Кюретаж и забременяване след това - тема 84

  • 33 652
  • 784
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 70
Здравейте вили дами. На 24.09.20 ми направиха кюретаж. Бях в 12 седмица. Именно заради тази загуба реших да се регистрирам тук. Чета вече 3та седмица и съчувствам на всички ви. Забелязах също , че доста от вас са в Германия. Аз също съм в Германия. На мен и трите лекарки ,които ме видяха ми казаха сред втория цикъл да опитаме пак. Надявам се това да ми е първа и последно бременност,  която да споделям в тази тема.
Поздрави от Германия .

# 721
  • Мнения: 1 111
Не мен лекарките във болницата също ми казаха, че особено първата бременност се получава така, няма обяснение защо. На мен ми беше първа бременност след 1во инвитро ( със тубарен фактор съм) .
Точно 3 месеца след кюретажа ще започна втори опит.

# 722
  • Мнения: 126
Момичета, при инвитро гестационните седмици се броят по същият начин както и при естествено забременяване. Дори се определят много по лесно, понеже със сигурност се знае кога е 1. Ден на МЦ, както и овулация/пункция.
Кремена Христова, много съжалявам за късната загуба, не се притесняваи излишно в момемта, 5г.с е напълно възможно все още нищо да не се вижда. Все пак това съответства само на няколко дни закъснение.
Дай Боже така да е
Дано Господ да зарадва всички нас които искаме

# 723
  • Мнения: 3 414
Креми, не се тревожи. 5г.с. Е много рано да се види. Когато бях бременна със сина ми, отидох в 5г.с. за установяване, а той беше една съвсееем малка, едва забележима точка. Всичко ще бъде наред! 🤗🤗🤗

# 724
  • Мнения: 126
Креми, не се тревожи. 5г.с. Е много рано да се види. Когато бях бременна със сина ми, отидох в 5г.с. за установяване, а той беше една съвсееем малка, едва забележима точка. Всичко ще бъде наред! 🤗🤗🤗

Благодаря ви много че ми давате кураж много ми е притеснено 😔😔😔

# 725
  • Мнения: 410
На мен след аборт в 14гс ми казаха и АГ и в болницата в Германия да изчакаме 3 месеца от датата на аборт. Ние изчакахме 2.5, но се получи на 3.5 😊. Казаха ми веднага след аборта да продължавам с пренаталните витамини, за да са сигурни че за 3 месеца ще ми се възстановят резервите.

И на моя ултразвук нищо не се видя чак до 5+6 някъде въпреки че гледаха всеки ден Simple Smile Така че изобщо не се притеснявай!

# 726
  • Мнения: 237
Здравейте,
При една биохимична и един мисед в 7г.с
На 10.10 тази година отново забременях-пуснах 2 пъти ЧХГ И прогестерон добре вървеше
Тъкмо вчера се видя малка точка на видеозона, тази сутрин видях ръждиво зацапване, което се засили и стана червено
Консултирах се с Аг- каза да пия Дуфастон и ношпа

Не искям всичко да се повтаря птново, дали ще го задържа този път..много съм разстроена..ужас

# 727
  • Мнения: 1 333
ddnn96 стискам палци всичко да е наред и бременността да е успешна! 🍀
Задължително отиди на преглед, да те видят на ехограф, защото ако бременността е изгубена е противопоказно да пиеш Дуфастон и Но шпа.

Редактирам се - какво ще рече че на 10.10 си забременяла? В коя седмица си сега?

# 728
  • Мнения: 237
ddnn96 стискам палци всичко да е наред и бременността да е успешна! 🍀
Задължително отиди на преглед, да те видят на ехограф, защото ако бременността е изгубена е противопоказно да пиеш Дуфастон и Но шпа.

Редактирам се - какво ще рече че на 10.10 си забременяла? В коя седмица си сега?

На 9 и 10-пуснах ЧХГ за по-сигурно та тогава разбрах, че съм бременна
На 14.10 бях на преглед, но не се видя нищо
Вчера 19.10-видяхме малка точка, за която беше още рано да се каже в коя седмица е, за това и уговорихме преглед за Петък, но уви..съдбата ми поднесе неочаквано събитие
Утре ще отида за преглед да видим какво се случва, но мисля че отново всичко ще се повтори

# 729
  • Мнения: 811
Получих резултатите от изследването на плода заради скелетни аномалии , може ли малко помощ докато чакам отговор от докторката какво значат?

# 730
  • Мнения: 876
В общи линии казват, че нищо не са открили и не знаят от какво е предизвикано състоянието на плода.

# 731
  • Мнения: 811
В общи линии казват, че нищо не са открили и не знаят от какво е предизвикано състоянието на плода.

Т.е ще се наложат още изследвания или е възможно случайно да е станало?

# 732
  • Мнения: 2 638
Резултатите от нашето изследване на най- честите хромозомни грешки/ аномалии е също без нищо открито.

# 733
  • Мнения: 811
Резултатите от нашето изследване на най- честите хромозомни грешки/ аномалии е също без нищо открито.

Какво ви казаха да направите в такъв случай? Още изследвания?

# 734
  • Мнения: 876
Според мен на самият плод няма да се налагат още изследвания. Най-долу пише, че състоянието му отговаря на здрав индивид (най-грубо казано). Имам предвид чисто генетично.
В огромен % от случаите не може да се разбере каква е била причината.
При мен от 2 бременностти - 0 информация на база на проведените върху ембриона и плода изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт