Уреаплазма паврум при бременност

  • 1 150
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, мами! Бременна съм в 5 г.с. и имам положителен резултат за ureaplasma parvum. В понеделник ще отида при АГ за назначаване на терапия, но до колкото чета се лекува само с антибиотик и много се притеснявам как това ще се отрази на плода. Дали има някоя мама, която е минала по този път и как са се развили нещата?

# 1
  • Мнения: 750
Здравей, аз също си я влачих цяла бременност, за нея разбрах около 5-6 месец ако не се бъркам, пих 2 антибиотика и поставях глобули, ваг.крем и тн - ефект нула, отново си беше там.. Бебето се роди живо и здраво, слава богу, преди месец със секцио именно заради това, че не успях да я излекувам Simple Smile

Не се притеснявай, със сигурност съм си в носила и аз от преди, слушай АГ, преди 14-16 г.с. едва ли ще изпишат АБ, така че спокойно до тогава, бебето е добре защитено, но трябва да се проследи Simple Smile има жени които с 1 курс АБ я елиминират, може и да си от тях. Партньора вероятно също ще пие с теб АБ.
Успех и лека бременност Simple Smile

# 2
  • Мнения: 6
Здравей, аз също си я влачих цяла бременност, за нея разбрах около 5-6 месец ако не се бъркам, пих 2 антибиотика и поставях глобули, ваг.крем и тн - ефект нула, отново си беше там.. Бебето се роди живо и здраво, слава богу, преди месец със секцио именно заради това, че не успях да я излекувам Simple Smile

Не се притеснявай, със сигурност съм си в носила и аз от преди, слушай АГ, преди 14-16 г.с. едва ли ще изпишат АБ, така че спокойно до тогава, бебето е добре защитено, но трябва да се проследи Simple Smile има жени които с 1 курс АБ я елиминират, може и да си от тях. Партньора вероятно също ще пие с теб АБ.
Успех и лека бременност Simple Smile

Много благодаря за отговора. Дадохте ми малко успокоение Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 38 498
Жекова казваше "щом си успяла да забременееш, значи няма проблем".

# 4
  • Мнения: 7
Здравейте, как се справихте с бактерията? Кога започнахте да приемате АБ? Аз също съм в много ранен етап…… и съм много притеснена 😔

# 5
  • Мнения: 750
До раждането си я носих аз, родих секцио, всичко е наред. АБ започнах да пия след 20 седмица - 2 през устата, 3 вагинално, не я изчистих до края, скоро на 6м след раждането ще проверя дали е все още тук Simple Smile

# 6
  • Мнения: 7
При мен се изолира само в урина за сега. По препоръка на АГ ще пусна нови 2 проби в  поредни дни, в друга лаборатория, че съм от малък град и нещо има съмнения в резултатите… някакви проблеми създаваше ли при вас?

# 7
  • Мнения: 750
И при мен беше само в урината, проблеми директно не, индиректно - бактериални вагинози, почти цяла бременност, но слава богу те не създадоха проблем Simple Smile

# 8
  • Мнения: 7
Ако сте от гр. София в коя лаборатория се изследвахте и кой ви беше лекуващия лекар?

# 9
  • Мнения: 6
Здравейте, как се справихте с бактерията? Кога започнахте да приемате АБ? Аз също съм в много ранен етап…… и съм много притеснена 😔

Здравейте, в моментна съм в 12 г.с - смених АГ-то и новот АГ ми каза, че няма да я лекуваме по време на бременността, в последствие прочетох, че и в чужбина не я лекуват по време на бременност, тъй като почти не се влия от АБ позволени на бременност, а и не е толкова опасна. За сметка на това след няколко дни ще започна лечение на бактериалната вагиноза причинена от бактерията.

# 10
  • Мнения: 2
Разбрах за наличието на тази бактерия днес, шашнах се от неща, които четох и веднага при АГ, в 11 г.с съм. Малко ме поуспокои, но сега съм само на вагинални овули, каза, че след 15 седмица ще ми назначат друго лечение. Притеснявам се да не стане нещо на бебчо. АГ ме успокои, че ако раждам секцио няма риск да се придаде на бебето, но и много други гадни неща ми изброи като рискове. Та притесненията ми са с лечение дали се крият тези рискове или те са ако не се лекува бактерията, или може би просто ще се стопира развитието....

# 11
  • Мнения: 750
Кремк, може ли да споделиш какви рискове изброи?
При мен АГ единствено спомена риск от преждевременно раждане и предаването на бебето при нормално, затова и родих секцио.

# 12
  • Мнения: 2
Ох, ами то като ми ги изброи и аз шаш паника вече.. запомних преждевременно раждане, предаване на бактерията на бебето ако родя нормално, запушване на тръби, нещо за матката ми спомена.. абе.. не бяха хубави неща.. надявам се всичко да е наред след като ми назначи лечение..

Общи условия

Активация на акаунт