Цветя за терасата - 4

  • 27 251
  • 754
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 14 814
Да,тази е дивата лоза. Тук я имаше по рекичката,дето минава покрай нас и на есен ставаше много красива,червена. Сега почистиха коритото и вече я няма.

# 571
  • Италия
  • Мнения: 490
Ех, Добри! Hug
Стават червени, да - канадска си е значи, откъдето и да я погледна. Това променя ли ситуацията по захващането ѝ? Аз така или иначе ще си я гледам на балкона и зимата. А пък той е 40 квадрата - искам да ми е като джунгла бе! Joy

# 572
  • Мнения: 13
Момичета, какво се случва с моите циганчета, до вчера нищо им нямаше:
Скрит текст:
Единственото различно е, че ги наторих, но аз полях.всички.цветя с разтвора, а само циганчетата реагираха така. Sad
Според мен е преполято, а и те не обичат ярко слънце, нито сянка. Така де, моите са на пода на терасата, като не ги огрява слънце( утре ще ги снимам).

Последна редакция: ср, 20 май 2020, 08:43 от bubanka

# 573
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 135
Ех, Добри! Hug
Стават червени, да - канадска си е значи, откъдето и да я погледна. Това променя ли ситуацията по захващането ѝ? Аз така или иначе ще си я гледам на балкона и зимата. А пък той е 40 квадрата - искам да ми е като джунгла бе! Joy

пускат корени там, където клончето опира в земята, значи би трябвало да става от резници. по-скоро засадени в пръст, отколкото във вода, но признавам - не съм опитвала.
другият вариант е да изчакаш съседката да я ореже есента и да си сложиш клончета в пясък. Simple Smile ще пуснат корени.

# 574
  • Мнения: 36 041
моля, напомнете ми какво се правеше с тези малки бели и черни гадинки /въшки?/ Sad

# 575
  • БГ
  • Мнения: 1 279
Здравейте мили хора, имам нужда от съвет какво да си взема за терасата. Ще ми се да е нещо влачещо и да стигне до горе и да пази сянка 😊. Изложението е запад. Мислех си за дива лоза или орлови нокти. Какво е вашето мнение?
Скрит текст:

# 576
  • Мнения: 14 814
Дивата лоза се хваща много лесно. Само бучкаш резника в земята,поливаш често и 90% си пускат коренчета. Аз бях сложила на мрежата с комшиите,но те пръскат с раундъп и ми я изгориха.
Бубанка,пробвай със сапунена вода,ако не ти се ходи до агро аптека. Четох и за люти чушки във вода,и чесън,но нямам идея дали действат наистина.
Оан Лов,аз съм за дивата лоза. 🤗

# 577
  • Мнения: 1 231
Поръчвали ли сте от голденплантс нещо? Аз много неща си харесах - глициния и разни тревички и цветенца

# 578
  • Мнения: 7 776
Поръчвала съм, но не препоръчвам храсти от там или по-големи растения. Съотношение цена - големина и вид на разсада, не е добро,особено за цената си.
Бубанка, с Б58 напръскай,той е инсектицид  и акарицид и понася чудесно на кактуси. Моля ви никаква сапунена вода по кактуси. Не е безвредна,нито пък работи със всички въшки, възможността да си уморите растенията е съвсем реална. Агроаптека има във всеки голям строителен хипермаркет, ако не ви се ходи специално до агроаптека.

# 579
  • Мнения: 36 041
Кактуске, благодаря! ще потърся такава аптека наоколо

# 580
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Би58 е силно токсичен, изпарява се много и е опасен при вдишване, изобщо не е за домашна употреба според мен. Аз лично не бих пръскала с такова, но ако решиш трябва да внимаваш и да пръскаш задължително на открито. За балконски и стайни цветя има по-безопасни алтернативи. Аз ползвам моспилан и актара, изключително ефективни за въшки и безопасни за хора, тъй като на практика не се изпаряват. За съжаление за акари не стават, за тях използвам Санмайт.

Последна редакция: ср, 20 май 2020, 11:19 от Месечинка виторога

# 581
  • Мнения: 7 776
Кактусите не са баш стайни цветя,като начало е хубаво да не са в стая, а на слънце. И не всеки препарат работи при тях. Всяка отрова е токсична, аз пръскам на открито с маска. По кактусите има често въшка+акари, затова съм дала този съвет с този препарат.

# 582
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Да, просто може би не всеки е наясно с Би 58, затова пояснявам, че трябва да се внимава с него. Аз съм с малко дете и две котки и не искам и да чувам за него Crazy. Иначе е супер ефективен, спор няма. Маската е много добра идея.

# 583
  • Мнения: 103
Здравейте. Моите астри -димитровчета поникнаха от семенцата. Време ли е вече да ги разделям и разсаждам? Страх ме е да не ги уморя. Досега не съм правила такова нещо. Ето ги.

И, хайде и в тази тема да питам, някой знае ли каква е тази тревичка?

Прекрасен и цветен ден на всички.

# 584
  • Мнения: 13
Привет на всички! Какви красоти какво нещо......Аз мноооого обичам балконските цветя, но основния ми проблем е, че ги задушавам с любов. Снощи обещах снимки. Ето ги.

Общи условия

Активация на акаунт