Подготовка за малкия човек - тема 11

  • 41 741
  • 775
  •   1
Отговори
# 495
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 866
По-добре без кошче, щото тъй или иначе стават катастрофи като с Милен Цветков ли е теорията? Thinking
Детето може да е с тежки последствия при далеч по-леко Птп при ненадеждно обезопасяване.
Като нямате доверие на автомобили, не го возете вътре.

# 496
  • Мнения: 35 163
Бихте ли ми казали, какви документи се представят в Социалните за изплащане на помою за раждане на второ дете

# 497
  • Пловдив
  • Мнения: 13 553
Ама никой не се опитвам да оборвам в нещо. Знам си габарита на леката кола, на багажник и детска количка и съм потърсила оптимален вариант спрямо това.

Системите за обезопасяване на деца се подразделят на два класа:
пълен клас – включва комбинация от ленти или гъвкави компоненти с осигуряваща ключалка, регулиращи и присъединителни устройства и в някои случаи допълнителна седалка и/или защитна преграда, и могат да се закрепват чрез нейната вградена лента или ленти;
непълен клас - представлява цялостна система за обезопасяване на деца и може да включва частично обезопасително устройство в комбинация с обезопасителен колан за възрастни, който обхваща тялото на детето или задържа устройството, в което детето е поставено.

# 498
  • Мнения: 2 004
Вие не се опитвате никой да оборвате, но някой ще ви прочете и ще реши, че няма проблем да си вози детето в кошчето за новородено от количката.
По закон трябва да имате столче.
Имате място, нямате място, никой не го интересува, когато е гласуван закона.
Ваш е проблема как ще се возите в колата и къде ще се побирате. Столче трябва да имате. Това предполагам ви е станало ясно и от източника, от който сте копирала последния си пост.

# 499
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Моята кола също е малка, но децата са със столчета. Кошницата е отпред до мен, баткото е отзад и коша за количката до него изправен леко. След 2-3 возенета и нагласяне, дори успях да наглася в малкия ми багажник шасито и отгоре върху него коша за количката, така дори остава едно свободно място до баткото. Имаме и комби, там също сме с 2 столчета отделно, че да не ги размятаме всеки път.
Честно казано мен ме е страх за мен си, ако съм без колан, че не знам кой ще е отсреща ми, какво остава за децата. Баткото дори сам напомня за закопчаване, ако нещо се замотаме.

# 500
  • Мнения: 423
И аз съм с малка кола, но не съм имала проблеми с бебе и количката. Бебешкият кош се побира в багажника, шасито слагам на пасажерската седалка. Ако махна кората на багажника, се побира цялата количка вътре. Бебешкият кош е сертифициран за возене на задна седалка. Но трябват специални колани. Като бебе баткото беше винаги в кошницата, никога в скута ми (90% от времето съм шофирала сама с него). Няма да направя компромис с това. В малката ми кола ще се побере и кошницата за бебето, и стол за големия, криво ляво количката в багажника, ако пътуваме четиримата - пасажерът смачкан до жабката. Това е положението. За градски обиколки идеално, за дълъг път - голяма кола. За семейство, което използва кола, кошницата е задължителна.

# 501
  • Мнения: 15 356
За такова нещо ли става въпрос?
https://www.pakostnik.com/bg/komplekt-za-fiksirane-na-kosh-za-no … eno-v-kola-chicco
Нашето дете не е плакало на изписването,спа си в кошницата,аз до нея.Никога не бих я държала в ръце в колата,ко ще да се съдере от рев.Ще реве,ще реве и ще спре.Но ако внезапно скочи мъжа ми на спирачката,какво ще се случи?
И като бременна шофирах и се возех с колан за бременни,за мен това е отговорнност,аз спирам на аварийни на тротоара,отварям си двора,сядам в колата и слагам колан.Тогава паркирам,а е 5 метра разстоянието,нека ми се смеят съседите.А какво остава за детето ми.

# 502
  • Пловдив
  • Мнения: 13 553
Да, за такова става въпрос. Иначе и аз шофирам с колан за бременни от положителния тест за бременност и съм казвала, че може да не спазвам пътни ограничения, но седна ли в кола, коланът е задължителен.

# 503
  • Мнения: 15 356
Деси,според мен е добре и детето да е с колани.Возенето по посока обратна на движението е 5 пъти по-безопасно при ПТП,предпазва и от камшичния удар.
В някои страни возят децата така и до по-голяма възраст.Кошницата има и линейни защити и е по-безопасна.Не го казвам да набивам канче,а с най-добри намерения.Била съм на обучение в КЗП и по много фирми производители и представители,това което съм чула и видяла ще си го запазя за себе си,да не шокирам аудиторията.Но не вярвайте и на краш тестове,не са като реалната обстановка.
Като си возиш детето ще спазваш ограниченията,ще видиш.Мен ме е блъскал симпатяга,който си кара със 70 и не вижда стоповете,пък и от де да знаел той че има баш там стоп.Във Владиславово живеел,еми той Закона за движението по пътищата е един и важи за всички навсякъде.Като ни изписаха,мъжа ми каза "Б@си,все едно за първи път карам",така се беше стегнал,че вози новородено.
Разбира се,решенията всяко семейство взема за детето си.

# 504
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Аз не мога да си го представя май...кошът за новородени се слага на задната седалка, нали? И не се притиска с нищо, за да не се мърда? Ако е така наистина не трябва да се случи кой знае каква супер извънредна ситуация, за да се озове бебето извън коша. И друго, не мисля, че повечето новородени плачат на изписването...напротив, спят си блажено Simple Smile Поне моето и още 3-4, за които се сещам...

# 505
  • Мнения: 15 356
Аз съм сложила линк в по предния си пост Не се притиска,а се слага с колани,които са допълнително.Има и снимки.
Факт е че има начин за возене в кош,предимството е ,че детето е напълно легнало.Не е позволено да се вози дете,възрастен и бабичка без колан,дори ако човека е доста пълен и не го опасва колан,се продава отделно.Трябва всички да сме с колани,и в ЗДвП е написано ,включително и за децата.

# 506
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Естествено, че със спрян еър бег  се слага отпред кошчето. И други четем закони, надявам се повечето всъщност.

# 507
  • Мнения: 15 356
Кристиана,пояснението ми беше към това,че кошницата е сертифицирана за задна седалка.

# 508
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Кристиана,пояснението ми беше към това,че кошницата е сертифицирана за задна седалка.

Понеже моят пост почваше горе долу като на spooky, че съм с малка кола и нямам проблем, в първият момента ми се стори, че към мен се обръщаш Simple Smile

# 509
  • Мнения: 287
Нашият кош за новородено може да се слага на задната седалка. Има специални колани, чрез които се закрепва за седалката и отделно колан вътре за бебето. Но имаме и кошче за кола, което е с предимство. Зимният кош може би ще го слагам за по-дълги пътувания, евентуално.

Сигурността на детето трябва да е на първо място. Не си правете експерименти.

Общи условия

Активация на акаунт