Подготовка за малкия човек - тема 11

  • 41 742
  • 775
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 288
Еднократни подложки от аптека. Има най-различни. Моето дете пишка или ака на почти всяка смяна или баня и ще падне голямо пране, ако слагам текстилни. Може би като поотрасне.

# 466
  • София
  • Мнения: 5 623
Аз използвах памучни или тензухени пелени от Джъмбо, не помня от каква материя точно. Бяха на ниска цена и не ме е било яд, че на две-три от тях са останали лекета.

# 467
  • Мнения: 49
А тези пелени стават ли и за коша за новородено на количката? И там се чудя какво да слагам.

# 468
  • Мнения: 73
Имам един въпрос - задължителна ли е кошничка за кола за изписването? Понеже взехме количка със зимен (твърд) кош и летен и мм казва: ”Нали това е кош за новородено, идвам с него и готово!” Мен обаче ме притеснява, че няма колани вътре и спорим двамата нужна ли е кошничка или не. Ще се радвам да чуя мнения.

# 469
  • Мнения: 162
Имам един въпрос - задължителна ли е кошничка за кола за изписването? Понеже взехме количка със зимен (твърд) кош и летен и мм казва: ”Нали това е кош за новородено, идвам с него и готово!” Мен обаче ме притеснява, че няма колани вътре и спорим двамата нужна ли е кошничка или не. Ще се радвам да чуя мнения.

Ако ще возите бебето в кола трябва да имате кошче за кола, което се връзва с колани, няма как да закрепите коша за новородено от количката в колата, а да го придържате е опасно и мисля незаконно.

# 470
  • София
  • Мнения: 5 623
Зависи от големината на коша. Моето е есенно бебе, така че отдолу слагах по-плътна пелена. За лятно бебе и такава тънка ще свърши работа.

Задължително е да имате стол за кола. Е, ако нямате автомобил и планувате да вървите само пеша, тогава е излишно. В кола дете се вози в ''кошничка'', а по-късно стол и седалка до 12год възраст или до достигане на упоменатата в закона височина. За мен е безотговорно да се вози дете без предпазни средства, било то и в зимния кош.
Но в интерес на истината, когато ни изписаха от болницата, ММ беше толкова стресиран, че вместо коша за кола, беше взел летния. Прибрахме се де, но не беше редно.

# 471
  • Мнения: 2 004
Изгледайте това клипче с бъдещия татко и нека той сам си прецени дали има нужда от столче за кола
https://m.youtube.com/watch?v=3YF34gzwiaQ&t=135s
Задължително е столчето за кола!
От всичко друго бих спестила, но не и от сигурно столче за кола!

Последна редакция: чт, 16 юли 2020, 13:13 от Лайка

# 472
  • Пловдив
  • Мнения: 13 554
Аз в началото мисля да заложа на това
https://babyone.bg/chicco-?product_id=1089&page=2
Просто нямам място в колата и за кош за кола и за зимния кош на количката.

# 473
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 866
Ние бяхме с Matrix коша на Jane , който е и кошче за кола - има си колани, тестове и т.н. Сега сме с Britax.
Компромис с това не бих правила, било то и за 15 мин в града.

# 474
  • Мнения: 1 288
Изисква се по закон. Логиката е като с колана. 😏
Вземете си кошче за кола със съответните тестове и да е доказана марка.

А аз да питам, возихте бебето на по-дълъг път?

# 475
  • София
  • Мнения: 1 455
Аз в началото мисля да заложа на това
https://babyone.bg/chicco-?product_id=1089&page=2
Просто нямам място в колата и за кош за кола и за зимния кош на количката.
Защо трябва да има място за коша? Нужно ви е само кошчето.  Лично аз не бих се доверила на това приспособление. Силно се съмнявам да е минало краш тестове!
Най- дълго сме пътували с бебе под 1 година, 4 часа, спирахме два пъти за почивка.

# 476
  • Мнения: 35 163
Ние пътувахме няколко пъти преди да навърши годинка. На-дълго за  3 часа. Отспа си яката по пътя Simple Smile

# 477
  • Мнения: 73
Имам един въпрос - задължителна ли е кошничка за кола за изписването? Понеже взехме количка със зимен (твърд) кош и летен и мм казва: ”Нали това е кош за новородено, идвам с него и готово!” Мен обаче ме притеснява, че няма колани вътре и спорим двамата нужна ли е кошничка или не. Ще се радвам да чуя мнения.

Ако ще возите бебето в кола трябва да имате кошче за кола, което се връзва с колани, няма как да закрепите коша за новородено от количката в колата, а да го придържате е опасно и мисля незаконно.
И аз това му обяснявам, а той измисля разни от сорта: ”такова малко бебе тези колани няма ли да го стресират”😑Отделен въпрос е, че в YouTube e пълно с видеа, в които държат бебето на ръце в колата, но аз не искам да си правя експерименти и ще си поръчам самосиндикално една кошничка😄

# 478
  • Мнения: 884
Масово бебетата плачат при изписването. Както и моето и на много други мои близки и познати. Е, не стоя в кошчето ,а в ръцете ми докато се приберем. Не мисля ,че е чак толкова нередно за да се притеснявам какво е можело да стане.

# 479
  • София
  • Мнения: 18 746
И като плачат какво,по -добре да поплаче малко отколкото аз да плача цял живот.
Има си правила и те са за да се спазват.

Общи условия

Активация на акаунт