Самозалепващи се первази

  • 2 060
  • 6
  •   1
Отговори
  • сф
  • Мнения: 394
Здравейте,

https://nkgtools.com/produkt/pervaz-za-pod-10-m-fix-o-moll/

Някой ползвал ли е самозалепващи се первази за под? Въпросите ми са:
Срават ли за в жилище?
Лесен ли е монтажът?
Снадките по ъглите как се правят?
Има ли някакви други специфики около тези первази?

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 40 892
Аз съм ползвала нещо подобно, обаче за покриване на фугата между мивка или вана и стената с плочките. Първият път беше с продукт на Теса, втория път с нещо безродно. Ми - огромна разлика. Та моето мнение е, че стават, но най-най-важното е лепилото да е качествено. И пак след време почват лекичко да разлепват. Тези не ги знам, немски са и се надявам да са качествени.
Иначе съм виждала, но само в помещения с някакъв винилов под. На друго според мен няма да вървят.

# 2
  • Мнения: 3 746
Аз съм с такива на 3М.
Много лесно се слагат, много са удобни - не заемат място зад мебелите. Снадките на ъглите ги праивихме със срязване, в зависимост от това дали е вдлъбнат ъгъла или изпъкнал.
Тези, които ползваме на 3М са със самозалепваща лента, не са мръднали. Върху тях се чисти с мокър моп.
Не бих сложила вече масово използваните первази.

# 3
  • Мнения: 73
А за гранитогрес дали са подходящи?

# 4
  • Мнения: 3 746
Ако гранитогреса е неравен, може да не залепнат добре.
Не знам и дали има толкова разцветки.

# 5
  • Мнения: 40 892

Това имах предвид и то обяснява всичко. 3М е водещ производител на адхезиви, а иначе самият перваз е банална работа.
Няма проблем да се залепят и на гранитогрес, но не мислиш ли, че ще е малко непасващо?

П.П. Тайните на доброто залепване са две:
- Чистота. Повърхността, за която ще лепите, трябва да е чиста от мазнини и прах. Най-добре се чисти с парцалче, напоено с алкохол.
- Натиск. Добрата адхезия иска притискане, иначе имаме не залепване, а само лепване Simple Smile

# 6
  • Мнения: 8 802
в чужбина съм и ми е писнало от тези первази, срещат се само в държавни сгради, лепят се с лепило. Не бих сложила такова нещо в къщи, дайте малко повече и си направете настилката красива, в края на краищата вие ще ги гледате. Настилка не се сменя всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт