Каква кафемашина бихте ми препоръчали? - тема 2

  • 37 343
  • 741
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 630
Линкът не е на мелачка.

# 631
  • Мнения: 11 594
Линкът не е на мелачка.
Да, знам, че не е. На комплект минс +мелачка е. Не знам защо така излизаше, оправих го.

# 632
  • Мнения: 40 825
Изглежда ми читава по параметри. Аз лично обаче бих искала по--компактен уред, иначе всичко му е ОК. Ето един интересен линк (аз имам номер 2, ти питаш за номер 3).
Моята е по-компактна и по-евтина, но тази май може да смила до по-фино. За кафемашини с двойно дъно на цедката това обаче не е нужно.

https://uk.bestreviews.guide/gaggia-grinders

# 633
  • Мнения: 604
Тази мелачка е за машини с разпенваща дюза, доста подвеждаща промоция, с класика ще са пари на вятъра.

# 634
  • Мнения: 11 594
Тази мелачка е за машини с разпенваща дюза, доста подвеждаща промоция, с класика ще са пари на вятъра.
Е аз затова казах, че не знам. Стори ми се като пробутване на мелачката, та да не дава излишни пари жената, ако не струва. Машината, обаче, е на супер цена.

# 635
  • Мнения: 604
Само инокс, боядисаните класици ще почнат да ръждясват с времето, защото не са неръждаеми. Такива бяха и до 2001г, неприятни гледки по корпуса.

# 636
  • БГ
  • Мнения: 1 271
Здравейте,
следя темата от  известно време и бях се насочила на 100% съм Делонги Дедика, но сега като видях  KRUPS XP442C11 и се разколебах. Някой може ли да ги сравни ? Нямам сертификат и няма как да ги пипна, за да преценя. Довчера бяхме със Саеко Поемиа, но гръмна ръкохватката и вече е наложително закупуването на нова Simple Smile

# 637
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Здравейте, някой може ли да препоръча бюджетна машина за офис която да прави читаво кафе с хубав каймак?

# 638
  • Мнения: 11 594
Ако имате предвид пяна, то всяка с крема диск ще е подходяща-от най-евтината до най-скъпата.
Някое Делонги, например.

# 639
  • Sofia
  • Мнения: 9 712
За съжаление явно няма да се разберем с тази Делонги Дедика, кафето тече много бързо и е рядко. Пробвахме 3 пъти с различно кафе/смилане/вода, но не става. И отново съм в търсене на кафемашина, която прави хубаво, гъсто кафе, като старата Делонги обикновена машина.
(и ако някой има идея къде да продам закупената за 400лв почти чисто нова машина в гаранция).

# 640
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 732
Имам въпрос към спец-кафенджиите.
Близо вече 20 години имам една комби машина на Бош за шварц и еспресо кафе.
Еспресото от нея става много хубаво, но не е с ръкохватка, а с центрофуга. Подарък ми е от Германия, но как се казва този тип машина? На кашончето пишеше "supercombo"
Как се нарича-центрофугална, барабанна или нещо друго?

# 641
  • Мнения: 604
За съжаление явно няма да се разберем с тази Делонги Дедика, кафето тече много бързо и е рядко.

Трябва ви по-ситно смляно кафе! Не е проблема машината.

# 642
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Васил Василев, направи една снимка на тази машина. В Амазон Бош предлага филтърни (шварц кафе) и тези с капсулите, имат и автомати. Може в ebay да се търси, като е стара.

# 643
  • Sofia
  • Мнения: 26 363
За съжаление явно няма да се разберем с тази Делонги Дедика, кафето тече много бързо и е рядко.

Трябва ви по-ситно смляно кафе! Не е проблема машината.
При по-ситно все едно се запушва и започва да “пуши”около цедката 😤

И на мен не ми допада тази прехвалена машина.
Имам я от 2мес. ,не ми харесва какво кафе прави 🤨... поради това и кафето намалих,преди пиех по 2-3,сега по 1 или нищо 😁

Последна редакция: пт, 12 ное 2021, 10:40 от Doli

# 644
  • Мнения: 604
Предлагам да ми дадете една за тест Simple Smile да видим какво кафе ще направя аз.

Общи условия

Активация на акаунт