Нещо смешно, което децата казаха - 12 тема

  • 75 676
  • 735
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 3 315
Малкия (почти 4г.) в момента ходи на гимнастика и е на вълна колко много е силен. Онзи ден нещо го мързеше и ме караше аз да му нося столчето, при което му заявих "Ааа, мама не е силна", и той хвана от неговите мускули на ръцете и се направи че инжектира в моите и ми заяви "Ето, мама много силна, носи" Grinning

# 601
  • Мнения: 5 903
Аз имах  един тефтер, в който си записвах всичко, което ми хрумне, което ми е интересно...изобщо, много важен тефтер за мен. И пак имахме дебати на тема: на мама тефтера не се пи-па!
Обаче, за да не му е гадно на детето, че все му забранявам, бях го помолила да следи и да ми каже, ако някой друг ми пипа безценния тефтер. Един вид, че му вярвам и разчитам на него. Както се казва, не мога да се справя без помощ. Обичайни майчини похвати, знаете...
Един ден детето ми идва при мен, хваща ме за ръката и ми казва страшно разтревожено: мамо, една буха ( муха) ти пипа тефтера!!!
А тя мухата кацнала на тефтера и не подозира даже, че всъщност го пипа.

# 602
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 673
Иван - 3г.
- Може ли да дойда п'и (при) теееб?
Мая - 6г.
- Не! Имам нужда от лично пространство!

Joy Joy Joy

# 603
  • Мнения: 1 681
В местната сладкарница поръчваме торта за рд на мъжа ми.Жената пита какъв да бъде надписът,детето отговаря:
-Честит рожден ден,тате Тоше!Ами да,за мен е тати,за мама е "Тодор",понякога му казва "мило"!
Жената избухна в смях,аз изстрелях само едно "Хайде,по-добре вече да си тръгваме!" ,че знам ли какво още щеше да сподели 🙉
***
Когато не ми личеше все още бременността ,разни познати като ме срещнат ме питат "Как си,работиш,всичко нормално"...Отговарям просто с "да" без още да казвам на всеки новината(вече бях в болничен),а детето само слуша отстрани и ме "прободе " гласно с едно:
-Мамо,защо лъжеш? 🤣

# 604
  • Мнения: 2 161
Оня ден си взех 2 чифта сандали, ама ги скрих от мъжа ми на терасата 😁 И обух аз едните вчера, вечерта малкото ги вижда в коридора и се изцепва:Мамо, имаш ли нови сандали?
А по-късно в банята се изцепи, че сме щели да си купим бебенце..

# 605
  • Мнения: 1 457
На разходка в планината сме и ни настигат хора с куче. Изпреварват ни, а кучето се заиграва с детето ни. После малкият идва до мен и казва - Мамо, айде да си родим и едно куче...

# 606
  • Пловдив
  • Мнения: 14 507
Обяснявам на щерката, че старият Несебър не е друг град, а е същият град като новия Несебър - както има стар Пловдив и нов. Тя допълва: "И Стара и Нова Загора".

# 607
  • Мнения: 39 357
Всъщност е доста логично. Браво на детето!

# 608
  • София
  • Мнения: 2 578
Преди няколко дни отиваме всички на зъболекар. Др преглежда мъжа ми и споменава, че яденето на семки много уврежда зъбите. Вчера отиваме само с малкия, ще ми пилят зъб. Той ме пита къде отиваме и какво ще правим. Казвам, че отиваме на доктор за зъбчето на мама. Отговорът :
- О, мама яла семки!

През прозореца гледа върховете на някакви иглолистни, не ги знам какви са, да не се излагам сега.
-Мамо, там има едни гойеееми зейени татайежчета!
Явно оприличава върховете на дърветата на таралежи.

Много е смешен като почне да говори за големината на нещата. От днес :
- Мамо, искам един гооям санфич!(сандвич). Ама гояям! Мамо, твоя санфич гоям ли е? Не, ти имаш гояям малък гоям санфич.
 Същото беше и за несъществуващия паяк у дома. Имало един голям малък паяЛ вкъщи.

Напоследък говори на баща си по име. Все го поправям, и му казвам, че това не е Я., а тати. И той всеки път ме сразява с аргумента : Ами тати как се казва? Тати се казва Я. Мамо, Я. къде е?

# 609
  • Пловдив
  • Мнения: 14 507
Всъщност е доста логично. Браво на детето!
Ами да, всъщност доста от смешките с деца са такива - децата нямат нашите знания и опит и карат на колкото знания имат + логика. Simple Smile

# 610
  • Мнения: 47
Наложи се да взема 7-годишната ми дъщеря с мен в офиса. В края на деня казва:
- Мамо, не знаех, че работиш така.
- Как?
- Ами така както работиш.
(Не разбрах как точно работя, но продължих разговора).
- Разочаровах ли те, че работя "така"?
- О, не, очарова ме!

Пояснявам, че работя с документи и клиенти, фронт офис. Какво точно я очарова не стана ясно. Но с един около 22- годишен младеж (клиент) се разбраха да я чака да порасне, за да се загаджят.
Няма защо да се чудиш моята като беше на 7 пада и си чупи ръката късно вечер в неделя. До спешното не спира да реве, по едно време рязко спря, била се влюбила в лекаря

# 611
  • София
  • Мнения: 5 483
Шофирам ... една кола се престроява без мигач и ме засича.
Аз:
- Еееееее,бива ли???
Детето от задната седалка разбра,че стана нещо нередно и се провикна укорително:
-ПИАНИСТ!!!!

(Преди време пак имах ситуация и изкоментирах "Този пиян ли е?" и сега явно думата ПИАНист му се е сторила като обидна и решил да я използва 😂)

# 612
  • Мнения: 3 237
Шофирам ... една кола се престроява без мигач и ме засича.
Аз:
- Еееееее,бива ли???
Детето от задната седалка разбра,че стана нещо нередно и се провикна укорително:
-ПИАНИСТ!!!!

(Преди време пак имах ситуация и изкоментирах "Този пиян ли е?" и сега явно думата ПИАНист му се е сторила като обидна и решил да я използва 😂)

Уникално! Пожелавам му да стане пианист.

# 613
  • Мнения: 39 357
Мойто когато мислех, че не разбира един ден се изцепи- мамо, тоя е педераст, нали. От тогава следя пътната обстановка на ум.

# 614
  • Мнения: 6 625
Ходихме на море и като се върнахме моето двегодишно разказва на всичките си баби и дядовци и съседи и по площадките как НЕ е ходил на море, там нямало пясък, нямало миди, тен нямал, не ял торта, не плувал, не играл с деца и тн. Разказва всичко ама с отрицание понеже сега е в този период на не и няма.
Също казва на единия си дядо, когото вижда веднъж годишно "дуго деде" /другия дядо/, понеже "деде" казва на този, когото вижда често.

Общи условия

Активация на акаунт