Медрол?

  • 12 483
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 362
Здравейте,

Изписаха ми медрол, но видях доста негативни мнения из нета.. Дозата не е никак малка - трябва да пия 5 дена два пъти на ден по две хапчета, след това още 5 дена 1 път на ден по 2 хапчета. Някой ако го е пил нека каже толкова ли е зле със страничните ефекти.. Да знам какво да очаквам? 🤷‍♀️

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
С години съм го пила и била на инжекции.Дозата никак не е висока,периодът е кратък.Може да раздразни стомаха или да повиши кръвното.За какво заболяване го изписаха?

# 2
  • Мнения: 178
Пила съм го 3 пъти по 10 дена, доза 2 по1.Нямах странични ефекти.

# 3
  • Мнения: 362
С години съм го пила и била на инжекции.Дозата никак не е висока,периодът е кратък.Може да раздразни стомаха или да повиши кръвното.За какво заболяване го изписаха?

Излезна ми някакъв обрив, подобен на шарка. Кожния лекар каза, че по всяка вероятност съм изкарала някакъв вирус без да разбера и обрива е в следствие на това.. Изписа ми медрол + ксизал + кремове за мазане.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Може да си направиш бърз тест за скарлатина.Ако е шарка е противопоказен Медролът.
Моят син през лятото така вдигна лека температура, обрина се  леко и казаха уж алергия след вирус.Водих го на частен преглед,само Ксизал изписаха.Но на другия ден го водих на личната,тя даде талон за посявка,а аз платих бърз тест и си излезе скарлатина.Още след втория ден на антибиотик обривът изчезна.Аз я карах на 26 години,личната каза уртикария от слънцето,бързият тест беше отрицателен,но на посявка излезе скарлатина.

Последна редакция: сб, 18 апр 2020, 14:52 от mariqivanova799

# 5
  • София
  • Мнения: 38 420
Да, много е силен и опасен. Малкия ми син има дерматит, в един от най-тежките моменти ни го предписаха. Аз започнах да го давам, но следях. След седмица му излязоха червени точки около устата. Оказа се, че е страничен ефект и го спрях.

Твоят обрив е еднократен, така че въобще не виждам защо да се тривиш с кортикостероид вътрешно.

# 6
  • Мнения: 3 117
Хм, моят лекар отказва да предписва кортикостероиди дори минимална доза за минимално време, защото според него ако човек се зарази с коронавирус по време или скоро след прием на стероиди, е вероятно изходът да е фатален. А при теб само за обрив са го изписали..,,а де, на кой лекар да вярваш.

# 7
  • Мнения: 81
Аз получих стероидно акне от Медрола. Пих го два месеца, като вторият го спирах по схема.
След като го спрях ми отне още 2-3 месеца да се изчистя от акнето.
Аз по начало не желаех да го пия именно заради многобройните странични ефекти, но поради непредвидени
обстоятелства ми се наложи.
Медрола натоварва бъбреците, може да доведе до покачване на тегло и много други, които си прочела.
Естествено не всеки човек получава странични ефекти, зависи от организма.
Иначе ми повлия полжително на симптомите на заболяването за което ми беше изписан,но за мен страничните
му ефекти са неприемливи.

# 8
  • Мнения: 658
Здравейте днес ми изписаха Медрол за леко зачервено гърло пих го 1 по 2 после втория път 1 и половина и вечерта 1 хапче ... трябва и утрр 3х1 , но като прочетох за какво става на въпрос се стреснах и мисля да не го пия утре... Дали ще има някакъв проблем

# 9
  • Мнения: 2 489
Медрол не се спира внезапно .Започни да намаляваш .За пръв път чувам за леко зачервено гърло да се предписва медрол .Също е странна дозировката .Не се страхувай  , няма да се повредиш за толкова кратко време . Аз съм пила 2 години .Каква точно ти е диагнозата ?

# 10
  • Мнения: 658
Медрол не се спира внезапно .Започни да намаляваш .За пръв път чувам за леко зачервено гърло да се предписва медрол .Също е странна дозировката .Не се страхувай  , няма да се повредиш за толкова кратко време . Аз съм пила 2 години .Каква точно ти е диагнозата ?

А какво ще се случи ако го спра внезапно ... аз съм го пила 1 ден сам... диагнозата не знам понеже съм с малко бебе и не можах да отида до док и пратих мъжа ми
Казах му да каже , че имам гнои по слияиците и дразнене на гърлото... и са му дали медрол

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Нищо няма да се случи.
Става въпрос за дълъг прием.
Един ден е смешен период.

# 12
  • Мнения: 2 489
Гной в сливиците и леко зачервено гърло не е едно и също .Не можеш ли ти да отидеш на лекар ,а мъжа ти да гледа бебето ?

Общи условия

Активация на акаунт