Каква кафемашина бихте ми препоръчали? - тема 2

  • 37 944
  • 741
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 11 859
Препоръчайте ми, моля, компактна кафемашина (без капсули). Искам да направя подарък на моят съпруг, не  е кафеман, но мечтае в неделя сутрин да си прави хубаво кафе вкъщи ))). И ми се иска да е с приятен дизайн, и да е в разумни ценови граници.
Прехвърлих половин предишната тема и тази два пъти, и съм леко объркана. Кафе не пия. От всичко прочетено разбрах - да няма алуминий, да има по-малко пластмаса, 15 bar са достатъчни и тъкмо да се спра върху някой модел и изведнъж - по-важна е мелачката.
Вземи му тази: https://www.tehnomix.bg/kafemashina-delonghi-ec-685-m
Купих си я за един офис и наистина е много добра машинка. Може да се програмира температурата на водата, дължината на кафето и твърдостта на водата. Много добре разпенва и мляко за капучино. Предлага се в различни цветове. Метална е. Тавичката е на две нива и става и за висока чаша.

# 241
  • Мнения: 5 323
petiaivanov, благодаря!

# 242
  • Мнения: 3 321
Взимаш някое Делонги за 160-200лв и готово.

# 243
  • Мнения: 41 770
Предложеното Делонги многократно е било хвалено и се ползва с добро име. Имам чувството, че карантията му се използва (с или без изменения) и от други марки.

# 244
  • Мнения: 3 321
Препоръчайте ми, моля, компактна кафемашина (без капсули). Искам да направя подарък на моят съпруг, не  е кафеман, но мечтае в неделя сутрин да си прави хубаво кафе вкъщи ))). И ми се иска да е с приятен дизайн, и да е в разумни ценови граници.
Прехвърлих половин предишната тема и тази два пъти, и съм леко объркана. Кафе не пия. От всичко прочетено разбрах - да няма алуминий, да има по-малко пластмаса, 15 bar са достатъчни и тъкмо да се спра върху някой модел и изведнъж - по-важна е мелачката.
Вземи му тази: https://www.tehnomix.bg/kafemashina-delonghi-ec-685-m
Купих си я за един офис и наистина е много добра машинка. Може да се програмира температурата на водата, дължината на кафето и твърдостта на водата. Много добре разпенва и мляко за капучино. Предлага се в различни цветове. Метална е. Тавичката е на две нива и става и за висока чаша.

Какви са тези фантазии и свободни съчинения?
Къде се програмира температурата на водата, за твърдостта да не говорим.
Метална е само една ламарина-панел за красота, всичко вътре е като другите за 150лв.

# 245
  • Мнения: 41 770
Какви са тези фантазии и свободни съчинения?
Къде се програмира температурата на водата, за твърдостта да не говорим.
Метална е само една ламарина-панел за красота, всичко вътре е като другите за 150лв.

Моята е СМЕГ и функционално е съвсем същата - трите бутона, ръчката, резервоара, габаритите...
И се настройват и твърдостта, и температурата, и дължината на кафето - става с различни комбинации от натискане на бутоните. Прави се веднъж, де. Ако е всеки път ще е досадно. Няма изведени копчета всеки път да си нагласяш температурата и твърдостта, ама то и не ми изглежда нужно.

# 246
  • У дома !
  • Мнения: 700
Аз си взех Gaggia, нисък клас  около 200 лв., много хубава пяна се получава, не пием често кафе, но си взех отделно и мелачка.  За да е ароматно и вкусно меля, слагам в цедката и правя веднага. Препоръчвам и кафето на Tchibo, ето това....страхотно е. От free shop магазина на Морската гара във Варна го купувам за 22 лв.

# 247
  • Мнения: 9 744
И при показаното Делонги се настройват температура, твърдост на водата и тн. както Черна станция е написала. Но иначе и аз честно казано не мога да разбера защо е толкова по-скъпа тази машина като модел. Това, което не ми харесва при нея е, че няма индикатор, че няма вода. За съжаление няколко пъти се случва да я пускам без вода, а това е лошо. Капсулната ни например свети червено ако няма достатъчно вода и е много удобно.

# 248
  • Мнения: 41 770
С този голям прозрачен резервоар се вижда колко е водата.

# 249
  • Мнения: 9 744
Ами зависи къде е сложена машината. При мен не се вижда лесно отзад.

# 250
  • Мнения: 11 859
Препоръчайте ми, моля, компактна кафемашина (без капсули). Искам да направя подарък на моят съпруг, не  е кафеман, но мечтае в неделя сутрин да си прави хубаво кафе вкъщи ))). И ми се иска да е с приятен дизайн, и да е в разумни ценови граници.
Прехвърлих половин предишната тема и тази два пъти, и съм леко объркана. Кафе не пия. От всичко прочетено разбрах - да няма алуминий, да има по-малко пластмаса, 15 bar са достатъчни и тъкмо да се спра върху някой модел и изведнъж - по-важна е мелачката.
Вземи му тази: https://www.tehnomix.bg/kafemashina-delonghi-ec-685-m
Купих си я за един офис и наистина е много добра машинка. Може да се програмира температурата на водата, дължината на кафето и твърдостта на водата. Много добре разпенва и мляко за капучино. Предлага се в различни цветове. Метална е. Тавичката е на две нива и става и за висока чаша.

Какви са тези фантазии и свободни съчинения?
Къде се програмира температурата на водата, за твърдостта да не говорим.
Метална е само една ламарина-панел за красота, всичко вътре е като другите за 150лв.
Толкова лошо си информиран, че няма на къде повече! Когато нещо не разбираш, не си чел, не си го правил, то поне не се излагай така пред всички!
Ако можеше да мислиш, щеше да си дръпнеш упътването от мрежата, да прочетеш и да не пишеш повече глупости.
Въпросната машина е с доста по-различна "карантия"от тези за по 150-200 лв. Има доста информация по въпроса.

Последна редакция: пн, 09 ное 2020, 23:15 от petiaivanov

# 251
  • Мнения: 3 321
Какви са тези фантазии и свободни съчинения?
Къде се програмира температурата на водата, за твърдостта да не говорим.
Метална е само една ламарина-панел за красота, всичко вътре е като другите за 150лв.

Моята е СМЕГ и функционално е съвсем същата - трите бутона, ръчката, резервоара, габаритите...
И се настройват и твърдостта, и температурата, и дължината на кафето - става с различни комбинации от натискане на бутоните. Прави се веднъж, де. Ако е всеки път ще е досадно. Няма изведени копчета всеки път да си нагласяш температурата и твърдостта, ама то и не ми изглежда нужно.
Не знам твоята СМЕГ каква е, но дай да видим инструкции, много ми е интересно как настройвате температура на такъв сорт машини.

Препоръчайте ми, моля, компактна кафемашина (без капсули). Искам да направя подарък на моят съпруг, не  е кафеман, но мечтае в неделя сутрин да си прави хубаво кафе вкъщи ))). И ми се иска да е с приятен дизайн, и да е в разумни ценови граници.
Прехвърлих половин предишната тема и тази два пъти, и съм леко объркана. Кафе не пия. От всичко прочетено разбрах - да няма алуминий, да има по-малко пластмаса, 15 bar са достатъчни и тъкмо да се спра върху някой модел и изведнъж - по-важна е мелачката.
Вземи му тази: https://www.tehnomix.bg/kafemashina-delonghi-ec-685-m
Купих си я за един офис и наистина е много добра машинка. Може да се програмира температурата на водата, дължината на кафето и твърдостта на водата. Много добре разпенва и мляко за капучино. Предлага се в различни цветове. Метална е. Тавичката е на две нива и става и за висока чаша.

Какви са тези фантазии и свободни съчинения?
Къде се програмира температурата на водата, за твърдостта да не говорим.
Метална е само една ламарина-панел за красота, всичко вътре е като другите за 150лв.
Толкова лошо си информиран, че няма на къде повече! Когато нещо не разбираш, не си чел, не си го правил, то поне не се излагай така пред всички!
Ако можеше да мислиш, щеше да си дръпнеш упътването от мрежата, да прочетеш и да не пишеш повече глупости.
Въпросната машина е с доста по-различна "карантия"от тези за по 150-200 лв. Има доста информация по въпроса.
Термоблок: осигурява винаги идеалната температура
Бързо загряване: 40 секунди
Self-priming системата – кафемашината е винаги в готовност за употреба
Функция за персонализиране на дължината на кафето
15-бара професионална помпа
Професионален държач за филтри за смляно кафе (1 или 2 чаши), E.S.E. дози
Регулируема капучино система: идеална за приготвяне на горещо мляко, млечна пяна за капучино и топла вода за чай
Поставка за чаши: на две нива за стандартни чаши и високи до 13 см. за дълго кафе и млечни напитки
Компактен  размер: само 15 cm широчина
Изцяло метално тяло
Поставка за затопляне на чашите
Лесен за използване контролен панел с 3 светещи бутона
Бутон за включване / изключване с автоматичен режим на готовност и автоматично изключване
Аларма за необходимост от декалциране
Подвижен резервоар за вода
Подвижна тава с индикатор за нивото на водата
 

Технически спецификации :

 

Coffee tamper: Аксесоари
Тегло (Kg): 4,2
Номинално напрежение (V~Hz): 220-240 V / 50-60Hz
Номинална мощност (W): 1300
Цвят: Инокс
Затопляне на чашата: Passive
Auto shut-off: ✓
Milk system: Manual
Heating system: Thermoblock
1&2 cups filters: ✓
Ключ за пускане и изключване: ✓
Сменяема тава: ✓
Разглобяем резервоар за вода: ✓
Индикатор за нивото на водата: ✓
Външни размери Ш/Д/В (мм): 149x330x303
Капацитет на резервоара за вода (л): 1,1
Максимална височина на чашата (см): 12
Налягане на помпата (bar): 15
Body material: Stainless Steel
ESE pods: ✓
Брой на филтъра: 3

Моля да ми покажеш това което уж има, в сайта който си пуснала няма нищо подобно.

# 252
  • Мнения: 41 770

Не знам твоята СМЕГ каква е, но дай да видим инструкции, много ми е интересно как настройвате температура на такъв сорт машини.


https://www.lakeland.co.uk/content/documents/31880_doc_1.pdf

Страница 15.  Настройката не е с точни стойности, ама то и еспресо не се прави в широк температурен диапазон.

# 253
# 254
  • Мнения: 3 321
Явно има.
Ще поразровя да видя какво точно правят тези настройки реално или са само рекламен трик.
Така или иначе основният проблем на тези машини е, че нямат температурна стабилност и самата температура варира в широки граници.
За това и няма особен смисъл от тези настройки  топло, средно и студено.

Общи условия

Активация на акаунт