Каква кафемашина бихте ми препоръчали? - тема 2

  • 37 715
  • 741
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 703
И аз имам въпрос за De'longhi Dedica-та - някой вече правил ли е декалциране на машината? Тези дни правих, защото ми мигаше лампичката за котлен камък. Измъчих се - пръскаше навсякъде вода и ставаше много бавно. Следвах инструкциите на книжката, но така и не спря да ми мига лампичката. Виждам, че в темата има потребители с такава машина и реших да попитам.

Същото ми се случи преди месец - виж в книжката, там пише при раздела с проблеми - ако лампичката след декалциране продължава да мига какво да се направи. Доколкото помня пишеше, че навярно резервоара с вода не е бил пълен догоре и не е изчакано машината сама да източи водата при промивка, повторете и ще се оправи, аз така направих и спря.


Благодаря, ще пробвам отново! Не ми се искаше, но явно само така ще се оправи.
Само изплакващия цикъл, само с вода.

# 226
  • София
  • Мнения: 549
И аз имам въпрос за De'longhi Dedica-та - някой вече правил ли е декалциране на машината? Тези дни правих, защото ми мигаше лампичката за котлен камък. Измъчих се - пръскаше навсякъде вода и ставаше много бавно. Следвах инструкциите на книжката, но така и не спря да ми мига лампичката. Виждам, че в темата има потребители с такава машина и реших да попитам.

Същото ми се случи преди месец - виж в книжката, там пише при раздела с проблеми - ако лампичката след декалциране продължава да мига какво да се направи. Доколкото помня пишеше, че навярно резервоара с вода не е бил пълен догоре и не е изчакано машината сама да източи водата при промивка, повторете и ще се оправи, аз така направих и спря.


Благодаря, ще пробвам отново! Не ми се искаше, но явно само така ще се оправи.
Само изплакващия цикъл, само с вода.

Да, разбира се!

# 227
  • Мнения: 2 597
Аз съм правила такова декалциране на  Dedica-та, и понеже съм сигурна, че няма нужда толкова често да се прави (ползвам само филтрирана вода) и нямам нерви да ѝ чакам целият цикъл, го правя по тази схема:



Тествано е, работи и става за минута - две!

# 228
  • Мнения: 11 742
Купих една преди два месеца. Ползва се не много често-понякога на 3-4 дни. Настроила съм я за най-меката вода(в София е). А да видим кога ще изпищи...

# 229
  • София
  • Мнения: 251
Здравейте, може ли мнение за тези машини:
https://www.amazon.de/-/en/appliances-SES875-Espresso-Machine-St … p;sr=8-1&th=1

https://www.amazon.de/gp/product/B07MY2H1JY/ref=ox_sc_saved_titl … R8XB7XF&psc=1

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B00BS7RFA2/ref=ox_sc_act_t … R8XB7XF&psc=1

Имам една малка Делонги с ръчака, но искам да си взем нещо по-качетвено.

Освен това за мен е важно дръжката да не е от алуминий и с пластмаси вътре, според вас горепосочените дали са с такива?

# 230
  • Мнения: 604
3-та особенно с PID е твоята машина, първата е пълна с пластмаса отвътре, втората ще да е нещо китайско ребрандирано.

# 231
  • София
  • Мнения: 251
3-та особенно с PID е твоята машина, първата е пълна с пластмаса отвътре, втората ще да е нещо китайско ребрандирано.

Благодаря за мнението, но може ли да ми кажете какво е PID?

И още нещо, понеже виждам, че сте доста навътре по темата, та за тази цена какво бихте ми препоръчали?
Четох доста мнения, започнах проучването с идеята да си взема автомат, но май ще се пренасоча към машина с цедка.

# 232
  • У дома !
  • Мнения: 700
Днес купих gaggia кафе машина. Някой да ми каже тези цедки как се използват? В ръкохватката има сложена една голяма метална , която се изважда и слага много трудно. В магадина ми казаха, че не се маха всеки път , а на две седмици и да я мия с ръкохватката.

# 233
  • Мнения: 9 701
Ами металното ми прилича на приставката за двойно кафе, а пластмасовото не знам. Не си ли пише в упътването?

Някъде в БГ продават ли се такива ръкохватки за Dedica-та?

# 234
  • Мнения: 604
Няма, поръчвай от Китай, и задължително прилична кафемелачка за да се ползва такава ръкохватка.

# 235
  • Мнения: 11 742
Днес купих gaggia кафе машина. Някой да ми каже тези цедки как се използват? В ръкохватката има сложена една голяма метална , която се изважда и слага много трудно. В магадина ми казаха, че не се маха всеки път , а на две седмици и да я мия с ръкохватката.
Тези двете в комбинация са за чалди (онези пресованите пакетчета с кафе). Първо се слага гумното и над него металната цедка.
За двойно и единично кафе, направено с насипно , мляно, се използва само голямата метална цедка.

# 236
  • У дома !
  • Мнения: 700
Днес купих gaggia кафе машина. Някой да ми каже тези цедки как се използват? В ръкохватката има сложена една голяма метална , която се изважда и слага много трудно. В магадина ми казаха, че не се маха всеки път , а на две седмици и да я мия с ръкохватката.
Тези двете в комбинация са за чалди (онези пресованите пакетчета с кафе). Първо се слага гумното и над него металната цедка.
За двойно и единично кафе, направено с насипно , мляно, се използва само голямата метална цедка.
Много благодаря за информацията! 🤗

# 237
  • Мнения: 5 313
Препоръчайте ми, моля, компактна кафемашина (без капсули). Искам да направя подарък на моят съпруг, не  е кафеман, но мечтае в неделя сутрин да си прави хубаво кафе вкъщи ))). И ми се иска да е с приятен дизайн, и да е в разумни ценови граници.
Прехвърлих половин предишната тема и тази два пъти, и съм леко объркана. Кафе не пия. От всичко прочетено разбрах - да няма алуминий, да има по-малко пластмаса, 15 bar са достатъчни и тъкмо да се спра върху някой модел и изведнъж - по-важна е мелачката.

Последна редакция: пн, 09 ное 2020, 19:08 от La_Valletta

# 238
  • Мнения: 3 304
Цялото питане е объркано, хем не е кафеман, хем мечтае за хубаво кафе, а какво е хубаво кафе за него, не знаем.
Има 2 и 200, няма как да знаем кое е хубаво.

# 239
  • Мнения: 5 313
На работа пие  Lavazza е Crema Aroma.

Общи условия

Активация на акаунт