Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 067 984
  • 50 335
  •   2
Отговори
# 15 600
  • Варна
  • Мнения: 25 291
Добре де, защо постоянно ги изследвате тези антитела, за да се сковавате от ужас ли? Биляна, има ли някаква причина да изследваш антитела и да се шашардисваш? Верно в един момент това постоянно мерене на температура и изследване на какво ли не е прекалено. Изключвам случаите, когато човек се чувства кофти, но профилактично и постоянно? Какъв е смисълът?

# 15 601
  • Мнения: 2 020
Добре де, защо постоянно ги изследвате тези антитела, за да се сковавате от ужас ли? Биляна, има ли някаква причина да изследваш антитела и да се шашардисваш? Верно в един момент това постоянно мерене на температура и изследване на какво ли не е прекалено. Изключвам случаите, когато човек се чувства кофти, но профилактично и постоянно? Какъв е смисълът?
В аптеките предлагат комбинирани качествени тестове, дето се вика без да се интересуваш от ИгМ може да ти изскочи положителен резултат.

# 15 602
  • Варна
  • Мнения: 25 291
Да де, кое налага да си пускаш отново качествен тест, след като уж имаш резултат за ИгГ?

# 15 603
  • под тепетата
  • Мнения: 9 403
Пак ме боли гърлото и мускулите

# 15 604
  • Мнения: 23
Мен от юни месец ме боли гърлото постоянно през две седмици. А от НГ нещо стана и вече започна през три дни да ме боли. Изкарах Ковид в края на октомври, нямам АТ. Чакам с голямо нетърпение ваксините. Но нещо тази на Астра не ми вдъхва доверие и като че ли съм се насочила към Модерна или Файзър.
Билянка, изпий преди лягане един тайлол хот и направи гаргара с Листерин. Мен винаги спира да ме боли от тази комбинация.

# 15 605
  • Мнения: X
И да съм изкарала, не ми дава някакво фалшиво успокоение.

Защо да е фалшиво, бе Артемис? 1 на 10 000 казаха, че се заразява повторно. Примерно ако се ваксинираш с Пфайзер, шансът да се заразиш според изследванията е 5% или 500 на 10 000, т.е. 500 пъти по-голям. И това е само от изследванията, където все пак хората не са ги бутали зорлен да се заразяват, на практика може и да е по-висок процента. Аз например се чувствам много по-спокойна, откакто преболедувах. Спазвам мерките естествено, но ми е по-спокойно. Един вид съм се ваксинирала.

# 15 606
  • Варна
  • Мнения: 25 291
    Абсолютно реално успокоение ми дава фактът, че съм преболедувала, поне за момента. Което не значи, че бих се юрнала по ресторанти, заведения, гости и т.н. или бих вилняла по магазините без маска. Но не стоя в очакване да се разболея всеки момент, както беше преди боледуването и ми е много по-спокойно. Затова и не бих се тествала нонстоп за антитела. По-предпазлива от това няма как да бъда, така или иначе.

    # 15 607
    • Мнения: 28 868
    И аз така...

    # 15 608
    • Мнения: 398
    Знаете ли какво означава?
    Благодаря предварително...

    # 15 609
    • Мнения: 4 055
    Найт, няма формирани антитела. Над 50 единици биха показали наличие на такива.

    # 15 610
    • Мнения: 398
    Благодаря Шарлот

    # 15 611
    • ту тук, ту там
    • Мнения: 7 418
    И аз не съм неглижирала нито една предпазна мярка, но се чувствам по-спокойна определено. Обаче пък постоянно се намират хора да ме “сплашат” 😁. Точно така се чувствам - като че някой иска нарочно да ме психира колко е нетраен и ненадежден този имунитет, как въпреки че не мога да се разболея, мога да съм преносител и да заразявам хората, как еди кой си (нищо реално, слухове) се заразил повторно и го изкарал по-тежко...
    Около вас така ли реагират околните? 🤔

    # 15 612
    • Мнения: 2 020
    Знаете ли какво означава?
    Благодаря предварително...

    Антителата са за прекарана инфекция, за вас мисля че е рано да има, нали скоро караха децата?

    # 15 613
    • Мнения: 12 417
    И аз не съм неглижирала нито една предпазна мярка, но се чувствам по-спокойна определено. Обаче пък постоянно се намират хора да ме “сплашат” 😁. Точно така се чувствам - като че някой иска нарочно да ме психира колко е нетраен и ненадежден този имунитет, как въпреки че не мога да се разболея, мога да съм преносител и да заразявам хората, как еди кой си (нищо реално, слухове) се заразил повторно и го изкарал по-тежко...
    Около вас така ли реагират околните? 🤔
    Що им обръщаш внимание, аз истински съм уморена от пишман разбирачи и си ги пускам покрай ушите Grinning Те пък много знаят кой се е заразил повторно. Това силно ми напомня как преди ерата ковид всички боледувания и вируси бяха наричани Грип. И вечната мантра Еди кой си се ваксинира срещу грип и се разболя. Ама от какво се е разболял легендите мълчат Grinning

    Около мен хората се заразяват, излекуват и забравят. Не съм видяла нито някой да се е притеснил особено, нито да го преживява. Радвай се, че си добре и е минало, бъди спокойна и имай вяра в организма си, че знае какво прави Simple Smile
    А това с "може да имаш имунитет, но ще го пренесеш на друг" е пълна дивотия.

    # 15 614
    • При семейството си
    • Мнения: 6 632
    Ама нали вие го "минахте", въпреки отрицателните ПСР и нулеви антитела. Какво ви притеснява?

    Пропуснала си теста за антитела на мм, щом ми говориш в мн. ч. Grinning Него нищо не го притеснява. Мен ме притеснява главно шансът от повторение, както и това твърдение, че вирусът се задържал по-дълго в тестисите. Все пак го "минах" преди 7 месеца... Отделно ме притеснява, да не вдигне температура или кръвно по време на акта. Все още има дни, в които вдига 37,2. Щото и без корона може да се случи, по принцип, пък с корона не сме пробвали... Simple Smile

    Нещо ни бъзикаш, нали?
    Ми направете го, освен с маска и дезинфектант, с термометър и апарат за кръвното.

    Общи условия

    Активация на акаунт