Кюретаж и забременяване след това - тема 84

  • 33 646
  • 784
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 3 797
Дими, на каква терапия си и кой ти я назначи?
Момичета, не знам дали съм права, но аз имам чувството, че с вливката Интралипид си докарах това. Имам три или четири вливки за половин година, защото преди тази бременност правих два инвитро опита. С астма съм и през цялото това време едвам съм дишала. Толкова зле никога не съм била. Мислех, че е от стимулацията и хормоните. Като ги спрях се пооправих, после забременях и отидохв 8 г.с. за нова вливка. ОТ 9 г.с. започнах пак да се душа /хрипове и запушен нос/, лицето ми се белеше и екзема на врата ми излезе. От 11 г.с. започнах да се подобрявам и като отидох на преглед на следващата седмица, вече съвсем добре, се оказа, че сърдечната дейност е спряла от една седмица. След месец съм на консултация при доц. Русев, който ми назначи тези вливки и ще го обсъдим. Такова е моето усещане обаче и повече не бих си вляла нищо. Само антикоагуланти.

# 166
  • София
  • Мнения: 7 484
Циндил пиндил, възможно е при теб вливките да не влияят добре. Възможно ли е да имаш алергия към соя? Прочети листовката на интралипид.

Аз съм правила 10-12 последователни вливки, докато правехме естествени опити, не съм имала никакъв подобен проблем. Сега при инвитрото също имах и вливки имуноглобулин, и вливки интралипид, никакви странични ефекти нямам.

# 167
  • Мнения: 174
Здравейте, след две неуспешни бременности първата завършила в 8 седмица, а втората в 23 седмица реших сама да си пусна изследвания за тромбофилия. Според докторите нямаше нужда, бебето било живо и добре, просто съм имала скъсяване на шийката и при следваща бременност ми казаха серклаж. Аз обаче все пак реших да си направя изследването и за съжаление се оказа, че съм с тромбофилия. Още не съм ходила на конституция с доктор, но предполагам че задължително трябва терапия за съжаление. Звучи ми много страшно и болезнено с тези инжекции в корема, но. . поне вече знам причините за загубите. . въпреки че не знам как така стигнах до 23 седмица. Моят съвет е да не пренебрегвайте това изследване.

                                                    Много съжерявам за загубата ти,аз съм с абсолютно същата мутация и загуба на бебето в 18 г.с.точно преди 1 година.Все още не съм бременна,но от сега съм на терапия,която ще продължи и след забременяване с включване на още медикаменти.Изследвай си и витамините В12 и Д,фолиева и желязо те вървят ръка за ръка,аз бях с голям дефицит.Сега и тях оправям.
А каква терапия ти предписаха? При какви доктори ходи да се консултираш? Защо е нужно още преди забременяване да има терапия?
                                                    Ходя при д-р Русев,той ми назначи терапията.Правих вливка на Интралипид,пия аспирин протект,фолиева и витамините.След + тест ще имам пак вливка и започвам фраксипарин.

# 168
  • София
  • Мнения: 3 797
Възможно е да, вчера четох листовките. Не знам да имам алергия. По принцип ядки не ям, нито соя. Имам доста хранителни непоносимости, но алергия чак не знам. Факт е обаче, че толкова зле никога не съм била. След като го видя Русев и обсъдим ситуацията, се чудя дали в името на експеримента да не направя една вливка. Юли месец не планирам бременност, така че мога да си позволя месец - два задух:mask:
Някой ходил на консултации в МД може ли да ми каже как протича? звънях да си запиша час, но казаха, че не се записва - отивам и чакам. Първо се минава на консултация с генетик и той ти назнача изследвания, или първо си правя каквто съм си наумила и после си търся някой за коментар?

# 169
  • София
  • Мнения: 7 484
Да, в Майчин дом за генетиците отиваш и чакаш, работят до 2 по спомен. На втория етаж в ниското тяло в ляво от регистратурата. Поискай консултация с проф. Савов, аз от него съм доволна. След това прецени кога и дали да пускаш изследвания. След като си ходила при Русев, вероятно имаш изследвания за тромбофилия, така че отиди с каквото имаш.

# 170
  • Мнения: 252
desi.bonbone@gmail.com- ??               Ходя при д-р Русев,той ми назначи терапията.Правих вливка на Интралипид,пия аспирин протект,фолиева и витамините.След + тест ще имам пак вливка и започвам фраксипарин.
[/quote]
Имаш само 4G/4G  или и други мутации и проблеми? Нк клетки изследвала ли си?
Струва ми се, че прилагаш прекалено голяма терапия ако си само с 4г/4г. На мен ми казаха само при положителен тест, че трябва веднага терапия, но сега ще ходя да се консултирам и официално да ми назначат терапия.
при теб загубата в 18 седмица поради каква причина беше? Защото аз в 23 седмица получих кървене и в болницата ми казаха, че съм с много скъсена шийка... бебето имаше сърдечна дейност.... странно как тромбофилията ми не е оказала влияние... добре че реших да я изследвам...

# 171
  • Мнения: 174
desi.bonbone@gmail.com- ??               Ходя при д-р Русев,той ми назначи терапията.Правих вливка на Интралипид,пия аспирин протект,фолиева и витамините.След + тест ще имам пак вливка и започвам фраксипарин.
Имаш само 4G/4G  или и други мутации и проблеми? Нк клетки изследвала ли си?
Струва ми се, че прилагаш прекалено голяма терапия ако си само с 4г/4г. На мен ми казаха само при положителен тест, че трябва веднага терапия, но сега ще ходя да се консултирам и официално да ми назначат терапия.
при теб загубата в 18 седмица поради каква причина беше? Защото аз в 23 седмица получих кървене и в болницата ми казаха, че съм с много скъсена шийка... бебето имаше сърдечна дейност.... странно как тромбофилията ми не е оказала влияние... добре че реших да я изследвам...
[/quote]                    Да само тази мутация имам.Имам и завишени НК.Русев ми е назначи.Бебето го загубих поради спряла сърдечна дейност.В резултат на тромбофилията,която открих след това.Слаб кръвоток.

# 172
  • Мнения: 876
Здравейте, след две неуспешни бременности първата завършила в 8 седмица, а втората в 23 седмица реших сама да си пусна изследвания за тромбофилия. Според докторите нямаше нужда, бебето било живо и добре, просто съм имала скъсяване на шийката и при следваща бременност ми казаха серклаж. Аз обаче все пак реших да си направя изследването и за съжаление се оказа, че съм с тромбофилия. Още не съм ходила на конституция с доктор, но предполагам че задължително трябва терапия за съжаление. Звучи ми много страшно и болезнено с тези инжекции в корема, но. . поне вече знам причините за загубите. . въпреки че не знам как така стигнах до 23 седмица. Моят съвет е да не пренебрегвайте това изследване.


Съжалявам за загубата ти!
Само искам да те насоча малко към серклажа. Ако лекарите са на мнение, че това е била причината за загубата, не трябва да се отказваш от него. Предполагам, че са ти изтекли водите и е тръгнало раждане. По думите на лекарите бебето е било живо. Ако всичко това е така, точно в този случай според мен тромбофилия не е намесена.
От това, което аз знам за тромбофилията (не твърдя, че е много - нека ме поправят момичетата, ако греша) бременностите завършват с мъртъв плод, който обаче си е вътре и не тръгва раждане. Това говоря за късните загуби. Също може да има и проблем с плацентата.
Разбира се, това не отменя нуждата от терапия. Но не се насочвай само в тази посока и да пренебрегнеш серклажа.
Иначе с боденето се свиква. Аз имам непреодолим ужас от игли, но бих - какво да правя. Освен това може и на други места да се бие, не само в корема.
Успех!

# 173
  • Мнения: 252
Здравейте, след две неуспешни бременности първата завършила в 8 седмица, а втората в 23 седмица реших сама да си пусна изследвания за тромбофилия. Според докторите нямаше нужда, бебето било живо и добре, просто съм имала скъсяване на шийката и при следваща бременност ми казаха серклаж. Аз обаче все пак реших да си направя изследването и за съжаление се оказа, че съм с тромбофилия. Още не съм ходила на конституция с доктор, но предполагам че задължително трябва терапия за съжаление. Звучи ми много страшно и болезнено с тези инжекции в корема, но. . поне вече знам причините за загубите. . въпреки че не знам как така стигнах до 23 седмица. Моят съвет е да не пренебрегвайте това изследване.


Съжалявам за загубата ти!
Само искам да те насоча малко към серклажа. Ако лекарите са на мнение, че това е била причината за загубата, не трябва да се отказваш от него. Предполагам, че са ти изтекли водите и е тръгнало раждане. По думите на лекарите бебето е било живо. Ако всичко това е така, точно в този случай според мен тромбофилия не е намесена.
От това, което аз знам за тромбофилията (не твърдя, че е много - нека ме поправят момичетата, ако греша) бременностите завършват с мъртъв плод, който обаче си е вътре и не тръгва раждане. Това говоря за късните загуби. Също може да има и проблем с плацентата.
Разбира се, това не отменя нуждата от терапия. Но не се насочвай само в тази посока и да пренебрегнеш серклажа.
Иначе с боденето се свиква. Аз имам непреодолим ужас от игли, но бих - какво да правя. Освен това може и на други места да се бие, не само в корема.
Успех!
Благодаря ви за отговора. Да, бебето беше със сърдечна дейност. Беше като раждане... Казаха ми за серклаж и него ще правя, но повече сега ме притеснява тромбофилията.

# 174
  • София
  • Мнения: 7 484
Аз също съм 4G-4G и съм на фракси всеки ден. Аспирин протект спрях още в началото, защото прицапах от него. Засега кръвотока е супер, шийката също.

При предишната бременност имах влошен кръвоток и кървене от 7гс, в 12гс имах пълно отлепване на плацентата без забавяне на развитието на бебето.

# 175
  • София
  • Мнения: 3 797
Премала ли си нещо миналия път?
Мен ме притеснява и Утрогестана. Русев ми казва не повече от 300 мг, а лемарите изписват по 400. Имам чувството, че при евентуална следваща бременност сама трябва да се оправям.

# 176
  • София
  • Мнения: 7 484
С тази бременност имах 2 вида инжекции прогестерон + 600мг вагинални глобули. С терапията всичко беше наред.

Под 300мг можеш да се вместиш единствено, ако си на кринон. Аз кринон съм слагала веднъж, щях да направя бъбречна криза, да не говорим за вагиналните неразположения от тази гадост.

Естрофем и кортикостероидите влияят много по-лошо на кръвосъсирването, отколкото утрогестан.

С предишната бременност ми бяха изписали утрогестан, без да премерят нивата, ей така наизуст. Е, не помогна, даже напротив - вероятно попречи, защото нямах терапия.

# 177
  • София
  • Мнения: 3 797
На мен никой нищо не ми е мерил. Това ме притеснява. Дори за съсирването на кръвта.
Ти къде се следиш?

# 178
  • София
  • Мнения: 7 484
Първо при репродуктивния, после при двама фетални АГ + каквото намеря за необходимо изследвам, без да чакам някой да ми назначи. За НМХ ходих при Паскалева в НКБ в 19гс, към 26гс ще отида пак.

# 179
  • Мнения: 343
Здравейте,
Имам мисед в 9 г. с.  с близнаци преди месец. При преглед преди няколко дни и след изследване се установи, че имам гъбична инфекция candida glabrata и ми назначиха лечение. Попитах аг дали е възможно гъбичките да са причина за аборта, но тя каза че не е от това. Сега съм си пуснала и изследвания за витамини, а тя ми препоръча и за хламидии. Моля за мнение от вас изпатилите, които минавате по същия път и споделяте с нас много информация, която според мен определено е достоверна.Дали е възможно аборта  да има нещо общо с тези гъби? И хламидиите не са ли проблем при забременяване, а не при износване? Да отбележа, че при нас се получи от втория път.

Общи условия

Активация на акаунт