Подготовка за малкия човек - тема 11

  • 41 875
  • 775
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 1 455
Не мислете, че е чак толкова нередно? Добре че има закони и глоби, за да има деца, които се возят обезопасени, а не се разчита само на родителите.

# 481
  • Мнения: 680
Моите големите като ги изписваха, само с дребната имах кош за кола, докато се приберем. Баткото го държах. Но после, винаги в коша. Тук в странство, не ги изписват без кош за кола. Голямото ако не е в седалка или столче, в зависимост от килограмите, глобата е 30 евро. Не си правете експерименти, едни по-здрави спирачки, и не се знае бебето къде ще е.

# 482
  • Мнения: 1 079
Бебето няма да е стресирано от коланите. Новородените са свикнали ма много тясно в корема на майката и дори стегнато повиване ги успокоява. Не всяко бебе обича да се вози в стол, но за всяко е задължително.
Някои много харесват возенето в кола, не го мислете предварително. Други не толкова 😅
Моята дъщеря ревеше до повръщане в стола за кола.. вадела съм я за момент да се успокои, но винаги ме е било страх и реално дори това не смятам за правилно.

Редактирам се, понеже предишния коментар ме подсети нещо. Като ни изписваха нас, акушерката изрично държеше да види, че имаме кош за кола (извън Бг). Без такъв не разрешават да се напусне болницата. А ако нещо лошо се случи, не мислете, че имате шанс да удържите бебето си в ръце. Абсолютно невъзможно е, колкото и силна да в майчината воля и обич.

# 483
  • Мнения: 35 200
Моите и двете спаха през целия път до вкъщи. Не са плакали. Пътувахме 70-80 км

# 484
  • Пловдив
  • Мнения: 13 625
Ами защото щом ще съм с колата ще отиваме на разходка, съответно ще трябва количката да е с мен. А няма как и шаси и зимен кош да ми се поберат в багажника.

# 485
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 918
Ами защото щом ще съм с колата ще отиваме на разходка, съответно ще трябва количката да е с мен. А няма как и шаси и зимен кош да ми се поберат в багажника.

На повечето колички кошчето за кола се монтира на шасито ? Има си адаптери.

Реве, не реве - не съм го вадила никога от стола. Може да спрем и да го извадя, но в движение - не. На трафика в БГ и тази истинска война по пътищата - дори от баба му , която живее на 3 минути, е в стола си закопчан.

До годинката имаше около 5000км поне навъртяни. За пръв път на по-дълъг път - на почти 5 месеца, понеже преди това беше зима. Най-дългите му пътувания са съответно до морето.

# 486
  • София
  • Мнения: 5 623
И аз никога не съм го вадила докато пътуваме от столчето. Също съм на мнение, че е по-добре да пореве, отколкото да стане беля. Беше под годинка, когато ни засекоха на магистралата, мъжът ми караше с над 120км/ч. Аз забих муцуна в седалката, не си представям какво щеше да стане, ако бях с дете на ръце.
Моят син от бебе обича да се вози, винаги заспива и то за относително дълго. Сега вече наближава 3г и когато пътуваме, само дава напътствия на ММ - тате, наляво, надясно, по-бързо Joy

# 487
  • Пловдив
  • Мнения: 13 625
Кошът за кола ми е на различна марка от количката, коята ще закупувам, от там изхождам, че няма как да става за шасито й.

# 488
  • София
  • Мнения: 799
Кошът за кола ми е на различна марка от количката, коята ще закупувам, от там изхождам, че няма как да става за шасито й.
Нашите също са различни марки, но преди да купим кошът за кола, питахме дали е съвместим с тази количка и срещу 50 лв. взехме едни адаптори чрез които кошът за кола може да се слага и върху шасито на колата. Така че провери, може да има и такъв вариант.

# 489
  • Мнения: 3 787
Ами защото щом ще съм с колата ще отиваме на разходка, съответно ще трябва количката да е с мен. А няма как и шаси и зимен кош да ми се поберат в багажника.
И защо трябва да е в багажника?Можеш и на предната седалка да го сложиш ,и на задната можеш да го сложиш този кош.Това няма общо със столчето за кола.Него трябва да си го имаш монтирано при пътуване.Никога не бих возила бебе в коша за новородено или да го вадя в движение.От ден първи пътуваме с бебка.На 9 месеца е и има изминати хиляди километри и винаги си е била в стола за кола.С това компромис не бих направила.

Последна редакция: чт, 16 юли 2020, 18:28 от Desi1989

# 490
  • Германия
  • Мнения: 3 469
Имам един въпрос - задължителна ли е кошничка за кола за изписването? Понеже взехме количка със зимен (твърд) кош и летен и мм казва: ”Нали това е кош за новородено, идвам с него и готово!” Мен обаче ме притеснява, че няма колани вътре и спорим двамата нужна ли е кошничка или не. Ще се радвам да чуя мнения.

Ако ще возите бебето в кола трябва да имате кошче за кола, което се връзва с колани, няма как да закрепите коша за новородено от количката в колата, а да го придържате е опасно и мисля незаконно.
И аз това му обяснявам, а той измисля разни от сорта: ”такова малко бебе тези колани няма ли да го стресират”😑Отделен въпрос е, че в YouTube e пълно с видеа, в които държат бебето на ръце в колата, но аз не искам да си правя експерименти и ще си поръчам самосиндикално една кошничка😄

Извинявай, но мъжът ти е за бой! Пари ли не му се дават, що ли? Кошчето е абсолютно задължително, както и бебето да е закопчано стегнато с коланите! Ако само си седи в столчето незакопчато, щото нямало да му е удобно, все едно е без!
Аз също никога не съм вадила бебето от столчето, независимо колко е плакало. Спирала съм при първата възможност, кърмила съм го, гушкала съм го и после обратно в столчето/кошчето. И за 500м да сме с колата - закопчана с коланите в столчето.

А ако колата е твърде малка може би е по-добре да си купите по-голяма вместо да се чудите как да минете метър със сигурността на детето. Но и адаптери за количката са вариант

# 491
  • Пловдив
  • Мнения: 13 625
Ами така започнах темата, че кошът за кола и кошът за новородено не ми се побират заедно на задната седалка, може би няма да съм всеки път сама и затова не броя предната седалка. Затова казах, че аз съм се насочила към коланите на Чико за тази цел.

# 492
  • Мнения: 2 004
А има ли направени тестове, че тези колани действително предпазват или това е поредната безсмислена "умна" джаджа?

# 493
  • Пловдив
  • Мнения: 13 625
Не съм се интересувала, но и кошът ми за кола съм го взела от приятели и не е някакъв висок клас та не вярвам да е и той от "най-безопасните", но така или иначе аз на лек автомобил не мога да имам доверие та и за всички тези кошчета си имам едно наум. Недай си боже някой ме натресе като Милен Цветков бог да го прости и с два коша да съм все тая.

# 494
  • Мнения: 2 004
А, да-щом човек разсъждава така, няма никакво значение с кош ли, с колан ли е, със столче ли е. За мен това е опасно, но в крайна сметка всеки сам решава за детето си.

Общи условия

Активация на акаунт