искам всичко да е перфектно,пушачка съм и искам преди това да съм подготвена,във връзка с това искам съвети колко време ми трябва да бъде причистена,какво да използвам било то някакви хапчета,витамини,общо взето какво точно да предприема.Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 4 696
Не знам колко точно време трябва да се пречистиш от цигарите, но със сигурност трябва да ги спреш. Започни да пиеш фолиева киселина -хубаво е да се пие няколко месеца преди забременяването, но тя не подпомага самото забременяване, а правилното развитие на плода. УСПЕХ!!!

# 2
  • Мнения: 25 757
Не знам колко точно време трябва да се пречистиш от цигарите, но със сигурност трябва да ги спреш. Започни да пиеш фолиева киселина -хубаво е да се пие няколко месеца преди забременяването, но тя не подпомага самото забременяване, а правилното развитие на плода. УСПЕХ!!!
Защо трябва да се пие фолиева киселина преди забременяването! newsm78Сама казваш че подпомага развитието на плода, като няма плод какво подпомага?

Към авторката: можеш да посетиш твоя гинеколог, той ще те посъветва най точно как да постъпиш Успех!  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 286
Не знам колко точно време трябва да се пречистиш от цигарите, но със сигурност трябва да ги спреш. Започни да пиеш фолиева киселина -хубаво е да се пие няколко месеца преди забременяването, но тя не подпомага самото забременяване, а правилното развитие на плода. УСПЕХ!!!
Защо трябва да се пие фолиева киселина преди забременяването! newsm78Сама казваш че подпомага развитието на плода, като няма плод какво подпомага?

Към авторката: можеш да посетиш твоя гинеколог, той ще те посъветва най точно как да постъпиш Успех!  bouquet

Започва се фолиета киселина поне 2м преди забременяването, за да може да се натрупа в организма и когато се зачене бебето да има от къде да черпи.

АКо можеш, спри цигарите поне 6м. преди да забременееш. Аз ги спрях и забременях същия месец, не очаквах, че ще стане веднага, бях се подготвила за месеци опити Mr. Green .Никакъв алкохол и други наркотици, докато бебеправите и докато си бременна.

Може да разгледаш разни курсове по плуване или йога за бременни - да се ориентираш като цени и график, за да се запишеш след като забременееш.

Съветвам те да посещаваш курсове за бременни и да се информираш на тема кърмене. ЛаЛеЧе Лига имат специални лекции за бременни и след това организират срещи с майки - кърмачки, които са изключително полезни - обменяте опит, ако имаш въпроси питаш всичко.

Успех!

# 4
  • Мнения: 40
Това,че искаш бебе е прекрасно,но...Забога,ти си едва на 19г.Още нищо не си видяла от живота.Вчера си завършила училище и вече си мислиш,че си готова да се хвърлиш в най-дълбокото.Извинявай ако съм рязка,но това е много необмислена постъпка.Това да гледаш бебе не е като играта на кукли-като ти писне да я захвърлиш при другите.Сигурна съм,че като на всички млади хора тепърва ще ти се излиза,ще създаваш нови контакти,ще искаш да се утвърдиш професионално ит.н.А едно бебе иска пълно себеотдаване,много любов и търпение,доста финансови разходи и родители,които да го отгледат и възпитат.Помисли дали си готова на тази крачка,защото после връщане назад няма.Пожелавам ти да бъдеш прекасна майка и добра приятелка на детето си.

# 5
  • Мнения: 25 757
anitodorova.1980,всички прочели темата си го помислят това което си написала, но има десетки такива теми и в крайна сметка половината са на мнение че е рано другата половина че не е. Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 178
Здравейте, аз също съм на 21, но искам да си имам бебче и вече се подготвям за това. Напълно подкрепям момичето, което е пуснало темата, защото я разбирам добре. Някои жени съзряват рано за майчинство и, въпреки че се струва, че сме млади ние знаем кое ще ни направи щастливи.
Миличка, започни да пиеш фолиева киселина. Спри цигарите, алкохола, стреса. Храни се правилно и успех с бебеправенето.   bouquet

# 7
  • Мнения: 2 052
Спирай цигарите още сега. Фолиева киселина трябва да се пие 2-3 месеца преди да забременееш, но тъй като не знаеш точно кога ще се случи, започни да я пиеш още от сега. И по-дълго време да я пиеш (в случай, че се позабави бебето) няма да ти навреди. Това е, не е нужно да правиш нещо специално, само без алкохол и цигари Simple Smile Гледай да се храниш и по-здравословно (аз не бях от здравословно хранещите се  Blush)

# 8
  • Мнения: 137
Поздравявам те за решението!
Аз на твоята възраст тъкмо започвах следването си. Grinning
Вече са ти дали добри съвети - затова от мен успех, и не унивай, ако не се получи от първият път! Peace

# 9
  • Мнения: 62
Аз също те подкрепям, много познати родиха на по 20 години и вече си гледат децата, аз също съм млада, на 25 години съм, но те вече имат семейство и деца, а ние с моя приятел искаме да градим кариера и ни се струва рано... което нз вече дали е хубаво! Успех

# 10
  • Мнения: 4 696
Тъкмо скоро на работа коментирахме, че е по-добре да родиш и отгледаш едно дете на около 20, отколкото на тридесет и......., както напоследък се случва. И не е вярно, че тогава няма да имаш шанс за кариера, ако искаш разбира се.Напротив на около 30 ти вече ще имаш отгледани деца и време за кариера.

# 11
  • Мнения: 5
Оооо аз още една година имам до завършване на бакалавър и след това се надявам да пиша в темите за бъдещи майки. Искам само образованието да си завърша, пък кариерата имам още 40 години да я градя. Момичето явно си има приоритети в живота и желанието й да има дете е най-голямо. За целта проблема с цигарите трябва да се премахне. Аз 5-6 месеца след като спрях цигарите почувствах съществената разлика между това да си пушач и непушач. Не знам колко време е нужно за пълно пречистване... всеки организъм е различен. Някои след 10 години пушене дробовете са им като на непушачи, други след 1 година пушене са като дърти тютюнджии. Успех!   Wink

# 12
  • Мнения: 613
Поздравявам те за решението ти, момичетата вече са ти дали съвет, знаеш кое е най-важното, но искам да вметна нещо-веднъж в месеца например, когато се събереш с приятели да речем може да си позволиш 50 гр. алкохол ( преди да се случи забременяването ), за да не стоиш като някой изцепник!!!

Момичета-наистина 19 години ви се струва, рано ( както и на мен, разбира се ), но ако мога да върна времето назад с 4 години, щях да направя същото като нея!!! Тогава смятах, че трябва да се изуча и тогава, но сега съжалявам и то много ..... много мои връстнички вече имат деца, същевременно учат и нищо не им пречи да се развиват, дори излизат повече от мен ( бабите са златни същества  Laughing )

# 13
  • Мнения: 4 696
Sunyy доколкото разбирам, ти си на 23-24 години и си в идеалната възраст и няма за какво да съжаляваш.Успех ти пожелавам! Аз вече съм на 28, постигнах това, което искам, имам добро образование, хубава работа -поне за момента, но сега искам да бъда майка и дано да се случи скоро, че часовника тиктака вече!

# 14
  • Мнения: 613
Рости-да на толкова съм, само, че съжалявам за това, че при мен се появи една болест, която би могла да е пречка за евентуално забременяване ..... от 2 години на сам я имам ....., а тогава може би всичко щеше да стане лесно и сега да си гледам прекрансото детенце, а не да изживявам този ужас от 1 година насам!!! Това разбира се са догадки мои и както казват "Всяко зло за добро!!! " Та за това съжалявам, защото тогава също имах възможност да гледам бебче, но имах други приоритети!!! Но не се отказвам и продължавам да се боря!!!
А, ти пък какъв часовник ..... я се стегни има жени и на по 40 и няколко раждат, така, че ..... Heart Eyes

# 15
  • Мнения: 4 696
Да,права си, ще се справим! Та нали за това сме жени!? Wink

# 16
  • Мнения: 237
Здравейте!
За първи път пиша и чета във форуми за майчинството.С приятеля ми сме правили опити може би десетина пъти за година,понякога в точния ден на овулация (така мисля) а понякога и през другите дни.Сега взимам витамини или добавки някакви не знам как се наричат за забременяване и тем подобни неща.Честно казано съм под голям стрес.Трябва ли да спра да пия кафе?Не пуша,спортувам,пия мн рядко бира,храня се здравословно,цикълът ми е супер точен!Не живея в БГ и не мога да ида при личния си генеколог точно сега.Този месец опитахме два пати докато бях в овулация,два поредни дни,лежа 5-10 минутки след секс,защото семенната течност излиза от мен на секундата щом се изправя.Приятелят ми работи много и някак не се получава да правим повече опити на веднаж.А моят стрес няма общо със забременяването,някак не знам как да се успокоя,за да се чувствам истински добре и щастлива,за да забременея.Не оставайте с впечатление,че не искам Simple Smile Някакви съвети?
Ще ви бъда благодарна

Последна редакция: пн, 15 юли 2013, 11:36 от bobi_e

# 17
  • Мнения: 237
Направо ще ви кажа какъв ми е проблема за да видим имате ли решение за мен Simple Smile Постоянно мисля за стари неща и случки в живота ми и те някак ми пречат да си изчистя съзнанието за нещо ново и да мисля за бъдещето с приятеля ми.Може би ми трябва психолог а не гинеколог хах .. Та моля ви ,как да се преборя с това за да дам път на щастието и бебчето което искаме

# 18
  • Мнения: 25 757
Работете си по въпроса,  а то дай Боже да стане скоро. Чак до психолог да прибягваш... Rolling Eyes?
А от една година правите опити и няма резултат така ли!?

# 19
  • Мнения: 237
Ами около година,да, но говорим за около 10 проби докато съм била в овулация. Първо мина доста време докато решим,а сега правим опити по веднъж или два пъти по време на овулация.

# 20
  • Мнения: 25 757
Ами около година,да, но говорим за около 10 проби докато съм била в овулация
Значи не сте много активни  Grinning

# 21
  • Мнения: 237
Хах ами не , но какво да правим ...

# 22
  • Мнения: 237
Всеки ден ли трябва да правим секс?Имаме почивка и време само събота и неделя и то ако изобщо сме си в къщи и сме сами,колко пъти в месеца ще се случи да сме сами в къщи и да не работим и аз да съм в овулация?Ако имам късмет - поне един уикенд

# 23
  • Мнения: 25 757
Правиш ли си тест за овулацията?

# 24
  • Мнения: 237
Не ,не съм пробвала с тест,но по изчисленията за овулация,мисля че по симптомите усещам и точно в кой ден е.Бих могла да опитам с тест,разбира се ,не знам какво представляват

# 25
  • Мнения: 25 757
Не ,не съм пробвала с тест,но по изчисленията за овулация,мисля че по симптомите усещам и точно в кой ден е.Бих могла да опитам с тест,разбира се ,не знам какво представляват
Щом си я усещаш, продължавайте по сериозно... И дано се похвалиш скоро  EFP

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=344064.0

# 26
  • Мнения: 237
Ами за кафето какво ще ми кажете?За стреса знам ...
В дните около най-силната ми овулация също има шансове,нали?Какви са обаче?Два ,три пъти секс по време на овулация е малко,така ли ?

# 27
  • Мнения: 25 757
Кафето не съм чувала да е вредно в период на бебеправене  newsm78 можеш да го замениш с безкофеиново ако ще си по спокойна.
Два ,три пъти секс по време на овулация е малко,така ли ?
Не е малко Peace

# 28
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 774
Момичета, всичко е божа работа и е много относително. Имам позната, която забременя докато пушеше по 3 кутии силни цигари на ден, пиеше кафе на корем и каза, че е забременяла от точно 1 път за въпросния месец. На това му се казва шанс. Дошло му времето на бебо, появил се.
А към авторката - и според мен ти е рано, но това е лично решение. По мое мнение, за да се гледа дете, трябват стабилни доходи и много увереност. Не че дете не се гледа и с малко пари, но е по-трудно. От дистанцията на времето, бих казала, че между 25-30 е най-добре да се получат нещата. Работа също се намира по-трудно без образование и с малко дете. Но всичко е въпрос на шанс. Някои раждат рано и са добре, други оставят за по-нататък и после става по-трудно забременяването. Много е относително всичко.

# 29
  • Мнения: 237
Добре Simple Smile Мерси ,ще ви пиша пак ,когато имам нужда от съвет. А относно кафето мисля,че съм чела някъде,че кофеина пречи на плодовитостта ,за това попитах специално за кафето,аз пия по 3 кафета на ден ,намалих ги много последната година.Ще следя и пиша във форума Simple Smile Приятно е

# 30
  • Мнения: 237
Хей!
Някой друг има ли мнение за кофеина?Или трябва да пиша в друга тема?Съжалявам,нова съм във форумите  Embarassed

# 31
  • Мнения: 45
Всеки ден ли трябва да правим секс?Имаме почивка и време само събота и неделя и то ако изобщо сме си в къщи и сме сами,колко пъти в месеца ще се случи да сме сами в къщи и да не работим и аз да съм в овулация?Ако имам късмет - поне един уикенд

Не живеете самостоятелно, работите толкова че почти не се виждате, нямате желание и потребности за секс, но искаш дете? Shocked

Извинявай, но имаш инфантилна представа за майчинството. Защо не пораснеш първо преди да мислиш за това?

# 32
  • Мнения: 237
Не,не,не,не ,нищо общо нямаме с това... В чужбина сме,живеем самостоятелно,той работи много и искаме дете вече от година,заедно сме от много години.Обичаме да правим секс ,просто не всеки ден ....

# 33
  • Мнения: 237
Виж,не исках съвети за връзката си ,с приятеля ми изкарваме пари за да създадем семейство и да живеем добре ... строи ме и къща,в момента живеем на квартира.И двамата искаме това дете,аз ще стана на 25 тази година а той е на 30 ,на къде да порасваме повече?

# 34
  • Мнения: 45
Виж,не исках съвети за връзката си ,с приятеля ми изкарваме пари за да създадем семейство и да живеем добре ... строи ме и къща,в момента живеем на квартира.И двамата искаме това дете,аз ще стана на 25 тази година а той е на 30 ,на къде да порасваме повече?

Да не си я пускала тази тема преди 6 години?

Цитат
здравейте!На 19 години съм и искам да си имам бебе,

Имате почивка и време за секс само събота и неделя по твои думи ако въобще сте САМИ и сте ВКЪЩИ. Явно не се случва често както да сте сами вкъщи, така и да правите секс въобще.

Виж, защо първо не измислиш както трябва историята без лъжи преди да търсиш съвети?

Секс 2 пъти седмично от специалисти се квалифицира като отсъствие на секс. Абсолютно ненормално за коя да е възраст, камо ли за 20 годишни. Да не искаш чрез бебе да си оправяш проблемите във връзката?

# 35
  • Мнения: 237
Виж,не съм аз момичето ,което е писало ,че е на 19 ,имаш някаква грешка

# 36
  • Мнения: 237
Ти от колко години си с мъжа си и колко пъти седмично правите секс???

# 37
  • Мнения: 237
Ще ми отговориш ли още нещо или приключихме темата с инфантилността ??? Защото изкарвам парите си и живея на 3000 км от родителите си от 17 годишна,а с този мъж,не само ,че искаме и ще си имаме дете и то не едно ,да сме живи и здрави,но сме повече от най-добри приятели вече повече от 9 години
Ако нямаш какво да ме посъветваш за кофеина,просто не ми пиши
Благодаря!

# 38
  • Мнения: 45
Виж,не съм аз момичето ,което е писало ,че е на 19 ,имаш някаква грешка

Упс извинявай. Crazy Embarassed Laughing Недоскиф. ooooh!

Аз всъщност отговарях на авторката. Crazy



# 39
  • Мнения: 237
Няма нищо,аз се извинявам ,че се подразних и реагирах остро на края!

# 40
# 41
  • Мнения: 237
Благодаря!
Разбира се ... не искам да се карам с никой или да нагрубя някой ...

# 42
  • Мнения: 134

Секс 2 пъти седмично от специалисти се квалифицира като отсъствие на секс. Абсолютно ненормално за коя да е възраст, камо ли за 20 годишни.

 Shocked  Shocked  Shocked

Съжалявам, че се намесвам така, но не можах да се сдържа... Това ми се струва абсурдно твърдение, повечето нормални двойки след няколко години заедно НЕ правят секс всеки ден, да не кажа всяка седмица.. Та чак и за ненормално да се счита..  Grinning  Ние в нашата къща значи към ненормални вървим, а аз съм едва на 28  hahaha    Отново се извинявам за отклонението.  Hug

Последна редакция: чт, 18 юли 2013, 06:46 от MissBluIz

# 43
  • Мнения: 237
Да и аз съм на това мнение.Аз считам за нормално с приятеля ми да се чувстваме добре ,та дори да го правим и веднаж на две седмици.Има всякакви периоди ...Важното е да сме удовлетворени един от друг.
И да, първите години заедно правехме секс всеки ден хаха ,но това е напълно нормално развитие на нещата според мен Wink

# 44
  • Мнения: 25 757
Аз пък бих казала, че правенето всеки ден не е нормално ...

# 45
  • Мнения: 237
Е , за нас беше Wink

# 46
  • Мнения: 25 757
В началото -да! Но да не ми разправят, че 10 години, всеки ден правят секс Laughing

# 47
  • Мнения: 237
е да,разбира се ... и на мен не ми се вярва

# 48
  • София
  • Мнения: 69
здравейте!На 19 години съм и искам да си имам бебе,но искам всичко да е перфектно,пушачка съм и искам преди това да съм подготвена,във връзка с това искам съвети колко време ми трябва да бъде причистена,какво да използвам било то някакви хапчета,витамини,общо взето какво точно да предприема.Благодаря ви предварително!

Здравей! И на мен като други ми се струва, че избързваш, но разбира се ти най-добре си знаеш. По принцип съм чела, че тялото се очиства от цигарите след 6 години. Аз ги спрях през януари миналата година точно с идеята да се готвя за бебче. Друго, което направих бе рязко да намаля месото, да го заменя с риба и да хапвам в количества зеленчуци и плодове... Не ме разбирай погрешно - не казвам, че ти трябва да направиш същото, но според мен след като ще плануваш бременност, а не е спонтанна и неочаквана, то можеш да започнеш от там да четеш за храната и това как влияе и да си изградиш правилен за теб хранителен режим... Не че е задължителен, но е едно добро начало... Желая ти успех!

Направо ще ви кажа какъв ми е проблема за да видим имате ли решение за мен Simple Smile Постоянно мисля за стари неща и случки в живота ми и те някак ми пречат да си изчистя съзнанието за нещо ново и да мисля за бъдещето с приятеля ми.Може би ми трябва психолог а не гинеколог хах .. Та моля ви ,как да се преборя с това за да дам път на щастието и бебчето което искаме

И аз като теб бях много изнервена от разни неща миналото лято.. всъщност дотолкова, че не издържах да седя в едно помещение с хората, които ме караха да се чувствам така...

Смятам, че нещо, което психически те натоварва прекалено (защото аз буквално си изливах очите от напрежение и изпадах в нервни кризи) ти пречи да живееш нормално, а коя жена в такова състояние би могла да създаде живот и най-вече да го отгледа в утробата си, ако не е щастлива и все нещо ѝ тежи.... Нямам предвид, че си нещастна, но явно нещо те измъчва и тъй като живееш в чужбина, където хората не смятат, че редовното посещение на психотерапевт е нещо, което директно те изстрелва или в списъка на "Лудите", или в този "Правя-се-на-интересна", то защо пък да не посетиш такъв... Не е нужно да е постоянно, но ако дори едно посещение успее да излъже мозъка ти, че този човек ти е помогнал, то той наистина ти е помогнал. Внушението е голяма работа и ако ти не можеш да го постигнеш сама, позволи на друг да го направи...

Най-добри пожелания  Hug

Последна редакция: нд, 21 юли 2013, 16:24 от Botten Mary

# 49
  • Мнения: 16
Здравейте нова съм тука искам да споделя и моята история.От няколко месеца близо 8 правим опити с моя приятел за бебче все неуспешни.Изследванията са ми отлични.Открита ми бе киста бях на Дуфастон  след приема на дуфастон по лекарско предписание трябваше да го пия 5 дни за да се махне кистата.По принцип съм с нередовен цикъл трябваше този месец да ми дойде на 16 закъсня ми 4 дни.Звънях днес на доктора той казва че е от хапчетата.А относно симптомите на бременност си ги имам гадене бодежи в корема доста често уриниране,голям апетит а по принцип съм доста скарана с храната,умора и сънливост.Имам тест в мен но при наличието на кървене не мисля да го използвам сега тъй като резултат няма да има.Вчера като ми прокървя първо беше кафеникаво след тожа розово а сега пак е обилно розово.Много съм объркана незнам какво да правя но много искаме да имаме бебче.Моля  ви помогнете

# 50
  • Мнения: 25 757
Дони, не е нужно да си копираш поста във няколко теми  Peace

# 51
  • Мнения: 16
Знам но просто ми е много напрегнато и очаквам вашите съвети и отговори ПОМОГНЕТЕ

# 52
  • Мнения: 25 757
Как да помогнем? Закъсняло ти е, дошло ти е, не си бременна. За другото трябва да отидете на доктор и двамата с мъжа ти... Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 69
Здравейте нова съм тука искам да споделя и моята история.От няколко месеца близо 8 правим опити с моя приятел за бебче все неуспешни....   Много съм объркана незнам какво да правя но много искаме да имаме бебче.Моля  ви помогнете

Здравей, Doni91
Вземи си тест за овулация... Успех!

# 54
  • Мнения: 16
забелязвам промени който до сега съм нямаала огромния апетит сънливостта умората на какво се дължи.Вчера като ми прокървя първо си беше слабо после обилно а сега взема да поспира.Чувствам огромен  глад , незнам да правя ли тест ако ми кърви 2 дни.

# 55
  • Мнения: 25 757
Ако искаш направи. Но теста ще е отрицателен  Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 69
забелязвам промени който до сега съм нямаала огромния апетит сънливостта умората на какво се дължи.Вчера като ми прокървя първо си беше слабо после обилно а сега взема да поспира.Чувствам огромен  глад , незнам да правя ли тест ако ми кърви 2 дни.

И аз като теб се самозаблуждавах, че ту ми се спи много, ту съм изморена, а пък и апетитът ми е огромен, но ето че съм в шеста седмица и нито мога да заспя вечер, нито имам желание за храна... Няма смисъл да си причиняваш излишното с тези тестове и не се отчайвай, защото много често това се оказва голяма пречка...Ще започнеш да мислиш, че нещо не е на ред, а най-вероятно не е така. Ние също правихме много опити, но в момента, в който ме посъветваха да си взема О Вю , го направих и след първиата хваната с него овулация, нещата се получиха. Просто пробвай...

# 57
  • Мнения: 16
Трябва да си взема да разбера а някой да ми препоръчате

# 58
  • Мнения: 16
Да кажа също за себе си че съм пушачка на ден пия по 3  4 кафета а те както и цигарите оказват влияние искам да си създам режим който да спазвам както и храна къде мога да прочета знаетели

# 59
  • Мнения: 25 757
В правилния форум си Laughing  Влез в бременност и раждане, и там търси теми които те интересуват  Peace

# 60
  • София
  • Мнения: 69
Аз ползвах O view тест и дано не те излъжа, но мисля, че беше към 9 лв. с пет лентички, които са за различен ден. Хубаво прочети как се ползва и в случай че не уцелиш овулация с първия тест, трябва да си вземеш втори, за да не я изпуснеш...

Относно цигарите, ти препоръчвам да ги спреш. Аз бях страстен пушач около 12 години и омитах по около кутия и половина-две на ден, но ги спрях с Табекс за 4 дни, защото съм такава, че имам нужда да си самовнуша, че нещо ми помага да го направя. От тогава изобщо не съм палила и живея така, сякаш не съм пушила през живота си. Колкото до храненето, режими бол, но аз ще се въздържа да ти давам съвети за това какво да консумираш и какво не. Според мен обаче трябва да разбереш от коя храна какво си набавя организмът на човек и в зависимост от нуждате ти, да си изградиш режим...

# 61
  • Мнения: 237
И аз ли да взема да пробвам тест за овулация Wink още утре ще попитам в аптеките какво имат тук Simple Smile И благодаря за съвета Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 69
И аз ли да взема да пробвам тест за овулация Wink още утре ще попитам в аптеките какво имат тук Simple Smile И благодаря за съвета Simple Smile

Ми, разбира се! Хайде и да пишеш после, за да се похвалиш Simple Smile Успех!   bouquet

# 63
  • Мнения: 237
Хах а дано ,но сигурно няма да е чак толкова лесно ,ще видим ... Сега "чакам" цикъла си в петък и нямам търпение да видя какво ще се случи Simple Smile Нямам никакви симптоми,  освен апетит хах ... Цикъла ми е ужасно точен,веднъж миналото лято ми закъсня с 10 дни и си помислихме,че вече съм забременяла, но се оказа,че е от нощните смени,които давах точно тогава Sad ... Така,че ако не ми дойде този уикенд, веднага ще си направя тест Simple Smile

# 64
  • Мнения: 16
Здравейте отново днес за пореден път се разочаровах взех си тест и беше отрицателен.След работа си взех и тест за овулация да разбера кога ми е..Странното е че цикъла ми беше 1д.и половина днес съм с леко прокървяване.Събота съм на доктор чакам изследванията си от цит.мазка. дано са отлични моля се.Като бях преди седмица и половина на гинеколог той ми каза че вероятността да забременея е голямо.При повечето двойки 85% забременяват след първатат година.Вярно още съм млада на 22г.но  се чувставам готова

# 65
  • София
  • Мнения: 69
Здравейте отново днес за пореден път се разочаровах взех си тест и беше отрицателен....При повечето двойки 85% забременяват след първатат година.Вярно още съм млада на 22г.но  се чувставам готова

Doni, смятам, че си се притеснила твърде много.. Нали си наясно с това, че мислите могат да влияят много на събитията? Ще стискаме палци за резултатите и пак ти казвам - пробвай с един тест за О., така ще си сигурна, че се бебите в правилния момент Simple Smile .. не че бебенето през останалото време е неприятно, просто ще си по-спокойна..   bouquet

# 66
  • Мнения: 2
здравейте!На 19 години съм и искам да си имам бебе,но искам всичко да е перфектно,пушачка съм и искам преди това да съм подготвена,във връзка с това искам съвети колко време ми трябва да бъде причистена,какво да използвам било то някакви хапчета,витамини,общо взето какво точно да предприема.Благодаря ви предварително!
спри цигарите #2gunfire
спортувай Thinking
пий хранителни добавки ooooh!
прави секс Laughing Laughing Laughing

# 67
  • Мнения: 25 757
здравейте!На 19 години съм и искам да си имам бебе,но искам всичко да е перфектно,пушачка съм и искам преди това да съм подготвена,във връзка с това искам съвети колко време ми трябва да бъде причистена,какво да използвам било то някакви хапчета,витамини,общо взето какво точно да предприема.Благодаря ви предварително!
спри цигарите #2gunfire
спортувай Thinking
пий хранителни добавки ooooh!
прави секс Laughing Laughing Laughing
и не чети проблемно забременяване  Wink

# 68
  • Мнения: 7 201
здравейте!На 19 години съм и искам да си имам бебе,но искам всичко да е перфектно,пушачка съм и искам преди това да съм подготвена,във връзка с това искам съвети колко време ми трябва да бъде причистена,какво да използвам било то някакви хапчета,витамини,общо взето какво точно да предприема.Благодаря ви предварително!
спри цигарите #2gunfire
спортувай Thinking
пий хранителни добавки ooooh!
прави секс Laughing Laughing Laughing
и не чети проблемно забременяване  Wink
Дори не чети във форума .. Whistling

# 69
  • Мнения: 25 757
 Laughing Дони, да знаеш понякога се шегуваме  Peace

# 70
  • София
  • Мнения: 69
спри цигарите #2gunfire
спортувай Thinking
пий хранителни добавки ooooh!
прави секс Laughing Laughing Laughing

А какви хранителни добавки пиете? Thinking
Аз пия само ФК и от няколко дни пробиотик във вид на разтворима добавка, но все още никакви витамини.. А вие?  newsm78

# 71
  • Мнения: 237
Тези които не са бременни все още могат ли да кажат какво пият хах ? Simple Smile Аз не съм в Бг, но тук много хвалят точно тези и почти всички жени ги взимат :
Б1,Б2,Б6,Б12,Фолиева киселина,Ниацин и Пантотенова киселина.

# 72
  • Мнения: 2 286
Фолиевата киселина е много важна, но не за забременяването, а за бебето след това. Предпазва го от вродената малоформация Спина бифида. За това е хубаво да започне да се пие преди бременността, за да може да се натрупа в организма.

За другите витамини нямам мнение. Аз не съм пила вит. нито преди да забременя, нито след това. (на мен не ми понасят и ги избягвам)

# 73
  • Мнения: 485
Здравейте Simple Smile) И аз имам в главата си планове за бебе следващите година-две. А прочетох нещо, което ме притесни - вярно ли е че ако правим опити за бебе, пиенето на силни чайове . зелен, черен, е вредно за евентуално забременяване? Да отбележа не съм пушачка Simple Smile Само ме интересува това за чайчетата, понеже тъкмо започнах с тях преди седмица, за да се чувства по-добре тялото ми Simple Smile

# 74
  • Мнения: 2 286
Като цяло с билките много, много трябва да се внимава по време на бебеправене и бременност.
Пий чай, но не повече от чаша на ден.

# 75
  • Мнения: 16
Здравейте днес да ви се похваля бях при гинеколога си.Беше ми изписал Дуфастон тъй като имах киста която след прегледа днес вече я няма.Беше ми взел Ц.М. и резултатите са отлични.Казах че от дуфастона ми закъсня с 3дни тъй като съм с нередовен цикъл за да го регулира го изписа явно и да се махне кистата.Изписа ми едни лекарства тъй като имам бяло течение и изписа на приятеля ми  Fasygyn.Искаме много да си имаме бебче вече се мъчим около 8-9м.Гинеколога ми каза че след 1г.опити ако нестане тогава да вземема мерки за изследвания и за двамани.Каза също че вероятността да забременея е голяма да не се притеснявам.Та мисълта ми е имали вероятност проблема досега да не съм забременяла можели да е от приятеля ми.И от дуфастона имали вероятност да се забременее някой ако знае нека сподели ако е имал същата историйка....

# 76
  • Мнения: 2 286
Наши приятели година и половина чакаха за бебе, после го загубиха в 10та седмица, заради некадърен лекар. Сега се радват на 2 прекрасни дечица.

Специални, репродуктивни изследвания не са си правили.

# 77
  • Мнения: 237
Здравейте !
Закъснява ми вече 7-ти ден,а това не е нормално за мен Simple Smile чудя се още днес ли да си направя тест или да изчакам още 2-3 дни ... а приятелят ми няма търпение да разбере хах  ...

# 78
  • Мнения: 137
Прави го още днес.
При такова закъснение ще отчете веднага, ако има бременност. Grinning
Успех!

p.s. чудя ти се на търпението .. Wink

# 79
  • Мнения: 237
Ами два пъти си правих последните няколко месеца и излизаха отрицателни и за това сега изчаквам повече време.Нямам абсолютно никакви симптоми за нищо.Може да си го направя и днес хах  Crazy

# 80
  • Мнения: 2 286
Боби, и аз нямах абсолютно никакви симптоми. Моите започнаха в края на 3-ти месец Laughing .

Пишеш, че не е нормално за теб да имаш закъснение, а предишните ти тестове са били отицателни. Ако не си имала закъснение е нормално и тестовете да са отциателни. Така, че прави веднага тест. Стискам палци Hug

# 81
  • Мнения: 237
Направих тест ,има една червена чертичка и една розова ,това какво означава според вас???

# 82
  • Мнения: 237
как мога да кача снимка на теста??

# 83
  • Мнения: 2 286
Честито, бременна си!  bouquet
Лека, спокойна и успешна бременност!

Снимка качваш в някой сайт (напр. http://alfa.kachi-snimka.info/ ) и после даваш линкчето към нея.

# 84
  • Мнения: 237
О БОЖЕ МОЙ  Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning НАПРАВО НЕ ЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ  Grinning МАЙ ЩЕ СЕ РАЗПЛАЧА НО САМО ОТ ЩАСТИЕ

# 85
  • Мнения: 237
ЧЕРТИЧКИТЕ СТАНАХА ПОЧТИ ЕДИН И СЪЩИ ЦВЯТ ,ПЪРВАТА - ЧЕРВЕНАТА ИЗЛЕЗНА ВЕДНАГА А ВТОРАТА ПО-БЛЕДАТА СЛЕД НЯКОЛКО МИНУТКИ ,НО СЕГА ВЕЧЕ Я ВИЖДАМ ЯСНО ХАХ  Crazy

# 86
  • София
  • Мнения: 1 902
Честито,лека бременност Hug

# 87
  • Мнения: 237
мерси много  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 88
  • Мнения: 237
Сега трябва ли да спра да пия кафе ??? хах Simple Smile

# 89
  • Мнения: 2 286
Сега трябва ли да спра да пия кафе ??? хах Simple Smile

По едно сутрин и едно след обед може да пиеш, по-лекички и по-късички. Ако не се чувстваш добре, ще ги спреш.

Пий си фолиевата киселина и след 2 седмици закъснение може да отидеш на доктор. Преди това няма смисъл.

# 90
  • Мнения: 237
добре ,разбрах Simple Smile благодаря . аз направо пощурях ,чудя се какво да ям ... да продължа ли да си тренирам ,не толкова много разбира се ...
аз ям много люто ,това пречи ли ?

Последна редакция: чт, 01 авг 2013, 16:21 от bobi_e

# 91
  • Мнения: 137
Направих тест ,има една червена чертичка и една розова ,това какво означава според вас???
Чудесно!Имаш си положителен тест.
Лека бременност! Hug

Продължавай си живота както обичайно, бременността не е болестно състояние. Laughing
Само без алкохол, разбира се!

# 92
  • Мнения: 237
хаха ,да добре ... о ,нищо вредно !!! от време на време си поглеждам теста да проверя две ли са чертичките  Laughing Laughing Grinning Grinning сама съм ,още не съм се похвалила Simple Smile

# 93
  • Мнения: 2 286
Лютото много дразни стомаха и след време ще е добре да го спреш ако те боли като го ядеш.

Аз, след бременността, съм с много чувствителен стомах, а преди нищо не ми пречеше, от нищо не ме болеше. Сега имам и огромен проблем с киселините Tired .

# 94
  • Мнения: 16
здравейте бях писала какьв ми е проблема тук в форума.С моя приятел правим опити за бебче приблизително 8-9м.При ходенето ми на гинеколог имах киста той ми изписа Дуфастон да пия 5дни преди М. изпих Дуфастона закъснями 3 дни.Направих тест-разочаровах се за пореден път.Предната седмица имах час при гинеколога пак за резултат от ЦМ.-отлични и кистата я няма.Преди 3 дни направех тест за овулация оказа се положителна поработехме по въпроса с моя приятел.Сега съм с режеща болка в корема нещо ме опъва болка също каточели ще ми идва.Гърдите ми стават твърди апетита ми се отваря много и чувствам умора.Незнам какво да правя да взема ли тест но ме е страх да не се разочаровам и този път.Сещам се една сутрин преди 3-4 дни сутринта ж 5:45 получавам много остра болка в корема тъкмо ставах за работа.Направех си едно кафе да пиина след това излизам от вкъщи така ми се пригади даже повърнах.Просто незнам имали вероятност да съм заченала.Болките в гърдите продължават както и болките в корема.При ходенето преди 2седмици на гинеколог каза че няма бебче а то ме съмнява да покааже веднага на видеозон.

# 95
  • Мнения: 5
Май е рано още за тест (е ти ако искаш си прави всеки ден де, но не мисля, че ще отчете правилно Grinning ), пък за гинеколог съвсем.... Изчакай да ти закъснее и тогава.

# 96
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 774
То преди две седмици може и да не е било заченато, какво остава да го види доктора на видеозона.

# 97
  • Мнения: 1 842
здравейте бях писала какьв ми е проблема тук в форума.С моя приятел правим опити за бебче приблизително 8-9м.При ходенето ми на гинеколог имах киста той ми изписа Дуфастон да пия 5дни преди М. изпих Дуфастона закъснями 3 дни.Направих тест-разочаровах се за пореден път.Предната седмица имах час при гинеколога пак за резултат от ЦМ.-отлични и кистата я няма.Преди 3 дни направех тест за овулация оказа се положителна поработехме по въпроса с моя приятел.Сега съм с режеща болка в корема нещо ме опъва болка също каточели ще ми идва.Гърдите ми стават твърди апетита ми се отваря много и чувствам умора.Незнам какво да правя да взема ли тест но ме е страх да не се разочаровам и този път.Сещам се една сутрин преди 3-4 дни сутринта ж 5:45 получавам много остра болка в корема тъкмо ставах за работа.Направех си едно кафе да пиина след това излизам от вкъщи така ми се пригади даже повърнах.Просто незнам имали вероятност да съм заченала.Болките в гърдите продължават както и болките в корема.При ходенето преди 2седмици на гинеколог каза че няма бебче а то ме съмнява да покааже веднага на видеозон.
Здравей, как са нещата при теб към днешна дата? Peace

# 98
  • Мнения: 16
Здравей нещата при мен са болки в корема от време на време ту силни ту слаби.Днес като ходех до wc гледам 2 розови капки но много слаби а още ми е рано за М.миналата седмица направех 2 теста понеделник и вторник но не бяха SURECHEC по обикновенни и ми показаха отрицателни.Но днес ми стана чудно тези две капчици кръв незнам какво може да е. А когато бях в овулация поработехме с приятеля ми .Болките ми в корема са като на цикъл понякога.незнам просто не мисля пак да вземам тест неискам да се разочаровам

# 99
  • Мнения: 4 696
Кога ти е била Овулацията? Кога чакаш цикъла си?

# 100
  • Мнения: 16
Миналия месец споменах тук че ми беше предписано да пия Дуфастон тъй катоо имах киста 5 дни преди цикъла ми който бе на 16 но след употреба на Дуфастон ми закъсня с 3 дни и ми прокървя на 19 беше обилно първие ден на 2рия само прокапваше а 3 ден няма нищо.Овълацията ми е на 13 ден.Този месец би трябвало да ми дойде на 19 но не се знае.сега в момента ги няма болките в корема   появяват се от време на време.Сутрин като се събудя по принцип след първото кафе и първата цигара започва да ми се гади.

# 101
  • Мнения: 16
При последния ми преглед на гинеколог на 27.07. каза че няма бременност и кистата се е махнала

# 102
  • Мнения: 4 696
Според мен е много рано за каквото и да било,ти си била в овулация едва около 1 август, така че миналата седмица тестовете са били напълно излишни. Успокой се и се въоръжи с търпение до 19, знам че не е никак лесно, но... няма как!  Wink

# 103
  • Мнения: 237
здравейте
опитвам се да намеря тема за зодиите и съвместимостта.аз съм везни а мажа ми е риби,очаквах и бебчето ни да е риби и така исках много,но се оказа ,че ще е овен

# 104
  • Мнения: 196
здравейте
опитвам се да намеря тема за зодиите и съвместимостта.аз съм везни а мажа ми е риби,очаквах и бебчето ни да е риби и така исках много,но се оказа ,че ще е овен


Дамите тук няма търпение да видят две черти на теста си ти си взела да се тюхкаш каква зодия ще ти е детето.Да е живо и здраво пък има ли значение.

# 105
  • Мнения: 237
хах ами да,аз си видях двете чертички преди една седмица

# 106
  • Мнения: 1 842
хах ами да,аз си видях двете чертички преди една седмица
Да, ама наистина зодията не е важна.  Peace Стискам палци за лека бременност и всичко да е наред с бебето, което расте в теб.  bouquet

# 107
  • Мнения: 237
благодаря

# 108
  • Мнения: 1 825
 bobi_e честито, много се зарадвах за вас.
Не съм писала никога в тази тема, само е чета.
И ние със съпруга ми правим опити за бебе, но до момента - нищо. Понякога много се натъжавам от този факт, защото годините минават много бързо - вече съм на 31, но....все пак съм оптимист.
Моята история е подобна на  bobi_e, като чета сякъш чета за себе си....така че това ме окуражи много  Simple Smile

# 109
  • Мнения: 237
Така ли,радвам се Simple Smile аз също винаги съм била голяма оптимистка,с приятеля ми правихме опити повече от година може би,а той преди няколко дни ми сподели,че на моменти дори си е мислил,че никога няма да има деца и че и така можело да бъде,аз почнах да се смея и да го питам луд ли е..как може да си е мислил така.А всъщност се е притеснявал тайничко,че ни има нещо и не можем да имаме деца,а аз му казах,че дори и за миг не съм си помисляла такова нещо.Но знам какво трябва - спокойствие и щастие,колкото и да е трудно понякога,в това е истината!Разбира се на първо място е да сме живи и здрави Simple Smile Желая ти много много успех и усмивки Simple Smile

Сестра ми е на 31 и като я гледам имам чувството ,че може да роди и отгледа тепърва още 2 деца Simple Smile

# 110
  • Мнения: 237
Здравейте,някой знае ли дали мога да продължа да ходя на козметик или да прекратя ? Там се ползва Д'арсонвал и Йонофореза .Имам проблемна кожа и ходя редовно на козметик,но сега се чудя...
 

# 111
  • Мнения: 1
здравейте,

на 25 години съм имам нужда от съвет.С мъжа ми опитваме да правим бебе от няколко месеца.Правила съм си няколко теста и до сега всичките отрицателни.
Преди 4 дена останових ,че покраи няколко семейни проблеми които имах на последък не ми е идвал МЦ от 40 дена newsm78 направих си тест но беше вечерта и беше със втора много бледа черта hahaha
на другия ден  сутринта с първата урина направих втори този път беше с 2 ясни черти мерих си вътрешната темепература която беше 36,7 реших да направя трети тест който беше отрицателен.
Сега  newsm78 немога вече да разбера да ли съм бременна или не.
Проблема е че в момента съм в чужбина и ще се прибера чак след 2 седмици когато ще имам възможност да отида на лекар.
Знае ли някой освен с домашен тест друг начим в който да се останови дали съм бременна или не ??
Моля дайте ми съвет   33uu   какво да направя??

# 112
  • Мнения: 4 696
Надявам се да си бременна! Все пак два теста са ти показали  EFP. Утре сутрин си направи още един тест и си примери температурата, веднага след като се събудиш, въпреки, че ако не си я мерила редовно няма как да ти даде насока. Имам приятелка, на която по същият начин единият тест по казваше положителен резултат, а другият отрицателен и в крайна сметка беше бременна! Стискам палци!

# 113
  • Мнения: 2 286
andrea8888, дори и да си бременна, сега няма как да се установи от лекар. За това запази спокойствие, до колкото ти е възможно и когато се прибереш спокойно си отиди на лекар, тъкмо ще може да установи със сигурност.

Ако имаш възможност, единственото сега, което можеш да направиш е да отидеш на кръвен тест. Правят се 2 през 48 часа в една и съща лаборатория.

Успех!

# 114
  • Мнения: 1 842
здравейте,

на 25 години съм имам нужда от съвет.С мъжа ми опитваме да правим бебе от няколко месеца.Правила съм си няколко теста и до сега всичките отрицателни.
Преди 4 дена останових ,че покраи няколко семейни проблеми които имах на последък не ми е идвал МЦ от 40 дена newsm78 направих си тест но беше вечерта и беше със втора много бледа черта hahaha
на другия ден  сутринта с първата урина направих втори този път беше с 2 ясни черти мерих си вътрешната темепература която беше 36,7 реших да направя трети тест който беше отрицателен.
Сега  newsm78 немога вече да разбера да ли съм бременна или не.
Проблема е че в момента съм в чужбина и ще се прибера чак след 2 седмици когато ще имам възможност да отида на лекар.
Знае ли някой освен с домашен тест друг начим в който да се останови дали съм бременна или не ??
Моля дайте ми съвет   33uu   какво да направя??
И аз си помислих за кръвен тест, би трябвало да не е проблем да си направиш но не знам на какви цени са при вас. Стискам палци да е бебе. Peace

# 115
  • Мнения: 16
Здравейте искам да споделя че снощи сънувах че съм бременна насън видях теста си с две положителни чертички.Ровя се из съновниците тук в интернет наи-различни неща чета незнам на какво да вярвам.Да правя ли тест -да не правя ли.Ако на някой му се е случвало нека сподели резултата.Също така някой знае ли дали сънищата ден преди Богородица се сбъдват

# 116
  • Мнения: 2 286
Здравейте искам да споделя че снощи сънувах че съм бременна насън видях теста си с две положителни чертички.Ровя се из съновниците тук в интернет наи-различни неща чета незнам на какво да вярвам.Да правя ли тест -да не правя ли.Ако на някой му се е случвало нека сподели резултата.Също така някой знае ли дали сънищата ден преди Богородица се сбъдват

Не разчитай много Peace .
Ако има за какво, направи си тест. Ако ще се чувстваш по-добре.
Често сънищата са проекция на желанията ни. Малко хора сънуват "пророчески" сънища.

# 117
  • Мнения: 16
Има да тъй като с моя приятел правим опити от няколко месеца но за жалост все тестовете са ми били отрицателни.Още ми е рано за М. но иммам понякога болки в корема от време на време ту силни ту слаби.Сутрин си изпивам кафето с цигарата и взема да ми се гади.Аз тук доста подробно съм си описала състоянието.Сега се опасявам дА взема тест неискам да се разочаровам но този сън точно го сънувам в деня на Богородица.Незнам направо...

# 118
  • Мнения: 1 825
вместо да се чудиш и пишеш по разни форуми, вземи си купи един тест и да приключиш. Тук никой няма да ти каже бременна ли си или не. Сънувала някакви си сънища - и да сънуваш и да не сънуваш, ако си бременна  - си, ако не си - не си! Логично, ясно и просто!!!!!!!

# 119
  • Мнения: 2 286
Има да тъй като с моя приятел правим опити от няколко месеца но за жалост все тестовете са ми били отрицателни.Още ми е рано за М. но иммам понякога болки в корема от време на време ту силни ту слаби.Сутрин си изпивам кафето с цигарата и взема да ми се гади.Аз тук доста подробно съм си описала състоянието.Сега се опасявам дА взема тест неискам да се разочаровам но този сън точно го сънувам в деня на Богородица.Незнам направо...

Според мен, но това е само мое мнение, ако е станало бебето, дай Боже, сега ако си направиш тест вероятно ще е отрицателен, защото нямаш още закъснение. Дано този светъл празник ви донесе така желаното щастие Hug

# 120
  • Мнения: 16
Благодаря дано и аз се моля да е станало.Аз бях споделила за съня си снощи пак сънувах един сън в които зная че съм бременна-незнам на какжо се дължи вече.По принцип цикъла ми е на 16 трябва да е миналия месец ми закъсня 3 дни тъй като пих Дуфастон и сега незнам вече кога да го очаквам..  Grinning.А през  тези дни болки в корема имам гадене болки в кръста вече не ми се мисли какво е и какво не.Разговарях с възрастна жена и тя казва че в деня на Богородица човек сънували ли нещо -съня става реалност до колко е вярно незнам.

# 121
  • Мнения: 2 286
По едно време, когато много исках 2-ро бебе, за да са с малка разлика децата, мъжът ми не искаше. Пазехме се много, после започнах пак да си пия противозачатъчните, обаче продължавах толкова много да искам бебе, че се надявах да забременя, въпреки хапчетата.
Та единия месец като си реших, че е станало Crazy - даже не ми се пушеше, ставаше ми лошо и кафе не ми се пиеше, викам си КРАЙ, бременна съм #Crazy Laughing . За другите симптоми, дето и с първата си (истинска Laughing ) бременност ги нямах, да не ти разправям...

Не искам да ми приемаш думите като заяждане или нещо гадно Hug , но знам колко боли от отрицателния тест Hug

# 122
  • Мнения: 16
Здравейте отново много ми е притеснено.Закъснявами с 2 дни.Днес се събуждам гледам леко зацапване.Незнам какви мерки за възприемам.Тест не съм правила

# 123
  • Мнения: 196
Здравейте отново много ми е притеснено.Закъснявами с 2 дни.Днес се събуждам гледам леко зацапване.Незнам какви мерки за възприемам.Тест не съм правила

ми направи първо тест пък после взимай мерки.

Общи условия

Активация на акаунт