Подготовка за малкия човек - тема 11

  • 41 739
  • 775
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 943
Отворих спалния комплект от Айко, ами супер си е материята - 100% памук!
За количката - не ми се строи тромава, а маневрена, но в магазина разбира се е различно, единствено, че е по-тежка, ама количките под 15 кг гледам са над 1000 лв. Харесала съм си и на BEBETTO, но летния кош не ми харесва...

# 166
  • София
  • Мнения: 1 455
Неизвестна, ползвам чувалчета на  Angel baby, страхотни са. Ако имаш конкретни въпроси, питай 🙂

# 167
  • Мнения: 5 563
И аз ползвах angel baby, чудесни са!

# 168
  • Германия
  • Мнения: 3 445
Момичета мнения за това столче може ли ? Дали ще е подходящ за новородено?  

Без да съм ползвала подобно сточе, ще кажа че никога не бих сложила новородено в него! Отделно не бих го ползвала за моите деца. Предполагам, че цената ви харесва, но аз не бих направила компромис с качеството само заради цената. Има си марки кошчета и столчета, които минават crash test-още с отлични и много добри оценки, само такива бих купила аз. Да, скъпи са, но за мен си заслужава, особено ако ще се ползва много.

Сега отделно, че комбинираните столчета предлагат по-малко ниво на сигурност, независимо от марката, но и е непрактично за новородено. Примерно точно е заспало, а вие сте пристигнали за където сте тръгнали, трябва да го вадите от столчето и да го носите на ръце. С кошчето грабвате кошчето със заспалото бебе и готово.

По принцип на едно дете ми трябват едно кошче и още 2 столчета, докато порастне (150 см или 36 кг или 12 години). Инвестиция си е, като последното столче се ползва най-дълго

# 169
  • София
  • Мнения: 5 517
Galeona,не мисля че ще имаш проблем с магазин като Вис Виталис,нали от куриерската фирма ще имаш документ,че си им пратила базата?
Mariq ,според категорията си би трябвало да е подходящо,но толкова широк диапазон,не мисля ,че ще е комфортно и безопасно за детето.А и бих заложила на столче,което все пак е преминало краш тестове,ако ще и втора ръка да е.

# 170
  • Мнения: 5 563
Подкрепям за столчето. В началото е добре кошница. Ние имахме към количката кошница и с адаптери си я слагахме на шасито и се разхождахме. Сега сме с Cybex Pallas S-fix и на малкия му е много удобно, на 1г1м е.

# 171
  • София
  • Мнения: 5 517
Много е практично това с кошницата,аз да си призная си избрах количката по кошницата за кола,гледах да е с добра оценка в краш тестовете и да се монтира на количката.Особено за лятото е безценно,имайки предвид каксе нагрява в колататази кошница ако бъде оставена.

# 172
  • Мнения: 62
Отворих спалния комплект от Айко, ами супер си е материята - 100% памук!
За количката - не ми се строи тромава, а маневрена, но в магазина разбира се е различно, единствено, че е по-тежка, ама количките под 15 кг гледам са над 1000 лв. Харесала съм си и на BEBETTO, но летния кош не ми харесва...

Аз заложих на лека и маневрена количка и си взех Maxi Cosi Zelia. https://youtu.be/oIM6UBxM2ag
Тежи 9,5кг и е супер лека и удобна. Освен това е 2в1 и летният кош се трансформира в кош за новородено(за лятно бебе е перфектно). Т.е. си спестявате едни пари и за зимен кош. Също така шасито се сгъва заедно с коша, което е много удобно. Имаше я намалена в babylife malechko на 15% и беше около 790лв. Сега я гледам за 940, но ако имате време да изчакате, може пак да пуснат намаление.

# 173
  • Мнения: 5 563
Ние също си избрахме количката да може да се монтира кошницата. Взехме mutsy i2 и кошчето към количката. Мноого летни разходки сме изкарали така. Или ако е заспал на разходката и сме се прибрали директно с кошницата го прибирахме вътре вкъщи.

# 174
  • Мнения: 788
До каква възраст се използват столчетата за кола?

# 175
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 866
По закон - до 150см Bowtie
След определена възраст се ползват седалки, мисля след 5-6 години, които реално го повдигат, за да е безопасно да му се сложи колана.

# 176
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
А какви седалки за по-големите деца бихте препоръчали? Май ми се иска с изофикс, иначе ако нямат как се прикрепят реално?

# 177
  • Мнения: 1 811
А какви седалки за по-големите деца бихте препоръчали? Май ми се иска с изофикс, иначе ако нямат как се прикрепят реално?
Ако нямат, с колани. Аз съм имала cybex, recaro и chicco. Препоръчвам първите две марки

# 178
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
А какви седалки за по-големите деца бихте препоръчали? Май ми се иска с изофикс, иначе ако нямат как се прикрепят реално?
Ако нямат, с колани. Аз съм имала cybex, recaro и chicco. Препоръчвам първите две марки

Е, то нали със седалката идеята е детето да е по-високо, че да му се сложи колан без проблем (говоря за тези, които са си само седалка, не столче). Аз затова не мога да си представя как хем седалката се връзва, хем детето.

# 179
  • Мнения: 15 356
Столчетата 0-36 ги правят БГ фирмите ,защото знаят мисленето на българина-да взема едно и да приключа.Не е удобно,не ляга добре,не е практично.
Ние сме взели кошница,по -натам столче до 25 кг.

Общи условия

Активация на акаунт