The Handmaid's Tale - Тема IV - "Nolite te bastardes carborundorum"

  • 32 999
  • 752
  •   1
Отговори
# 135
  • Вестерос
  • Мнения: 38 247
Трета серия е.....много добра

# 136
  • София
  • Мнения: 11 763
Аз съм на 1 и половина, снощи заспах на втората... Днес ще ги довърша и ще се включа Simple Smile

# 137
  • Мнения: 1 401
Аз за момента не мога да гледам. Да се надяваме довечера да изгледам поне първа серия.
Обаче чакам спойлери с нетърпение.

# 138
  • Мнения: 1 454
А в HBO Go не трябваше днес да пуснат новите серии. Аз си прекратих абонамента преди месец, че нищо интересно не пускаха, обаче за довечера си бях освободила вечерта да изгледам първите качени серии. Явно няма да е днес 😀

# 139
  • Мнения: 1 799
Трябваше, не са активни обаче!

# 140
  • Мнения: 1 044
Сигурно сте видели вече, но все пак да кажа, че в HBO go вече са активни първите три серии. Аз ги почвам Sunglasses

# 141
  • София
  • Мнения: 11 763
Сигурно сте видели вече, но все пак да кажа, че в HBO go вече са активни първите три серии. Аз ги почвам Sunglasses

Третия не е за бременна, стискай очи на моменти!

# 142
  • Мнения: 47 981
Гледам и аз

# 143
  • sofia
  • Мнения: 417
Здравейте
сега изгледах трите серии и аз ......и си изревах очите Simple Smile

# 144
  • Мнения: 47 981
Изгледах ги, но всичко познато, нищо ново. Надявам се сюжета да се придвижи напред. Особено около Серина. За Джун, като се има предвид книга 2, не знам какво да мисля.

# 145
  • Мнения: 25 350
И аз ги изгледах.
Скрит текст:
Малко мудно ми беше в началото. Сякаш очаквах повече. Пак се вълнувах както в предните сезони, но май не със същата тръпка гледам вече. Иначе имаше доста емоционални моменти - Хана в тази стъклена кутия и Джун .. много беше трогателно. И онова момченце в Канада, което иска да се върне в Гилеад. Доста реалистично. Хана е забравила майка си, момченцето също не помни биологичните си родители и иска в стаята си в Гилеад и неговата Марта... Сложна работа. Тези деца са осакатени за цял живот.

Ник се появи. Той като Командир може да помогне много на Джун и останалите. Но е доста трудно.
Какво ли ще стане с младата съпруга, която им помогна?
И защо трябваше да погубват и Алма? Беше ми любимка.

Серена наистина е бременна. И моля ви се тя мислела, че в Канада Фред ще дойде на себе си. Голям майтап. И тя го познавала преди Гилеад. Че нали те двамата точно и особено тя е част от нищожествата жадни за власт, които да измислили цялата извратена история? Командир Джоузеф много ясно го каза на Джун - всичко е за власт. Деца, жени.. нямат никакво значение.

Вместо да дава някаква надежда, на мен всичко ми се струва безнадеждно в този сезон. Не, че в другите е имало някаква светлина в тунела. Но под въздействие на втората книга все си мислех, че нещо ще започне да се случва в положителен смисъл.

Явно сериала няма да следва втората книга, защото леля Лидия става все по-зла и жестока.

Бях забравила колко е тежък и потискащ сериала.

Много ме кефи Джанин как вмъква  по някоя реплика от Междузвездни войни. Joy Това май е единственото свежо нещо в сериала.

# 146
  • Мнения: 4 740
И аз изгледах трите серии снощи,като цяло ми хареса горе долу ,само момента в който бандата на Джун не беше обесена на стената беше супер тъп ,досега бесеха хора за Блес а Дау ,а точно на тези дето изнесаха децата им се размина ,че и даже избягаха ,голямо  НОУ,НОУ,НОУ.....Младата съпруга дето им помогна със сигурност е най-малкото арестувана ,ако не убита....
Лидия според мен не става по - жестока ,напротив усеща се чувство за Вина, на и ще е тегаво и бавно....
Ник ,каквото можеше да направи -направи ...

# 147
  • София
  • Мнения: 27 171
Изгледах и аз
Доста динамично и интересно започна сезона, последната серия бе много тежка за гледане, не че първата с прасетата (всъщност игра на думи, защото прасетата бяха мъжете в Гилеад) бе по-лека за понасяне...

в спойлер ще щрихирам обаче някои въпроси, които ми висят във въздуха и понеже някои от вас са задълбали здраво и четат в редит, гледат видеа в тубето и пр. та бих искал разяснение ако има изобщо такова, защото това са неща, които ми се набиват на очи и не откривам логиката. И не бих ги задал за някоя друга продукция, тъй като тази се взима адски сериозно и иска всичко да е 'натюрел', да е реалистично и достоверно.

Скрит текст:
1. Нали само прислужниците биваха насилвани и оплождани от командирите? Защото в епизод 1, младото момиче, 'Мисис' Кийс разказа трагичната си история, че е била наислвана от други мъже. А тя е жена на командира доколкото разбрах, а не прислужница???

2. Джун целуна Ник след всичко което и се случи??? Аз си мислех, че ще му удари шамар, че ще го заплюе или заплаши, или ще иска обяснение, но да го целуне така страстно след като той лично я хвана (а можеше тогава да се направи на разсеян, защото бе ръководител на отряд, а останалите въоръжени мъже не знаеха точно кой е това). Най-малкото не трябваше да се срещат там на моста. Просто да прескочат тази тъпа сцена.

3. Колко пъти ще хващат и прощават на Джун? Това е най-голямата глупост от всичко.
Искат реализъм, но точно това е най-голямата фантастика.
Джун е лицето на съпротивата. Ето разбра се, че след нейното дело са надигнали глави в много щатове, че има съпротива и по-дръзко поведение. Има палежи, саботажи и т.н. Ами правят един публичен процес и я увисват на стената и всичко приключва. ОК, ясно е, че това няма как да стане, особено в началото на сезона, но защо тогава я хващате по дяволите??? Спестете го това по дяволите! Абсурдно е.

4. Лидия вика на Джун. ''О. мила моя, няма да те убиваме, защото всяка една прислужница ни е важна''?! Моляяяяяя??? Ако бяха толкова важни нямаше да ги бутат от кулата за едното нищо, а колко още избиха...
А малко по-рано в епизода, командир Лорънс каза, че дори и децата не са толкова важни, важна е властта (е, добро утро).
WTF?!

5. Защо толкова опасната Джун заедно с още куп опасни прислужници не са ескортирани или най-малкото да имаше двама мъже отпред. Единия да шофира и един с автомат да пази? Що за глупост бе това, кой го е измислил???

6. Защо не убиха леля Лидия??? Най-малкото и да и бяха запушили устата, но понеже бързаха и май нямаше с какво, а и бяха с белезници, то да я бяха ударили по главата за да изпадне в несвяст. А я оставиха така?! За да може да почне да вика и да ги чуе онзи дето отиде да уринира.

офффф

Не дадоха отговор на темата за жените на командирите. Още ми е в главата историята на момиченцето от епизоди 1 и 2.

Ето сега и Серена е бременна. От кой може да е, ако не от Феред.
Ама той нали не можеше да има деца доколкото си спомням?
Както и да е.

Можеха да направят играта много по-сложна и опасна. Ник, Лорънс и Джун в тройна комбина да се издигат и да саботират отвътре. Джун да бе предала прислужниците, без да я изнудват с детето и (защото там вече бе ясно и нямаше избор), да се бе разкаяла и дори да се бе превърнала в нова Лидия. Лорънс и Ник също се издигат, защото единия я хваща, а другия я склонява да сътрудничи и все едно и промива мозъка. Дори и да не мине, поне има някаква логика. Защото няма как да се променят нещата като се отравят тук-там по няколко командира. Нещата трябва да започнат да се случват лека-полека в сърцето на Гилеад и сред вихрушката.
Ако ли не, то ще си гледаме едно и също до откат.

Можеше Ник да им остави тайно оръжие във вана или да бяха убили Лидия.
Например там където Ник прегърна и целуна Джун можеше да и бутне нещо в гащичките. Абе всичко би било нереално, но поне щяхме да имаме някаква основа на която да се опрем.
Или винаги имат избор да не дават определни сцени ако няма с какво да ги подплатят, за да изглеждат достоверно и реално.

# 148
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Момичета, моля ви:
пишете си спойлерите в скрит текст , МНОГО ВИ МОЛЯ.
Благодаря ви и весели празници на всички! Много радост и усмивки по домовете Simple Smile

# 149
  • Мнения: 47 981
Еми и на мен нинджа Джун вече ми е прекалено, но...не знам. Дано има някакво развитие. Наистина.
За съпругите- стига да могат да родят, и те, и тези на работниците, не е проблем.  Не е задължително да раждат само прислужниците. Просто прислужниците доказано могат да раждат- вече са раждали, но поради някаква причина не са пригодни за съпруги, Марти и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт