Общо писмо за отмяна на заповед от 21/04/2020 за АРТ процедури

  • 1 637
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 922
Terii браво това е страхотна новина 🤗🤗🤗🤗🤗🤗.
Аз пък от притеснение ли от тези маски ли дето слагам са ми излезнали 3 херпеса на устата 🥴😣😣😣 ще де побъркам ,защото почвам да се параноясвам ,да нямам спрат в имунната система . Като цяло се чувствам добре .
Имах 2 херпеса миналата седмица ,заздравяха и точно на края сложих маска която носих 2ч без да я свалям и бам сега 3 нови . Все едно съм си сложила силикон така изглеждам 🤦🏼♀🤦🏼♀.
На мен вчера вечерта ми се обадиха от болницата и казаха ако ми дойде днес утре да звъня ако не ми записаха час в петък , да се разберем с док какво ще правим и за преглед ако ми е дошло направо да си започвам стимулацията . 🍀❤🙏🏻

# 31
  • Мнения: 310
Момичета, предполагам, че днес повечето лекари/клиники имат съвещания, на които обсъждат как да работят и тълкуват заповедта. Радвам се, че много от вас споделят, че вече са се свързали с лекарите си и ще действат. Други споделят, че лекарите им са категорични, че трансфери няма да се правят. Аз самата все още не съм се чула с моя доктор, не бих желала да му отнемам от ценното му време без да е дошъл момента за подготовка при Зет при мен.
Но! Смятам, че ако все още някъде са забранени трансферите, трябва отново да дадем гласност за проблема, защото не е редно да бъде така! Отново трябва да бъдем единни в разрешаването на този проблем, дори и да се окаже, че се отнася само за 1-2 клиники. Не може да ограничават човешките ни права!
Или министър Ананиев не е обмислил добре оставането на цялата т.7б от Заповедта, или я остави умишлено, с цел все пак процедурите да са ограничени, въпреки огромните заглавия по медиите, че Инвитро процедури ще се осъществяват.
Няма логика, манипулация като трансфер, която отнема по-малко време и от обикновен преглед да бъде спряна.
Не е нормално и да се говори за разрешени инвитро процедури, при положение, че те няма да се довършват докрай.

# 32
  • Мнения: 1 221
Въпросът е как се изразяват лекарите: "Забранени са трансфери" или "не правим трансфери", защото те имат право да спрат трансферите също.
Колкото и да чета заповедта никъде не забранено правенето на ЗЕТ. Само на свеж в общия случай. След пункция -> ЗЕТ.Отпада 7а, в която се забранвят трансферите. имам близки юристи, но реших, че няма смисъл да ги питам. Важно е какво мислят от клиниката.
Аз днес минах през регистратура, през лабораторията и една от лекарките. На всички казах, че съм за ЗЕТ. Даже докторката ми каза, че нарочно не е чела заповедта и е чакала да дойде днес на работа, за да й кажат какво да прави. Тоест според мен са го обсъдили.

Дори моята ЗЕТ процедура да е разрешена, ще се боря с вас. Трябва винаги да сме заедно в това, независимо дали ни афектира в този момент директно.

# 33
  • Мнения: X
Ето на, хаосът е налице. По темите за клиниките много жени разтревожени питат какво ще стане с техните трансфери, свежи, замразени, разрешено е, не, забранено е, еди-коя си клиника може сама да забрани, може и да не забрани, ама май се ослушва още, от клиниката на един отговарят едно, на друг - друго. Ами да, в рамките на клиниката ембриолози, акушерки и лекари се питат едни други, какво да очакваме да кажат точно и ясно на пациентите. Както чух в едно интервю, вече не помня с кой репродуктивен специалист: "то да се управлява добре, ама и да се мисли малко трябва". Как някои хора не разбраха, че управляването значи най-вече отговорност, това са съдби на съвсем истински хора! Много е трудно да се стъкнат пет-шест реда, които не си противоречат един на друг и не противоречат на здравия разум. И това от министър! на здравеопазването! Според мен единственото хубаво в ситуацията е, че от тази каша всеки лекар може да измъкне каквото му е угодно тълкуване и да действа в съгласие със собствените си разбирания (и после няма как да го бутнат, не и ако има добър адвокат).

# 34
  • Мнения: 310
Много точно казано, Анонимен!
Не е честно всеки да си тълкува както иска заповедта!
Не бива да има различни тълкувания. Заповедите трябва да се точни, ясни и категорични.
Ако предположим, че министърът не я е обмислил и огледал добре, къде са спали юристите от това министерство?
Пак намирисва на умишлено написана по този начин заповед. Хем вратичка за някои, хем ограничения за други.

# 35
  • Мнения: 48
колкото и да не вярвате ! ?! вси4ко е биснес мили дами? не ме харесвате, ама мога да ви помогна! доктора тук каза , 4е трябва да използва вси4ко от  състемата.
биснес

# 36
  • Мнения: 990
Бени, ще чакаме добри вести от теб!
Днес бях при моя доктор. Категорично не започва подготовка за ЗЕТ и изпълнява последната заповед.Каза, че предстоят доста промени за инвитро клиниките и мониторинг на всяка една в следващите дни.
 Аз чакам цикъл около 15.05. и тогава ще прецени какво ще правим, защото реално трансферът би бил през юни.

# 37
  • Мнения: 15 356
колкото и да не вярвате ! ?! вси4ко е биснес мили дами? не ме харесвате, ама мога да ви помогна! доктора тук каза , 4е трябва да използва вси4ко от  състемата.
биснес

А ти си неграмотна.

# 38
  • Мнения: 922


Пускам една снимка на книга която е издадена през 2013г . Преди няколко дни я извадих от библютеката в нас . Всеки сам може да си направи изводите .
И ако говорим ,че всичко е бизнес ,  ами тази пандемия в момента какво е тогава ????

# 39
  • Мнения: 127
В коя болница си?
Бени, ще чакаме добри вести от теб!
Днес бях при моя доктор. Категорично не започва подготовка за ЗЕТ и изпълнява последната заповед.Каза, че предстоят доста промени за инвитро клиниките и мониторинг на всяка една в следващите дни.
 Аз чакам цикъл около 15.05. и тогава ще прецени какво ще правим, защото реално трансферът би бил през юни.

Общи условия

Активация на акаунт