Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 063 724
  • 50 335
  •   1
Отговори
# 15 585
  • Мнения: 598
Аз започнах антибиотик на сутринта след като предишната вечер вдигнах температура. Което реално ми е може би 3-4 ден от първите симптоми (на 5-6 ден направих и пср - положителен) - главоболие и запушен нос и едно супер странно усещане в гърдите, не в гърлото, на гъделичкане при дълбоко вдишване
 После вече имаше ежедневно главоболие следобед докато заспя вечер, гадене, диария, краката ми бяха ледени, загубих обоняние, никакъв апетит, ако опитам да ям ми се повръщаше, отпадналост, гъделичкането в гърдите вече се превърна в нещо друго, което ме пресичаше и не можех да дишам дълбоко. Не можех да се прозявам, болеше вече. И дойде и тежестта в гърдите като лежа, трябваше да спя полу седнала, за да не го усещам. Безсъние. И стана ли от леглото до тоалетната - задъхвам се все едно не знам какво правя... е тогава вече се уплаших и ходих в едно спешно ковид отделение, та ми дадоха втори антибиотик и какво ли още не. И лека полека почна да става по-добре.

Сега вече 2 месеца след първите симптоми май ми е останало само по-лесно уморяване и разсеяност. Вече се замислям дали и по-силният косопад и нередовен цикъл не са следствие, видях и други хора да споменават, имате ли такива наблюдения?

# 15 586
  • Мнения: 29
Има и други, които се оплакват от нередовен цикъл. На мен лично ми закъсня само 2 дни, което е възможно да не се дължи на ковид.
За косопада е нормално да го има при условие, че има загуба на апетит, следователно намален прием на хранителни вещества и то не за ден-два.
В България на всички ли ви изписват антибиотик? Това е вирус, защо го третират с антибиотик?

# 15 587
  • Мнения: 2 020
В България на всички ли ви изписват антибиотик? Това е вирус, защо го третират с антибиотик?
На мен ми смотолеви нещо ЛЛ по телефона за азитромицин за двамата с моя мъж, но аз не исках, чак след петия ден като видях че се задържа непрекъснато над 37 се предадох и пих доксициклин и то след одобрение от ЛЛ на детето и прочит на чужда литература. Другите в къщи не са пили, при тях не изглеждаше належащо. Затова се озадачих от практиката на другите ЛЛ.

# 15 588
  • Мнения: 10 610
Ама нали вие го "минахте", въпреки отрицателните ПСР и нулеви антитела. Какво ви притеснява?

Пропуснала си теста за антитела на мм, щом ми говориш в мн. ч. Grinning Него нищо не го притеснява. Мен ме притеснява главно шансът от повторение, както и това твърдение, че вирусът се задържал по-дълго в тестисите. Все пак го "минах" преди 7 месеца... Отделно ме притеснява, да не вдигне температура или кръвно по време на акта. Все още има дни, в които вдига 37,2. Щото и без корона може да се случи, по принцип, пък с корона не сме пробвали... Simple Smile

# 15 589
  • Мнения: 54 464
Е то с такива притеснения изобщо да не правим секс тогава? Simple Smile

# 15 590
  • Мнения: 1
catty m, при вдигане на тази температура консултирахте ли се с ЛЛ или изчакахте докато сама отшуми? От Коледа до сега съм се чула с ЛЛ толкова пъти, че вече ми е неудобно. Осъзнавам, че съм се вторачила доста в състоянието и тялото си, което често ми играе лоша шега. Не искам да съм мрънкало и за най- дребното нещо да звъня и да притеснявам ЛЛ. Предполагам, че на ден се чува с толкова хора, къде къде по-зле от мен. Просто вече нямам сили да се занимавам с този вирус, а той не спира и не спира да напомня за себе си. Искам всичко да остане в миналото и най- накрая да отдъхна, но тъкмо 5-6 дни нямам симптоми и ето... От вчера 37, 1. Дори преди малко пак я измерих и пак си е толкова. Странното бе, че предните дни имах понякога и 35.8, което е изключително нетипично за мен. Температурата меря под мишницата с галиев термометър за 5 минути. Този вирус тотално ми обърка термостата Simple Smile шантава работа

# 15 591
  • Варна
  • Мнения: 25 249

В България на всички ли ви изписват антибиотик? Това е вирус, защо го третират с антибиотик?
Не, за щастие все още има и лекари, които не изписват антибиотик за всеки случай. Писала съм и преди, първите думи на моята лекарка бяха "това е вирус, не се лекува с антибиотици". Не се и наложи впоследствие.

# 15 592
  • Мнения: 29
В Англия и да се разболееш, не звъниш на никой. Лежиш си и събираш сили, някои пият парацетамол за температурата, ако вече започнеш да дишаш изключително трудно, тогава звъниш.
Милана, опитвате ли се да подсилите имунитета си по някакъв начин?

# 15 593
  • София
  • Мнения: 6 269
catty m, при вдигане на тази температура консултирахте ли се с ЛЛ или изчакахте докато сама отшуми? От Коледа до сега съм се чула с ЛЛ толкова пъти, че вече ми е неудобно. Осъзнавам, че съм се вторачила доста в състоянието и тялото си, което често ми играе лоша шега. Не искам да съм мрънкало и за най- дребното нещо да звъня и да притеснявам ЛЛ. Предполагам, че на ден се чува с толкова хора, къде къде по-зле от мен. Просто вече нямам сили да се занимавам с този вирус, а той не спира и не спира да напомня за себе си. Искам всичко да остане в миналото и най- накрая да отдъхна, но тъкмо 5-6 дни нямам симптоми и ето... От вчера 37, 1. Дори преди малко пак я измерих и пак си е толкова. Странното бе, че предните дни имах понякога и 35.8, което е изключително нетипично за мен. Температурата меря под мишницата с галиев термометър за 5 минути. Този вирус тотално ми обърка термостата Simple Smile шантава работа

Не, не съм се консултирала с ЛЛ тогава, беше ми неудобно точно на връх Коледа, бях решила да наблюдавам няколко дни и ако има тенденция да вдигам повече тогава да се консултирам или да почна АБ. Не се вторачвай толкова, трябва да минат поне 2 месеца. Аз чак сега почвам да се усещам по-добре и по-спокойна.
Меря Т със същи термометър, но държа повече - по 7-8 мин. Нормалната ми Т е под 36,5.

# 15 594
  • Мнения: 1

Милана, опитвате ли се да подсилите имунитета си по някакъв начин?

Не, не приемам нищо в момента, освен Аспирин проект вечер. В края на лечението ЛЛ не предложи нищо за подсилване на имунитета, а и от толкова противоречиви мнения трябва или не вече и аз не знам дали е нужно.

# 15 595
  • под тепетата
  • Мнения: 9 312
Два месеца след прекаран Ковид , доказан с  ПСР, има изградени антитела IgG 5,19 при референтни 1,4. Днес при направен качествен тест излезе + IgM и +IgG. Това означава ли, че отново има протичащо заболяване или организмът все още не се е изчистил? Скована съм от ужас.

# 15 596
  • Мнения: 19 307
Четох в медицинската група, че при някои т се задържа субфебрилна 1-2месеца след преболедуване. Имало някаква теория сега, че това се предизвиква от възпаление в хипоталамуса, който е отговорен за терморегулацията.

# 15 597
  • Мнения: 29

Милана, опитвате ли се да подсилите имунитета си по някакъв начин?

Не, не приемам нищо в момента, освен Аспирин проект вечер. В края на лечението ЛЛ не предложи нищо за подсилване на имунитета, а и от толкова противоречиви мнения трябва или не вече и аз не знам дали е нужно.

Имунитета се подсилва най-вече със здравословно хранене - правете си джинджър с лимони и мед, приемайте и витамини като Ц, Д, Б, а също и омега-3. Не разчитайте за всичко на лекарите, те основно изписват лекарства.

# 15 598
  • София
  • Мнения: 5 757
Чудя се, дали има смисъл да си пускам тест за антитела. Средата на октомври боледувах леко. За 4 дни мина с авирон и аспирин. За мен си беше настинка. Но по същото време приятелката ми, с която се бяхме виждали 4 дни преди симптоми, се разболя от Ковид. Изкарах го леко, минали са 90 дни. И да съм изкарала, не ми дава някакво фалшиво успокоение.

# 15 599
  • Мнения: 2 020
Два месеца след прекаран Ковид , доказан с  ПСР, има изградени антитела IgG 5,19 при референтни 1,4. Днес при направен качествен тест излезе + IgM и +IgG. Това означава ли, че отново има протичащо заболяване или организмът все още не се е изчистил? Скована съм от ужас.
Ако се чувствате добре не се притеснявайте. Тестовете и те са едни ... Иначе и аз имам усещането че този бацил е по-специален и може би остава да си живее в нас. Дали и преди не е било така с всички неразположения, които периодично сме имали, но просто не сме се изследвали толкова. Дори и тялото да живее с него, щом не прави проблеми би трябвало всичко да е наред. Подобно на другите вируси и бактерии с които сме в баланс.

Общи условия

Активация на акаунт