Тест за овулация - въпроси / тема 11 /

  • 47 576
  • 736
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 52
Summer Girl, и според мен предпоследният е положителен.
Кога то беше датата на последния цикъл? На 9ти май ли?
На 14 май ми беше последния ден от цикъла. Тоест,ако предпоследния е положителен,овулацията се пада на десетия ден. Днес има смисъл да се правят също опити,нали?

# 166
  • Мнения: 1 104
Засичай си тестовете от първия ден на менструацията.
По твойте обяснения първия ти ден е бил 9ти или 10ти май.
Ако тестът е положителен на 19ти май, овулацията трябва да настъпи от 24 до 48 часа. Тоест овулацията се очаква на 20-21 май. Което е 12-13 ден от цикъла.
Може нещо да са ми грешни сметките, но няма как да се прецени без първия ден на последната менструация. Simple Smile

# 167
  • Мнения: 2 515
Първият ден на последната менструация кога е бил?

# 168
  • Мнения: 52
Първият ден на последната менструация кога е бил?


На 10 май ми беше първия ден на менструалния цикъл, последният на 14 май. На 11 ден се пада да е овулацията. Като ми правиха фолукемтрия преди време ми казаха,че овулацията ми е около 18 ден. Струва ми се,че е доста ранна ,ако вярвам на тестовете.

# 169
  • Мнения: 2 515
А редовен ли ? Винаги ли идва по едно и също време?

# 170
  • Мнения: 1 327
След колко дни мислите, че ще стане положителен? 🤔

# 171
  • Мнения: 52
А редовен ли ? Винаги ли идва по едно и също време?

Точен цикъл имам да, през 28 дни ми е.

# 172
  • Мнения: X

Здравейте, момичета!
Този месец ни е първия с опитите и все още опознавам времето, кога е най-подходящият момент. Случайно си направих тест за овулация и ще ви покажа резултата, тъй като не съм си правила до този момент и ми беше интересно да пробвам, но резултатът ме изненада.
За МЦ обяснявам - на 27ми миналия месец ми е бил за последно и сега трябва да ми дойде на 24 ти.
Та... има ли как наистина да съм в овулация? Мога ли като не съм го тествала правилно и самият тест да се е повредил? Благодаря предварително! Simple Smile

# 173
  • Мнения: 22
Здравейте отново, пускам снимка и от днес.
Имам два въпроса:
1. Има ли според вас положителен?
2. Има ли смисъл да продължавам с тестовете след последния?

Средна продължителност на цикъла е 29 дни, а последната ми менструация беше на 06.05-12.05

# 174
  • Мнения: 341
l.....a, не знам дали е от снимката, но на мен този на 18.05 и сякаш и този на 19.05 ми се виждат положителни. Тестовете се правят от отрицателен до отрицателен, т.е според мен няма нужда да продлжаваш с тестовете.

# 175
  • Мнения: 2
Здравейте качвам снимки от онзи ден от вчера и от днес, знам че все още няма положителен тест, но искам да знам дали съм на прав път?

Последна редакция: пт, 22 май 2020, 10:36 от AnMary

# 176
  • Мнения: 341
Mammasita, ако тестът, който си качила е от 20.05, според мен овулацията ти по скоро е минала, имайки предвид и дължината на цикъла ти. Този тест е отрицателен, но с един тест няма как да се прецени кога е овулацията. Пробвай другия месец да се тестваш от 11 ден натам и прави тестовете от отрицателен до отрицателен.

Успех Flowers Four Leaf Clover

Последна редакция: чт, 21 май 2020, 08:08 от Roxyrox

# 177
  • Мнения: X
Mammasita, ако тестът, който си качила е от 20.05, според мен овулацията ти по скоро е минала, имайли предвид и дължината на цикъла ти. Този тест е отрицателен, но с един тест няма как да се прецени кога е овулацията. Пробвай другия месец да се тестваш от 11 ден натам и прави тестовете от отрицателен до отрицателен.

Успех Flowers Four Leaf Clover

Благодаря за отговора! Бъдете здрави! ❤

# 178
  • Мнения: 1 327
Малко глупав въпрос, но се чудя: може ли все пак да има овулация без положителен тест и на 100% ли са верни тези тестове?

# 179
  • Мнения: 2 515
Малко глупав въпрос, но се чудя: може ли все пак да има овулация без положителен тест и на 100% ли са верни тези тестове?
Може, всичко е възможно.
Даже и фоликулометрията не е 100% гаранция, че ще има, или няма да има.
Във форума има едно момиче, на което лекар ѝ каза, че няма О. след фоликулометрия, а тя взе, че забременя точно в този месец. Същата скоро трябва да ражда. Много рядко изключение е нейният случай, явно лекарят не е огледал нещата.
Та, с тестовете си е 50/50, според мен.
Надежда винаги има, но, ако няколко месеца не засичате О. с тестове, хубаво е лекар да ви прегледа.
Аз, например, с положителни тестове от 6ти до 16ти ден, си мислех, че имам ЗФ, ама нямах. Не знам от какво беше повишен ЛХ.

Общи условия

Активация на акаунт