Кюретаж и забременяване след това - тема 84

  • 33 662
  • 784
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 7 491
Eva-Jenny, съжалявам..
Моят кюртаж беше в 12+6, нямах антибиотик. Разрешаваха ми само обезболяващи, които не потискат контрахирането на матката, за да мога да се изчистя по-бързо.
Кървенето беше със спиране и почване около 15 дни, следващите 2-3 цикъла не бяха с нормална дължина и симптоми.

Стискам палци за бързо възстановяване - физическо и психическо Flowers Hibiscus

# 91
  • София
  • Мнения: 616
Можете ли да ми препоръчате някакво Рибено масло - Омега 3, което да е на малки хапчета/сироп/да се дъвче, че трудно поглъщам големи хапчета, а и малко като бабичка се чувствам, пия б12, фолиева к-на и геритамин + желязо 😒 Благодаря!

# 92
  • София
  • Мнения: 7 491
Lysi потърси в аптеките, исландско рибено масло.

# 93
  • Мнения: 714
Ако смятате, че ще се почувствате добре, не е лошо да направите среща с психолог.
Аз след първия си го изстрадах около две седмици и се взех в ръце да търся причина и да имам успешна бременност след това. Но аз съм такава... И сега около 14 дни света свършваше, после се отупвам и продължавам. Разбира се имам вече и дете и нищо не ми е на всяка цена. Към момента обаче единствения ми план е д-р Русев и съм малко като в небрано лозе. При първия имах списък с изследвания, сега обаче всичко изследвах, вкл имунологични два дни преди К и ми е тегаво, че няма за какво да се хвана. Но и съм с 1 МЦ. Тепърва ще тръпна 2 МЦ навреме ли ще е, всичко ли ми е ок. Но от моя опит, изживейте драмата, но не и се давайте. Ревете, обвинявайте се, обвинявайте околните, гледайте лошо бременните (защото и това го имаше след 1 К, сега обаче мн им се радвам), изтупайте се, начертайте план и право напред. Никога не се забравя, но ако искаме да имаме(още) деца, трябва да продължим напред. Прегръдки! Всички емоции са нормални, но пак да кажа, не им се оставяйте за дълго време!!!

# 94
  • Мнения: 1 333
Можете ли да ми препоръчате някакво Рибено масло - Омега 3, което да е на малки хапчета/сироп/да се дъвче, че трудно поглъщам големи хапчета, а и малко като бабичка се чувствам, пия б12, фолиева к-на и геритамин + желязо 😒 Благодаря!
За тези сиропи съм чела добри отзиви. Другият вариант, за който се сещам е да потърсиш под формата на желирани бонбони. 😁
https://remedium.bg/omega3/mollers-cod-liver-oil-syrup-lemon-250ml.html
http://lysi.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/ … %86%D0%B0-%D1%82/

# 95
  • Мнения: 2 466
Фолат можеш да продължаваш да взимаш, ако целиш забременяване. Б12 можеш да намалиш през ден-два и да провериш след контрола как ще се отрази на нивата. Д го продължаваш по същия начин.
Хормоните са ти идеални.

На Кременски можеш да му пишеш по мейла или във форума, като му изпратиш документите.

Това което аз знам, е че анеуплодиите се получават напълно случайно при здрави родители с нормален кариотип. Наричат ги още "грешка при деленето". С напредването на възрастта на жената се получават все по-често. Ние правихме изследвания на ембрионите преди трансфер, всички бяха анеуплоидни, макар и морфологично правилни. Обикновено тези ембриони не се имплантират или отпадат на ранен етап.

Стискам палци следващия път да е успешен Flowers Hibiscus

Т.е. според теб е излишно да правим други изследвания?
На Кременски съм писала на имейла преди, но не съм изпращала документи. Той ми каза да го посетим, но беше преди извънредното положение. Как мога да се свържа с него във форума? И дали изобщо може да се направи онлайн консултация?

# 96
  • София
  • Мнения: 7 491
Ако искаш, пуснете по един кариотип (по 150лв на човек - надежда, Щерев, Малинов), но не мисля, че това е причината за анеуплодията. Можеш да потърсиш генетик за консултация, най-вероятно и той ще ти каже същото. Нормалният кариотип не е гаранция за анеуплоидни ембриони, за съжаление.

# 97
  • Мнения: 1 044
Здравейте, влизам с молба за съвет. В девета седмица съм, задържан аборт, потвърден от трима доктори. Не са единодушни, обаче, за това как да отстраним плода. Един препоръчва медикаментозен (буквално утре, защото няма време), а друг-кюретаж. Какъв е вашият горчив опит, какво ще ме посъветвате да избера?

# 98
  • София
  • Мнения: 244
Tickles, съжалявам за това, през което преминаваш. На мен ми направиха кюретаж заради мисед в 9 седмица, не ми беше предложен другият вариант. Но ако трябва да съм честна - дори и да имах избор, за 9 г.с. щях да избера кюретаж.  За мен този вариант е доста по-щадящ психически, т.к. е под пълна упойка и след 20-30 минути всичко е минало. Ако е по-ранна седмицата вероятно другият вариант е по-подходящ.
Вече мина месец и половина от моят аборт и се чувствам добре физически, не съм имала проблеми. Стискам палци следващия път да е успешен Flowers Tulip

# 99
  • Мнения: 1 333
Tickles съжалявам за загубата.
Медикаментозният аборт е по-щадящ за матката, защото не се изстъргва маточната лигавица - приемат се лекарства по схема, които предизвикват отделяне на плодния сак и плацентата от лигавицата и изхвърлянето им от тялото като при спонтанен аборт, най-вероятно ще имаш болки, защото матката контрахира. Продължава няколко дни докато се изчистиш и задължително трябва да отидеш на преглед и лекаря внимателно да провери дали всичко се е изчистило - ако не се е пак се стига до кюретаж. Не съм сигурна дали е подходящ за 9г.с.
При кюретажа всичко приключва много бързо - отиваш, слагат ти пълна упойка и след 20 минути всичко е приключило.

Моят аборт беше в късна седмица (15г.с) и беше като предизвикано раждане - дадоха ми част от лекарствата за медикаментозен, за да се подготви матката, да се отлепят плодните сакове и да получа разкритие и когато получих контракции и започна кървене ме приспаха, за да извадят и изчистят ако е имало нещо останало по лигавицата.

# 100
  • Мнения: 1 044
Много благодаря, че се включихте с мнение. Аз съм още малко в шок и много набързо написах въпроса си. Може би е добре да дам малко повече информация защо единия доктор препоръча медикаментозния аборт специално в моя случай. При раждане преди осем години беше останала част от плацентата. Обичайно страшното се случва два-три дни по-късно. Аз направих сепсис на 39-ия ден, приели са ме в безсъзнание с пълна кръвозагуба. Тогава започват кюретаж, при който ми пробиват матката. Оттам спешна коремна операция, кръвопреливания, била съм на ръба три денонощия. Предвид тези интервенции и изстрадалата ми матка, докторът смята, че по-добре да спестим още една манипулация. А пък докторката иска да ме предпази от евентуално недоизчистване с хапчетата и да се наложи пак намеса в крайна сметка. Аз не мога да се реша, а съм си дала срок до края на деня да го измисля и утре да действаме.

# 101
  • Мнения: 2 523
Боже Тикълс Sad В такъв случай може би наистина е по-добре да пробваш медикаментозно и после да видят дали всичко е чисто. Твоят док който го е предложил със сигурност ще внимава да не повреди нещо ако се наложи кюретаж след като знае през какво си минала. Толкова съжалявам. Ще ти стискам най-големите палци всичко да бъде наред възможно най-скоро!  Hands Pray

# 102
  • Мнения: 3 417
Тикълс, съжалявам! Hug
Моят К беше в 11г.с. Попитах лекаря дали не може да е нещо по-щадящо и той ми обясни, че при неинвазивните методи понякога остават малки парченца, които след това "правят проблеми". Психически смятам, че е по-щадящо.
Пожелавам ти процедурата да мине леко независимо какво избереш.

Последна редакция: нд, 31 май 2020, 15:28 от caprice

# 103
  • Мнения: X
Тикълс, с такова нетърпение чаках в другата тема положителни новини.
Съжалявам, разбирам предисторията. Аз съм с неуспешен медикаментозен, след което ми направиха вакуум. Съжалявам, че си причиних МА. Не ми е проблем болката, а психически ми се разказа играха и от хапчетата цикълът едва ми се възстанови. Съжалявам, че го предпочетох, но дължах на себе ди и на матката си да опитам. Уви сакът беше нарастнал и след него.
Съвет не знам как се дава в твоята ситуация. Има много успели момичета в темата с медикаментозния, но има и с късата клечка. Рискът да не се доизчисти всичко с МА за мен е по-голям. Вярвам, че всичко ще бъде наред, просто няма друг начин!
Дано никога повече не ти се налага да преминаваш през това!

# 104
  • Мнения: 714
Здравейте, влизам с молба за съвет. В девета седмица съм, задържан аборт, потвърден от трима доктори. Не са единодушни, обаче, за това как да отстраним плода. Един препоръчва медикаментозен (буквално утре, защото няма време), а друг-кюретаж. Какъв е вашият горчив опит, какво ще ме посъветвате да избера?

Ако изкл др ви мнение в темата, с две ръце за кюртаж. Имах медикаментозен и след 5 дни болки и психическа ахония, пак стигнах до кюртаж. С кюртаж всичко прикл бързо, НО във вашия случай може би трябва да се съобразите с мнението на АГ.

Общи условия

Активация на акаунт