Цветя за терасата - 4

  • 27 226
  • 754
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 697
От чужбина , тука не се продават . Или от приятелки, които също имат и колекционират , като мен , когато имат излишни  . Аз също продавам, когато имам . По-трудно се вкореняват от обикновенните мушката и цената им е по-висока . Има и сайтове от , които може да се поръча, но идват полу-умрели заради дългия път

# 676
  • Мнения: 7 933
Обзе ме люта завист Joy
Разкошни са, браво!

# 677
  • Варна
  • Мнения: 25 280
А, аз с обикновени не мога да се оправя, тези са направо висш пилотаж. Catwomann, пускай снимки да плакнем око Heart Eyes

# 678
  • Мнения: 103
Blackcat6, много благодаря. Така ще направя.

# 679
  • In transit
  • Мнения: 11 894
Уникални мушката! Даже не съм подозирала, че има такива разкошни цветове.
Catwomann, пускай по-често снимки моля те!

# 680
  • Мнения: 14 808
Мернах в един друг форум,че в Хоуммакс има такива мушката,два вида,по 7,99 бройката. Нито имаме Хоуммакс,нито имам мерак за такива красоти. 😃 Но някой ако иска,може да види. Аз с обикновените се мъча,та за тези нямам шанс. 🤣

# 681
  • Sofia
  • Мнения: 863
Момичета, цветенцата ни ще издържат ли на всичките тези дъждове? Моите тераси са открити и вече се чудя дали да не ги прибера.

# 682
  • Мнения: 14 808
Моите са по прозорците и за сега са ок. Не ги вали,въпреки че днес духаше много и забиваше към източните прозорци,не е като да са на открито. За тези в градината обаче ми е много кофти! Одеве ходих да огледам,няма много щети,но и не са както бяха до онзи ден.. 😣

# 683
  • Мнения: 10 554
Гледах прогнозата чак до сряда ще вали, ще скапе всичко Sad задължително ще сложа чадър поне малко от малко ги закрия Sad

# 684
  • Бургас
  • Мнения: 16 288
Лелееее,момиче,имаш страхотни мушки! Браво! Останаха ми очите в някои от тях!

Наснимах малко пак.
Тези всички са ми новички,дано се хванат.








Нали ви споменах,че ще взема по-голямо сандъче и ще прехвърля онези нови сакъзчета-бяло,лилаво и компания. Та,днес го направих и добавих още няколко. Тук не се виждат реалните цветове. Трябва да прехвърля снимките от другия телефон и да ви покажа лилавото.



Това е новичко,червенобяло






Експерименти,да им се порадвам за кратко,докато пуснат корени и ги прехвърля другаде. Новички са.





Петуниите,поочукани от дъжда.



Надявам се,че ще пусне коренчета. Дано!

Малко цветчета за настроение!





Това е тъмно червено кадифено,но така и не мога да му хвана реалния цвят.



Забелязвам странни цветоноси. На едно клонче,няколко разклонения.


И аз се надявам,тези дъждове да спрат скоро. Днес от едното сандъче,толкова много вода изхвърлих от подложката...Чак парапета беше във вода. А някои саксии са ухи даже.Днес ги огледах и излях чинийките,където имаше събрана вода. А някои полях,щото пък бяха сухи. Лудница!
А им е време да ги торя с лактофола.

# 685
  • Мнения: 697
Тези дъждове са много вредни. Аз още не съм ги искарала на откритата тераса моите , скъпи са и ги гледам на остъклената за сега . Няма по-пагубно от преполиване за мушкатото и сакъзчето. Иначе имам навън алпийски от хоум макс . Някой беше споменал за сортови в Хоум макс , ами идете вижте за какво става на въпрос . Определено ще видите разликата. Нямат нищо общо. Не са толкова капризни , все пак са мушката , просто по- трудно се вкореняват и не винаги се получава. На мен едни петунии ми се струват капризни , все ги уморвам и въдят разни буби. Колкото и да ги харесвам се отказах от тях.

# 686
  • SF
  • Мнения: 21 286
Утре ще си прибера цветята. Ще изгният от дъждовете.
Преочарована съм от колекцията мушката. Някои са по-красиви и от рози. Съцветията им са цели букети!

# 687
  • Мнения: 10 554
Явно при всеки си е индивидуално. Аз проблеми с листни въшки и подобни по петунии не съм имала, но пък за сметка на това няколко английски мушката въшлясваха, изгниваха и реших, че това за мен е много трудно за гледане. Най-редовно обаче хващат от зелените гъсеници, които ги опоскват и всичко отива по дяволите, докато ги забележа, напръскам и изчистя вредителите, та има един период без цвят...
Латинките ми миналата година почерняваха от листни въшки, не зелени, а черни, едва ги отървах и не им вървеше много, а после втората партия от саморасляците - паднали семчици, поникнаха късно нямаха проблеми и изкараха до късна есен, даже и цвят имаха и си мисля, че се развиха по-добре заради по-хладото време.

Аз утре ще направя опити да покрия каквото може, защото и при мен има подгизнали. Днес много валя, аз бях навън и чаках да спре, не можех да стигна до колата.

Карз, иде ми да ти отмъкна саксиите Laughing

Последна редакция: чт, 28 май 2020, 23:24 от blackcat6

# 688
  • Мнения: 103
Catwoman, леле, страхотни са мушкатата.  Karzz,твоите също са невероятни. Каза, че си сменяла сандъчетата на цветята. Може да е много глупав въпросът ми, но как става това преместване на пръстта от цялото сандъче в ново? Тази процедура трябва да направя и аз, но не ми ражда главата как да не ги изпочупя всички.Confused И, видях, че пръстта е доста под ръба саксиите. Аз винаги ги пълнвя до горе. Бъркам ли?  И за да не е пак гол постът ми, показвам едно мушкато, което засега опазвам. Не мога да улуча поливането на мушката и сакъзчета и това е.

# 689
  • Бургас
  • Мнения: 16 288
Коте, кои саксийки ти намигнаха?

Флора, няма нищо сложно в преместването на цветето. Аз си помагам с една лъжица. Загребвам по встрани от корена и леко надигам нагоре, за да се отдели корена, но да е с пръст по него. И слагам в другия съд. Допълвам с нова пръст и притискам.
И аз имам навика да пълня саксиите с много пръст, но взех да се ограничавам и да внимавам, че после не мога да ги полея нормално. То няма място за вода.
А в този сандък сложих по малко пръст, че е от големите, а и те са малки чепки. Тепърва ще се захващат. На есен или на пролет,ще видя дали щегипресаждам или не.

Общи условия

Активация на акаунт