Училища след 7 клас в Бургас

  • 3 377
  • 6
  •   1
Отговори
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Здравейте, интересува ме обучението в ЕГ в града. Детето не е много наясно къде иска да учи, държи само на английския език.  Аз като родител  искам да знае и втори език. Насочвам я към НЕГ с втори език английски или руска гимназия с втори език англиийски. Като последен вариант мисля да пишем английска гимназия.
Интересуват ме отзивите за тези три училища. Чувам че в НЕГ изискванията са доста зивишени и от към бал за влизане и последващото обучение, с една дума много е ученето. Дъщеря ми разбрала отнякъде, че децата направо "изперквали" , ученето било денонощно и започна да се отказва от НЕГ. 
Приемам всякакви насоки  и препоръки за трите ЕГ.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 4 071
В НЕГ се учи повече, повече ги стягат, все пак и езикът е по-труден, ще научи немски и английски евентуално,  който така или иначе повечето деца понаучават, вече на какво ниво зависи от личните амбиции и усилия, в АЕГ последните години много е паднало нивото, втори език едва ли ще научи, но все пак зависи и от детето, в руската гимназия нивото е още по-ниско, влиза се с малък бал, едва ли учат много там

# 2
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Благодаря че се включи, общо взето и моите разсъждения бяха такива, само дето си мислех че руската е по добре от английската за която наистина знаем, че последните години е паднало нивото. Много се надявах да се включат родители на които децата в момента учат там. Говорих с две майки на който децата са учили в НЕГ, децата направо "мразели" езика. Знам че не е панацея, много зависи от детето. Моето засега учи, но виждам че с всеки изминал ден се променя. Не знам дали е от пубертета или от мързел, но не ми се ще да влезне в НЕГ  и да е посредствена ученичка и нито английски да научи нито немски. Иначе от 1ви клас е по школи с АЕ, тя си мисли че го знае, но аз въобще не съм убедена в това....  Просто си разсъждавам на глас Smile

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 4 071
В  руската винаги нивото е било по-ниско, там влизат тези, на които не им стига бала за ПМГ, НЕГ и АЕГ, аз пред руската бих избрала френската, за мен класацията според общото ниво е: 1. ПМГ и НЕГ. 2.АЕГ  и ГРЕ 3. Руската и Търговската  иначе относно научаването на език в повечето гимназии летвата е много ниска, всички се спасяват с ходене на курсове и уроци

Последна редакция: сб, 25 апр 2020, 20:10 от bur02

# 4
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
За Руската категорично не съм съгласна, че нивото е ниско. Имам преки наблюдения оттам. Нивото е много високо, особено в последните години.Със сигурност повече отколкото във Френска. А балът за влизане е сходен.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 4 071
Винаги балът за руската е бил най-нисък, миналата година за пьрво класиране беше около 250, а за ГРЕ - над 300, така че няма как нивото да е много високо, то в АЕГ е ужас, а какво остава за руската,  вижте резултатите на матурите по БЕ в 12 клас - в топ сто са ПМГ, НЕГ, АЕГ и ГРЕ към края на класацията, руската я няма изобщо...детето ми е 11 клас, имаме познати във всички гимназии, масово никъде не се учи сериозно, а в някои училища открито се толерират безкрайните отсъствия

Последна редакция: пн, 27 апр 2020, 18:11 от bur02

# 6
  • Мнения: 3 050
... а в някои училища открито се толерират безкрайните отсъствия
Къде са изпаднали чак толкова?

Общи условия

Активация на акаунт