Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 10

  • 74 230
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 585
Хоп и аз тук да следя за идеи,че напоследък освен крем за лице друго не слагам. (и грим) Но аз лично ефект от нищо не виждам. Дори крема за лице не повтарям и все различен купувам. Ботокс на гневната бръчка - ефект нула. Химически пилинг и микродермабразио също все едно нищо не съм правила. За филъл лекарката ме разубеди, повдигна ми бузата и ме попита дали се харесвам, ами не не се харесах... По принцип съм много за корекциите, но да не си личи че са правени, тоест естетически, а не като на фолк, обаче съвсем да няма разлика. вече чувството е пари на вятъра. Иска ми се нещо за устните, но наистина много ме е страх да не се надуят като на сещате се...

# 61
  • BG
  • Мнения: 2 217
Хоп и аз тук да следя за идеи,че напоследък освен крем за лице друго не слагам. (и грим) Но аз лично ефект от нищо не виждам. Дори крема за лице не повтарям и все различен купувам. Ботокс на гневната бръчка - ефект нула. Химически пилинг и микродермабразио също все едно нищо не съм правила. За филъл лекарката ме разубеди, повдигна ми бузата и ме попита дали се харесвам, ами не не се харесах... По принцип съм много за корекциите, но да не си личи че са правени, тоест естетически, а не като на фолк, обаче съвсем да няма разлика. вече чувството е пари на вятъра. Иска ми се нещо за устните, но наистина много ме е страх да не се надуят като на сещате се...

Много странно, какво се е случило, че не ти е повлиял ботокса върху гневна бръчка?! Имам приятелка, която имаше доста дълбока гневна бръчка. Тя сложи ботокс и филър там и почти напълно се заличи.

# 62
  • Мнения: 772
SamoDiva би ли споделила какво българско ползваш.Не знам дали заради агресивната реклама на чуждата, но нашенската козметика съвсем не е популярна.
До скоро ползвах среден клас кремове,като Галеник например, но ми подариха английски дрогерийни кремчета (които не са повече от 4-5 паунда) и смея да твърдя,че са си много прилични.За това и искам да пробвам нещо по-бюджетно.Скоро си взех капсулки от ДМ-нощни и лифт и мацам вечер,както и един хидратиращ серум на Марион.Правя и маски също на марката на ДМ и взех и едни едни от Лидъл.Кожата ми се чувства много добре,то и няма как да е иначе.след като досега не съм правила много за нея по отношение на домашна грижа.
Малко в страни от темата,но знаете ли някаква домашна маска за коса за подхранване,по възможност да може да се стои повече с нея,напримен цяла нощ.Четох,за някакви с масла, но ми изглежда сложно,а и освен кокосово друго нямам вкъщи.

# 63
  • Мнения: 15 619

Малко в страни от темата,но знаете ли някаква домашна маска за коса за подхранване,по възможност да може да се стои повече с нея,напримен цяла нощ.Четох,за някакви с масла, но ми изглежда сложно,а и освен кокосово друго нямам вкъщи.

Чиста свинска мас или зехтин.

# 64
  • Мнения: 2 124
"Много странно, какво се е случило, че не ти е повлиял ботокса върху гневна бръчка?! Имам приятелка, която имаше доста дълбока гневна бръчка. Тя сложи ботокс и филър там и почти напълно се заличи."

Има хора, чиято кожа не се повлиява изобщо от ботокс - индивидуално е, както при някои упойките не хващат изобщо или само частично.

crazykitty, ползвам кремове на Дева - лесно се нанасят и бързо попиват, не са излишно мазни, нямат дразнеща миризма, на сутринта след нощния кожата е много мека на допир. Към крема за по-силен ефект може да се добавят няколко капки ядково масло - бадемово, лешниково, сусамово и т.н.
Реално ако си купя дневен и нощен анти ейдж крем на Есте Лаудер давам 500 лв. (за 6-8 месеца стигат), по-добре тези пари да дам за филъри, от които наистина има видим ефект и разходът е веднъж годишно да речем.

Кремовете всъщност не премахват бръчки, а само с овлажняване и омазняване смекчават ефекта на стареенето. При скъпата козметика ползват една идея по-добри суровини и парфюми, но голяма част от цената  е за опаковка и реклама.

Относно растителните масла
Всички ядкови масла, които се продават в хранителните био магазини могат да се използват за кожа и коса, по-особено е само за кайсиевото масло. Имат не просто анти-ейдж ефект, но помагат и при специфични кожни заболявания. По-добре да се вземат масла за вътрешна консумация, защото те са добити чрез студено пресоване и нямат добавки, за разлика от тези, които се продават в козметичнните магазини. Вътрешният прием може да се осъществява като се добавя до чаена лъжичка масло към салатата, в смути, към мюсли или изобщо към храна, стига да няма топлинна обработка. Зехтинът също спада към ядковите масла.

Студено пресовано масло от кайсиеви ядки
Кайсиевото масло се извлича чрез студено пресоване от ядките на кайсиевите костилки. Съдържа много ценни съставки и има широк спектър на приложение.
Маслото от кайсиеви ядки е едно от най-популярните масла в козметиката благодарение на отличните свойства на линоловата киселина - използва се като продукт за грижа за коса и кожа, масажно масло, а също и като ароматерапевтично средство и добавка за вана. Маслото е нежно и се понася лесно, има успокояващ ефект върху раздразнена и увредена кожа. Попива бързо и оставя деликатно усещане.
При здрава структура на кожата е препоръчителен по-скоро вътрешният прием, тъй като молекулата на линоловата киселина е твърде голяма, за да проникне в кожата. При вътрешна употреба линоловата киселина се преработва от организма и се преобразува в градивен елемент на външния епидермис, на което се дължи и подмладяващият ефект на маслото от кайсиеви ядки.

Студено пресовано сусамово масло
Студено пресованото нерафинирано сусамово масло е богато на антиоксиданти, витамини, полиненаситени мазнини и минерали (фосфор, калций, магнезий и др.), които допринасят за регулиране на кръвното налягане и подобряване на сърдечната дейност, а също спомагат за понижаване риска от развитие на инфекции. Приемът му повлиява и състояния на тревожност и депресия. Наред с това този природен лек повишава денталното здраве и стимулира растежа на костите.
Сусамовото масло съдържа големи количества витамин Е и има естествен слънцезащитен фактор, поради което намира широко приложение в козметиката за подхранване на кожата и косата. Благодарение на антиоксиданта сезамол сусамовото масло е ефикасно средство за забавяне стареенето на кожата - действа антибактериално и детоксикиращо, възстановява увредената кожа и помага при псориазис и екзема.

Други хубави масла  са: масло от тиквени смеки, конопено масло, масло от малинени семки, лешниково, бадемово, масло от пшеничен зародиш и т.н.. Това от вечерна иглика се продава на капсули за вътрешен прием, но няколко пъти в месеца просто пуквам една капсулка и намазвам с нея лицето си.

Последна редакция: чт, 30 апр 2020, 15:07 от SamoDiva

# 65
  • Мнения: 949
За ботокс не знам, но за филърите съм чувала, че има натурални (предимно френско производство), които подхранват, запълват, стимулират производството на колаген и т.н. А има и синтетични (предимно китайски), които запълват, но нищо друго не правят, и стоят изкуствено, пречат на мимиката. Така че е важно да се пита козметичката какво ползва.

# 66
  • Мнения: 22 828
За ботокс не знам, но за филърите съм чувала, че има натурални (предимно френско производство), които подхранват, запълват, стимулират производството на колаген и т.н. А има и синтетични (предимно китайски), които запълват, но нищо друго не правят, и стоят изкуствено, пречат на мимиката. Така че е важно да се пита козметичката какво ползва.
Не козметичка,а добър дерматолог или специалист в дерматологична клиника.
На козметички не се доверявам.

# 67
  • Мнения: 2 124
Както казах, аз имам паспорт с продуктовите етикети на всяка субстанция, която ми е инжектирана.

Започнах на 35 г., първоначално с Teosyal 1 ml на периоди от около 9 месеца,  a сега последните пъти (02.06.2017 и 30.04.2019) - Profhilo 2 ml. Ефектът е мигновен. Следите от убождания при мен изчезват за около 6 часа, при някои може и по-бавно. Не е хубаво в този ден да има излагане на слънчева светлина, пие се много вода, което и по принцип е препоръчително за кожата.

Всичко е по преценка на дерматоложката - какъв продукт е подходящ и в кои зони. Има и по-евтини филъри, също качествени, но тогава трябва да се боде по-начесто. Да не забравяме, че продуктите се усъвършенстват с всяка година.
За китайски филъри и такива, продавани в магазини онлайн или офлайн, изобщо не става дума.

Сега "проблем" ми е челото. Бръчките започнаха да стават по-забележими, въпреки че нямам изразена гневна бръчка, а и не искам ботокс. Мезотерапията само подхранва подкожно... Точно и затова изпробвах това хай фу, от което не съм доволна.
Приятелка ще си прави след месец някаква процедура на челото и ще видя как е, въпреки че всичко е много индивидуално. Тя е на същата възраст и на 41 г. за първи път си сложи филъри (нейната кожа е много по-плътна, а и при нея назолабиланите бръчки не са толкова изразени за сметка на тези около очите и на челото). Тя е довлна от ефекта на филърите при нея, а аз не виждам абсолютно никаква разлика от преди. Ходим при една и съща дерматоложка.

# 68
  • Мнения: 22 828
Направих си лазер СО2 лазер днес на бузи.Ще дам отзиви дали е повлиял на пигментните петна(мелазма и такива от пъпки),както и като цяло на кожата: стягане, намаляване на фини линии и широки пори.
Процедурата не е болезнена(поне при мен), но след нея е неприятно усещането на изгорена кожа и има малко по-силвн дискомфорт.
Сега един месец силно пазене докато кожата се възстанови, мазане със соециална козметика.
Последващо пак трябва да се пазя много от слънцето.
Споделям, защото на налата възраст пигментните петна са голям проблем.

# 69
  • Мнения: 39 296
Каква е специалната козметика?

# 70
  • Мнения: 22 828
Каква е специалната козметика?
Няколко дни с антибиотичен крем Фусидин, за хидратация крем медицински, който е за изгаряния, охлузвания и тн. и слънцезащитен, който пак е насочен към дерматологични и медицински състояния.

# 71
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
Съгласна съм със мнението на SamonDiva че е по добре да влагаш пари за "трайни" корекции със филъри и ботокс отколкото за скъпи кремове, НО от гледна точка на моите 49 години (започнах с ботокс за гневна на около 38 г, филър за контур и скули) стигнах за, себе си до извода че става натрупване с годините и колкото и да ни пилят на главите че всичко се разгражда и изхвърля от организма имам големи съмнения. Защо? Защото остават леки незабележими деформации които от чуждо око не се виждат но аз съм достатъчно критична за, да ги забелязвам. Освен това ботокса блокира определени мимики и жестове, да линиите се загкаждат особено мимиките но тези мимики се компенсират от други мускули на лицето и то се променя, така както във спорта ако се изпълнява дадено упражнение не правилно то се компенсира от други мускули и се получават контузии точно там.
Та в този ред на мисли и експериментиране стигнах за себе си до решението да спра с тези интервенции  и да полагам повече грижа за себе си точно с козметика, масажи, антистрес терапии, mindfulness. И най важното: да приема факта че ще  остарявам но хубаво 😁🤷‍♀️
Но аз все пск пиша от гледна точка на една 49 годишна жена, всеки трябва да стигне лично до своите решения и да мине по своя път. 😉

# 72
  • Мнения: 22 828
Madelief, напълно си права с изводите. Аз затова много умерено слагам филъри и само при нужда.
Но инвестирам в работеща козметика, не непременно скъпа. Чета коя и как е полезно и работи добре за кожата.
Но на 50 , ако финансово мога, ще си направя пластични корекции по тялото.Според мен инвестицията в хирургични интервенции ще е най-ефективна след тази възраст, а не дерматологични процедури.
Ама кой знае какво ще се случи дотогава Simple Smile))

# 73
  • Мнения: 8 519
Madelief, благодаря за информацията и споделеното. Беше ми много полезно.

# 74
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
За себе си съм стигнала до извод че подходящата (не непременно скъпата) козметика е в състояние  да забави процесите на стареене до есин етап от там нататък на помощ идват нехурургичните терапии, предполагам, че те също ще се окажат  едостатъчни в дадвн етап, но със сифурност ще бъде в мбиго по късен  , отколното ако ползваме неподходяща(не ознапава нептемео евтина) и правим итерввнции.
Но както бе казано всвки сам трябва да прецени  кое и как.

Общи условия

Активация на акаунт