Родителите ми искат внимание и пари в прав текст

  • 6 574
  • 108
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 21 620
Много странна история, от всичко това разбрах, че си изключително отчуждена от родителите си. Вероятно вината за това е тяхна, тъй като  те носят отговорност, както всички родители. Когато детето им няма чувства към тях, а е в състояние така дистанцирано и студено да ги анализира, очевидно те не са създали в семейството чувство на топлота и привързаност един  към друг.

Бих ти препоръчала да си създадеш свой живот, в собствено жилище и може би в друг град. Разбрах, че си учила в чужбина, може би е трябвало да останеш да живееш там. Но това са си твои решения.
Напълно постижимо е родители и деца да живеят и в един и същ , дори и малък град, а общуването им да се ограничава само в поздравления по празниците по телефона. Както си описала нещата те имат пълния финансов потенциал да се справят и без твоето участие, което, важи и за теб.

Последна редакция: чт, 23 апр 2020, 15:45 от Iris04

# 31
  • Мнения: 12 473
Съвсем наред си и читава много.
Просто трябва да се отървеш от чувството за вина и да не си ги причиняваш и  да ги храниш енергийно. Има достстъчно техники за това, опитай.

# 32
  • София
  • Мнения: 16 129
Позната история, играла съм го гози сериал.
Но при нас докато бях ученичка имахме сърдечни отношения.
Драмата настъпи след като завърших наложеното от тях висше и започнах работа. Но не избраната престижна, а исканата от мене.
Тя пък се оказа много доходна и лека. Също живеех в подарен от тях апарт. Най-досадни станаха като се роди дъщеря ми - всеки божи ден у нас. Помагаха седнали в хола пред тв, бяхме им като забавление. В последствие бяха всеотдайни баба и дядо, но със задна мисъл да отдалечат дъщеря ми от мене.
Сега, след толкова минали години отчитам, че в една възраст е започнал някакъв старчески егоизъм. Постоянните натякания, как всичко е за мене, неблагодарна съм, че с детето не сме постоянно с тях. Кой щял да ги гледа и подобен репертоар...
Това е първа фаза към склерозата. Може и много години да минат по същия начин ако не сложиш някаква граница.
Ако тогава имаше интернет и бях прочела статиите за вит.Б12, липсите и ползите можеше да се  забавят нещата.

# 33
  • Мнения: 12 875
Мисля си, че тези родители може да изживяват нещо като втора критическа възраст. Да усещат, че остаряват и да се боят, че ще останат сам-самички на стари години. И понеже си нямат с дъщерята емоционална връзка, действат с емоционално насилие.
 
Това със звъненето по телефона за мен е нещо като проверка дали ги обичаш и дали им обръщаш внимание.
Сега се сетих как може да се контрира това: ако всяка сутрин, по време, когато си пият кафето и на теб също да ти е удобно, им звъни един телефон - как сте, що сте, ами хайде чао. Или вечер, ако ти е по-удбно. Така може да им мине паниката, че не им обръщаш внимание и да престанат телефонните истерии.

На старите хора много им се стеснява хоризонтът и част от нещата просто не ги възприемат. А паниката, че ето всеки момент ще умрат или ще станат безпомощни зеленчуци, не помага много. Твоите родители по моя преценка не са точно стари, по-скоро възрастни, но явно ги е ударила сачмата вече.

# 34
  • Мнения: 866
Не съм чел другите коментари, ако си писала още нещо и ще коментирам само това, което си споделила в първият пост. Слава Богу съм на ти с технологиите и използвах опцията "четене на глас" и изслушах тази история, иначе и другите като теб не се сещат да правят текста на абзаци и така е много мъчително за четене на компа.

Аз съм изумен, че си само на 20 и няколко години, наистина съм впечатлен. Това лично за мен е една от най-интересните теми, които съм чел в последно време в раздела. Обичам такива теми, които те карат да разсъждаваш много. За възрастта си си много зряла, интелектът ти е на високо ниво.

Ти сама си стигнала до много правилни заключения. За жалост нямаш късмет с родителите и това което прочетох е много притеснително. Аз знам и други такива случаи и за жалост такива хора с времето създават все повече проблеми. Ти си във ситуация, в която буквално трябва да ходиш по-въже, за щастие си успяла да балансираш и то е защото си много разумна.

Много други щяха да реагират емоционално със скандали, щеше да има голям разрив в отношенията, а това вещае още проблеми. Впечатлен съм и как си запазвала самообладание, но и с ясното съзнание, че ако не го направиш, ще стане много по-зле. Този случай е много деликатен и лично аз ти препоръчвам да намериш най-добрият психолог с опит в тези отношения и е преди да се срещнеш с него, може да му изпратиш тази история, тя е много изчерпателна.

Той ще ти даде много ценни съвети, защото ситуацията е много сложна и не е момента сега да се случват някакви сривове в отношенията ви. Това ще ти пречи много и на работата и на връзката. Дори и да изкараш пари, да си купиш жилище, пак може да не е добра идея да тръгнеш да прекъсваш отношения, ако по някое време ти писне. Не трябва да взимаш никакви емоционални решения.

Ти много правилно си усетила, защо правят конкретни неща, което е точно със целта да бъдеш зависима от тях и да имат контрол над теб. Сигурен съм, че тяхното състояние си има и точна диагноза, срещал съм и други такива случаи, които са коментирани от психолози. Дори май се сетих и в коя статия за психология бях чел точно за този проблем и ще я намеря да ти я пратя.

Почти съм сигурен, че при разрив в отношенията, те може дори да решат да завещаят имотите си на друг. Наясно съм, че като имаш тези проблеми, може да кажеш майната му не ми пука за имотите и наследство, но това е важно и за твоите деца, внуци. Това обаче не означава да търпиш всичко и те да ти тровят живота, но трябва да подхождаш доста деликатно.

Имай в предвид, че твоите родители с техният проблем ще се държат все по-зле, колкото повече ти ставаш независима от тях. Това което ще ти кажа и психолога ще ти го потвърди е, че родителите ти (и особено майка ти) не и е проблем, че ще родиш от този мъж. Много по лошо е, защото това ще важи и с който и друг да си.
Тяхното състояние е патологично, за тях появата на бебе означава, че ще изгубят твоето внимание и грижи.

Това е доста сериозно и може да им влоши състоянието много и за това те съветвам да се консултираш с някой доказан психолог. Аз знам такива реални случаи и наистина изискват помощ от специалист. Дори опит за пълно прекъсване на отношенията с тях няма да реши проблем, може дори да го влоши, освен ако не живееш в чужбина.

Знам, че другите ще ме погледнат лошо за тези думи, но внимавай ако някой ти дава конкретни съвети. Казвам го по-принцип, не съм чел кой какво е писал, но чети аргументите, ако въобще има такива и внимателно преценявай. Случая е много деликатен и всяко едно грешно решение може да ти докара още повече проблеми.

Последна редакция: пт, 24 апр 2020, 03:29 от Stallion001

# 35
  • Мнения: 2 039
От личния си опит в подобна,но по-лека ситуация ще кажа ,че с  времето става по-зле.Родителите остаряват,страхуват се ,че няма да има кой да се погрижи за тях,тъй като явно нямате емоционална връзка.
Ще помогне ,ако им се обаждаш всеки ден в определен,одбен са теб час.Така няма да можгат,да претендират,че не им обръщаш внимание.
Каквото и да говорят,го пускай през ушите си и води разговори само  на леки ,незаангажиращи теми.
Не давай никакви сведения за живота и намеренията си,а ако те питат отговаряй уклончиво.
И най-важно,освободи се от чувството за вина и подреждай собствения си живот.

# 36
  • Мнения: 3 865
Скрит текст:
Не съм чел другите коментари, ако си писала още нещо и ще коментирам само това, което си споделила в първият пост. Слава Богу съм на ти с технологиите и използвах опцията "четене на глас" и изслушах тази история, иначе и другите като теб не се сещат да правят текста на абзаци и така е много мъчително за четене на компа.

Аз съм изумен, че си само на 20 и няколко години, наистина съм впечатлен. Това лично за мен е една от най-интересните теми, които съм чел в последно време в раздела. Обичам такива теми, които те карат да разсъждаваш много. За възрастта си си много зряла, интелектът ти е на високо ниво.

Ти сама си стигнала до много правилни заключения. За жалост нямаш късмет с родителите и това което прочетох е много притеснително. Аз знам и други такива случаи и за жалост такива хора с времето създават все повече проблеми. Ти си във ситуация, в която буквално трябва да ходиш по-въже, за щастие си успяла да балансираш и то е защото си много разумна.

Много други щяха да реагират емоционално със скандали, щеше да има голям разрив в отношенията, а това вещае още проблеми. Впечатлен съм и как си запазвала самообладание, но и с ясното съзнание, че ако не го направиш, ще стане много по-зле. Този случай е много деликатен и лично аз ти препоръчвам да намериш най-добрият психолог с опит в тези отношения и е преди да се срещнеш с него, може да му изпратиш тази история, тя е много изчерпателна.

Той ще ти даде много ценни съвети, защото ситуацията е много сложна и не е момента сега да се случват някакви сривове в отношенията ви. Това ще ти пречи много и на работата и на връзката. Дори и да изкараш пари, да си купиш жилище, пак може да не е добра идея да тръгнеш да прекъсваш отношения, ако по някое време ти писне. Не трябва да взимаш никакви емоционални решения.

Ти много правилно си усетила, защо правят конкретни неща, което е точно със целта да бъдеш зависима от тях и да имат контрол над теб. Сигурен съм, че тяхното състояние си има и точна диагноза, срещал съм и други такива случаи, които са коментирани от психолози. Дори май се сетих и в коя статия за психология бях чел точно за този проблем и ще я намеря да ти я пратя.

Почти съм сигурен, че при разрив в отношенията, те може дори да решат да завещаят имотите си на друг. Наясно съм, че като имаш тези проблеми, може да кажеш майната му не ми пука за имотите и наследство, но това е важно и за твоите деца, внуци. Това обаче не означава да търпиш всичко и те да ти тровят живота, но трябва да подхождаш доста деликатно.

Имай в предвид, че твоите родители с техният проблем ще се държат все по-зле, колкото повече ти ставаш независима от тях. Това което ще ти кажа и психолога ще ти го потвърди е, че родителите ти (и особено майка ти) не и е проблем, че ще родиш от този мъж. Много по лошо е, защото това ще важи и с който и друг да си.
Тяхното състояние е патологично, за тях появата на бебе означава, че ще изгубят твоето внимание и грижи.

Това е доста сериозно и може да им влоши състоянието много и за това те съветвам да се консултираш с някой доказан психолог. Аз знам такива реални случаи и наистина изискват помощ от специалист. Дори опит за пълно прекъсване на отношенията с тях няма да реши проблем, може дори да го влоши, освен ако не живееш в чужбина.

Знам, че другите ще ме погледнат лошо за тези думи, но внимавай ако някой ти дава конкретни съвети. Казвам го по-принцип, не съм чел кой какво е писал, но чети аргументите, ако въобще има такива и внимателно преценявай. Случая е много деликатен и всяко едно грешно решение може да ти докара още повече проблеми.

с 2 думи и каза: Внимавай да не си изгубиш наследството.
Въпрос на приоритет е - достойнството и здравето или имотите са и по-важни. Няма верен отговор. Тук не е и ясно колко големи психопати са родителите. Има родители, които ритат, но в един момент се примиряват. Има и тежко психично болни, които като нищо ще си завещаят имотите на някой пожертвал да се им слугува докато пукнат или ако няма такъв - на случаен човек или държавата.
Тя да си прецени кое и по-важно. За мен лично спокойствието и както казах отказах се и от наследство и от контакт с енергийни вампири. Но на мен ми е по-лесно - живея в чужбина.

Последна редакция: пт, 24 апр 2020, 10:11 от Skrekkelig

# 37
  • Мнения: 11 782
И аз още към средата на текста си помислих, че не са ѝ биологични родители.
Според мен, те твърде късно са станали родители и са се научили на егоистичен живот преди това, а човек на определена възраст трудно се променя.  Детето просто е било добавката към някаква фалшива перфектност.
Няма някаво генерално решение на проблема, но не пренебрегвай себе си. Не забравяй и празниците им, ей така от ужавение просто и не очаквай топлина и разбиране, особено от майка си.  В никакъв случай не късай отношенията си с тях. Не заради материалните неща, а заради себе си - да нямаш повод да си кажеш някой ден "а можеше да бъда и по-добра с тях, нищо че бяха такива студени".

# 38
  • Мнения: 7 959
Не харесвам вкарването на хора "в калъп", но докато четях, ми се въртеше в главата само фразата "тигрови родители". Потърси в гугъл - мисля, че ще разпознаеш доста признаци. При теб не става дума точно за пари, а само за контрол.
Недоволството им от твоята работа е заради факта, че чрез нея се спасяваш от техния контрол и времево, и пространствено, и финансово. Да, вероятно щяха да са по-доволни, ако работеше за 600 лева и ако им плачеше за пари всеки месец.
На твое място щях да си кротувам още няколко месеца и да пестя пари. Очаква се цените на жилищата да паднат и след кризата с извънредното положение да си купя имот макар и с ипотека, да се изнеса тихомълком и да им върна ключовете с думи на благодарност, че са ми дали покрив над главата. Оттам нататък постепенно отдалечаване.

# 39
  • Мнения: 2 478
Скрит текст:
Въпрос на приоритет е - достойнството и здравето или имотите са и по-важни. Няма верен отговор. Тук не е и ясно колко големи психопати са родителите. Има и тежко психично болни, които като нищо ще си завещаят имотите на някой пожертвал да се им слугува докато пукнат или ако няма такъв - на случаен човек или държавата.
Тя да си прецени кое и по-важно. За мен лично спокойствието и както казах отказах се и от наследство и от контакт с енергийни вампири.
Правилно. Hands Plus1

На мен също ми е симпатично девойчето. Много е сладка и трезва.
Дерзай, не си длъжна на никой с нищо. Всичко опира до отношение.
Браво, че си се възползвала от "семейните облаги" по най-добрия начин - изучила си се, и сега си градиш живота.
Така се прави. А вече, че някой има користни цели, си е негов проблем.
Обезпечавай се, и да не ти пука.

# 40
  • Мнения: X
Здраейте, имам нужда от гледни точки, тъй като съм в сложна ситуация и не знам как да постъпя.
Скрит текст:
Малко предистория за мен и семейството, от което произлизам. На 20 и малко години съм (не искам да конкретизирам прекалено), жена, от София, единствено ‘дете’. Нямам мое семейство за момента, но определено искам и имам общи планове с партньора ми, към които работим и пестим пари. И двамата искаме да покрием сватбата си изяло сами, да си купим жилище… Определям семейството ми за заможно, притежават няколко апартамента в София, вили, както и няколко апартамента в провинцията. И майка ми и баща ми са пенсионирани, но и работят, както и взимат наеми от посочените имоти. Имат предишни заболявания, от които са оперирани успешно, все още са работоспособни, нямат затруднения, които да им пречат. Работят по ТЯХНО собствено желание, не са в никакъв случай принудени от финансови съображения и си докарват по моя преценка чудесни приходи, с които могат да живеят повече от добре. Не им държа отчет със сигурност, в последно време ремонтират апартамента, в който живеят, ходят по почивки, не виждам да са в затруднение, а и не би имало как да са. Аз живея в един от техните апартаменти- малка гарсониера, която си е на тяхно име, въпреки че живея там от години вече. Не го споменавам осъдително, а само в случай че е важен детайл. Аз съм самоосигуряващо се лице, не завися от работодател. В последно време бизнесът ми започна да се развива сравнително добре и съпътстващо с това странно започнаха и гореспоменатите проблеми със семейството ми. Ние никога не сме били особено близки, смятам главно по тяхно желание. Възпитанието, което като дете съм получила е било предимно студено и само академично- разбирайте да нося шестици, да следвам заветното висше в престижен университет в чужбина, да карам много курсове и така нататък. Което е супер, но винаги за мен е било малко болна тема, тъй като никой от приятелите ми не е получил само академично отношение от родителите си. На моменти съм се чувствала като някакъв личен техен проект, винаги са ме бутали да записвам още и още, резултатите ми никога не са били за тях достатъчни, което е интересно, защото всичките ми дипломи са с отлични резултати. Както и да е, приела съм го, благодарна съм за образованието, но близост, емоционална подкрепа и топлина така и не ми е била показвана. В никакъв случай не ги определям и като щедри, когато съм живяла при тях имам спомени, че сме съществували по мое определение мизерно, тъй като всеки лев се е пестял. И майка ми и баща ми имат скъпернически черти и са стискали всяка стотинка за всичко, което не е свързано само и единствено с учене, което отново не е нещо, за което ги съдя- така са преценили, това са направили, всеки си води семейството както прецени за удачно. Развързаха кесията чак сега сравнително наскоро и то само за тях си двамата (имам възрастна баба на 90+ за която се грижи леля ми с нейната пенсия). Заради тези им черти максимално рано в живота си се ориентирах какво искам да правя и поех по своя път. След като завърших извадих голям късмет и почнах директно да се издържам сама, не завися финансово от тях от години вече. Като изключим нали че живея в тяхно жилище, но не го определям като зависимост, защото мога да се изнеса, просто не знам дали да го правя, имайки предвид ситуацията. Говорила съм многократно с тях за това каква точно ни е уговорката, за да няма объркани. Те твърдят че апартамента е мой, без значение че е на тяхно име, защото всичко семейно било общо и че пестяли толкова много заради мен и че всичко щяло да остане за мен. Което звучи чудесно, но поражда в мен много въпроси и честно…не вярвам в това. Отне ми много усилия, докато обясня, че след като вече уж живея аз там, очаквам предварително да се разберем ако искат да дойдат ‘у нас’ да се видим, за да мога да ги посрещна, да сервирам нещо… Понякога го правят, но често се самопоканват. Баща ми например неколкократно се обажда половин час преди да дойде, което за мен не е никаква уговорка, имайки предвид, че както споменах- движа собствен бизнес и няма как да не съм заета. Забелязвам, че колкото повече се развивам, толкова повече и двамата сякаш се ‘впиват’ в мен. Питали са ме многократно колко пари съм изкарвала и на предишната ми работа и сега. Сглупила съм да кажа, защото мислех, че ще се гордеят, но не са казали ‘браво’, даже имаше няколко за мен лично странно злобни подмятания и съпоставки с техните заплати. Това да приемем че може да е нормално и всички загрижени родители правят… Звънят ми без да се съобразявят в работен ден ли е, заета ли съм, искам ли да говоря с тях. Когато обясня спокойно, че съм на работа и не мога да им вдигам винаги изпадат в истерии, които ми напомнят на тръшкане на дете. Обяснявано ми е, че каквато и да е ситуацията, съм ДЛЪЖНА да вдигна телефона и да кажа ‘сега не мога да говоря, ще ти се обадя веднага, когато мога’. И да, питах какво става ако съм в тоалетната или на кино и познайте… пак същото трябвало. Grinning След което понякога заплашват, че щели да си ‘харчат парите’, което аз обяснявам че подкрепям. Техни са си- да си ги харчат. Това ги настървява още повече, защото очакват мисля да се изплаша и да клекна. А самите разговори никога не са за нещо важно, главно за общи приказки, тъй като както споменах вече- не сме си много близки и ми е некомфортно с тях да споделям, защото имат навика да разправят наляво надясно какво съм споделила. Дори на моменти да използват споделеното срещу мен в трудни моменти. Имат проблеми е с партньора ми, не го харесват, имаше момент, в който бяхме скарани и разделени и двамата едва ли не си отдъхнаха и майка ми ми заяви, че най я било страх че щяло някакво бебе да се появи от тая връзка.  Майка ми в прав текст ми е заявявала многократно, че трябва да я ‘гледам’, питала ме е цитирам: ‘ти кога най-сетне смяташ да поемеш отговорността към майка си’, подхвърля и някакви странни изказвания като ‘ти живот си живееш’, разбирайте защото изкарвам пари, които според нея са много. Според мен не са, имайки предвид, че тепърва ми предстои да имам семейство и ми трябват. Бизнесът ми също е нещо, в което трябва да инвестирам ако искам да върви все така нагоре, но уви не срещам разбиране. Заявявано ми е в прав текст че ако трябва и работа ще напусна, само и само да се грижа за нея. Аз пропускам да видя за какво точно трябва да се грижа, имайки предвид, че както споменах и двамата имат много повече от мен, работоспособни са, могат да си наемат помощница ако трябва. Пък и в крайна сметка съм останала с впечатлението, че искат да се изуча толкова много, за да мога да съм самостоятелна и да не завися от никого, а не за да ги обгрижвам като единствена моя функция в живота. Майка ми ми е искала пари за обувки, които разбира се съм дала, въпреки че не разбирам защо не похарчи от нейните. Когато си купя нова техника, веднага питат каква е и после коментират цената. Баща ми пък е изцепвал, че просто ги чакам да умрат, за да им взема едва ли не имотите. Питах го това дали е на майка ми някаква манипулация, видимо му стана криво, така че подразбирам, че е. Подмятания от рода на ‘всичко сме ти дали, ето дори и апартамент и ти пак не си благодарна’ също са редовно явление. А напротив, благодарила съм и за апартамента и за образованието, но това което искат в замяна чувствам за прескъпо и егоистично. Затова обясних предварително за апартамента, че по мои разбирания хич не ми е ‘даден’. Започвам да смятам, че са ми позволили да съжителствам там, само за да искат от мен внимание и в прав текст вече финансова издръжка. Нямам нищо против да се грижа за тях, даже бих се радвала ако наистина имат нужда или са изпаднали в лоша ситуация, но това просто не е така в момента. Болно ми е че искат по подобен начин неща от мен, споделяла съм с близки приятелки- никоя не минава през същото. Майка ми и баща ми от друга страна винаги са много загрижени дали споделям с трети лица за конфликтите между нас, може би защото донякъде осъзнават че има нещо нередно в случващото се. Прави ми напоследък впечатление че и по празници рядко ми се обаждат, но очакват веднага да съм ги обсипала с внимание, когато празникът е техен. Например и двамата не знаят на коя дата имам имен ден, но когато майка ми има такъв, баща ми ми е писал на предния ден да ми каже: обади се на майка си да й честититиш. За рождения ми ден е подобна ситуация, беше сравнително скоро, при което баща ми мина през нас, за да ми обясни майка ми какъв подарък си била избрала за нейния (искала пари) и аз колко съм можела да дам и да се разберем кога. Естествено от него подарък за мен нямаше, не казах нищо, но ми стана малко криво… Има още страшно много ситуации, темата ще стане дълга.



Та… на въпроса ми. Според вас неблагодарна ли съм, както те ме определят. Мога ли с нещо да подобря ситуацията, струва ли си, или на този етап просто да чакам да мине кризата, за да купя жилище на мое име?
Нищо не можеш да направиш.Те са си такива, такива са били и такива ще си умрат.
Не ти трябва да си купуваш жилище.Родителите ти няма да те оставят на улицата, колкото и да мрънкат и да недоволстват...Защо ли?
Защото са типичните хора, на които целият им живот минава под лозунга "Какво ще кажат хората?!".
Та, никога няма да допуснат хората да ги одумват как така са оставили ЕДИНСТВЕНОТО си дете на улицата....
Изучили са те също Заради хората.Да ги говорят, че имат изучено дете, гледай колко пари са "наляли" в теб и образованието ти.И да, най-вероятно очакват, ако се наложи, да зарежеш и дом, и работа, и мъж, и деца-когато имаш, за да се отдадеш на тях.Пак, за да могат хората да си казват "Ей, каква дъщеря имат, как всеотдайно се грижи за тях!".

Така описани, звучат и като хора, които и дете са родили заради хората.Т.е., така е прието, те следват "традициите", а не че са умирали от желание да се възпроизвеждат.Родена си и за да има кой да ги обгрижва като остареят, сами са ти го казали.
Гадно е, не е честно, но ....за съжаление не си избираме родителите.

# 41
  • Мнения: 1 072
А какво стана с приятеля ти, когато ти се премести в жилището на родителите си? Дойде ли с теб?

# 42
  • Мнения: 18 806
Каква улица, аз при намеци, че трябва да не работя за да гледам родителите си, никога не бих живяла в тяхно жилище. Всички хора, които нямаме готови жилища от родители, да не би да сме на улицата?

Спасявай се както можеш. Вашите не са толкова лоши, има и много п-зле. Просто ти още се връзваш и не знам на колко си години, но звучиш като на 18-19...а явно си вече голяма, вземи се в ръце.

# 43
  • Мнения: 1 673
В подобна ситуация съм и не искам да давам подробности, но знай, че такива хора не се променят.
Трябва да седнеш да си поговориш с тях как се чувстваш и че не ти харесва тази намеса в живота ти.
Казваш им, че си имаш личен живот и работа и не можеш денонощно да се занимаваш с тях,
оредяваш контактите за твое лично спокойствие и в най-скоро време се изнасяш от имота им.
Да си държат имотите и парите и да разберат, че са изгубили дъщеря си.

# 44
  • Мнения: 6 904
Жалко е да имаш живи и здрави родители, а да нямаш никакви топлосърдечни отношения с тях. Понякога ми се струва даже по-тежък товар от това да ги няма.
Опитват се да те манипулират, да насаждат вина и да те държат под контрол, което е по-големият проблем от това, че искат пари. На възрастните хора, които имат финанси, наистина най-голямата им нужда е внимание, но не е изисквано по този начин.

Общи условия

Активация на акаунт