През ЮЛИ радост най- голяма, ще бъда горда мама! - Тема № 6

  • 21 258
  • 687
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 534
Ама седни си на дупето,наистина.Хич не е хубаво,това.Аз днес пусках три перални,и постоянно с легените в двора.По същият начин бях и аз следобед,чак се уплаших.Почивай си,защото после е много по трудно.

Ами то реално така си почивам аз, през седмицата седенето вкъщи с каката ме побърква и сега уж малко да отпусна душата и много се ядосах. Ще внимавам да не прекалявам с ходенето явно

За поръчки аз мн се чудя. В бейби.бг пишат, че може да се забавят до 12.5

# 31
  • Мнения: 163
~Artemis~ тъкмо вчера напазарувах почти всичките дрешки, които ще ми трябват на първо време. Комплект за изписване и комплект хавлийки взех от Kinderland на пазара на Чаталджа, даже сега имат и големи намаления. За бодита и ританки препоръчвам магазина, който е срещу изхода на Окръжна болница на Генерал Колев.
Момичтата, които още нищо не са купили - не искам да всявам паника, но поради затрудненото придвижване по границите и трудното зареждане, доста са обрани нещата по магазините, особено дрешките за момченца. Вчера от единия магазин продавачката ми каза, че дори и да започнат да си внасят нормално, ще има повече дрешки за следващия сезон. За летния сезон било това, което е по магазините в момента и не се очаква ново зареждане. Та имайте си едно наум.
За помагането - майка ми ще ми помага, особено ако ММ все още не се е върнал. Живеем в къща и тя е на долния етаж, така че ще ми е от голяма помощ. Отгледала е вече двама внука и до скоро беше детска учителка. Не е от хората, които си налага мнението, така че притеснения нямам и съм сигурна, че ще ми е много полезна.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 424
Момичетата с пулса в коя седмица сте? Аз в 26+ и 27+ имах големи кризи - падане на кръвното и ускорен пулс. Моят стигаше до 100, но обичайно не е повече от 60-65 и на 100 направо тръгвах да припадам. Влязох в 28+ и преминаха.
Другата причина да преминат, според мен, е че си върнах стария ритъм на ходене и под 2-3 км. на ден не падам. Имам и с 6-7-8 км. дни.  Така ми изчезнаха болките навсякъде, тонусът ми се качи, кръвното се стабилизира. Чак ми става ужасно криво като гледам прогнозата за 6 дни дъжд, защото си мисля как още на чвтвъртия пак ще съм върнала от обездвижване всички болежки.
Иначе просто излизам и ходя сама, мълчаливо, без да пипам нищо.

# 33
  • Мнения: 4 941
Аз сега съм в 26 г.с. + 3 дни, първия път като стана така да съм била в 23-24 г.с.

# 34
  • Мнения: 2 024
Аз съм от днес в 30, а това ми е от миналата седмица.
Гет риъл и аз съм по същия начин- след разходка се чувствам добре. Не ме болят краката, ставите и т.н. Явно всичко се дължи на обездвижването. Дават го дъждовно, но няма да е поне студено, та в промеждутъци можем да излизаме на кратки разходки.

# 35
  • Мнения: 211
Всичко ми е изпрано за бебето. Тъй като не обичам да гладя, ще го правя само когато наистина е много измачкано. Така или иначе минават високи градуси в сушилнята. И аз съм чела, че е хубаво дрешките да си съхнат на слънчице, ама пусто в нашия малък град все някой ще комин ще пуши, или друг някой ще си вари бурканите и пак пушекът ще стига до тях, та това ме изнервя- да ги изпера и да не ми миришат на чистичко, а на пушек и тук-таме да имам замазани сажди.

Не съм дотолкова суеверна за покупките преди раждане и не бих оставяла в последния момент, имайки предвид, че след секциото не знаех къде се намирам, трудно ходех, болеше ме операцията и опашната кост не си чувствах, не ми е било до магазини и пазар. Да не говорим, че не бих оставила друг да пазарува вместо мен, но това са си мои виждания- не виня никого, защото всеки сам преценява.
Абсолютно те подкрепям за покупките.Аз също ще съм второ секцио и искам всичко да ми е купено и готово.Не бих разчитала на друг да пазарува-все пак искам да си подбера всичко 😁
За помощта,при нас най вероятно ще дойде свекървата за някой ден,а пък моята майка живее на близо,тъй че като има нужда ще отскача!

# 36
  • Мнения: 1 692
Tancheto_shushi, какви са тези подаръчни кошници? Би ли споделила повече?
Не се бях замисляла за такова нещо, но ми звучи като страхотна идея. Как протича едно изписване, кой присъства - АГ, доктора? Тогава ли подаряваш кошницата?

# 37
  • Мнения: 439
За гладенето, аз откакто живея с партньора ми, ютия нямам, нищо не съм гладила никога. Бебешките дрешки съм прала отделно до 5тия месец, с бебешки прах,  после започнах с нашите да ги пускам. Сега смятам по същия начин да процедирам, пак ще е лятно бебе, така че, дрешките на слънце най добре Simple Smile

# 38
  • Мнения: 35 109
Как протича едно изписване, кой присъства - АГ, доктора?
Нас ни изписаха в неделя. Никой не присъстваше от персонала. Преоблякоха ми детето и го дадоха на мъжът ми. Снимки, подготовка на багажа
.дадохме им баница, безалкохолни, сладки и си тръгнахме.

# 39
  • София
  • Мнения: 382
Това с гладенето ми е ужас, но ние нямаме нито сушилня, нито ютия Grinning Взех от една приятелка назаем ютия колкото първоначално да изгладя всичко и максимум да я ползвам месец, ама и това ме съмнява. Мен всичко ми е изпрано, но ще го изпера още веднъж да ми е мирна главата.
Вие на какъв прах сте се спряли? Аз имам една мостра на Тео бебе течен, която ще използвам, но после не знам какво да взема. Чувала съм, че не трябва да е течен. Вие от какво сте доволни?

тинити , а следиш ли си кръвното редовно или го измерваш, когато усетиш сърцебиене?

BundleOfLove, еха какви срокове. Аз поръчвах някакви дреболийки от Вис Виталис и след 3-4 дена пратката вече беше при мен.

get_real. моят пулс обичайно си е между 85 и 100, но не усещам сърцебиене.

# 40
  • Мнения: 416
Здравейте и от мен в новата тема! Да е пълна с позитивизъм и добри новини!
За падаруването - с първото дете към  средата  на 9 месец ( тя си роди 4 дни след термин) отидохме в един склад при позната, харесахме някакви дрешки, тя ни ги запази, в друг магазин капарирахме легло, количка и спални комплекти. ММ като родих ги беше взел и му бяха помагали майка му и сестра му за гладенето. Сега не е така - предвид ситуацията реших по малко, каквото харесам да взимам. Наистина няма много внос на детски дрешки, изборът, особено за момче, не е голям. Купила съм комплект за изписване, бодита с къс ръкав, с дълъг ръкав, ромпърчета, 2 панталончета, едни ританки, комплект козметика, няколко пелени различна дебелина. За себе си - еднократни бикини, подплънки за кърмачки, 1 сутиен за кърмене бял, бих взела още един (основавайки се на принципа където е текло, пак ще тече 😂).
Поръчахме и количка - Cybex Balios S 3в1, заедно с нея и един видеобебефон.
За помощта - каката основно ние с таткото си я гледахме - денем, нощем. Мама не е от хората, които се натрапват, идваше да я вижда, носеше и по нещо сготвено, разбра се, когато съм я помолила за нещо, не е отказала. Със свекърва ми последно време почти не се виждаме. За да спазвам добрия тон, в началото тя идваше да къпе бебето, но го приемаше като ангажимент и под часовник, бързо се отказа. Сега, живи и здрави, мисля, че трима ще се справим и сами. Ще включваме каката, тя и сега помага за някои неща.
Get_real дано даже да издържиш до юли, пожелавам всичко да мине по план.
За 3 ФМ, следящата ме АГ при прегледа преди седмица огледа всичко и каза, ние направихме ФМ, но бях в 27г.с и ми се стори рано. За това запазих час за 15.05, клиника Малинов, д-р Чучумишев. Попитах, казаха, че ще издадат удостоверение за предстоящ преглед за пътуването.
Идвинете за романа...усмихнат и слънчев ден Ви желая 🌞

# 41
  • Мнения: 343
Цопвам и аз в новата тема,само хубави новини да виждаме в нея ! 💙💙 Доста активност има и едвам успях да ви прочета 😁 Относно гладенето на дрехите,мисля да го правя в първите месеци,а пазара.... имаме кошара,няколко бодита с къс ръкав,5 пелени,комплект за количката и един чаршаф. Другия месец излизам по магазините и взимам всичко останало което сметна за нужно за бебо и за мен. Но аз ще взема повечето неща от брат ми и нямам много неща за пазаруване. Козметиката мисля най накрая да я взема или ако изпадне някаква промоция. Още не съм се настроила за тема раждане 😁
Относно 3-тата ФМ ,съм записала час за 30.04 въпреки че на втората док ми каза че може и да не я правя,защото всичко е наред с бебко. Но аз смятам че щом я има като вариант е масово я правят ще я правя и аз хаха,а и още повече че това ми е последния шанс да видя бебо на 4Д и да имам снимка 😂

# 42
  • Мнения: 1 692
Аз съм си взела Тео бебе от Лидл, един със зелена капачка е. Много ми харесва как изпира и аромата ми харесва. Тази седмица имаха намален пак Тео бебе, само че лавандула,взех да имам и от него. Взела съм и ползвам и омекотител - пак на Тео бебе. То реално в Лидл има само такъв и май някаква тяхна си марка. Няма много избор,но аз съм доволна. Препоръча ми го една приятелка, която си пере техните дрехи с такъв, точно заради аромата.
Препарата е течен, но според мен е по-правилно. Знам, че течните препарати се отмиват по-хубаво от дрехите.
Дрехите пера на 30-40 градуса, с допълнително изплакване, после суша с сушилня. Нищо бебешко не суша на простира, защото улицата ни е много прашна. Дрехите ги гладя, за да мога да ги подредя хубаво в гардероба. За после - едва ли ще се занимавам с гладене.

# 43
  • Мнения: 47
По темата с гладенето... с дъщеря ми гладех всичко отвътре и отвън до не знам си кой месец, малко луда работа. В началото майка ми ми помагаше като родих, че ми беше зор с операцията първите седмици, после пак аз продължих. Ама сега сериозно се замислям дали въобще ще го правя. По-скоро от естетична гледна точка, да доста по подредено ми изглежда, но отвън и отвътре-неее Simple Smile 
За праха и на мен ми допада Тео бебе, също и Бочко сензитив, тях съм ползвала с каката, сега мисля пак тях да ползвам.
Започнах и по малко да си приготвям нещата необходими за болницата. Пак от гледна точка на това, че в последния момент не обичам и не мисля, че с големия корем ще ми е много приятно да обикалям да събирам неща. Колкото и далечно да изглежда, времето си лети бързо. Все пак се моля да дочакаме юли 😻

# 44
  • София
  • Мнения: 232
Здравейте!
Аз пък да попитам тези майчета, които вече са минали по този път относно шишетата. Решила съм категорично, че искам стъклени. Но има такива за по 3 лв, има и за по 15лв. Понеже трябва да взимам за близнаци, цената също е фактор. Но също и искам да знам по колко броя шишета трябват за начало, като естествено не се знае ще се къмим ли или ще сме на АМ.
ПП. За бабите- радвайте им се, колкото и да ви ядосват, все с нещо ще помогнат. За съжаление ние си нямаме нито една и след като това ни е първа бременност, а и чакаме две, малко се притесняваме как ще се оправяме, но ще стиснем зъби за пореден път Grinning

Общи условия

Активация на акаунт