Да се похвалим.... :)

  • 59 117
  • 539
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 303

Изсуших си липа...
Напомня ми детството и килера
 на баба ,където имаше сушени кайсии,сливи и много билки😢
Обожавам мириса на липов цвят.
Жалкото е, че в града и всички строежи, дърветата все повече намаляват. Но има все още улички с липи и ми е голяма радост да минавам от там Grinning
Вчера минах по една такава, аромата беше много зареждащ Grinning Ами с това се хваля.

# 106
  • Мнения: 11 534
Купих си одеало за пикник. Нямам търпение да се пооправи времето, а и да отпадне ограничението да пътуваме и да отидем някъде. Nature Sunny

# 107
  • Мнения: 3 379
Купих си жълта мини роза (откачих с тези госпожици). Ставам градинарка-цветарка, голямо удоволствие с тези цветя Simple Smile.

# 108
  • Мнения: 2 303
Покрай ковида и липсата на забавления от друг тип, много хора преоткриха градинарството......Това е много похвално
Готино е да отглеждаш красота Grinning

# 109
  • Мнения: 3 379
Ще бъде много интересно, когато се преориентирам и към отглеждането на зарзавати Grinning.
Но тези рози, ах, тези момичета Heart...
Голяма радост са ми, галя, говоря, торя, подстригвам..., уча се, че досега само съм правила опити с цветя, но преди години имах кафета, които родиха, но станаха огромни дървета и ги подарих. Киви съм гледала вкъщи, имам 2 авокадо (то не ражда).
Минах през плодове, сега рози, ред е по-натам и на зеления фасул Simple Smile.
Но е прекрасно Heart.

# 110
  • Мнения: 2 303
Ще бъде много интересно, когато се преориентирам и към отглеждането на зарзавати Grinning.
Но тези рози, ах, тези момичета Heart...
Голяма радост са ми, галя, говоря, торя, подстригвам..., уча се, че досега само съм правила опити с цветя, но преди години имах кафета, които родиха, но станаха огромни дървета и ги подарих. Киви съм гледала вкъщи, имам 2 авокадо (то не ражда).
Минах през плодове, сега рози, ред е по-натам и на зеления фасул Simple Smile.
Но е прекрасно Heart.
Това къде го отглеждаш...... на терасата ли?
И със зарзавата е същото Grinning (всяка сутрин си пия кафето с доматките и краставичките в компанията на лястовици и семейство сойки Stuck Out Tongue Winking Eye)

# 111
  • Мнения: 9 847
Днес се похвалвам, че ме зарадвахте вие Grinning и най-много влюбените момичета на 20 и на 30×2. Духът, а не възрастта определя човека. Твърдо вярвам в това, както и че любовта ни държи млади. Дай Боже всекиму! Heart Eyes

# 112
  • Мнения: 3 379
Това къде го отглеждаш...... на терасата ли?
И със зарзавата е същото Grinning (всяка сутрин си пия кафето с доматките и краставичките в компанията на лястовици и семейство сойки Stuck Out Tongue Winking Eye)

Живея в къща с голям двор, мегдан да искаш.
Имам хранилка и всякакви горски птички ми правят компания Simple Smile.
Катерици и зайци също, но катериците създават леки проблеми, защото играят и се крият между саксиите.

# 113
  • Мнения: 301
И аз съм на етап поставяне на хранилка за птици. Освен приятното усещане съм си наумила и професионални снимки с моя позната

# 114
  • Мнения: 3 379
Аз отдавна се каня да си закупя професионален апарат и да почвам щракане, че много красота навсякъде.
Идеи имам, око, гледки също, но с телефон не става.
А хранилката е много приятно занимание, ставаш част от птичия свят и е интересно, пък те нахранени и доволни.

# 115
  • Мнения: 14 584
Цитат
Сега ще си варя няколко бурканчета с моята си лютеница.
Не е ли рано за лютеница,или нямаш предвид за зимнина?Аз нямам условия да правя домашна.Мин.год.пробвах някаква в тава,но не ми хареса.ThinkingИнтересно,че семейството я одобри и пита за още.Иска ми се пак да опитам с някоя готина и лесна рецепта.

# 116
  • Мнения: 856
Лютеница точно за затваряне в буркани, постепенно правя. Сега чушките  са по-хубави, това го забелязах от вече 4-5 год. и са по-евтини. Есента постепенно поскъпват повече, а и като качество вече са по-различни. Учудвах се на това, но се оказа по-трайна тенденция и вече следя по цени и има ли да ми е по-изгодно купувам, правя на няколко пъти.
Лютеницата ми е по моя си рецепта, такава, каквато може да ядем.
Готова лютеница няма качествена, всичко си е чисто менте. Само домашната си знае човек, какво слага.
С храната трябва много да внимаваме, здравословни причини. А и малко има нещо по-качествено и малко неща купувам, ограничено се храним.
Да се похваля, че успях да си подбера постепенно череши и да си замразя едно чекмедже от фризера.

Много се радвам на момичетата, които се радват на животинките, при нас няма как да има зайчета, в градска среда сме, понякога виждам катерички в парк близо до нас, живеем близо до 3 парка.
Днес 2 котарака се биха и ме събудиха, борба за територия, едната е на съседка и е кастрирана котка, другата беше сива с медальонче на врата, но вместо у дома, пусната да се разхожда. Нещо не можеха да поделят, скарах се на по-висок глас и спряха да се бият и изчезнаха всяка по своята си "работа".

Моята лютеница я правя само със зелени чушки, не може да ядем червени - то затова сега е за зелените чушки. Пека ги, и го правя на покритата скаричка, много добре става и няма пушек толкова, и е в пъти по-чисто, отколкото ако е на котлон или чушкопек, чушкопеците имахме 3 и ги раздадох всички.
Слагам ги в тенджера да се задушават, като от време на време посипвам със сол, после така се белят по-лесно. Единия ден си ги пека, на другия ден ги беля, смилам. Купувам няколко домата градински розови, и тях ги беля и смилам, да няма никакви семки нито от чушките, нито от доматите, прецеждам доматите. Доматите са много малко, не повече от 2 големи от розовите - те са по-сладки - , смесвам ги, и слагам малко да се варят заедно, като ползвам и сока от чушките, прецеждам го и от него слагам при чушките и доматите, на око го правя, да не ми е нито гъсто, нито разредено, слагам и студено-пресован зехтин малко, също на око, не обичам да ми е мазно, става ми лошо от повече мазнини. Добавям и сол на вкус, варя около 15 мин. После си затварям в бурканчета и вече варя след кипване на водата 30 минути. Вадя от тенджерата и ги обръщам да изстинат.
Ползвам с винтови капачки бурканчета.

# 117
  • Мнения: 2 303
Ами да се похваля......барабар с птичите семейства обитаващи двора се появи и котка. Тя обаче явно има афинитет към кулинарията Grinning Снощи правихме барбекю и тази сутрин една част от дървените въглища бяха изкарани и подредени на купчинка отпред на мрамора и навсякъде лапички, котешки, черни Grinning
Мъжът ми много се ядоса, а аз се смях със сълзи. Толкова прецизно подредени......
От както кучето ми почина(три месеца) в двора се навърта едно коте и явно се опитва да се впише в семейството Stuck Out Tongue Winking Eye
Днес ,ако не завали ще си наберем череши за конфитюр. Обичам сладкоправенето.

# 118
  • Мнения: 4 347
Хваля се, че изкарах една прекрасна почивка. Валеше само вечер, а през деня, само когато бяхме вътре под покрив - дали у дома, дали в колата или в заведения. Така че се върнахме с тен. ☺️
Хваля се, че също така успях да си свърша много важни задачи по време на тази почивка - така че планът ми да комбинираме забавното с полезното проработи Simple Smile

# 119
  • Мнения: 855
Хвала се, че съм намалила мерките си с 5 см.

Общи условия

Активация на акаунт