Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 34

  • 52 072
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 585
Моята кожа не търпи наслояване на продукти. През лятото мажа директно слънцезащита и отгоре фдт, толкова. Вечер наваксвам с хидратация и подхранване, маски си правя през ден-два.

# 61
  • Мнения: 1 424
На моята кожа абсолютно всеки фдт трансферира на телефон,яка,за маска пък да не говорим.

# 62
  • Мнения: X
И Ланком с пудра ли?

# 63
  • Мнения: 48
Момичета, не съм съвсем по темата, но знам че сте компетентни и ще питам тук😊
Става въпрос за слънцезащитата - как процедирате сутрин:
1. Серум- Дневен крем- Слънцезащита - ФДТ
2. Серум- Слънцезащита - ФДТ
С други думи слънцезащитният крем замества ли дневния?
И още нещо база за ФДТ лятото ползвате ли?
Сигурно ще падне страшно наслояване...
Извинявам се за невежеството си, но от 6 -7 месеца се запалих толкова по грима и все още не знам много неща.
Хубаво е да ползваш дневен крем в който има слънцезащитен фактор , не е нужно да нанясаш и отделно слънцезащитен , защото не заема ролята на хидратиращ крем най-много да омазни ужасно ..

# 64
  • Мнения: X
Mac face and body си има цака за нанасяне и според мен е лек- хидратиращ, но не мисля че е тежък. На мен любимият начин да го ползвам е да го смеся с друг ФДТ, за да го разредя и направя по-сочен.
https://m.youtube.com/watch?v=aE3ssepNpoc

# 65
  • Бостън
  • Мнения: 13 483
Здравейте, исках да попитам знае ли някой какво означават последните цифри в номерата на фон дьо тена EL Double Wear?
Каква е разликата между 2W1 и 2W2 например?
Мисля че определят цвета !

# 66
  • София
  • Мнения: 6 232
FI0NA, виждам че си нова във форума. Има бутон за редакция на мненията, за да не пускаш по 5 едно след друго. Няма нужда да пишеш едно и също мнение на всяка страница и когато цитираш мнение със снимки го слагай в скрит текст . С най-добри чувства!

# 67
  • Бостън
  • Мнения: 13 483
Момичета, не съм съвсем по темата, но знам че сте компетентни и ще питам тук😊
Става въпрос за слънцезащитата - как процедирате сутрин:
1. Серум- Дневен крем- Слънцезащита - ФДТ
2. Серум- Слънцезащита - ФДТ
С други думи слънцезащитният крем замества ли дневния?
И още нещо база за ФДТ лятото ползвате ли?
Сигурно ще падне страшно наслояване...
Извинявам се за невежеството си, но от 6 -7 месеца се запалих толкова по грима и все още не знам много неща.
Отговорът ми няма да ви хареса Grinning
Как процедирам зависи от....
1. Типа на кожата (суха през зимата и смесена през лятото)
2. Моментното състоянието на кожата ми (дехидратирана/изприщена/идеална)
3. Наличните продукти и спецификата им (от слънцезащита до слънцезащита, от крем до крем, етц. - има голяма разлика!)
4. От сезона
5. От влажността и температурата за деня
6. От програмата ми за деня (дали ще вися в офиса 10 часа или ще съм на футболен турнир на децата пак толкова)
7. От визията, който искам да постигна...

Например:
Ако ще съм в офиса под климатика, но до прозореца, ще сложа 2-3 слоя овлажняващи продукти, база и тониращо средство (ФДТ, ВВ/СС крем) със SPF. Ще си спестя яка, водоустойчива слънцезащита.Ще си сложа спрей или слънцезащитна пудра в несесера за подновяване.
Ако ще се пържа на полето за турнир най-вероятно ще сложа само тонер + серум, отгоре 2 шепи водоустойчива слънцезащита, отгоре СС крем със фактор или компактен ФДТ с фактор и/или  пудра с фактор. ЩЕ си спестя овлажняващите кремове, защото моята мазна през лятото Т-зона ще избълва тонове мас до обяд, ако я напоя при температура над 24С.
Всичко това няма да важи за друга, коята има различна кожа, използва различна козметика и има различен лайфстайл от мен в различен климат.
Та номерът е да се опитва и експериментира, докато се намери оптималната лично за вас комбинация. Какво казва и прави съседката или съфорумката е нерелевантно! И помнете, че от база до база... от крем до крем... от серум до серум... няма една истина по въпроса Grinning

Последна редакция: чт, 23 апр 2020, 19:09 от Agent Provocateur

# 68
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Има ли разлика между тези два продукта на Лумене или просто опаковката е сменена?

# 69
  • Мнения: 301
Един и същ продукт е да, сменена е само опаковката. Горната е новата.

# 70
  • Мнения: 19

Благодаря. Иначе попитах в сайта и това е интензивността на подтона - например 2W2 е по-топъл от 2W1. Simple Smile

Последна редакция: вт, 28 апр 2020, 19:58 от bubanka

# 71
  • Мнения: 284
Да споделя мнение за един перфектен фдт за мен, Guerlain parure gold. Моята кожа е смесена и в края на деня често бях с лъснало лице, а в същото време го усещах опънато и на места лющещо се. До скоро използвах мак f&b, Миша, teint idol, и с всички ефектът беше еднакъв. А с фдт на Guerlain всичко е 6, кожата е хидратирана, няма омазняване, нито пресушаване, покритието е средно към високо, стои естествено, не се впива в мимически бръчици. Пробвах само с него, с Метеорити отгоре, както и с пудрата guerlain les voilettes.
Най-добре е с guerlain les voilettes. Взех го от нотино на много добра цена, в сравнение с другите сайтове. Hug

# 72
  • софия
  • Мнения: 1 200
Исках да си взема ББ крем на Missha. Тествах цвета в сайта findation.com, според моите зададени ФДТ и ми даде номер 27.Обаче по суочове от разгледами снимки ми изглежда мн.тъмен този цвят. Някой има ли наблюдения върху този продукт и конкретния нюанс?
Здравейте, минавам през темата, макар, че не съм с особено богат опит. Въртя 3-4марки,гледам да е anti age за, суха кожа. The Best ми е Dior capture total, но му спряха точния за мен цвят. Моят проблем е цвета. Затова, много моля за линк за този сайт (findation. com) не излиза нищо.

# 73
# 74
  • Мнения: 1 997
Моят проблем е цвета. Затова, много моля за линк за този сайт (findation. com) не излиза нищо.
https://bg-mam.ma/p/1166673/40448122

Общи условия

Активация на акаунт