Как да постъпя - моля за съвети!

  • 7 229
  • 88
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 19 198
Всъщност как става така, че месец преди брака се запознавате, решавате да се ожените, записвате дата и се жените? Кога успявате да решите, че сте един за друг, да планирате сватба и да я направите? Спомням си, че някога всичко това беше дълга процедура, нямаше дати, пък се искаше медицинско и т.н.
Успяхме за 8 дни да организираме всичко. Имаме само граждански брак.

Лъжеш. В коя община са ти дали дата за след 8 дни? Имаше някакъв законов акт, в който изрично е написано, че минимум 30 дни преди датата, която искаш, трябва да се подаде заявлението.
Лъжа?!? В обредната зала в Триадица се оженихме. Каква ми е ползата да лъжа бе, Госпожо, при положение, че искам съвет?

Ами, не знам. Пълно е с пързалки, търсещи съвет. Има някаква полза явно. Правиш ли разлика между обредна зала и община?

# 61
  • Мнения: 7 434
Хаха, не само пари да му дава, а и да го приласкае в леглото. Пълна програма!

# 62
  • Мнения: X
Три, не тридесет дни е минималният срок за подаване на заявление преди сключване на граждански брак.

# 63
  • Мнения: 19 198
Три, не тридесет дни е минималният срок за подаване на заявление преди сключване на граждански брак.

Къде го пише, че е 3 дни? Това мисля, че е за издаване на самото удостоверение за вече сключен граждански брак.

# 64
  • Мнения: X
Ето тук https://yambol.bg/%D1%83%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B3%D0%B8/%D0%B3%D1 … E%D0%91%D0%901-26  пише "Срок: за подаване на документите не по-късно от 3 дни преди определената дата за сключване на гражданския брак."

# 65
  • Мнения: 1 308
Познаваме се месец преди да се оженим.
Честито, омъжила си се за крадец и прахосник. Не разбрахме само липсващите пари твои спестявания ли бяха или заплатата ти? Явно той само взема. Толкова ли беше отчаяна, че нямаш шанс да хванеш друг?

# 66
  • Мнения: 19 198
На нас ни бяха казали 30 дни, че трябва да се заяви, като гледам и други пишат за толкова:

https://www.vrichane.bg/infobg/84

https://www.weddingburg.com/wedding/news.php?article=wedding-hall

http://www.viktoriawedding.com/104410861082109110841077108510901 … 08810721082.html#

Но така или иначе, не ми е било спешно и не съм се и замисляла до момента дали не може по-бързо.

# 67
  • Мнения: 2 655
Дано да има късмет госпожата и с бракоразводното дело да се случат толкова експресно нещата, за 8 дни, ама... надали

Аз не бих останала спокойна ако не разбера за какво са профукани парите. Бих подпитала спокойно и сериозно, току виж, са за нещо важно. Ако по дипломатичен начин не получа отговор бих завела и дело за кражба.
Ама как така ще точи пари от личната ти сметка, нещо недоумявам. Банките откриват ли общи сметки? Освен пък да е била обща...

Последна редакция: сб, 18 апр 2020, 23:26 от ALMIRRA

# 68
  • Мнения: 15 758
Напълно вярвам, че ти си по-различна от жените, които е срещал до сега. Той живее на квартира - най-вероятно повечето мадами, с които се е залюбвал са били, като него. Ти си първата със собствен апартамент в София, която му се е вързала - затова и толкова бързо се е оженил за теб. Ето какво виждам аз във вашата връзка:

1. Той живее под наем.
2. Среща жена със собствен апартамен
3. След един месец се жени за нея и се нанася при нея
4. Два месеца след сватбата започват да изчезват сериозни суми пари
5. Не дава обяснение къде са тези пари, а се изнася

Не разбираш ли на къде вървят нещата? На там на където НЕ Е нормално да вървят. Айде сега вземи му събери багажа, смени ключалката и седни да се почерпиш, че си се отървала навреме от този паразит. Защото можеше да си покаже рогата много по-късно, когато му народиш 1 - 2 деца и после да си свързана цял живот с тази отрепка. Защото извинявай, но този твой "мъж" е точно такъв - отрепка, паразитираща на гърба ти

А относно парите - дали пък няма вероятност този използвач да не е прекъсвал връзка с бившата и тази сума пари да е отишла при нея?

# 69
  • Мнения: 364
Първото, което ми хрумна е - Как забога ти си на 30 и се омъжваш само месец след запознанство?! Самотата не е оправдание. Аз съм на принципа "По-добре сам, отколкото зле придружен".. Да бяхте заживяли заедно след месец, ама поне да не се бяхте женели. Няма да ти кажа нещо различно от повечето мнения тук. Аз на твое място бих му събрала багажа пред вратата, развод. И следващия път да ти е за урок това и да внимаваш повече (и да опознаваш ) кого допускаш до себе си.

Това че 5 години е бил с бившата и не се е оженил за нея + това с този цирк в деня на сватбата... Е още тогава трябваше да ти светне една червена лампичка!

# 70
  • Мнения: 1 308
Ако пусне една снимка на двамата сигурно ще стане ясно как се е стигнало до сватба месец след запознанството. Извинение може да има само, ако са се запознали в Лас Вегас.

# 71
  • Мнения: 134
Темата е пързалка.На 30години,жена и за 2-3 месеца да се омъжи.Ако е истина-то е авторката нещо не е с всичкия си.
Извинявам се,но това не е нормално.

# 72
  • Мнения: 3 025
На мен ми е интересно да разбера как се стигна до решението да се ожените? Кой го предложи?
Със сигурност има нещо гнило в мотивите на този мъж, след като преди това не се е оженил за жената, с която е имал 5 годишна връзка, а с теб нещата се случват едва за месец.

# 73
  • Мнения: 2 039
Отдавна предлагам да направим конкурс за най-готина пързалка.Без съмнение Даскалка ще е на прърво място,но за второ и трето ще е оспорване конкуренция.

# 74
  • Мнения: X
На мен ми е интересно да разбера как се стигна до решението да се ожените? Кой го предложи?
Със сигурност има нещо гнило в мотивите на този мъж, след като преди това не се е оженил за жената, с която е имал 5 годишна връзка, а с теб нещата се случват едва за месец.
Ако трябва да потъркам кристалното кълбо... Пет годишната "връзка" го е разкарала. А той не е искал раздяла. Най - вероятно е прехвърчсл от "цвят на цвят", доказвайки и на нея, и на себе си "Виж кВо изпусна!", чакайки тя да го оцени и да си го привика обратно. Ама не би, тя нещо не се връзва... И той :"Аа, така ли, ей сега ще се оженя, да видиш ти! "... Не знам дали съм права, но аз това видях в историята - отмъщение. И никаква любов към авторката...

Общи условия

Активация на акаунт