С какво се мажете против стрии?

  • 7 992
  • 110
  •   1
Отговори
Здравейте!!!
До сега нямам проблем с кожата, но като гледам корема ми май започна с часове да расте...  newsm12
Зная, че е въпрос и на тип кожа, но все пак
Моля Ви дайте ми съвет какви превантивни мерки прилагате на вашите коремчета?

# 1
  • Мнения: 1 101
През цялата си бременност се мажех с Mustela и сега продължавам. Доволна съм.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 810
С какво ли не...първия път с маслото на Икаров, крем Дева и разни други бадемови масла...Никакъв ефект, нацепих се в  месец . Сега уж се мага с по-качествена козметка, до тук с Avent,Мустела и сега Percutalfa. Обаче свършват страшно бързо, за 2 седмици 200мл и Мустелата ми идва доста скъпа, за месец 70лв  Crazy

# 3
  • Мнения: 4 668
От началото на 4-тия месец се мажех с гел - олиото на Джонсън . Доволна съм , нямам една стрия .

# 4
Аз пък през цялата бременност се мазах с наи-обикновен крем за тяло и нямам почти никакви стрии Grinning

# 5
  • Мнения: 603
С Mustela се мажа за сега. Друго не съм ползвала.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 926
Мажех се с Мустела Peace

# 7
  • Мнения: 144
обилно само с бадемово масло ,много помага!!

# 8
  • Мнения: 592
През първата бременност се мазах с крема на Чико-серията Мама Дона за стрии и бях много доволна,много кг и без стрии.Сега пак се мажа с него и очаквам същия резултат.

# 9
  • Мнения: 339
Мажа се с какво ли не от началото на бременността-колд крем на Avene,Mustella,Johnson baby oil, зехтин и въпреки всичко ми се появиха стрии-засега на гърдите, явно няма спасение за мойта кожичка Cry

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Мустела и  Percutalfa редувам.

Обаче свършват страшно бързо, за 2 седмици 200мл и Мустелата ми идва доста скъпа, за месец 70лв  Crazy

И на мен ми идва скъпичко..дано да си струва поне и да не се нацепя в последните седмици..
така че мажа упорито. За сега съм доволна  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз се мажех от самото начало с един масажен крем на Лавена-с какаово масло.Много съм доволна от него.Нямам никакви стрии,като по принцип кожата ми е предразположена към нацепване.
Кремчето е много евтино-към 4 лв.е кутията-250 гр.

# 12
  • София, център
  • Мнения: 3 455
крем против стрии на ДЕВА

# 13
  • София
  • Мнения: 4 966
Мустела май е най-доброто за случая...

# 14
  • Мнения: 346
През цялата си бременност се мажех с Mustela и сега продължавам. Доволна съм.

 newsm10

# 15
  • Мнения: 3 760
Дефламол и олиото на Икаров (редувах ги през ден). Нямах стрии. Лошото е, че след раждането спрях да се мажа и за 2-3 месеца се появиха  #Cussing out

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 828
ELANCIL на GALENIC.Взех го най-вече заради гърдите ми и съм много доволна-нямам нито една.

# 17
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
От началото на 4-тия месец се мажех с гел - олиото на Джонсън . Доволна съм , нямам една стрия .
Peace
Всичко зависи от типа кожа не е зависи толкова от мазилата!!

# 18
  • Мнения: 1 416
Мажех се с "Дева"... Имам стрии.  Mr. Green Въпрос на кожа е...  Wink

# 19
  • Мнения: 385
Мазала съм се с какво ли не, но най-доволна съм от Виши и Авент! По корема нямам една стрия, но по краката не се бях мазала, докато не се появиха стрий и сега май вече няма управия  Cry На Кокона също не е лош, но много трудно се нанася, много е гъст, поради което свършва мнооого бързо!

# 20
  • Мнения: 565
Мажа се с масажен крем на Кокона майка, нямам стрии, но и аз не смятам, че има значение какъв е крема. Просто дано не си предразположена към стрии, иначе и Мустела няма да те спаси.

# 21
  • Мнения: 390
С "Дева" против стрии.Доволна съм засега-кожата ми не е предразположена към нацепване,само на гърдите и там мажа най-много.

# 22
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 929
Айде сега може и да ме наругаете, но ще кажа как аз не получих нито една стрия по време на бременността. А определено съм предразположена към стрии. Та майка ми, която е карала козметични курсове при прочутата проф. Папазова (сега има клиника във Франция) ми забърка един крем. Прави се от чиста свинска мас и невен. Маста се разтапя и пречиства, след което към нея се добавя цвят от невен. След известно време се прецежда и ароматизира по желание. Е, има разни дребни чалъми по процедурата, но не са никак сложно. Полученото изобщо не смърди на мас, на цвят кремът е снежнобял и много пухкав. Втрива се лесно и не оставя никакви мазни следи. И най-важното: наистина върши работа. На който съм го казала, след това е потвърдил, че няма стрии.

# 23
  • Мнения: 59
Аз се мажа с Дева и нямам за сега нито една стрия.Първия път по същия начин ,но може би всичко е до кожа.Пробвах и с Дефламол ,но не съм доволна.

# 24
  • Мнения: 1 294
С олио за бебета, не всеки ден и нямам нито една стрия.Според мен нещата не са до мазане или немазане, просто ген. Hug

# 25
  • Мнения: 67
Аз съм в 32г.с. и всеки ден се мажа по1-2 пъти с маслото на Икаров или с бебешкото олио на Бюбхен и стриите вече са налице. Сигурна съм, че ако си предразположена да се нацепиш и се мажеш редовно, пак ще се нацепиш, но поне ще ограничиш щетите в някаква степен. За твое успокоение се мажи пък каквото стане. Няма връщане назад.

# 26
  • Мнения: 59
Аз спрях да се мажа с олио, тъй като изсушава кожата и не ме предпази от нови стрии при отслабване. Четох, че трябва да се маже с крем с колаген. Засега се мажа с някакъв на Дав и ми понася добре, но ще опитам номера с маста и невена или с просто кокосово масло.Продавало се в Метро.

# 27
  • Мнения: 87
Аз се мажа с Кокона Майка,засега нямам стрии,но за по-нататък ще видим

# 28
  • Мнения: 1 064
...започнах с Икаров, но ми дойде много мазен и се чувствах така все едно кожата ми не може да диша...смених го с крема против стрии на Дева...до момента никакви стрии не са ми излезли (да чукам на дърво)...моя приятелка, която роди преди 3 месеца ми препоръча този на Мустела за последните месеци...та днес си купих и преди малко направих първото мазане...надявам се наистина и гена да има значение...майка ми с мен е напълняла 27кг, със сестра ми 16кг. и няма грам стрия...

# 29
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Мазах се с Мама Дона на Чико, хубаво кремче, но аз пак се нацепих, но кожата ми е такава.

# 30
  • Мнения: 949
Мустела

# 31
  • Мнения: 476
Никога с нищо не съм се мазала и нямам стрии, а качих 25кг. Майка ми ми каза, че няма стрии и аз приключих с чуденето да се мажа ли или не. Това е генетична предразположеност.

# 32
  • Мнения: 731
Мажа се с крема на "Дева" против стрии.

# 33
  • Мнения: 858
като разбрах ,че съм бременна и ме подгони лудостта за тези стрии и се мажа от тогава  сутрин и вечер ,а напоследък понеже съм в къщи и на обед ако се присетя редувам ги бебешко олио/до тук съм измазала на себа мед и на една друга фирма в момента ми избяга името с едно пате и олиото е като гел ,боди милк на една никому неизвестна тук шведска марка или боди лосион в момента на фрутинни с малинов аромат! Да чукна на дърво нямам стрии,но има още време до края  baby_neutral дано не станат

# 34
  • Мнения: 827
С маслото на Икаров, един крем на Кокона майка + някакъв с витамини на Ейвън - тези в началото, сега с Елансил на Галеник и Дева п/в стрии - за съжаление ми се появиха по краката и дупето, въпреки че уж не съм предразположена - с по-скоро мазна кожа съм, ноооо, ето на... дано после да успея да ги скрия някак ooooh!

# 35
  • Мнения: 1 289
Здравейте и от мен. baby_neutral Аз съм склонна към образуване на стрии и се нацепих преди да почна да се мажа.Първо се мазах с бебешкото олио на Джонсън,а сега съм на Кокона майка.И аз мисля,че всичко си е до ген,а не до мазане,ама трябва да пробваме всичко,за да се "спасим" от грозните стрии.Имам си стрии още от момиче-рязката смяна на теглото си оказва влияние. #Crazy

# 36
# 37
  • Мнения: 1 232
Зависи от много неща-тип кожа,качени килограми,големина на корема.Първия път се мазах с бадемово масло и най-обикновено тоалетно мляко на нивеа нямам никаква стрия.Сега се мажа с бадемово масло и крема за стрии на Дева,ще докладвам на финала Simple Smile

# 38
  • Мнения: 1 146
Мустела, Икаров, Чико - ама пак ми се появиха гадните стрии и не искат да се махнат Sad

# 39
  • Мнения: 409
Всичко зависи от типа кожа. аз лично с хищо не съм се мазала и нямам но мои приятелки са много доволни от AVON. Peace

# 40
  • Мнения: 372
Всичко мисля си, че зависи от типа кожа, но за вс. случай се мазах с олиото на Нивея п/в стрии което е специално за бременни. Дали благодарение на него   newsm78 незнам, но нямам  Laughing

# 41
  • Мнения: 503
здравей,пробвам всякакви мазила,но за сега свинската мас според мен е най-доброто

# 42
  • Мнения: 660
Всичко е до тип кожа. Независимо с какво се мажеш.
До края на осмия месец нямах нищо, после се появиха по две мънички стрии от двете страни на пъпа (коремът ми беше беше станал огромен - всички питаха, дали не са близнаци). Тамън си мислех, че леко съм се отървала и ...след раждането цялата кожа около пъпа плюс малко на едното бедро се нашари като рибарска мрежа...

# 43
  • Мнения: 2 577
Аз също съм на мнение че е до кожа, newsm78
Майка ми с нищо не се е мазала преди години - и грам стрия няма, а е качвала и двата пъти по около 25кг. В същото време имам приятелки, които с какво ли не се мазаха и то много стриктно, какви ли не козметики на страшни цени ползваха - и пак са ужасно нацепени
Аз за всеки случай се мажа: първия път - с чиста мас/то тогава нямаше и голям избор/, но беше есента и зимата - нищо ми няма; сега с мас в началото се мазах, вече не става, че е голяма жега и ползвам Икаров и Дева против стрии... ще видим какво ще стане

# 44
  • Варна
  • Мнения: 4 969
До кожа е определено.Аз се мазах с какво ли не и пак се нацепих яко Confused

# 45
  • Мнения: 2 109
от 2 месец КОКОНА и мас, после ВИШИ по много, и ДЕФЛАМОЛ.

имах малко стрии до 1 седмица преди термина.
преносих 10 дни.

за 17 дни целият ми корем се нацепи ужасни въпреки цялото мазане.

сутрин се събуждах и имах нови и нови !!!!!!

след раждането се мазах с ампули ЛИАРАК. много съм доволна от тях, заличиха се доста стрии.
ама е кошмарно депресиращо!!!!. (обаче на мъжа ми ИЗОБЩО не му действа демотивиращо ! сигурно и на мен няма да ми правят впечатление след 20-30 години)

Simple Smile

# 46
Използвам Percutalfa. А когато съм сама вкъщи и ароматизирана мас.

# 47
  • Мнения: 2 257
Palmer's за бременни. Пия много вода и течности.

# 48
  • Мнения: 509
Аз също ползвам Мустела, но смятам, че е до кожа, освен това стриите се появяват последния месец обикновено.

# 49
  • Мнения: 1 284
Дева за стрии

# 50
  • Мнения: 791
През първата си бременност се мазах с какво ли не - Икаров, Дева .... Не ми се беше появила нито една Simple Smile, обаче за три месеца след раждането свалих 13-14кг. и се нацепих цялата  Cry направо изпаднах в ужас! Тогава си взех крем против стрий на Клинианс и не е за вярване, но стрийте ми ставаха все по-бледи, докато изчезнаха съвсем - още с първата туба, но след третата тубичка реших да спра да  го ползвам и да си взема нещо по-евтино и пак се появиха, е не толкова много и по бледи, но ги имаше. Сега раста  Grinning усилено(в 5 месец съм) и се мажа с олиото но Нивея, смятам да си купя пак Клинианс и да се мажа с него този път продължително, ако трябва и до живот Laughing Тубата е от 250мл и поне в провинциалното градче където живея струва 16лв., отначало трябва да се нанася два пъти дневно с масажни движения, а след премахването им веднъж дневно.
Успех на Вас и на мен  Grinning

# 51
  • Мнения: 8 505
С Mamma Donna на Чико.Нямам стрии,но все си мисля,че гените са от много по-голямо значение.

# 52
  • Мнения: 742
аз използвах антицелулитния крем на Чико - "Mamma Donna" и нямам нито една стрия - а качих доста килца...

# 53
Благодаря Ви момичета!!!  Hug
Мисля да пробвам някои от предложенията!!!
Междувременно ми казаха, че ако се хапват праскови и банани - помагали за хубава кожа  Heart Eyes

# 54
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Чувала съм много добри отзиви за Бюбхен

# 55
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 716
С олиото на Бюбхен и досега не съм се нацепила и дано да не се нацепя. Praynig

# 56
  • Мнения: 1 910
Мазилата са си само реклама.

# 57
  • Мнения: 90
Ами аз се мазах с Мустела , но в началото на деветия се нацепих страшно много по корема и ханша . Така че незнам доколко скъпото си струва , по скоро е въпрос на кожа . Успех дано те подминат тея гадости

# 58
  • Мнения: 992
аз се мазах с крем дева за стрии, но си е до кожа зависи колко ти е еластична

# 59
  • София
  • Мнения: 6 810
Ами аз се мазах с Мустела , но в началото на деветия се нацепих страшно много по корема и ханша . Така че незнам доколко скъпото си струва , по скоро е въпрос на кожа . Успех дано те подминат тея гадости
Точно щях да пускам тема, има ли някой, ползвам само Мустела, да се е нацепил. Колко тубички употреби за цялото време?

# 60
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
А кога започнахте да се мажете? newsm78

# 61
  • Мнения: 514
Аз се мажех с почти всичко изброено,но по краката имам стрии,които са червени Sick
Казват,че докато са червени има шанс да се махнат,ако има някоя успяла нека ми каже с какво се е мазала! Hug

# 62
А кога започнахте да се мажете? newsm78
Аз започнах от вчера  Wink
Преди да се е появила някоя "неканена гостенка"  Wink

# 63
  • Мнения: 299
Докато бях бременна,се мажех с преварена мас и не ми излезе нито една стрия по корема или гърдите.
Сега, 1,5 месец след раждането почнаха да ми излизат стрии с бясна скорост и то не на гореспоменатите места, а по вътрешната част на бедрата...А си мислех,че съм се отървала:-(
Ако някоя е имала подобен проблем,да сподели опит.
И само да добавя,че си стоя на едни и същи кг. от близо 3-4 седмици(понеже някой би казал,че е от отслабване).

# 64
  • Мнения: 64
С крема против стрии на Мустела! Изключително доволна съм!  bouquet

# 65
  • Мнения: 2 407
Масажно масло против стрий на Икаров.Нямам нито една стриа благодарение на него.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 199
Според мен няма нищо по-добро от бадемовото масло  Wink

А сега ще ти изкарам една извадка от книгата, която чета "Аз съм бременна" на Мари-Клод Дьолае:

Стриите
Те са най-голямата грижа за бременните жени. Появяват се на местата, където кожата е прекалено разтегната, т.е главно на гърдите и на корема. Отначало представляват тъмночервени, почти към виолетово черти, след което стават седефенобели. Никога не изчезват, защото са се получили в следствие на разкъсване на еластичните влакна на кожата.
Резките зависят пряко от еластичността на кожата, от наддадените килограми, а също така и от възрастта на бъдещата майка. След 30 год. опасността от появата им намалява, освен ако не очаквате близнаци.   
За да избегнете стриите още в самото начало трябва:
- Да наддавате постепенно на килограми. Пазете се особено в 3-тия месец, когато апетитът ви внезапно ще се възвърне, след като е бил изчезнал в началото на бременността.
- Подобрявайте еластичността на кожата си, като я мажете с овлажняващи и подхранващи кремове.

 Crazy

# 67
  • гр.Русе
  • Мнения: 138
Масажно масло против стрий на Икаров.Нямам нито една стриа благодарение на него.
Peace
а за вече пявили се стрии, но все още червени знам че могат да се повлияят от продукти за заличаване на белези. Сещам се само за Контратубекс, но със сигурност има и други.

# 68
  • Мнения: 658
От 6-ия месец нататък се мацотих със специалния крем на Chicco против стрии за бюста и с този, който е специално за корема. Може би и кожата ми е по-еластична, но нямам нито една нова стрия. Всичко ми е остатък от пуберитета и то само върху гърдите

# 69
  • Мнения: 393
Мажа се с крем против стрии на Галеник, досега (да чукна на дърво) по корема нямам, но редовно пропусках гърдите и вече имам по тях.  Cry Започнах се мажа в 3-тия месец.

# 70
  • Мнения: 8 917
Мазах се 10 дни с бебешко олио на Нивеа и го зарязах - нямам стрии, което според мен значи, че си е до тип  кожа Peace

# 71
  • Мнения: 1 104
Аз се мажа с кремчето на Чико - мама дона по корема, а за гърдите пак кремче на Чико, но не си спомням името.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 15
Аз родих преди 23 дни моето момченце. През цялата бременност и сега се мажа с MELKFETT - това е немски крем с екстракт от невен. Качих 18 кг, имах огромен корем, но нямам нито една стрия. Много съм доволна от крема. Особеното е , че не съм го виждала по магазините. Купувах си го от моята гинеколожка. И страшно икономичен е, не е много скъп - 250 мл за 30 лв.

# 73
  • Мнения: 43
Най-добре ми повлия обикножения масажен крем за ръце. Продават го в бурканчета/в които навремето продаваха сладката/

# 74
  • Хасково
  • Мнения: 726
Мустела и Чико -Мама Донна и двата са страхотни кремове и не са чак толкова скъпи- купила съм по една опаковка от вид. стрии=0
не обичам мазни неща като олио или зехтин, цапат дрехите

# 75
  • Мнения: 115
И при двете си бременности се мажех с масажен крем "Кокона майка". Нямам нито една стрия по корема. Но според мен това е строго индивидуално.

# 76
  • Мнения: 374
масажно масло против стрии на Икаров  Peace

# 77
  • Русе
  • Мнения: 659
Аз се мажех с Галеник от 3-ти месец, по гърди, корем, бедра и нямам никакви стрии

# 78
  • Мнения: 5 103
Клиник и Кларинс през цялата бременост .

# 79
  • София
  • Мнения: 295
В самото начало с бебешко олио Джонсън. Когато корема ми започна да расте със страшни темпове се мазах със зехтин. Накрая стана много топло и минах на  крем Дева. Нямам нито една стрия.

# 80
  • Мнения: 221
въпреки че не съм бременна се мажа с бебешкото олио-гел на Джонсън- за всеки случай Simple Smile) пък и да почна от рано:)) а не после като ми излязат и да се чудя какво да ги правя..
въпреки че имам и сега няколко  #2gunfire още от годините, когато бях млада  Crazy

# 81
  • София
  • Мнения: 5 079
Мажех се по време на бременността с крема на Аvon против стрии и незнам  на ген ли се дължи или на самия крем, но стрии не ми се появиха.  Peace

# 82
  • Мнения: 595
само на мен ли ми се причува или някой вика ТИИИИИИИИИИИИИТИИИИИИИИИИИИ Mr. Green

# 83
мажа се с ИЗДИН плюс , специално за бременни медицинска козметика е ..засега съм доволна










---------------------------
Пишете на кирилица!!!

Последна редакция: чт, 24 авг 2006, 09:10 от Аурелия

# 84
  • Мнения: 596
През цялата бременост и месец - два след това с Мустела , но май там ми е била грешката.  Crazy

# 85
  • София
  • Мнения: 100
С Перкуталфа /супер е/ и Авент /не толкова/

# 86
  • Варна
  • Мнения: 567
Мажех се през цялата бременност с  олио на Икаров, Мустела. Стриите по гърдите ми се появиха още през 4 месец, а в края по целия корем и бедрата. Като географска карта съм  Cry

# 87
  • Мнения: 1 353
От четвъртият месец се мажех Сутрин и вечер с Икаров, но не ми помогна

# 88
  • София
  • Мнения: 6 743
Не изчетох цялата тема за което се извинявам, но искам да споделя, че според мен стриите са до кожа...до човек.Някои ги получават, други не, ако ще да мажеш с чудотворен балсам. Rolling Eyes
Това е моето мнение.  Peace

# 89
  • Мнения: 180
На Икаров - бадемово масло и масло от пшеничен зародиш което се препоръчва специално за стрии. Но според мен всичко си е до типа кожа, макар че аз винаги съм се мазала с нещо всеки ден години наред, цялото тяло особено след баня.

# 90
  • Варна
  • Мнения: 2 317
крем против стрии на ДЕВА
И аз с него се мажех.

# 91
  • София
  • Мнения: 508
Мажех се с Мустела и пак имам стрии  Confused Явно си е до кожа

# 92
  • Мнения: 3 478
Mazah s kakaovo maslo i losiona protiv strii na Palmers. Reduvah gi sutrin i vecher, niamam nito edna stria. Dali e ot tova obache niama garancia, do koja si e.

Izvinete za latinicata, izchezna mi kirilicata.

# 93
Аз също се мажа с масажния люсион на Палмърс,по простата причина,че не мога да намеря друго #Crazy не се оплаквам де,засега съм доволна Sunglasses
  За по нататък,ще видим newsm78

# 94
  • Мнения: 216
Мажа се от 4-тия месец с крема и олиото против стрии на Чико -Мама Донна и пак миналата седмица забелязах 4е имам новопоявили се стрии по бедрата newsm45,но какво да се прави-явно си е до ген.Сега по4нах да се мажа и с зехтин та да пробвам и с това. newsm03

# 95
  • Мнения: 1 264
Мажа се с олио на Нивеа. Зная, че най-доброто за кожата е свинска мас, но за лятото ми се стори неподходящо.
Огромно значение има и типа кожа, възрастта на жената.
Имам стрии в областта на ханша откакто бах 15-16 годишна. Сега по време на бременността не съм получила нови, въпреки, че кожата е много разтегната. Май остарявам...
 Joy Ще ставам мама

# 96
  • Мнения: 5 500
Лиерак.

# 97
  • Мнения: 1 800
Аз ползвах GALENIC.

# 98
  • Мнения: 5 500
Аз не съм съгласна, че е до кожа, по-скоро до рязко качване на килограми и обратното.
Поне моя опит това ми говори.
Преди 12-13 г. имах рязко напълняване от около 10 кг за 2 месеца и цялото ми дупе се нацепи. С Цецо като забременях с нищо не се мажех защото ме сърбеше адски от всичко, което пробвах. Качих само 6 кг постепенно, имах по една малка стрия на двата хълбока, но кожата ми беше ужасно суха и се лющеше много. По корема изобщо.
Сега се мажа от началото, за сега нямам нито една. Мазилото е качествено.

# 99
  • Мнения: 301
С оилиото за бюст на Кокона майка и крема против стрии на ЧИКО. Крема за бюст е страхотен и струва само 4,40лв.Мажа го по цялото тяло и съм дори по-доволна от Чико, който трябва дълго да масажирам, за да попие добре.

 

# 100
  • София
  • Мнения: 837
Мустела - много съм доволна!

# 101
  • Мнения: 449
На Дева-супер е, нито 1 стрия Peace

# 102
  • Мнения: 829
мазах се с Галеник по корема (нито една стрия, прекрасен крем, но много скъп), а за бедрата ползвах Дева - много мазен и труден за размазване, но иначе става, пък и цената е фактор - достъпен е.

# 103
Здравейте, красиви мами!!!
Според мен най-важното за една жена е да се приеме такава каквато е, а не без почивка да брои стрии и килограми!!! Щом сте могли да създадете толкова красиви деца значи и вие сте очарователни!!!
При мен нещата саследните-през бремеността се мажех цялата с ИКАРОВ и наитина след раждането нямах стрии, но сега след 1 год. и 10м. като отслабнах ми се появиха по кръста, дупето, вътрешната част на бедрата, но не ми правят впечатление. Грешката ми беше, че като родих спрях да се мажа и кожата ми стана суха.
Пожелавам УСПЕХ в борбата срещу стриите!!!
Stop

# 104
  • Мнения: 483
Аз с корема и бедрата нямам проблеми, но за огромно съжаление ми се нацепиха гърдите, и разбрах, че с каквото и да се мажеш няма спасение ако кожата ти е предразположена. Мажа се от втория месец.  Confused

# 105
  • Мнения: 417
Аз отскоро се мажа с олиото на Нивеа против стрии.Преди това се мажех /и продължавам/ с бадемово олио на Икаров.

# 106
  • София
  • Мнения: 7 841
Gernetic  Peace

# 107
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Преди се мажех с Чико "Мама Донна",но сега с Регал Silhovette.Много приятно мирише,не знам да ли има ефект.

# 108
  • Мнения: 2 567
Изполвах през цялата бременност  Чико "Мама Донна" и нямам нито една стрия. Знам, че донякъде е до ген и до степен на напълняване, но съм доволна от този крем!  Peace

# 109
  • Мнения: 4 621
Мазах се с Лиерак и Мама Дона на Чико. За мое щастие не ми се появига стрии Laughing

# 110
  • Мнения: 144
Мажа се с Мустела, но мисля, че всичко си е въпрос на кожа, защото коремът ми въпреки огромното нарастване не се е нацепил изобщо (аз съм в края на 9 месец), но на гърдите ми (които в сравнение с корема почти не са пораснали) се появиха стрии  Thinking.
Така че, важното е да си овлажняваш кожата с нещо, както по време на бременността, така и след нея. А дали ще се появят стрии или не - това е въпрос по-скоро на ген и кожа, отколкото на мазило.

Общи условия

Активация на акаунт