Подготовка за малкия човек - тема 11

  • 41 878
  • 775
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 079
Предстои ни покупка на столче за хранене. Таткото харесва Лорели като марка. Гледах моделите Парти, Оливер и Кампанела. Да може да се пере , регулира височина,  да се сгъва . Може и други марки подобни, ако сте доволни, препоръчайте моля, до около 150лв.

Здравейте, вероятно мнението ми няма да ви е полезно, но ще споделя моя опит със столчетата. Може и някой друг да прочете.

Купихме стол по гореописаните критерии, преди да захраня детето. Цената му беше 110€ тогава. Захраних на навършени 6 месеца, дъщеря ми можеше да седи добре. Функцията за регулиране на позицията на гърба никога не се наложи да я ползвам. За няколко седмици полудях да чистя стола по гънките и да пера. Детето ми имаше голямо желание да се храни само и ставаше огромно мазало.

Накрая й купихме най-простия стол от ИКЕА, мисля Антилоп се водеше втора ръка за 5€. Родих се. Миех всичко за секунди с ръчния душ, детето го харесваше и седеше добре в него. Дълго се хранеше в него, накрая преминахме на друг тип стол, с който да седи с нас направо на масата.
Подчертавам, че този стол е подходящ за деца, които седят вече добре. Но и седящото положение е така или иначе критерии за готовност за захранване. Столът се разглабя за секунди, влиза лесно в багажник, но ако седи в кухня/хол заема място колкото повечето детски столове. Но не може да се сгъне в ъгъла, което при малко пространство е минус.

# 451
  • София
  • Мнения: 1 455
Wednesday, абсолютно съм съгласна с твоето мнение.

# 452
  • Мнения: 2 004
Ние взехме такова
http://kasida.bg/product/30627/detsko-stolche-za-hranene-cam-sma … zhka-col-219.html
Ако не ми е удобен за постоянно ползване, ще взема и аз икеа.

# 453
  • София
  • Мнения: 5 623
Синът ми ползваше Лорели Примо. Полегналото положение го ползвах няколко месеца, защото доста често е заспивал веднага след сън и го оставях да дремне. Лично аз нямам забележки, не ми е било трудно чистенето, сгъва се. Сега ще отгледа второ роднинско дете.

# 454
  • Мнения: 5 563
Ние сме с Лорели Парти. Много ни харесва, удобен е, има достатъчно място, комфортно му е на малкия. Легнало или полулегнало положение не сме ползвали. Харесва ми, че се настройва спрямо височината на масата, това често го ползваме. Много лесно се чисти и само с мокри кърпи, но аз си го пера. С две таблички е и чистенето е още по-лесно. Аз харесвах на  stokke стола, но ни подариха този и многооо ми хареса. Препоръчвам го.

# 455
  • Мнения: 73
Здравейте,момичета. Чак сега откривам тази тема, прочетох доста страници назад и е много полезна!
И аз имам няколко въпроса. Закупихме си кошарка next to me, на Кика бу, ето тази : https://www.hippoland.net/kikkaboo-mini-koshara-koshche-nanna-be … lange-31003020030
Когато бяхме в магазина ни спечели с това,че страницата се сваля много по-лесно,отколкото на другите марки и модели кошари.Но има , според мен, два недостатъка.
Първия,че тапицерията не може да се сваля и пере (въпреки че в сайта пише,че може). В инструкциите пише, че може да се почиства с мека гъба и вода... Дали ще е достатъчно според вас?
Втория е, че матрачето ми се струва прекалено тънко - само 3 см е. Вие как смятате , дали ще е добре за новородено?
Прилагам снимки:



Има ли някой друг, който е ползвал такава кошарка?
Ние взехме на Чиполино next to me и нейното матраче също изглежда доста тънко, но всичко се сваля и вече съм го изпрала.

# 456
  • Мнения: 49
Момичета, бихте ли споделили какво слагате върху повивалника за предпазване от напишкване, повръщане и т.н.

# 457
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 920
Подложки от Джъмбо си бях взела. Гумирани са от долната страна. Има и еднократни в Lidl, Dm.

# 458
# 459
  • Мнения: 3 960
В началото еднократни подложки, сега вече обикновени памучни пелени и пера при нужда.

# 460
  • Мнения: 15 356
Момичета, бихте ли споделили какво слагате върху повивалника за предпазване от напишкване, повръщане и т.н.
Еднократни чаршафи ,най-изгодни са.Десет броя са към 3-4 лв .

# 461
  • Мнения: 884
Подложки,като тези ,които искат в болницата за родилките,но само в началото. Сега слагам един тензух и сменям и пера.

# 462
  • София
  • Мнения: 518
Хавлиена подложка на Лорели. Имах две и ги сменях. Съвсем в началото ползвах еднократни подложки от ДМ и Лидл. https://www.hippoland.net/lorelli-tekstilna-podlozhka-za-povivane-2004028

# 463
  • Мнения: 15 356
Имам и една подложка от Пепко,непромокаема и тъничка е.Беше доста евтина,но е хубава.

# 464
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Муселинова пелена слагам на твърд повивалник. При изпускане в жълт цвят лесно се пере и бързо съхне.

Общи условия

Активация на акаунт