През ЮЛИ радост най- голяма, ще бъда горда мама! - Тема № 6

  • 21 292
  • 687
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46
get_real, от утре влизам в 29г.с.По термин съм за 14.07

# 46
  • Мнения: 395
Момичета, една добра новина! От утре ще може да се разхождаме в парковете от 09.30ч. до 18.30ч. Simple Smile.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 426
get_real, от утре влизам в 29г.с.По термин съм за 14.07

Значи след 6 седмици ти се падат около 34 г.с.?
Питам, защото аз съм с термин 15 юли и сме говорили 36 г.с. да я вадим, за да не я рискуваме в мен.

# 48
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 265
По повод гладенето, аз няма да гладя😁 Никога не съм обичала да гладя и не виждам причина сега да го правя. Сушилня нямаме за сега, но планираме покупка.
Ще взема бебешки прах за пране и ще пера с него в началото, като свърши ще си продължим с нашия.

Последна редакция: нд, 26 апр 2020, 21:56 от La Libellule

# 49
  • Мнения: 104
Също не обичам да гладя, но със сина ми до 6-тия месец я вършех тази работа, смятам и сега да не си я спестявам. Най-малкото ми е изключително грозно да ги гледам измачкани тия сладурски дрешки. Сушилня имаме, но лятото не я ползвам по логични, смятам, причини.
Ще пера отделно, поне в първите месеци, все пак баткото се вре къде ли не, ММ също работи навън и не е ок да се смесва.

Последна редакция: нд, 26 апр 2020, 16:16 от yu.rv

# 50
  • Мнения: 35 110
Аз се юрнах да купувам много шишета, но моето дете беше на смесено хранене. Само стъклени. На едно хранене подготвях три шишета- за вода, за чай и за АМ. Първо пиеше чая против колики, после АМ и накрая малко вода.
Но това си е решение на майката! Дали и какво ще дава.
Чета, че ако детето е само на кърма , шишета не трябват.
На по- късен етап купих 2 пластмасови шишета от ДМ. Най- добрата покупка. Не мръднаха с месеци. И ме облекчиха много при разходките. Иначе, ако съм на това акъл като сега , ще взема едно стъклено шише от малките за вода и две голями стъклени за АМ. Но това при положение, че детето е на АМ ( смесено хранене ) и пие вода.

# 51
  • Мнения: 367
medissa аз подготвям подаръчни кошници за следящата ме АГ по ЗК, за тази на частно, при която ще раждам и за отделението. Тази на докторката по ЗК ще й я дам още преди да родя, като отида да си взема направлението за хоспитализация. На двете лекарки освен шоколадови изкушения в кошниците ще има и индивидуални подаръци. А в отделението освен "шоколадовата" кошница ще докупя и други почерпки. То ММ ще ги докупи преди изписването. На изписването присъства акушерката, която е на смяна в този ден и тя връчва на таткото Скъпоценния пакет Grinning По традиция таткото трябва да дойде с 2 букета - един за заслужилата майка и един за акушерката. Не знам до юли месец колко ще са разпуснали мерките. Мисля си, че освен таткото (и евентуално братче/сестриче) няма да допуснат друг за изписването.
С първото гладих цели 2 месеца Grinning Но е много изморително в малкото свободно време вместо да си починеш да гладиш 1 куп дрешки. Сега съм изпрала наново дрешките и съм ги изгладила да имат вид. Ще гладя в началото сигурно, но няма да е много време. Перях с Тео бебе (течен) първите 7-8 месеца. В началото само негови дрешки, после в комбинация с наши. А сега вече е с обикновен перилен препарат. Запасила съм е и аз от Лидл с Тео бебе за в началото, като сигурно ще пера на двете деца заедно в началото.

# 52
  • Мнения: 145
Лелее, момичета, колко много сте изписали 🤣 Цял роман. Благодаря и аз за новата темичка, прекрасна е, мисла да изчета и полезните линкове. Аз с дрешките май съм поприключила, тъй като вчера и 1 приятелка ми изпрати цяла торба, за сметка на това почти нищо друго нямам. Днес най-накрая се хванах в ръце да си довърша списъка. За съжаление, по магазините не мога да ходя заради шийката, но ще поизчакам да вляза в 8ми месец, живи и здрави, и ще започна с пълна сила покупките. Очертава се и на мен да ми правят кортикостероидна терапия за дробчетата, не сме говорили още кога. Във вторник съм на преглед за шийката и за микробиология, в четвъртък на гастро и уролог, заради кръвните изследвания. Отделно ме диагностицираха и с ГД, а след това ще правя и консултация с кардиолог за всеки случай. Както каза ендото, имам си от всичко по малко 🤣🤣🤣. Гледам да не го мисля и се окуражавам като си мисля от преглед до преглед. Бебчо го видях на 15 април, беше си добре, с 8 дни напред вървеше.

# 53
  • Мнения: 35 110
В родилното, където раждах аз не приемаха букети. Моя мъж ми донесе като родих, но не ми го дадоха и си го върна у дома. Казхаа да не купуваме и за изписването за персонала

# 54
  • Мнения: 110
Супер нова темичка! И аз вече тук....

Първо да си кажа - току що си купихме количка.,...ето това е... https://www.hippoland.net/kikka-boo-kombinirana-kolichka-3v1-lei … eaves-31001010107. Никога не съм я виждала на живо, разчитам на това, че съм бутала други две на тази марка и от там се надявам да са сходни като маневреност и качество. За момиченце е, но тези листа ми харесаха, доста ми е свежа, а и не знам толкова цветиста как ще е за момченце. Дойде си ми малко настроенийце в това извънредно положение.

За помощта...предния път си спомням, че свекърва ми дойде за около 7-8 дни, но понеже беше първо дете, аз исках да дойде. Сега по-скоро си мисля, че ще й пратя баткото поне вечер да не се занимавам с него, а през деня може и да си е при нас. И до някъде се надявам с това да приключим. Определено тези непоискани съвети и аз не ги одобрявам. Въпреки че свекърва ми определено не е лоша и ни помага доста.

В петък бях на консултация, бебето вече е обърнато с главичката надолу, 1,3кг е, аз съм +7кг. До тук всичко супер, НО..... тоооолкова тромаво вървя вече, толкова бавно, толкова бързо се измарям. Вие така ли сте?

# 55
  • Мнения: 2 024
За праха за пране с каката ползвах Тео бебе и бях доволна. Сега взех Фрош и също ми харесва. Обясниха ми, че е един от "най-пречистените". Аз обща взето не се втелясвам толкова, ако детето няма проблемна кожа естествено.
За изписването нямам спомен какво сме носили, защото беше доста инцидентно. Не очаквах да ме изпишат, ама АГ-то каза да се "омитам" да си празнувам Великден вкъщи и звъннах на ММ в 10 часа, за да му кажа, че в 11 трябва да ни взима. Знам, че когато родих си даде пари на ръка от благодарност на целия екип от доктор до санитарките. Сега и аз обмислям нещо по-интересно и нестандартно от баница и торта, примерно. Харесват ми кошниците с мезета и плодове. Но ще видим на какво ще се спрем.

# 56
  • Мнения: 4 941
Azidaa, когато го усетя тогава меря кръвното. Иначе рядко се сещам, но най-редовно ми е 120/80,дори и доктора като ми го мери. Пих мляко с канела и се нормализира. Чудно на какво се дължи.

Ходих до Пепко, ама то голяма лудница, вътре супер много хора, всичко разграбено, поне бебешките неща. Купих една хавлия за бебо, едно боди с къс ръкав 56 номер и една тениска за мен.
Утре ще отскоча и до Лидъл, да видим ще ми хареса ли нещо на живо. Мога да купя и един прах Тео бебе, че като гледам го хвалите. Иначе за дрехите мисля да гладя в началото, колкото и да не ми харесва това занимание. 😁

# 57
  • Мнения: 2 534
Неееее, не стига, че давам почти 3 бона за раждане, ами и кошници подаръчни ще им правя или пари на ръка! Абсурд. И аз си върша работата съвестно, ама клиентите не ми носят луканки Grinning

А за праха за пране - ползвам персил сенситив, мирише ми на бебенце и го ползвам още за дъщеря си. Нейните дрехи пера отделно, не поради мания за хигиена някаква, а от сантимент.

Аз да дам един непоискан съвет - почивайте си повече. Не се затруднявайте с гладене, специални ритуали някакви, бебетата нямат нужда от нищо толкова специално в началото.

# 58
  • Мнения: 1 131
Обмислях да вземем сушилня, обаче май ще се наложи да отложим. Добре че се стопля времето и имаме южна тераса- мисля там да суша дрехите като за начало.
От гладене според мен няма много смисъл. Евентуално ще ги изгладя преди да ги наредя, но честно казано после се съмнявам да имам сили и време. То ще си покаже Joy и аз мисля че ще е хубаво да се възползваме на макс от почивка.

За прах - много харесвам Бочко и Тео бебе, Лидл имат един ултра сензитив който няма никакъв аромат. Персил сензитив също е много хубав, аз даже нашите дрехи пера с бебешките прахове, че не понасям силни миризми. Ще видим беба каква кожа ще има и ще преценя.  Simple Smile

Козметика мисля по-натам да вземем, Мустела са ми фаворит, но ще търся малки опаковки, че може да се наложи да сменяме. Stuck Out Tongue Winking Eye

С покупките понапреднахме - чакам голяма пратка с дрешки от Англия тази седмица, кошарата стои полусглобена, защото така я взехме от магазина. Сигурно съвсем накрая ще я сглобим.
Гер риъл, вие кога ще планирате секциото?

Аз май ще започвам антибиотика, хич не ми се иска, ама ...

Последна редакция: нд, 26 апр 2020, 19:58 от Peoney

# 59
  • Мнения: 312
Тези дни и аз се чудех точно за почерпката след раждането. По принцип ще вземем няколко кутии бонбони, но и зависи какво ще е отношението на персонала към мен и бебо. Може малко тъпо да звучи отстрани, но ако не съм доволна от държанието им, слушала съм какво ли не, ще има само бонбони за акушерката и отделението за мое здраве и за здравето на бебка.
Namishi, за ГД какво ти предписаха. Само диета ли? Моята кръвна захар беше последно 5,7, което не е добре. Пусках си изследванията след Великден, че исках да ги покажа на Агто. Той каза да повторя изследването отново. Верно, че хапнах някой друг козунак, но се притеснявам, че мама е диабетик и нищо чудно и при мен да се развие.

Общи условия

Активация на акаунт