ПОМОЩ Продаване в eBay и изпращане на пратката

  • 944
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте! Много се извинявам ако вече има подобна тема, но искам да попитам как става изпращането на артикул след като бъде закупен от някой в иБей. От много време дъщеря ми се пробва да продаде някакви нейни си работи и вчера най-сетне се намери купувач, но тъй като няма години трябва аз да го пратя. Въпроса ми е какво точно трябва да кажа като отида до пощата и дали нещо трябва ли да плащам или нещо друго? (Артикула трябва да бъде изпратен до Холандия)

# 1
  • Мнения: 1 306
Нищо специално не трябва да казваш. Написваш етикет с точния адрес на получателя. Питаш колко струва и плащаш. Важно е да има тракинг код, но за чужбина мисля, че всички имат. Иначе е добре да доплатиш за тракинг иначе купувачът може да те прецака и да каже, че не е пристигнала пратката. С куриер ще ти излезе доста по-скъпо и няма смисъл.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 167
Проверете дали можете да изпратите пратката с проследяване. В момента има промени и не до всички държави е възможно. https://www.bgpost.bg/bg/messages/2431 Аз също не препоръчвам да изпращате без проследяване, а мисля, че сега не е възможно.
В пощата отивате с незапечатан пакет/кашон. Трябва да проверят какво изпращате.
Ако артикулът е по-тежък, често транспорта е по-изгоден със Спиди, Арамекс, Интерлогистика. За Нидерландия не съм изпращала, проверете. Има тема за eBay. Добре е да я попрегледате. Дъщеря Ви не е ли проверила и посочила транспортни разходи? Питам, защото вие не сте наясно дали трябва да ги заплатите. Важно е и какъв срок за доставка е посочила...

Общи условия

Активация на акаунт