Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 10

  • 73 905
  • 740
  •   1
Отговори

Анкета

Допълвате ли ежедневната си грижа за кожата на лицето с филъри и/или ботокс?

Опции:

* Гласуването приключено: ср, 21 окт 2020, 00:56

# 45
  • Мнения: 772
Днес бях на консултация.Втората ми процедура ще е след седмица.Лекарите са много доволни от резултата Simple Smile
Махам снимката.Мога да изпратя на лични,ако някой иска.В нета..Знаете.

Последна редакция: ср, 29 апр 2020, 20:43 от crazykitty

# 46
  • Мнения: 8 452
crazykitty, за гневните бръчки между очите слагаш ли нещо ? Ботокс?

# 47
  • София
  • Мнения: 599
Супер. Много добър резултат. Hug
Снимките на втория ред, колко време след процедурата са правени?

# 48
  • Мнения: 772
crazykitty, за гневните бръчки между очите слагаш ли нещо ? Ботокс?
Да,слагам.Седмица-две след плазмажа и него трябва да подновя.Последно слагах ноември.

Супер. Много добър резултат. Hug
Снимките на втория ред, колко време след процедурата са правени?

преди/веднага след/1/2/
5/50 ден

Последна редакция: ср, 29 апр 2020, 16:12 от crazykitty

# 49
  • Мнения: 8 452
crazykitty, за гневните бръчки между очите слагаш ли нещо ? Ботокс?
Да,слагам.Седмица-две след плазмажа и него трябва да подновя.Последно слагах ноември.
Доволна ли си от ботокса ? Имаше ли странични  ефекти?

# 50
  • Мнения: 772
Ботокса беше първото,което направих (след серия RF горен и долен клепач). Доволна съм.Скоро си намерих едни снимки от преди 14години,там гневната ми изглежда мнооооого по-врязана от сега.Странични ефекти не съм имала.Спазвах си съветите за след поставянето и не съм усетила нищо,дори и главоболие.Освен на челото и гневна си правих и Нифертити лифт,което е пак с ботокс.
Смятам, че всяко нещо,което се прави за кожата се отплаща един ден.Ето,след година и половина  ботокс вече отвикнах да се мръщя сама Simple Smile

# 51
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Страхотни резултати. crazykitty, може ли да споделиш къде си слага ботокса за гневна бръчка (за София се интересувам, ако някой може да даде препоръка)? Бях се решила за такава процедура, после четох за възможни негативни ефекти и засега си живея с нея...

# 52
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз имам малко глупав въпрос, за падналият клепач.
Гледах снимките и се вижад много хубава разлика, но моят клепач не изглежда така и сега започнах да мисля по какво се определя че човек има паднал клепач.

Аз винаги съм смятала, че имам, но някак си представях, че скулата над клепача е това, което се има предвид.

# 53
  • Мнения: 22 521
Кожата на горния клепач покрива част от мястото над веждите.Има като излишна кожа.
Аз имам по тождение такива клепачи,особено десния и с възрастта има все по-видима промяна към отпускане в областта.

# 54
  • Мнения: 947
Мойте клепачи освен тази излишна кожа са и леко свлечени надолу в края на окото. Подобни процедури дали ще помогнат да се махне този "свлечен" ефект?

# 55
  • Мнения: 39 041
Много хубав резултат. Поздравления. Благодаря за снимките.

# 56
  • Мнения: 772
Изобщо не съм сигурна,че моя проблем е точно паднал клепач.При мен кожата стана доста.Просто очната ми линия започна да се превръща в кардиограма и реших,че е крайно време да се престраша и да направя нещо.След като изгледах какви ли не ужасии включващи скалпел,това просто ми се стори песен.А и имам голямо доверие в лекарите ми.Правиха го екип от двама и днес докторката смеейки се ми каза,че май ме е уплашила повече отколкото трябва,защото нямаше чак реакция,че да не смея да се покажа пред хора.Но аз съм такава с всички процедури.Няма да забравя как треперех като лист преди първия RF 😂
За съжаление не съм в София Wonder Woman..
Поне за мен бъдещето е в апаратните процедури.Рязането все повече се отлага във времето с тези нови машинарии.Има и доста,които са достъпни.Предпочитам да харча пари за това,отколкото за мега скъпи кремове например.От форума научих доста неща и започнах да обръщам внимание на такива,които съм неглижирана.Затова и потърсих съвет тук.Благодаря на всички Simple Smile

# 57
  • Мнения: 947
Напълно съм съгласна. Имам доста приятелки, които са близо 50г. и над. Всички, които се поддържат с различни апарати (без скалпел), изглеждат страхотно. Повечето дори не ползват никакви специални кремове, освен хидратиращи и срещу слънце. Аз съм изгубила месеци в четене и проучване на кой крем как действа. Да не говорим за пари. И накрая ще опра дo някой апарат, за да позабавя стареенето.

Последна редакция: ср, 29 апр 2020, 21:00 от Gabonka

# 58
  • Мнения: 2 754
Здравейте, момичета. Изпуснала съм ви Grinning Аз процедури не съм правила никакви до момента, само антиейдж козметика, ексфолиране и маски у дома.
Клепачите и при мен са проблем. Съжалявам, че изпуснах снимките.
Някой по-назад коментираше Апивита и Корес. Маските и някои от кремовете на първите и аз харесвам много. От Корес съм пробвала доста неща, но не ми допадат като цяло. Серията с черен бор не бих повторила. Само серумът им с шафран не е лош.

# 59
  • Мнения: 2 124
На 41 години съм. Ползвам обикновена българска бяла козметика , защото не виждам абсолютно никаква разлика между обикновен крем и крем за 250 лв. освен в миризмата, която за мен обаче е проблем. Не обичам да ми мирише на нищо, колкото и да е префинен парфюмът. От време на време втривам (с ръчен масаж) натурални масла - от малинови семки, от вечерна иглика, бадемово или друго (маслото от шипкови семки имало добър ефект, но не съм ползвала) и преспивам така. Правя готови маски, вече не се занимавам с домашни, а ексфолирането и тоникът са ежедневно. Декоративна козметика не ползвам.

В салон до преди година-две редувах на няколко месеца радиочестотен лифтинг и микро дермоабразио - кожата е освежена, но за уау ефект не може да се говори. Тези процедури са по-скоро като поддръжка (вместо кремове).

За околоочния контур за съжаление не мога да ползвам нищо. Очите ми са свръхчувствителни към всякакви кремове, ако ще и френски да са - започват да парят и смъдят. А съм и късогледа, което още повече предразполага за задълбочаване на бръчиците.
Преди време ползвах за тази област серум от сълзи от охлюв (различно от обогатен крем) - попива веднага, почти не мирише, и не оставя мазен ефект. Не мога да кажа дали има изразен анти-ейдж ефект, но поне овлажнява кожата и при условие че не мога да ползвам други продукти, беше единствената опция за мен. Така в продължение на година и нещо, докато не почна парене на кожата. Не разбрах дали партидата е била лоша или кожата ми се е преситила и е направила реакция, но повече не съм се мазала.

От 2014 си слагам филъри при дерматолог, от време на време мезотерапии. Филърите ги слагам с различна честота - понякога повтарям след 9 месеца, случвало се и година и половина да не поставям (в промеждутъците бяха апаратните терапии в салон). От тях определено съм много доволна. Дерматоложката изпълва най-вече назолабиалните бръчки, а с остатъка набожда и повдига контура на лицето. Честотата на поставяне зависи както от самия тип филър - като цяло се редуват различни особено, ако е на по-кратък период, така и от общото състояние на кожата (не на последно място и от финансовите възможности).
Какъв ефект ще има филърът, зависи от структурата на кожата - при по-плътна кожа е по-устойчив. Моята не е от най-тънките, нито прекалено мазна, нито суха, но лицето ми е слабо с хлътнали скули, а с филър няма как да се конструират бузи. Това хлътване (загуба на мазнина с годините) няма как да се компенсира и състарява, но какво да се прави.

Друго, на което държа, е лицето да запази естествения си вид, а не от километри да си личи, че е пипано, затова гледам нещата да се случват по-пестеливо.

Октомври 2019 дерматоложката ми предложи мезоботокс - мезотерапия с минимално количество ботокс, реално не се повлиява съкращението на мимическите мускули, но има подмладяващ ефект. Смятам да повторя наесен.

Веднъж правих лек химичен пилинг - нищо, дори и по отношение на тена. Но той е за хора с пъпчива кожа или с белези. Правих и в салон хай фу на челото - уж ефектът щял да се разгърне в следващите 6 месеца. Абсолютно никакъв ефект нямаше, а и не ми хареса отношението в салона, така че няма да повтарям.

Различните процедури не могат да се комбинират безразборно. Имам паспорт в който си лепя продуктовия етикет на вида филър и на коя дата е поставен, вписвам и другите манипулации, за да може да се преценява кога е удачно да се правят други.

Последна редакция: чт, 30 апр 2020, 02:16 от SamoDiva

Общи условия

Активация на акаунт