Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 063 436
  • 50 335
  •   1
Отговори
# 21 750
  • Мнения: 273
Някой друг имал ли е 10 дни температура 37,1,2 ? Евентуално кога да очаквам да спра да я правя?

Аз усетих и вдигнах леко такава температура след като ме поодуха вятър точно преди 2 седмици в това променливото време. Държах близо 10 дни 37.1-37.3, на моменти с леко главоболие, но без никакви други симптоми. На 5-ти ден някъде правих домашен антигенен тест за всеки случай, отрицателен. Работя вкъщи така или иначе и се изолирах максимално, превантивно. Температурата рязко изчезна и спадна до нормални нива с идването на месечен цикъл.  Не съм го забелязвала досега, така и не разбрах дали беше някакво съвпадение, както и дали това ви е от полза на вас лично... Може би прекаленото мерене по 5 пъти на ден и заливащата паника отвсякъде ми повлияха по някакъв начин.
Мисля,че Denver е мъж Simple Smile .Иначе и аз така се усетих с температура 37.1-2 в течение на 6 дни я мерих/ден преди това доста ме боля гърло/ -все така,а се чувствах добре,изолирах се ,правих тест на 4-ти ден от аптеката -отрицателен.И 2 дни преди цикъла падна температурата.Та тогава се сетих,че прогестерона повишава температурата ,ноооо докато ми дойде наум се ошашках Trollface .Да се подлуди човек..

Допуснах го ама като не знам, затова споменах подчертаното с тази идея Innocent Smiley   може би не се изразих много ясно...

# 21 751
  • Мнения: 4 788
Diorela, при ковид може някакви рандъм симптоми да се появят в един момент и да изчезнат в следващия. При мен беше 1-2 дни корем, 3 дни нищо, 1-2 дни лек дискомфорт в гърлото, 1 ден нищо, 6-7 дни липса на вкус обоняние и лека водниста хрема. После край. Но всичко се появяваше и изчезваше някак случайно в сравнение с грип, например, където симптомите са едновременни и ескалиращи.

Та това, че днес те боли гърло не е странно и може след 1-2 дни вече да не те.

# 21 752
  • Мнения: 12 013
Надинче,  скорошно оздравяване на детето!

Аз писах преди две три седмици, че все повече деца стигат до болница, но ме изтриха.

Моята втора доза е на 10та седмица. Хич няма да протакам,  отивам и слагам, че ми писна.

# 21 753
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
За домашните тестове има ли тънкости, за да са макс верни? Нещо от сорта известно време преди това да не се яде, пие и т.н.

# 21 754
  • Мнения: 6 894
Благодаря, Hope4C! Много откачена инфекция е този КВ.
Честно си признавам, вече наистина си мисля, че е лабораторно творение и са му прикачили куп неща, затова се държи толкова различно, при различните хора. Но не му е тук мястото да дискутираме тази тема и спирам.

# 21 755
  • Мнения: 2 726
Надинче, да остава само спомен това, бързо да минава.
Детето ми кара Кавазаки и беше меко казано ужасно, а беше на 2...
В Пирогов са някакви нечовеци, респект!

# 21 756
  • Мнения: 4 788
За домашните тестове има ли тънкости, за да са макс верни? Нещо от сорта известно време преди това да не се яде, пие и т.н.

Не знам дали важи за домашните тестове, но...като идваха в нас да ми взимат пробите за PCR, всеки път ме питаха дали съм пил кафе. Ако съм пил кафе - трябваше пак да си мия зъбите и устата, и да отпия малко вода. Според лаборантката кафето пречело на теста. Не знам каква е логиката, но може да Ви е от полза.

# 21 757
  • Мнения: 9 124
Надинче, много съжалявам. Представям си кошмара, дано всичко да е зад вас и бързо възстановяване. Важното е, че са обърнали внимание и вече се лекува, лошото е минало. Много, много е тежко да гледаш и се страхуваш за близък, че и детенцето ти.
Той Балтов си го каза и предупреди, между редовете малко, ама се разбираше, когато пуснаха и малките най-накрая и то по негово най-вече настояване си мисля. То на Надинчето точно май е сред тези деца 1-4 кл. дето бяха на училище и не бяха спрени, по цял ден някои стоят, без маски, болни ги пращат родители, крият, сърдят се ...пълно е с такива коментари от учителите какво става. Но..ето дечица, дето родителите са изкарали и се пазят и не знам какво си...няма гаранция никаква((
 Точно това предупреждаваха и настояваше Балтов тогава, ама сега вече е забравил май или така са им наредили, то и само той го говореше. Той е наясно и там са видели много деца с такъв проблем, дори казваше, че ще откриват още легла за тях, че не стигат((  Какви са тези криви сметки дето се правят, не може да се разчита на разум в населението се е видяло, трябва тези дето виждат и разбират какво става да настояват, но...

За Астрата съм чела на 12 седмица, може и 13 , но не по-рано да има хубав отговор.. Пък сега..това съм чела. Също и отдавна се казваше, че не е добре да се смесват ваксините , но..Ако ви се пада на Великден изчакайте да е след празниците. За ваше спокойствие, поне аз така бих направила, защото имам лош опит.
За децата, ако имате възможност не ги пускайте сега си мисля, пазете ги. Обаче, ако няма кой да ги гледа вече...няма избор.
Много се ядосах и много мъчно ми стана. Надинче, горе главата, всичко ще мине и ще се оправи, късмет сте имали с Пирогов. Лошото е минало, но..трябва да се предупреждава и казва истината , не да се успокояват хората и ...
В Англия има и организация на родители с деца след прекаран Ковид. Тук и линк бях пускала, не е само до поражения, но и децата се променят, нямат сили, не могат да се върнат към обичайните си занимания и трябва да им се обърне внимание, рехабилитация, наблюдение... Не е до плашене, просто да се знае, наблюдава и взимат мерки при проява. Ние всичко ни е по вода, пък накрая ще сме най-зле и болни, починали, инвалиди... къде отиваме не знам.

# 21 758
  • Другата България
  • Мнения: 37 311
Пробите вече са само от носа.
Няма значение нищо, аз питах, когато ходих за моя тест.

# 21 759
  • Мнения: 1 686
Надинче,как мъжът ти няма антитела,нали е боледувал?Бързо възстановяване на детенце...То на училище ли беше или онлайн?

# 21 760
  • София
  • Мнения: 5 247
Надинче, да се оправи детенце докрай, без остатък и слава Богу че сте попаднали на доктори.
Фанфанито, каквото пишеш все едно аз го пиша. Само че аз не съм ваксинирана дори.
Това че СЗО не препоръчва смесване на ваксини ми потвърждава спомена че те с това правило  ги и стартираха. След проблемите на АЗ обърнаха нещата.
Ли лу, нека  докторката оздравее час по скоро, нейният случай сигурно ще е в графа 1 на милион .

# 21 761
  • Мнения: 4 788
Пробите вече са само от носа.
Няма значение нищо, аз питах, когато ходих за моя тест.

За PCR или за анти-генен? На мен последно PCR ми правиха февруари и пак бяха тези инструкции. Бъркаха в нос и гърло.

Иначе, да, извинявам се - домашните анти-генни са само от носа. Тоест това за кафето няма общо.

# 21 762
  • Мнения: 19 302
Нашите псри бяха от носа и устата, направени на втори ден при мен и на първи при детето. Излязоха отрицателни. Като от същия ден аз имах и един отрицателен антигенен тест. Вторият пср при детето беше положителен. Аз не си правих.


Диорела, при мен имаше болка в гърлото, после изчезна. После пак се появи. Кашлицата един ден почти я няма, друг се засилва.
Изобщо не мога да разбера подобрявам ли се или не. Като си спомня как при боледуване от грип седмица ми се е струвало безкрайно дълго, а сега човек се моли да му се размине само с 14дена.

# 21 763
  • Мнения: 12 013
Имам домашни антиген тестове, при които пробата може да се вземе и от носа и от гърлото. Явно зависи от теста. Какво си пил и ял, няма значение.

# 21 764
  • Другата България
  • Мнения: 37 311
Пробите вече са само от носа.
Няма значение нищо, аз питах, когато ходих за моя тест.

За PCR или за анти-генен? На мен последно PCR ми правиха февруари и пак бяха тези инструкции. Бъркаха в нос и гърло.

Иначе, да, извинявам се - домашните анти-генни са само от носа. Тоест това за кафето няма общо.
ПСР, аз съм с ПСР.
На 10.03. беше моя, само от носа.
Лаборантката ми каза, че вече не бъркат в гърлото, и затова няма значение.
Домашните също са само от носа.
"Цибалаб".

Общи условия

Активация на акаунт